Mladík v odboji ekniha

Deník předčasně vyspělého "puberťáka", který je posedlý sexem a má úžasnou schopnost zaplétat se do nesnází.

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/145991/mladik-v-odboji-145991.jpg 4.2792

Mládí v hajzlu (1.)

Youth in revolt (1993)

Literatura světová, Humor
Vydáno: (ekniha), Jota

karolina1733
25. listopadu

Mládí v hajzlu je přesně to, co potřebujete, když si chcete odpočinout. První díl jsem četla před mnoha lety a ráda si ho přečetla letos na dovolený, kdy jsem ho sfoukla během dvou dnů. Super oddechovka :)

Patapuf

Nic si od toho neslibujte... není to sbírka nějakých mouder, ale neskutečná sranda... občas mi Nickovi nápady přijdou dost ujetý, ale co by člověk neudělal pro lásku :) každopádně je to opravdu zábavné čtení.... nejlepší byla zkouška orálního sexu s Levákem.... u toho jsme řval smíchy... trochu mi to připadá jako deník malého poseroutky, ale na tripu :)

elenai

Kniha mého mládí, která se mi asi nikdy neomrzí. Jenom ta Sheeni kdyby nebyla tak otravná. Já ji prostě nesnáším! :-D

JancaMia

Nesmrtelná klasika , zastávám však názor že nejlepší ze všech sedmi dílů jsou první čtyři a ostatní už je jen vaření z vody ....

VerčaFF

Už jsem se dlouho u nějaké knihy tak nesmála... Pohled do duše amerického puberťáka - trochu ujeté, dost sprosté, ale někdy neuvěřitelně vtipné

verunb

Nesmrtelná klasika, nejvíc funny kniha na světě!

Ludislav

Skvělá, vtipná, přisprostlá knížka na odreagování :D série tvoří nedílnou součást raného období mé puberty ;)

Dodee

Chtěla jsem něco na odreagování, odpočinkovou četbu a vzhledem k chvále této knihy jsem po ní sáhla. Bohužel musím říct, že jsem ji ani nedočetla. Vůbec mě nezaujala a četla jsem ji tak nějak spíše z donucení. Asi nic moc žánr pro mě :) ale snaha byla.

dav110

V komentáři se nevyhnu spoilerům. Radši ho nečtěte... A nedají si říct a nedají si říct, tedy dobrá. Vidím Nicka Twispa a představuji si jej jako starší verzi Dennise ze - u nás díky všem těm reprízám - ne tak neznámého filmu "Dennis - postrach okolí". Kam vstoupí, tráva už neporoste, a to tady, respektive v Berkeley, doslova. A přitom to nemyslí vůbec špatně. Co víc, on to nemyslí špatně ani když si hraje na arcilotra. Hle, paradox, avšak já to myslím naprosto vážně.

Vida, náhle další obraz, podporující mé hořejší tvrzení, že to Nick nemyslí špatně, ani onehdy, když to myslí špatně: závěr první epizody GoT, adaptace HBO Martinovy k dnešnímu dnu stále ještě pentalogie: Jaime Lannister se slovy "Co všechno jsem ochotný udělat pro lásku!" shazuje ze skály Brana Starka. Nick, respektive jeho alter ego François, to je jen jiný Jamie. I Jamie by pro svou milovanou (sestřičku) - a nedokázal to již? - spálil půlku města.

Co tím vším chci říct? Říkám zkrátka to, že láska legitimizuje každou vzpouru proti rodičům, každý přečin proti dobrým mravům, každý přečin proti zákonu... I když telefonní číslo nerozdávám na potkání, jsem holt každým coulem romantik, víme...

Na závěr ještě poznámka pod čárou. Nevadilo by mně, projít si obdobnou pubertou. Tedy krom té felace, tu bych neudýchal. ;-)

imarvin

Je to už dávno, co byl ze mě puberťák, se kterým hormony mlátili. A přesto jsem si při čtení této knihy připadal, že přesně vím, jaké to je, když člověk bojuje sám se sebou, se svým tělem, a poznává první vzrušivé momenty, které život přináší. Ano, je to kniha občas přisprostlá, jednoduchá a možná i trochu perverzní, ale i když jde spíše o oddechovou literaturu, je nějak dobře napsaná a mně často velmi pobavila. OLE

k-opalista

Četl jsem během prváku na střední škole a v tu dobu to bylo super čtení. Dnes bych se již při čtení této knihy asi tolik nepobavil.

KlariN
29.12.2017

Americká odpověď na Adriana M.. Méně sarkastické, více střelené. Klasika svýho žánru.

terka0056
25.12.2017

Super, těším se na další díly. Podle mě by ale bylo těžší nafingovat svoji smrt, takže ti lidi v tom příběhu byli úplně tupý... A to jako nikomu nepřišlo divné, že na jejich zahradě je stan? A když v noci svítili baterkou, museli vidět jejich obrysy, ne? A celkově to bylo trochu přitažený za vlasy, ale to myšlení toho kluka bylo souhlasné s myšlením průměrného teenagera.

slawa.cap
17.12.2017

První díl, snad nejúžasnější a nejkultovnější pubertální knižní série.

Bustedka
27.11.2017

Já jsem původně chtěla dát hvězdy 2, ale nakonec mi přijde, že to nebylo tak špatné. Nezasmála jsem se ani jednou, asi té knize uškodilo dost mé očekávání, spíš jsem vlastně byla trochu znechucená. z puberty, z toho jak to ti puberťáci vlastně mají... Byla to druhá knížka od autora (po Nestydatých plavkách), nebylo to zrovna dílo, které bych si zapamatovala, ale jako oddechovka to ušlo

NymphMaeve
24.11.2017

První jsem od tohoto autora četla Brendu Velikou, potom Dědictví aneb..... a asi proto mě toto moc nezaujalo. Pročetla jsem se na konec tohoto dílu a začetla se, proto jsem sáhla po druhém a ono to zase polevilo. Mrzí mě to hrozně moc, měla jsem od toho asi velká očekávání, ale určitě se k tomu zase vrátím a zkusím to dočíst, možná je to jen mimo mojí věkovou skupinu. Je to sice sranda, to se nedá popřít, pro zasmání super, ale zažraná jako do jiných knih do Payna jsem do toho nebyla a ani do dalších dílů nejsem. Škoda.

fis.rena
20.07.2017

Myslím,že toto dílko je přímo pro rodiče,které se obávají puberty svých dětí...mno,máme se jistě na co těšit :D já se teda uklidňuji tím,že mám dceru,ale mnozí teď jistě mávnou rukou s velkým úsměvem.
Čtení není veledílo,je to deník puboše,je to prča,je to oddech a pobaví v každém věku.

pestas
23.06.2017

Od knihy jsem nic moc neocekavala, ale mozna prave proto me mile prekvapila. Neni to sice zadny literarni skvost, ale prijemna oddechovka. Z pocatku jsem si musela jen zvyknout na pouzivanou mluvu (slovnik), ale jinak se to cetlo rychle a dobre. Jako odpocinkove cteni na dovolenou mohu doporucit

veruskaveve
09.06.2017

V 18 i ve 40 - pořád super čtení.

ajla5
20.04.2017

Ale jo. Šlo to. Chvílemi jsem se zasmála.

gossipavlina
15.04.2017

Není to zrovna žádný velký zázrak na poli literárním. Ale pro odpočinek a oddech, proč ne, i pro dospělého.
A jako matka syna na prahu puberty jsem si jednu moudrost z knihy odnesla.: NIKDY nevstupovat do pokoje bez zaklepání! :-D

IVANA0123
12.04.2017

Knihu jsem dočetla se dvěma pocity- radost (olé - tady pouze jako výraz nadšení) , že ji mám přečtenou a hrůza z toho, co nás čeká až se syn dostane do puberty. Ale musím přiznat, že jsem se u knihy i pobavila. Možná jsem si ji měla přečíst o několik let dřív, abych docenila její "kvality."

HDosoudilová
06.04.2017

Chtěla jsem něco odlehčeného pro zasmání, ale smích se bohužel nekonal ani jednou. Spíš naopak. Několikrát jsem chtěla knihu odložit ale jelikož nerada odkládám nedočtené knihy, dočetla jsem ji. Myslím si, že by mě kniha nebavila ani v nižším věku.

valda
11.03.2017

Tohle je první díl heptalogie o Nicku Twispovi. Puberťákovi žijícímu v kalifornském maloměstě, který má kamaráda Leroye, s přezdívku Levák (neptejte se proč), je terorizován svými podivnými rodiči a miluje krásnou Sheeni.
Tahle kniha u nás vyšla poprvé asi v roce 1995. Už jako malý capart si pamatuju jaký to byl tehdy pro všechny moje spolužáky hit. Tedy spíš pro ty méně šprtoidní a více po sídlišti poflakoidní. Taky si pamatuju, že na škole, kde vás spíše nutí, abyste knihy četli, byla tahle jedna z mála, které se z pod lavice zabavovaly, a vracely se na konci školního roku.
Knihu jsem v té době nečetl, ale temné historky z ní jsem samozřejmě na klepadle na koberce poslouchal.
Autor se vůbec nebojí všech pro puberťáka zajímavých témat, jako je masturbace, sex, drogy, alkohol, násilí apod.
Nevím, jak moc kniha byla známá v Americe, jak moc to byl mainstream. Ale řekl bych, že mezi prudérními Američany, musela působit, podobně jako film Kids, celkem pěst na oko. Hodně lidí si tehdy určitě nedokázalo představit, že děti mohou žít takhle divoký život. Nejdál tohle samozřejmě dotáhl seriál South park, kde je to samozřejmě trochu přehnané. Každopádně teď už se nad takovým chováním dětí nikdo nepodivuje.
Co je na knize asi nejsilnější je její čtivost. Autor píše lehkým a zábavným stylem. Co mně osobně ale na knize trochu vadí je, že hlavní hrdina je takový zlý parchant. Prostě celou dobu, co jsem jí četl jsem mu nedokázal fandit, protože i když měl lepší chvilky, tak vždycky to skončilo tím, že jsem si řekl, no ty si ale kretén :-)

martinkaLLL
02.03.2017

Čekala jsem od toho mnohem víc. Měla to být kniha, u které se zasměji a vtip nebo něco čemu bych se zasmála ne a ne přijít. Hrubá mluva mi také moc nesedla, ale tak patří to ke stylu této knihy. Je to podobný styl jako má Bukowski. Jako by to psal on sám zamlada. Takže jeho fanoušci, si myslím, že by byli spokojeni.

pm...
25.02.2017

Letní deník amerického puberťáka z rozvrácené rodiny (otec utekl s mladším kusem a matka zoufale hledá náhradu nejen k postelovým radovánkám), jenž by tuze rád konečně přišel o panictví, leč natrefil na koketku, která ho jen vodí za nos, ač by hrdina chtěl vzít za zcela jiný orgán svého hormony překypujícího dospívajícího těla...

Alma-Nacida
21.02.2017

Divná věc, jako by se kniha nějak zhoršila od té doby, co jsem ji četla, když mi bylo asi 20. ;-) Přičítám to věku (svému), ale další díly si už odpustím.

genikuxik
16.02.2017

Vlastně nevím jak hodnotit tuto knihu, proto dávám průměr. Četla se dobře, ale jestli takto přemýšlí 14 kluk, tak nikdy nechci mít děti.

hlodoslov
13.02.2017

Megamasakrální dějová nadílka při, které budete vybuchovat smíchy a stanete se nejspíš středem pozornosti při cestování v autobusu, vlaku nebo jen na jezdících schodech. Hlavní hrdina je pubertální genius, který je kříženec anděla a arcilotra, řítící se z průšvihu do průseru.
Vše vykresleno s jadrným humorem.

Atak
08.02.2017

Při cestách vlakem jsem se touto knihou docela dost dobře bavil :D