Mládí v hajzlu 2 - Mladík v okovech

Mládí v hajzlu 2 - Mladík v okovech https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103790/bmid_mladi-v-hajzlu-2-mladik-v-okovech-103790.jpg 4 691 50

Mládí v hajzlu série

Nemilosrdně otevřený humor je rafinovaně založen na kontrastu dětské naivity a stereotypního světa dospělých. Všechny Nickovy vynalézavé a dobrodružné eskapády a intriky směřují zdánlivě pouze k jedinému cíli: Zbavit se potupného panictví a získat ženu svého srdce, krásnou a talentovanou Sheeni, jedinou „intelektuálku" v Ukiahu. Čtrnáctiletý věk je velice bouřlivý. Nick a jeho přátelé jsou racionální (většinou), sexuálně vyspívající osobnosti s prakticky nulovou možností chovat se podle svých tužeb. Prakticky v žádném jiném věku nejsou lidé v naší kultuře tak mrzačeni svou bezmocností a nedostatkem soukromí. Nezapomeňme, že Nickovy dveře ke svobodě, jimž se říká řidičák, zůstanou ještě minimálně dva roky uzavřeny..... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Jota

Youth in Bondage , 1993

k-opalista
03.01.2018 3 z 5

Četl jsem během prváku na střední škole a v tu dobu to bylo super čtení. Dnes bych se již při čtení této knihy asi tolik nepobavil.

KlariN
29.12.2017 5 z 5

Pořád svěží.

slawa.cap
17.12.2017 5 z 5

Asi i možná o trochu lepší, než první díl

NymphMaeve
27.11.2017 3 z 5

První díl mě tolik nebavil, do tohoto jsem se o trochu víc začetla. Fakt nechápu, jak může jeden malý puberťák tohle všechno semlít dohromady :D A jelikož konec byl tak neskutečně "neukončen", byla jsem napnutá a hned se pustila do třetího. Asi jsem chycená v pasti a budu muset dočíst všechny díly, co mám doma, jinak mě asi bude taky strašit ten ošklivej Albert :D

Bulba
21.11.2017 5 z 5

Četl jsem asi po dvou letech od 1. dílu, který jsem si moc nepamatoval, ale tento se mi zdál o něco lepší, jak co se týče humoru (hlášek - když si vzpomenu na beton, musím se smát), tak co se týče děje, i když jednání hlavního hrdiny je poněkud drsnější.

fis.rena
20.07.2017 3 z 5

Je to opět sranda,oddech,ale už jsem nebyla tak "odvázaná" jako u prvního dílu.

wally
19.07.2017 4 z 5

Ujetější než první díl, ale stále zábavné...

lukexy
13.05.2017 3 z 5

Jedničku jsem si už moc nepamatoval, přesto mi přišlo, že dvojka má zajímavější vedlejší postavy a obdivoval jsem, jak musel mít Payne dopředu celou knihu promyšlenou a jak čtivě se mu ji povedlo od začátku do konce napsat. Jenže vtipná mi přišla hlavně ze začátku. Pak už se to Nickovo lhaní a manipulace stupňují do takových rozměrů, že už nejdou omluvit pubertou či zamilovaností a jsou pro mě už na hraně morálky. Sice je od půlky jasné, že bude nakonec po zásluze potrestán, ale... Přesto zkusím ještě třetí díl.

valda
11.03.2017 4 z 5

V druhém díle se Nick Twisp musí přestěhovat za tátou a chodit do státní školy. Samozřejmě je tady pořád OLE a útoky na poslední metu. Nechybí pes Albert, spíš naopak. Přibude starý pan Fergusson, tátova přítelkyně, posluhovačka se svým tlustým a šíleným synem, hudebník Paul, který je bratrem Sheeni, a pořádá houbové večírky, nebo třeba přátelé z Indie.
Četl jsem ve vydání tří dílů najednou a řekl bych, že tenhle druhý díl skoro neodlišuje od prvního, takže platí, co už jsem napsal o prvním díle. Jenom tady jsou ty příhody zase o kousek ujetější a perverznější.

pm...
08.03.2017

Další pokračování deníku amerického puberťáka, který každý den řeší OLÉ (olbřímí erekci), na můj vkus příliš mnoho katastrof a na nevybouřeného teenegera až neuvěřitelné množství prapodivných příhod, které k jeho nevoli nekončí vysněnou souloží ani s dívkou jeho snů a dokonce ani s žádnou jinou...

PetraMishka
03.03.2017 3 z 5

Druhý díl se četl lehce, stejně jako první. Ale to, co na něj čekalo, bylo až moc. Nickovi jsem fandila, i když vytvářel jednu botu za druhou, i když ho všechny ty holky vodily za nos, pak ale začal autor vytvářet tolik katastrofických situací včetně znásilnění hlavní postavy, a to už mě přestalo bavit. Ta kniha vlastně nemá konec, protože mi přišlo, že se žádný nedal vymyslet.

Renatecka
01.08.2016 5 z 5

Skvělá oddychovka, stejně jako 1. díl. Neuvěřitelně čtivé dílo plné skvělého (pravda, trochu nadneseného) příběhu. Opravdu jsem musela furt číst dál a dál, abych se dozvěděla, jak ty pohromy všechny dopadnou. Už se těším na 3. díl.

Juri81
29.06.2016 5 z 5

Deník psaný pro určitou věkovou kategorii. Nečetls ho v pubertě? Ne? Vážně? Tak to máš smůlu, protože po skončení téhle epizodní části života už tě Mládí v hajzlu tak nenadchne, jako kdybys ho četl v době, kdy tvou největší starostí byly beďáry, co s OLE a jak se co nejrychlejc dostat pod kalhoty svojí vysněný kočky.

gonzikcz
03.04.2016 4 z 5

První polovina skvělá. Jako celé to bylo super, ale ta druhá polovina byla více a více depresivní a méně a méně vtipná. Naprosto otřesný vztah s otcem, násilnický spolubydlící, průsery s policií, všichni si lhali a ubližovali si. Místama to bylo fakt těžko stravitelné.

vendy.b.
16.12.2015 3 z 5

První díl se mi líbil mnohem víc. Přišlo mi, že je tady až moc průšvihů najednou a všechno je zbytečně komplikované. Ke konci knihy už jsem těch Nickových problémů měla opravdu dost. Už mi to ani nepřišlo vtipné, ale spíš absurdní. Zatím mě to ale neodradilo od toho, abych si další nepřečetla. Doufám, že v dalších dílech autor trochu přibrzdí.
A také doufám, že nejsem jediná, kdo nesnáší Dwayna. Pokaždé, když provedl něco Nickovi, nebo měl tak neuvěřitelně hloupé otázky, měla jsem chuť mu jednu ubalit. Ten kluk má fakt dost...

Carpinus-CZ
26.10.2015 2 z 5

Jednoznačně výrazně nejslabší díl z celé série. Oproti všem ostatním dílům, které jsou super, je tady děj značně přitažený za vlasy a poblázněnost celého příběhu se mi vůbec nelíbila. Tady bylo nejvíce patrné, že knížka je americká (v negativním slova smyslu). Naštěstí jsem se nenechal odradit a četl jsem další díly :-)

Knižní špajz
21.04.2015 5 z 5

Další parádní úlety Nicka Twispa :D Na odreagování a pobavení neexistuje nic lepšího

Gupi
21.02.2015 5 z 5

Žasnu nad tím, jak můžou být lidé kolem Nicka tak blbý. Zvláště mě fascinuje Dwayne. Líbí se mi, jak to na sebe navázalo, jako by to ani nebylo rozděleno na díly. Stále to nemá chybu.

juckey
10.02.2014 4 z 5

Tyto mládí sužující a konvencemi otřásající příběhy pubertálního intelektuála a nepolepšitelného svůdníka Francoise Dillingera, tedy pardon - Nicka Twispa, byly sice o poznání slabší než příběhy z Oaklandu, avšak stále se dočkáte bizarních pokusů o ztrátu panictví, stále se dočkáte okázalé rodičovské "péče" a snad vás potěším oznámením, že se Nick dokonce dočká jednoho "styku", ovšem s překvapivě neočekávaným tvorem, dá-li se to tak říci. A mimochodem, kdyby mi to někdo mohl vysvětlit s těmi psy, byla bych dost vděčná (snad se to dozvím ve třetím díle, jelikož mám v plánu se na něj lačně vrhnout).

polarni.kun
07.01.2014 4 z 5

když jste ve špatné náladě a všechno se vám s**e, tak vás tohle aspoň dostane do jiné nálady + když ještě víte, že se Nick cítí stejně špatně jako vy :) navíc takové věci, které se v reálném životě jen tak někomu nestane, dodají větší napětí, než kdyby byl popisován reálný život :)

deníky

Kniha Mládí v hajzlu 2 - Mladík v okovech je v