Advokát

Advokát https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4963/advokat-4963.jpg 5 311 64

Mickey Haller je advokát bez kanceláře. Úřaduje na zadním sedadle vozu Lincoln, aby mohl být co nejblíže svým klientům: opilým řidičům, drobným podvodníčkům, překupníkům drog a podobným existencím. Právo pro něj není otázkou viny či neviny, nýbrž záležitost týkající se manipulace a vyjednávání. Když si ho jako obhájce najme playboy z Beverly Hills, kterého zatkli za napadení ženy, získá Haller po letech prvního dobře platícího klienta. Kromě toho je přesvědčen, že se mu konečně naskytla šance obhajovat skutečně nevinného člověka. S vršícími se důkazy je přesvědčen, že řeší nejsnazší případ ve své kariéře. Pak je ale zavražděn policejní vyšetřovatel, protože se dostal příliš blízko k pravdě, a Haller pochopí, že při hledání neviny přehlédl přítomnost nejryzejšího zla. Pokud mu chce uniknout, musí využít veškeré své schopnosti a zmanipulovat systém, kterému dávno přestal důvěřovat. V sázce totiž není jen ostře sledovaný soudní případ, ale i jeho život...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Lincoln Lawyer , 2005

Verousek
14.06.2012 3 z 5

Je mi celkem zatěžko vyjádřit názor na tuhle knihu, když má tak dobré hodnocení, ale je to můj názor. Do knihy jsme se zprvu vůbec nemohla začíst, přišlo mi to jako běžné vyprávění z advokátova života, které je sice zajímavé, nicméně po chvíli může začít nudit. Zhruba po 80 stranách jsem se konečně začetla a děj mi přišel konečně opravdu zajímavý. Každopádně když jsem se prokousala ke konci, byla jsem celkem zklamaná. Čekala jsem lepší vyvrcholení. Konec mi zkrátka přišel odfláknutý. Můj celkový dojem z knihy je tedy průměrný

egelebege
06.07.2011

V životě jsem nepřečetl knihu tak rychle

Adriana.82
12.06.2011 5 z 5

Jako kolega pode mnou se asi budu opakovat. Výborný,napínavý příběh. Zhltnuto doslova jedním dechem :)

Pernak
03.01.2011 5 z 5

Výborný a napínavý příběh. Skvělá knížka. Doporučuji k přečtení.

zfilmováno

Michael Connelly