Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 5 6100 651

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden , 2006

Erizzani
28.08.2020 5 z 5

Larsson opět nezklamal, už se těším na třetí díl! :-)

helusa2
20.08.2020 5 z 5

Ano, tento díl se mi zdál podstatně lepší než první. Nemyslím teď zápletku, ta byla dobrá i v prvním díle, ale způsob psaní se už značně vytříbil a nerve mi uši :-) Fajn detektivka, jdu na 3. díl :-)

Renca.ch
18.08.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila mnohem více než první díl, byla o dost akčnější, žádné zdlouhavé pasáže. Souhlasím,že Lisbeth v některých scénách neuvěřitelná něco jako James Bond v sukních,ale bylo to zábavné. Určitě se chystàm na další díl, začínám chápat,proč trilogie byla ve své době a i nyní velmi úspěšná.

Pavlína79
18.08.2020 5 z 5

jsou skvělí - ona, on, všichni

PájaK37
15.08.2020 3 z 5

Oproti prvnímu dílu mě tenhle už tolik nenadchnul. Děj se mi zdál moc rozvláčný a už mě to trochu místy nudilo. Bylo tam až příliš vysvětlování věcí z minula. Chápu, každý třeba nečetl první díl, ale i tak trochu pokrátit by bylo k dobru věci.

Lída27
12.08.2020 5 z 5

Druhý díl opět skvělí.

PPardinio
12.08.2020 3 z 5

Nejsem si jistý, zda autora správně chápu, ale na mě to působilo tak, že autor přesně nevěděl, jakým stylem své myšlenky uchopit a o čem bude vlastně psát. Celý děj se tak zbytečně natahoval. Možná chtěl S.Larsson s příběhem ještě pracovat, ale bohužel zemřel. Těžko říct, dějově to pro mě bylo ale takové rozhárané. Bylo to prostě od zdi ke zdi (Chvilku akce, chvilku krimi, chvilku sonda do milostného života lidí,...). Nepřišlo mi navíc příliš vhodné zvolení 4 paralelních vyšetřovacích týmů (Milénium, Lisbeth, policie a Milton Security). V ději tak bylo až moc zbytečných a nelogicky se chovajících postav, které rušily děj. Jinak mě překvapivě bavilo, jak se autor vyřádil u postavy blonďatého obra. To jsem se nepřestával divit (Často negativně) :-). Jo a tak s prominutím debilní konec knihy jsem již dlouho nečetl, to bylo tak moc nereálné, že jsem opět pochyboval o žánru. Na závěr opět dodám, že ta úchylka při vyplňování děje s "PITÍM KÁVY" mě u posledního 3.dílu (dám mu asi šanci) opravdu donutí, abych počítal, kolikrát se KÁVA v ději objeví :-). Kniha se četla jinak dobře, ale byl to slušný Pel-Mel.

kahoma
09.08.2020

Bezvadná kniha! Rozhodně lepší než film. Vřele doporučuji!!!

Nisus
27.07.2020 5 z 5

Pravdepodobne som 100 rokov za opicami, ale áno, až teraz nedávno som objavila sériu od Stiega Larssona a áno, túto sériu milujem. Rozsah takmer 500 strán, čo môže byť na krimi/detektívku priveľké sústo, ale nie pre tohto autora. Oproti prvému dielu tu Mikael trošku zaostáva a viac priestoru dostáva geniálna exotka Lisbeth. Dej je vymakaný do posledného detailu, zápletka premyslená, nečakané zvraty, šokujúce odhalenia, žiadna nuda a krásne sa to číta. No a záver ma rozobral na cucky, takmer až dojatie som pociťovala, takže dočítať trilógiu bude viac než len žiadúce a nemôžem inak ako odporúčať.

Nepri
07.07.2020 5 z 5

Skvělá kniha, která má spád a čte se "sama"

markal
30.06.2020 5 z 5

Po prvním díle je tento mnohem akčnější. Oproti prvnímu dílu dostává velký prostor Lisbeth. Skvělá kniha, která vás přinutí co nejrychleji si obstarat třetí díl.

DanaKa81
12.06.2020 5 z 5

Napínavá švédská krimi od začátku až do samého konce. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni a do vyšetřování se opět pustí Mikael. Tentokrát je hlavní podezřelou z několikanásobné vraždy Lisbeth, která se před policií i samotným Mikaelem ukrývá. Autor v tomhle díle poodhaluje značnou část z Lisbethiny minulosti. Nakonec zjistíte, že nutně potřebujete i poslední díl z této úspěšné trilogie. Moc doporučuji!!!

ctenarkaEva
05.06.2020 5 z 5

Výborné čtení. Tento díl se mi líbil o dost víc než první. Už se těším na další pokračování.

m_martina
02.06.2020 5 z 5

I druhý díl z řady Milénium je vynikající, dobře se čte a stránky jen letí.

ctenarka881
06.05.2020 5 z 5

Vyborne!

Marta08
28.04.2020 5 z 5

Výborný příběh! Pro mě mnohem lepší než Muži, kteří nenávidí ženy. Postupně je odhalován životní příběh Lisbeth a dozvídáme se, proč je tak zvláštní. Velmi mě vadila postava homofobního policisty a říkala jsem si, jak může takový idiot u policie vůbec pracovat. Závěr sice postrádá uvěřitelnost, ale to jsem ochotná autorovi odpustit, protože mě příběh opravdu moc bavil!

konicekbily
24.04.2020 5 z 5

Díky nějakému neznámu pomocníkovi, tuším, že by to mohl být virus, snad z Číny, který mi umožnil, že jsem potřetí do rukou vzal tuto trilogii a osvěžil si paměť. A koukám, že jsem neměl čas zde poznamenat, jak se mi kniha líbila - nic jsme nenapsal. Neváhám trilogii jako celek označit za nejpromyšlenější dílo detektivní literatury, jaké kdy bylo napsáno. Podle mne je lepší než seriál od Jo Nesba, ten určitě nevěděl při psaní prvního dílu, kam jeho hrdina doputuje. A Stieg Larsson to musel vědět, neboť ta provázanost všech dílů je obdivuhodná. Škoda, že autorovi nebylo dopřáno napsat další romány. Čest jeho památce!

katst
18.04.2020 5 z 5

Propracovaná, napínavá kniha, která má spád. Tentokrát jsem se opravdu nenudila, mnohem lepší než první díl série.

vendysantos
19.03.2020 5 z 5

Druhý díl Milénia mě bavil téměř stejně jako ten první, avšak v této knize bylo méně napětí. Vždyť v „Muži, kteří nenávidí ženy“ bylo vyšetřování hrozně napínavé a popisovány byly neskutečné hrůzy, které se odehrály. Pro mě byl první díl lepší i v tom, že jsme pozorovali zajímavý vztah mezi Lisbeth a Mikaelem Blomkvistem. Tenhle druhý se více věnoval tomu novinářskému světu, což nemusí být pro každého záživné. Na druhou stranu se zde odhaluje Lisbetina minulost a konečně můžeme pochopit, proč je taková, jaká je. Konec knihy mě dostal, teď nevím, jestli je vůbec Lisbeth naživu. Jasně, že to přežila, vždyť s Mikaelem jsou hlavními postavami celé trilogie. Musím si co nejdříve přečíst i třetí díl. Doufám, že se hlavní hrdinové opět setkají a budou spolupracovat.

Littleben
12.03.2020 5 z 5

Lepší než jednička. Druhá polovina dechberoucí. Pecka! 95%

detektivní a krimi romány zfilmováno hackeři krimi švédské detektivky

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)