Milý Johne

Milý Johne https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31723/bmid_mily-johne-2Jk-31723.png 4 1161 237

John jako mladý se snaží najít rovnováhu mezi ním a jeho otcem. Při propustce z armády potkává Savannah. Stávají se z nich přátelé potom, co John skočí pro její kabelku do vody. U ohně s vysokoškoláky se seznamuje se Savanniným přítelem Timem Wheddonem. Po počátečním setkání se John a Savannah opět sejdou na pláži, kde on ji učí surfovat. Rychle se do sebe zamilují. Savannah po setkání s jeho otcem vysvětluje Johnovi, že otec má zřejmě Aspergerův syndrom, a proto je tak odtažitý a věnuje se stále jenom své sbírce mincí. John se rozzuří a uhodí Tima do nosu. Před odjezdem zpět do armády mu Savannah a Tim odpouštějí, a John slibuje, že si po své vojenské misi Savannah vezme. Ona mu při rozloučení dává dopis, kde mu slibuje svou lásku. Později přijíždí domů a stráví se Savannah noc. John je šťastný, ale cítí povinnost se vrátit k armádě. Po 11. září se John upíše u armády na další dva roky. Devět měsíců před ukončením služby příjde od Savannah dopis, který však končí slovy...Sbohem... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Dear John , 2007

Nelasp
01.10.2017 4 z 5

Příběh o lásce, která člověka navždy změní, ačkoliv neměla dlouhého trvání. Jakým způsobem se John na konci knihy obětoval pro štěstí ženy, kterou stále miloval, ale nemohl ji mít je důkazem, jak moc jej vztah se Savannah změnil. Hrozně se mi líbila i dějová linka Johnova vztahu s jeho otcem. Příjemná romanťárna.

Ďumbierka
15.09.2017 5 z 5

Moja prvá Sparksovka :)
Krásny príbeh, Johna som si zamilovala a jeho otecko bol moc moc fajn. Občas sa ale choval tak, že aaach! Keď ste si mysleli, že je to v kapse, tak to skončilo ako to už väčšinou v živote býva ....INAK.
Pri knižke mi aj slza ušla a jednoducho je to dojemný ale aj bolestivý príbeh o láske a tak trošku aj krutej realite.

JointlieKat94
06.09.2017 5 z 5

Bože. To bylo krásný. Většinou jsem se cítila jako John, až na to, že nejsem voják. Knihu jsem četla znovu, kvůli čtenářské výzvě.. četla jsem jí v autobuse, po cestě do/z práce. Brečela jsem, u konce.. první kniha, která mě rozplakala, asi. Zamilovala jsem si všechny postavy, úplně. Rozhodně musím skouknout i film.

Warty
18.08.2017 3 z 5

Takové příjemné letní čtení. Nenadchne, ale ani neurazí :-)

eliska2106
10.08.2017 5 z 5

Oh milý Johne, mohli jste mít tak krásný život ... Tahle kniha ve mě vyvolává to prokleté coby kdyby!

Mercatino
06.08.2017 5 z 5

Kniha Milý Johne mi pořádně rozhodila bublinky, opravdu jsem nečekal, že to na mě tak zapůsobí. Posledních 50 stránek, jsem už bez kapesníku ani nemohl číst, a vlastně i když si teď po pár hodinách na to vzpomenu tak se mi derou slzy do očí.
Knížka je jednoduchá, psaná tak, jako by to vyprávěl každý z nás. Pěkné na této knize je fakt, že ač již na začátku přesně víme jak se příběh bude vyvíjet, konec překvapí.

+ kniha má spád jako vodopád, přečteno na dva zátahy
+ John, Savannah i Tim jsou dokonalá trojice
+ hrdiny jsem chápal a vytvořil jsem si k nim krásné pouto
+ jestli se ještě někdy zamiluju, tak si tuto knížku přečtu ještě jednou
+ sice je to román pro ženy, ale i jako kluka mě to přesvědčilo o tom, že si přečtu od autora další knížky časem :)

Přečteno v rámci čtenářské výzvy 2017. - kniha, jejíž první věta je otázkou
Dnes se ještě podívám na film a zkusím si udělat porovnání.

1casper
29.07.2017 5 z 5

Kniha je plná lásky. Naprosto čisté lásky. Žádná sprostá slova, ani sex. Nádhera, která vás vezme za srdce. Ať to byla láska muže k ženě, nebo i k tatínkovi. Klobouk dolů před autorem.

Jen ten konec mi přišel až dost patetický, takhle by se asi ve skutečném životě muž k ženě (muži) asi těžko zachoval. Ale budiž.

Knihu si budu dlouho pamatovat. Doporučuji.

margoj
21.07.2017 5 z 5

Autor vás vtáhne do děje svým poutavým vyprávěním, zanechá ve vás spoustu pocitů a nejedna slza ukápne.

JankaV80
18.07.2017 4 z 5

Knihu jsem zvládla přečíst u moře za jediný den. Velmi se mi na ni líbí, že nekončí klasickým "happyendem", ale jinak, než by čtenář po tak romantickém začátku očekával. A to je přesně život :-) Člověk nikdy neví, co ho čeká druhý den/za týden/za měsíc. Pěkná odpočinková četba na dovolenou.

Magrata15
11.07.2017 5 z 5

Velmi smutný příběh a velmi nespravedlivý - takový ze života. Krásně napsané, přečetla jsem ji za 3 dny.

Lana33
04.07.2017 3 z 5

Kniha je zajimava - to ne ze ne - ale prislo mi, ze se autor snazi ve druhe pulce knihy ctenare za kazdou cenu rozbrecet a neco mi tam proste chybi.
Nicmene se mi libil vyvoj vztahu mezi Johnem a jeho otcem. Kniha je celkem okay.

Hell_Rihova
04.07.2017 5 z 5

Další Sparksovka, další probrečený večer, ale kniha stála za to. Opět vyobrazení toho, jak válka, ať už je jakákoliv, ničí vztahy lidí. Doufala jsem, že osud bude Savannah a Johnovi přát... I tak, super kniha, která se mi dostala hluboko pod kůži.

Martooni
21.06.2017 4 z 5

Kniha se čte jedním dechem. Donutí vás vzpomínat na první opravdovou lásku a přemýšlet o vztahu s rodiči. I když máte pocit, že si nerozumíte, najednou si uvědomíte, že na drobnostech nezáleží.
Ale co ten konec?!
Strašně jsem Johnovi a Savanah fandila a věřila jsem, že k sobě opět najdou cestu.

Konec mne velmi zasáhl a vím, že kvůli tomu si knihu znovu nepřečtu.

Dandy1
14.06.2017 5 z 5

Je to zase jedna z knih, která mě dohnala k slzám. Johnovo dozrávání, příběh komplikované první lásky, která mohla skončit šťastně, kdyby John dokázal vyjádřit lépe své pocity a přání.

Klarka251
09.06.2017 5 z 5

Skvělá knížka na letní večery :). Kniha je velmi čtivá, každý čtenář si dokáže představit děj jako by tam byl. Knížka mě velmi dojala a na konci jsem opravdu brečela.

Žurinka
07.06.2017 4 z 5

Krásná romantika, trochu smutné, ale tak akorát, sice jsem si myslela že to skončí jinak, ale i tak to bylo pěkné

NelaNetol
04.06.2017 5 z 5

Je to přesně taková ta kniha kterou milujete, ale i tak ji nesnášíte. Byla to pro mě horská dráha emocí, kterou jednou budu určite chtít absolvovat znovu.

wiana82
04.05.2017 4 z 5

Mě osobně nejvíc dojala rovina vztahu mezi Johnem a jeho otcem. Jak ho John konečně pochopí a najde si k němu cestu...Pěkné čtení.

akdar72
02.05.2017 5 z 5

Sparks je skvělý spisovatel. Tolik krásných příběhů a každý je jiný...

PetraMishka
16.04.2017 4 z 5

Další příjemné počtení od Nicholase Sparkse představuje studentku Savannah a vojáka Johna, kteří se do sebe v létě zamilují, ale není jim přáno, aby spolu byli.