Mlčící pacientka

Mlčící pacientka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433424/bmid_mlcici-pacientka-9kh-433424.jpg 4 1342 433

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější. Psychologický thriller, který přečtete jedním dechem. Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019 Celosvětově prodáno přes milion výtisků Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Silent Patient , 2019

JitkaHambi
25.04.2020 2 z 5

Takový super námět (psychiatrická léčebna a žena, která několik let nepromluvila o vraždě manžela) a tak nudně zpracováno.Kdybych měla knihu pouze půjčenou, tak ji odložím a nedočtu, ale když už jsem ji koupila...:-D TOP thriller si tedy představuji opravdu jinak.Dávám 2* pouze za posledních pár stran, kdy to bylo aspoň trochu zajímavé.

Awča
24.04.2020 5 z 5

Knížka mi sedla, způsob vyprávění byl zajímavý, dlouho jsem byla pěkně napnutá, těšila se z každé kapitoly.
Konání postav mi přišlo uvěřitelné, ať již to byl psychoterapeut Theo, malířka Alice nebo některá z vedlejších postav.
Střípek po střípku se dával příběh dohromady, až z oho bylo překvapivé rozuzlení.
Na prvotinu výborné.

anája
24.04.2020 3 z 5

Souhlasím s komentáři níž, zápletka a námět byl zajímavý a autor z něho mohl vytěžit daleko víc. Na to , že to má být top thriller , mi po řadě přečtených thrillerů scházelo víc napětí a celkově všeho co k thrilleru patří. Za mě slabé.....

LukesAdamek
24.04.2020 5 z 5

Moc se mi knížka líbila. Určitě zkusím další od autora :)

malkina11
23.04.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ale že zajímavé zápletky mohl autor vytěžit daleko více.

veronika5179
22.04.2020 3 z 5

Přiznám se, že nečekaný obrat na konci se jen tak běžně nevidí, nicméně to bylo na knížce asi to nejlepší. K lepšímu hodnocení by to chtělo ještě zapracovat na detailech. Každopádně asi lepší průměr.

Kerberos
21.04.2020 3 z 5

Začátek takový pomalý ,konec překvapivý - ikdyž jsem to tušila,celkově průměr.Určitě jsem čekala víc.

Trolice
20.04.2020 4 z 5

Od půlky knihy jsem začala tipovat, kdo by mohl být pachatel. Ke konci se tipy měnily snad každou stránkou a konec jsem teda nečekala. Ale na 5 hvězdiček to pro mě není.

Anet2106
19.04.2020 4 z 5

Musím říct, že celou dobu čtení jsem si říkala, že je to docela nudná kniha. Nicméně jsem vydržela a konec mě absolutně zaskočil. Takové rozuzlení bylo geniální a rozhodně stojí za přečtení celá kniha.

Lka
17.04.2020 5 z 5

Kniha se mi líbíla hned od začátku. Opravdu povedený thriller. Ten závěr, to jsem opravdu nečekala.

Ajina76
17.04.2020 5 z 5

Knihu jsem koupila z duvodu velike reklamy. Zpocatku jsem ale uplne nadsena z deje nebyla. ALE, cca po 100 stranach se dej rozjel a docezla jsem jednim dechem. A ten konec? Vubec jsem to necekala. Vsem doporucuji. Velice povedene cteni.

L.Helena
16.04.2020 4 z 5

Asi to mělo vše, co správný psychothriller má mít, jen jsem nějak při čtení necítila to mrazení a tu netrpělivou dychtivost dozvědět se, co za tím vším vězí. Ale četlo se to dobře a vzhledem k tomu, že se jedná o prvotinu - nakonec slabší čtyři hvězdičky.

PetK
14.04.2020 3 z 5

No, nakonec dávám tři, protože závěrečný zvrat byl pro mě opravdu nečekaný, ale zase myslím lehce přitažený za vlasy... Jinak to byla taková klasika, docela čtivé, ale nic extra wow. Jak říkám, odychovka před spaním na vyčištění hlavy.

veronika8042
13.04.2020 3 z 5

Na prvotinu to nebylo špatné. Začátek nebyl úplně poutavý, ale pak se to hezky rozjelo, že jsem tu knihu musela dočíst.
Konec jsem teda vůbec nečekala, takže wau efekt tam byl.
Nemůžu dát víc hvězdiček, protože momentálně vychází plno knížek tohoto žánru, které jsou daleko lepší než tato kniha.

jeny-v
13.04.2020 4 z 5

Zrovna moc psycho-thrillerům neholduji, ale občas po něčem takovém sáhnu. Je pravda, že tento román nezklamal. Začátek byl vlažný a z pohledu vyprávění psychoterapeuta Thea šlo spíše vpravit čtenáře do děje a seznámit ho s psychickým blokem malířky Alicie, která po vraždě manžela Gabriela šest let nepromluvila. Během čtení se seznamujete i s dalšími postavami, které měly frustrující vztah k Alicii, např. švagr Max, galerista Jean-Felix, bratranec Paul, ale i psychiatr Christian. Pohled na zaměstnanecké poměry v psychiatrické léčebně nebyly nejjednodušší, trochu jsem se také motala v lékařských diagnosách Thea a profesora Diomedese. Konec byl velice působivý a dobře napsaný.

bakamova
13.04.2020 5 z 5

Za mě 5 hvězdiček :)

kneslova
12.04.2020 4 z 5

Tak jak už někdo napsal přede mnou nedávám 5 jen proto, že to si schovavam pro mé nejvíce Top knihy. Pěkný psychologický román, dvě dějové linie, které se potkávají a závěr leckoho překvapí. Dobrá kniha

Nikicz
11.04.2020 5 z 5

Za mě super kniha. Nenudila jsem se ani chvíli a byla napnutá do konce. Rozuzlení velmi překvapivé

katy238
11.04.2020 5 z 5

Strhující příběh jednoho zločinu a několika myslí. Výborný thriller z prostředí psychiatrické léčebny, kde nic není takové, jak se zdá a až do posledních stránek jsem netušila, kdo má jakou roli ve spleti vztahů a křivd. Pro mě báječné a napínavé čtení, kdy jsem po velmi dlouhé době obětovala část noci četbě na úkor spánku.

oolinkaa
11.04.2020 3 z 5

(SPOILER) Drobný SPOILER
Tak nějak jsem předvídala, že když je to z prostředí psychiatrické léčebny, tak do toho bude zamotaný ,, lékař,, . A nemýlila jsem se. Chvilkami nuda, chvilkami napínavé. Kniha je pro mě průměr, očekávala jsem od toho stoprocentně více.

psychologie psychiatrické léčebny psychoterapie thrillery pro ženy

Alex Michaelides
kyperská, 1977