Zrušený rozsudek

Zrušený rozsudek https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83339/bmid_zruseny-rozsudek-FYs-83339.jpg 5 221 39

Mickey Haller je známý losangelský advokát, ale tentokrát ho šéf státního zastupitelství osloví se zvláštní nabídkou: aby se v jistém mediálně sledovaném případu ujal role žalobce. Haller dlouho váhá, ale nakonec se nechává přesvědčit - mimo jiné i proto, že ho dráždí osoba obžalovaného. Jason Jessup byl před čtyřiadvaceti lety usvědčen z vraždy dvanáctileté dívky. Nejvyšší soud však nyní na základě analýzy DNA tento rozsudek zrušil a Jessup se až do nového procesu ocitl na svobodě. Navíc se stal miláčkem médií, prodává autorská práva na knihy i filmy a všude se stylizuje do role oběti justiční zvůle. Haller je však stále přesvědčen o jeho vině, a proto dělá maximum, aby navzdory nepříznivým okolnostem dosáhl Jessupova opětovného odsouzení. Najde si nejlepšího možného vyšetřovatele, detektiva Bosche, a rve se o každý důkaz, o každou svědeckou výpověď. Zároveň však bohužel zjišťuje, že v mašinérii státního zastupitelství neběží vše tak, jak si původně představoval, a že spravedlnost musí mnohdy ustoupit politickým zájmům. A navíc se zdá, že i Jason Jessup uskutečňuje jakýsi vlastní tajuplný plán.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Reversal , 2010

moudivlacek
18.01.2018 5 z 5

Další skvělý díl o Mickeyovi a Harrym, úžasný náhled do soudní síně. Haller to tam řekl správně, tam je jedno, kdo je vinný a kdo ne, tam jde hlavně o to zničit nepřítele a podkopat jeho důvěru, takže i vrah se klidně dostane na svobodu.
Otevřený konec skýtá dvě možnosti - buď si ho čtenář sám domyslí, nebo z toho bude další příběh.
Rozhodně miluji tuto sérii.

KaiShun
18.08.2017 5 z 5

Úžasný pohled do soudní síně, jak sou někteří lide schopní ohýbat a obcházet právo a zneužívat ho ve svůj prospěch. Myslím že Clive, dostal co potřeboval. Konec mě trošku překvapil, čekal jsem více akce, ale i tak opět skvěla kniha s Boschem a Hallerem.

dikobraz
13.05.2017 5 z 5

Klasicka bomba! Bosch sice vo vedlajsej ulohe, ale opat je to stary dobry Harry. Ou jeee, bavil som sa kralovsky!! Zaver nesklamal. Vsetko bolo ako ma byt.

allyce
31.03.2017 4 z 5

Opět skvělý Connelly, není co dodat.

Danago
19.02.2017 5 z 5

Další velice dobrá knížka od mého oblíbeného autora . Je to moje třetí kniha v sérii a za mě opět skvělá. Po celou dobu příběhu nás autor udržuje v napětí,knížka se velice dobře čte. Závěr příběhu je překvapující a naprosto nečekaný. Mám moc ráda tento typ knížek ze soudního prostředí a těším se na další díl .

Aymira
13.02.2017 4 z 5

Tuto sérii čtu postupně a toto je zatím jednoznačně její nejlepší díl. Hodně pomáhá, že se děj nesoustředí už pouze na soudní praxi, ale je aspoň v náznacích proložen detektivním vyšetřováním. Závěr mi přišel malinko nedotažený, rozhodně se z něj dalo vytěžit víc. V průběhu čtení mě občas mátlo skákání mezi vyprávěním v ich formě v pasážích, které ze svého pohledu popisuje Haller a vyprávěním v třetí osobě i v okamžicích, kdy je Haller na scéně. Jinak ale určitě povedená kniha.

ivoiro
17.12.2016 4 z 5

Objevil jsem další sérii, která stojí za to. Po pomalejším rozběhu se příběh rozjel a vtáhnul mě do děje. Hodnotím velice pozitivně. Jsem zvědavý na další příběhy.

sipkulka
29.11.2016 4 z 5

Krásná knížka, se strhujícím dějem, která se četla jedním dechem. Nicméně jednu hvězdičku ubírám za zbytečně useknutý konec.....

romana8163
19.11.2016 5 z 5

Strašně fajn knížka. Závěr nečekaný, strhující, velmi čtivé. Knížku jsem si koupila víceméně proto, že jsem zjistila, že film Obhájce, který miluju, byl natočen podle předlohy Connellyho. Knížku už asi neseženu, ale i tahle je super a už se těším na další :)

DickBach
22.08.2016 5 z 5

Tak tohle bylo super. Luxusní zápletka, perfektní práce jak detektivní, tak advokátní, vrah jak ze žurnálu... Bezvadné.
Pokud budu hnidopišit a šťourat, pak jsem byla zaražená jak hřebík u nálezu náramku. Vzhledem k tomu, že Harry nikdy nevyšetřuje "na pokračování", pak bych si tuto pasáž představovala jinak.

Krista93277
03.08.2016

Moje první kniha tohoto autora...ze začátku jsem myslela, že ji ani nedočtu...ale asi kolem 80 stránky se to "rozjelo"...pak už dobrý spád i děj...ale myslím, že radši zůstanu u klasických a severských detektivek...

syskas
16.03.2016 5 z 5

Ďalšia skvelá kniha od tohto autora.
Všetky jeho knihy majú jedno spoločné - cca v polovici čítania prichádza stav, kedy sa už nedajú odložiť. Tak som čítala do pol štvrtej. Neľutujem :-).

MAXA71
17.02.2016 5 z 5

Tak táto kniha je jedna z najlepších.

MichaelaHO
10.10.2015 4 z 5

Výborná kniha! :-) Skvěle popsaný proces ze soudní síně, sympatické postavy, bavily mě pasáže s výslechy, křížovými výslechy apod. Každá stránka byla napínavá, nemám co vytknout! :-)

poulett
25.02.2014 4 z 5

Autor opět nezklamal. Nečekaný závěr. Čtivé, překvapivé, ostatně jako všechny knihy, které jsem dosud od tohoto autora četla.

Val
02.01.2014 5 z 5

Velmi příjemné překvapení . Nejdřív jsem se knihy, která se odehrává převážně v soudní síni trošku bála, ale nebylo proč se bát. Nuda to rozhodně nebyla. Mickey Haller je sympaťák a do vyšetřovatele Bosche jsem se vyloženě zamilovala :-) Od Connellyho je to má první kniha, která ovšem rozhodně není knihou poslední ....

LG73
09.06.2013 4 z 5

Jedna z těch dobře napsaných knih popisující americké právo praktikované v soudních síních, kdy i ten nejjasnější důkaz o vině se v rukou schopného advokáta může stát zcela irelevantní. Autor knihy vás po celou dobu udržuje v napětí, čím je ve skutečnosti odsouzený, osvobozený a znovu souzený vrah. Samotné vyvrcholení příběhu a závěr knihy je překvapující a a zcela nečekaný

raski
14.03.2013

autor zasa nesklamal.pribeh dokonale vykresluje pohlad ako vplyva politika na sudnictvo a pravo na spravodlivy roszudok a hlavne na osudy zucastnenych akterov.

čef
04.07.2012 5 z 5

V daném žánru opravdu výborné. Zejména mne pobavilo, jak je čtenář veden k tradičnímu závěru béčkových thrillerů, kde je přítomen sexuální úchyl a dcera hlavního hrdiny. Jeden aby se už se začal bát, že zloch spadne z výšky a všichni se zasmějeme závěrečnému vtipu. A pak je vše uzavřeno jinak, mnohem zajímavěji a pravděpodobněji.

soudní procesy

Michael Connelly