Milarepa

Milarepa https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31671/milarepa-31671.jpg 5 163 31

Románové zpracování pohnutých životních osudů tibetského mudrce a národního hrdiny Milarepy, který žil na přelomu 11. a 12. století, patří k vrcholům Tomášovy slovesné tvorby. Autor vychází z poměrně strohého podání Milarepova životopisu jeho žákem lamou Räčchungem a s pozoruhodnou literární invencí jej rozvíjí do kompaktního a působivého románového tvaru.... celý text

rfa
11.04.2016 5 z 5

Milarepova nezapomenutelná duchovní cesta, velmi krásně a obsáhle zpracovaná p. Tomášem.

trava
22.03.2016 5 z 5

Nejkrasnejsi a nejduchovnejsi kniha jakou jsem kdy cetla.

3nitka
31.12.2015 5 z 5

Krásna kniha, ku ktorej sa ešte vrátim.

Vítr
03.06.2015

Co Sláča napsala, knihu vystihuje docela přesně, podobná kniha je Láma s paterou moudrostí.

Sláča
17.05.2015 5 z 5

....pro mě zatím nepřekonaná. Co je pro některé Bible, je pro mě Milarepa. Skvěle zpracované úžasným Eduardem Tomášem.

kmentova
30.12.2014 5 z 5

Krásné zpracování života Milarepy na jeho duchovní cestě. Kniha se mi moc líbila. Doporučuji. :-)

blacklucie
19.05.2014 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, jake jsem kdy četla. ..

Slanka
23.04.2014 5 z 5

Diamant v mé knihovně, četla jsem ji třikrát a pokaždé jsem si z ní vzala něco nového. Je krásná, čistá, dobrá, prostě úžasná :-D

LordSnape
28.06.2013 5 z 5

Pravdou je, že místy je to čtení poněkud těžší, ale převyprávění je skvělé a obsahuje vše důležité ze života Marpova žáka, který je společně s Tilopou a Náropou jedním ze zakladatelů a předních osobností budhistické školy Kagjü.

Avalong
20.03.2013 5 z 5

Ťažká kniha. Toho kto ešte nedospel odradí začiatok a zdlhaé a monotónne opisy Milarepovej oddanej činnosti s jediným cieľom. Spoznať Pravdu. Ten, kto vytrvá a dospeje až dokonca dostáva kúsok z toho, čo dosiahol sám Milarepa.

dada108
19.01.2012 5 z 5

Pravdou je, že pana Tomáše moc nemusím, ale Milarepa se mu moc povedl. Kdo má rád duchovní tématiku Tibetu, bude spokojený a jistě se ke knize časem vrátí.