Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3658/bmid_muzi-kteri-nenavidi-zeny-sHh-3658.jpg 5 8115 1196

Milénium / Millennium série

Globální bestseller – vychází ve 34 zemích – dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist ztvárnil Daniel Craig).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Män som hatar kvinnor , 2005

tomvall
05.05.2014 5 z 5

Dřív jsem viděl celou trilogii zfilmovanou a trochu jsem se obával, jestli mne to při čtení neovlivní. Nestalo se tak a vzhledem k tomu, že jsem filmy viděl už před pár lety, dokonce mne ani herci neovlivnili v mých představách o podobě protagonistů knih (naštěstí).
Zajímavé je, že úroveň jednotlivých filmů se v mém soukromém žebříčku neshoduje s úrovní knih. Zatím co zfilmovaný se mi nejvíc líbil díl první, pak poslední a nejméně prostřední, knihy jednoznačně gradují díl po dílu a paradoxně se mi nakonec nejméně líbil díl první. Zjevně to bude kvůli rozsahu a širokému záběru knih, který je do filmu nepřenosný.
Přesto je první díl špičková do detailu vypilovaná detektivka, jenž se nedá než doporučit.
Věčná škoda, že autor již nemůže v psaní pokračovat.

sarka4934
29.04.2014 5 z 5

Skvělý film, o knize ani nemluvě. Tak dobře napsanou knihu jsem dlouhá léta nečetla. Akce, napětí, vztek, radost, slzy...skvělá kniha !

Honzeecheck
29.04.2014 5 z 5

Ani já jsem se neubránil reklamní masáži... asi zbytečný něco dodávat,všecko bylo stokrát řečeno. I když má kniha mraky chyb (nesmyslná základní podstata příběhu, jehož rozuzlení není pak moc překvapivý, strašlivě roztahanej konec) chytne a nepustí. Můžem tu teda debatovat o komerci, kopírování a předvídatelnosti dalších pár let ale stejně to nic nezmění na tom, že je to sakra dobře napsaný.

Lenka.Vílka
23.04.2014 5 z 5

Moje první detektivka ze severského prostředí (ze své závislosti se léčím dodnes četbou dalších titulů...), která mě dostala, rozsekala a nažhavila na pokračování...

jefff
22.04.2014 5 z 5

Jedna z nejvíc strhujících knih, které jsem četl. Tenhle příběh se nedá opustit dřív, než se dočte do konce. Larsson má smysl pro úchvatné čtení, i když by člověk řekl, že příběh mohl být ještě propracovanější. Konec je o trošku slabší než jsem čekal, ale i tak jsou Muži jednou z top knih, které jsem kdy četl.

Ťop
18.04.2014 2 z 5

Nevím jestli je to většinou nekritickým až nábožným přístupem mnoha čtenářů a médií. Ale nějak jsem k tomu chytil averzi. Hlavní hrdinka oplývá vlastnostmi, které se hodí spíš do science fiction. Jakýsi levicový romantizmus, hackeři kradou data vlastně jen proto, aby potrestaly zlé boháče a chudým dali. A všechen ten balast politické korektnosti, jako by to byl kalkul. Protože dnes nemůže být oceněno nic co není dost politicky korektní.

Lucka385
15.04.2014 4 z 5

Musím říct, že prvních několik desítek stránek bylo silně nezáživných. Vyprávění bývalého spolužáka R. L. o H. W. bylo více než nudné a musím se přiznat, že když jsem četla tuto část, byla jsem myšlenkami někde úplně jinde. Ani teď po přečtení celé knihy nevím, o čem tato pasáž byla. Nic méně jsem knihu odložila po této kapitole a vrátila se k ní po cca 14 dnech. Po přečtená recenzí jsem se utvrzovala v tom, že na na té knize přece něco sakra musí být :-). Už po pár stránkách jsem litovala, že jsem knihu odložila. Po té, co se na scéně objevila rodina Vangerů, se příběh rozjel na plné obrátky. Příběh mě zaujal hned na začátku a hrozně jsem se těšila na rozluštění té záhady. Knihu jsem přečetla během dvou dnů. Prostě Vám to nedá při každé volné volné chvilce nesáhnout po knize :-). Je to velice čtivé a napínavé a čte se to v podstatě samo.
Konec záhady mě nepatrně zklamal. Čekala jsem nějakou naprostou ,,bombu", ale přesto je konec skvěle vymyšlený.
Jednu hvězdičku ubírám za nudný začátek. Podle mě tam ani nemusel být. Určitě by to šlo zaonačit i jinak. Stejně tak i konec, který pojednává také o panu H.W. I tuto pasáž jsem nějak očima přeskákala, ale vyprávět bych o tom nemohla :-). V podstatě nevím o co tam šlo :-D.
Těším se na druhý díl Milénia, prý je lepší než ten první. Uvidíme............

T.Louie
05.04.2014 4 z 5

Prvních cca 50 stránek bylo bída, děs a utrpení. Málem jsem to vzdala, ALE pak.... to byla jízda :) Zažrala sem se do toho jak červotoč do trámu a hltala každý slovo. Na detektivky jsem si nikdy moc nepotrpěla, ale jsem vážně ráda, že se mi trilogie Milénium dostala do rukou, protože bych se ochudila o hodně. Díky p. Larssone :)

Freechappi
30.03.2014 5 z 5

Po knize jsem sáhla na základě spousty dobrých ohodnocení. Po přečtení první kapitoly jsem si říkala, že tohle do konce dočíst nezvládnu i kdybych se postavila na hlavu. Kniha mě ale začala bavit hned jak se na scéně objevil Vanger a nepustila mě až do poslední stránky. Mám teda jednu výhradu ale nedokážu to napsat bez spoileruju, takže si jí nechám pro sebe.

Burakove maslo
28.03.2014 5 z 5

Kniha mě ze začátku příliš nebavila,ale pak se pro mě stala drogou! Je to opravdu velmi dobře napsaná detektivka.

MonisPop
19.03.2014 5 z 5

Knihu mi trochu zkazilo to, že jsem nejdříve viděla film, ale i přesto jsem se do knihy hodně začetla. Myslím si, že je to jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Mikael Blomkvist mi hodně připomíná Roberta Langdona.

monte
18.03.2014 5 z 5

Ze začátku jsem se trochu nudila, pak to přišlo a já se nemohla odtrhnout. Opravdu povedená a napínavá detektivka

Hanny
11.03.2014 5 z 5

Wow!
Pro mě trochu pomalejší rozjezd, ale pak to jelo jako drak! Těším na další díly Milenia, ačkoliv mi připadá tahle kniha svým způsobem docela ukončená... vůbec netuším, o čem další knihy jsou (ani u téhle jsem toho moc o ději nevěděla). Paráda.

Erica
08.03.2014 4 z 5

Tyhle knihy pro mne mají jediný handicap - nemůžu je číst víckrát. Ale to je asi úděl všech detektivek.

kacimilek
05.03.2014 4 z 5

Upřímně jsem po přečtení byla trochu zklamaná. Všechna ta obrovská slova chvály a nejprodávanějšího díla ve mně vzbudily dojem extrémně čtivého a neuvěřitelně napínavého románu. Bohužel tento pocit se nedostavil. Spíše mě zaujal postup řešení než konečný výsledek.

Pavlnka
02.03.2014 4 z 5

Prvních asi 100 stran bylo poměrně nudných a pokračovala jsem ve čtení jen kvůli doporučení. Pak to začalo být zajímavé a měla jsem problém knihu odložit :). Konec byl opět takový do ztracena. Těším se na druhý díl.

romana8542
22.02.2014

Přidávám se - skvělá trilogie. Už dlouho jsem si tak nepočetla.

Marika Vanova
16.02.2014 3 z 5

Tak 5 hvězdiček této knize dát nemohu. V prvních 100 stranách jsem ji nepřestala číst, jen proto, že je to přece "ten bestseller" a tak to musím dočíst, ale musím uznat, že pak už mě to bavilo a od té chvíle, kdy Mikael konečně něco objevil, tak to mělo spád a bylo to zajímavé a nečekané. Akorát to rychlé vyřešení situace s Martinem, mě úplně nezaujalo.

jurcek
15.02.2014 5 z 5

Len sa pridám. Najlepšia kniha v žánri.

Ječmínek
12.02.2014 4 z 5

Lisbeth je zvláštní postava, kvůli níž zřejmě získala tahle průměrná kniha takovou oblibu. Lisbeth je hodně svérázná, ale geniální. A čtenář jí musí fandit. Postava Lisbeth vytáhla tuhle knihu z velkého koše plného podobných příběhů a její hodnocení pozvedla nejméně o jednu hvězdičku nahoru. I moje hodnocení.

detektivní a krimi romány zfilmováno sérioví vrazi tajemství hackeři švédské detektivky rodinná tajemství

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Muži, kteří nenávidí ženy je v

Přečtených12 856x
Čtenářské výzvě1 499x