Mistr Eckhart a středověká mystika

Mistr Eckhart a středověká mystika https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157914/bmid_mistr-eckhart-a-stredoveka-mystika-lJ8-157914.jpg 5 34 7

Výbor z textů německého mystika 13. století s obsáhlou úvodní studií Jana Sokola. Do výboru jsou zařazeny rovněž překlady několika dalších dobových textů, které doplňují celkový rámec myšlenkového dědictví Mistra Eckharta – Anselm Cantenburský: Proslogion, Hugo od sv. Viktora: O marnosti světa, Bernard z Clairvaux: O lásce k Bohu, Tomáš Akvinský: Teologická summa, Jan Tauler: Kázání. Uspořádal Jan Sokol. Z latinských a německých originálů přeložili Lenka Karfíková (Anselm Canterburský a Bernard z Clairvaux), Miloš Dostál (Jan Tauler) a Jan Sokol.... celý text

Miro.slav
28.08.2020 3 z 5

Majster Eckhardt ma lákal už od seminárov o stredovekej filozofii. A keď som sa o ňom dozvedel aj od Schopenhauera v rámci jeho učenia o prekonávaní Májinho závoja, tak som musel siahnuť po primárnom diele. A tu začal problém! Napriek tomu, že je Eckhardt mystik, je to kresťan. A mne osobne sa ťažko čítajú tieto kresťanské diela. Pár zaujímavých myšlienok som v knihe našiel, ale moja šálka kávy to nie je. No prečítanie neľutujem. Zase som o dačo sčítanejší.

Balsekar
23.03.2019 5 z 5

Skutečně DUCHOVNÍ literatura. Křesťanská mystika v pravém slova smyslu. Mr. Eckhart se stal inspirací mnohým myslitelům po něm.

JoeSurikata
16.03.2019 4 z 5

Znamenitá kniha, přibližující myšlení největšího křesťanského mystika středověku.

Jacck
21.07.2017 5 z 5

Výborná kniha asi od asi nejhlubšího myslitele křesťanství od dob samotného Krista, myslitele pokud jde o hloubku myšlenek v rámci křesťanství dodnes nepřekonaného. Mistr Eckhart byl duchovně osvícený jedinec, podobně jako Buddha, Kristus, Krišnamurti, Ramana Mahariši, Džaláluddín Rumí. Vygooglujte si třeba "Traktát o odloučenosti", pokud chcete zjistit, o čem je jeho dílo. Je to o tom oprostit a očistit duši od všeho vnějšího, a jen v té oproštěné čistotě a nevinnosti se v duši rodí Bůh.

PAVEL z BRNA
03.02.2017

Tak na tuto knihu jsem musel dozrát. Ležela mi doma 14 let, až jsem ji nedávno vzal do ruky a s unešením se pustil do čtení. Kniha obsahuje přes 200 stran kázání a ukazuje k onomu výsostnému stavu o kterém píšou východní autoři jako Nisargadatta Maharadže, Půnža nebo Mooji anebo Aštavakragita z 8století. Mistr Eckhart je však katolík a ukazuje jak tohoto stavu dosáhnout v rámci katolické tradice, což je mě bližší

rossx
03.08.2016 5 z 5

Texty výjimečného dominikána, který předběhl dobu svými myšlenkami. Křesťanská mystika, kde každý může sám poznat Boha, inspirativní čtení pro dnešní dobu. Když si uvědomím, že kázání jsou přes sedm století stará, nevycházím z údivu.

Káča2015
14.07.2016 5 z 5

Tato knížka mě zasáhla jako šíp někdy v roce 1995. Stále se k ní vracím.

filozofie křesťanství teologie středověk německá literatura výbor z díla mystika mystici křesťanská mystika kázání, homilie

Autoři knihy

Mistr Eckhart