Advokát

Advokát https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4963/advokat-4963.jpg 5 311 64

Mickey Haller je advokát bez kanceláře. Úřaduje na zadním sedadle vozu Lincoln, aby mohl být co nejblíže svým klientům: opilým řidičům, drobným podvodníčkům, překupníkům drog a podobným existencím. Právo pro něj není otázkou viny či neviny, nýbrž záležitost týkající se manipulace a vyjednávání. Když si ho jako obhájce najme playboy z Beverly Hills, kterého zatkli za napadení ženy, získá Haller po letech prvního dobře platícího klienta. Kromě toho je přesvědčen, že se mu konečně naskytla šance obhajovat skutečně nevinného člověka. S vršícími se důkazy je přesvědčen, že řeší nejsnazší případ ve své kariéře. Pak je ale zavražděn policejní vyšetřovatel, protože se dostal příliš blízko k pravdě, a Haller pochopí, že při hledání neviny přehlédl přítomnost nejryzejšího zla. Pokud mu chce uniknout, musí využít veškeré své schopnosti a zmanipulovat systém, kterému dávno přestal důvěřovat. V sázce totiž není jen ostře sledovaný soudní případ, ale i jeho život...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Lincoln Lawyer , 2005

Mydli
29.11.2017 5 z 5

Od první stránky velice čtivá kniha vykreslující prostředí americké justice. Samotný příběh je strhující s mnoha zvraty a už se těším na další autorovi knihy.

allyce
26.09.2017 4 z 5

Bezvadná kniha! Obdivují americký systém justice (znám jen z knih a filmů) a nevím, zda i ve skutečnosti je tak rozmanitý a zajímavý, nicméně četba takových knih mě nesmírně baví.

moudivlacek
03.09.2017 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé. Fantasticky popsaný příběh advokáta, který obhajuje většinou "spodinu", o které ví, že si se zákonem zrovna moc nerozumí. Ale je názoru, že i oni mají právo na správnou obhajobu.
Mickey s tím nemá problém, dokud si ho nenajme jeden bohatý mladý muž, a kdy se Mickey potká s čirým zlem.
Dokonalé vylíčení soudního přelíčení, jak se dá nakládat s důkazy i svědky.
Prostě - klobouk dolů, pane spisovateli.
Mohu jen doporučit.

Nikolla
30.07.2017 5 z 5

,,Vím jen, že se mé rány zahojí a že budu ve světě bez pravdy znovu připraven stát."
Úžasné. Tu knihu naprosto miluju, stejně tak jako i ostatní z téhle série. Mickey Haller je moje nejoblíbenější knižní postava a vím určitě že kdybych někdy potřebovala advokáta Mickey Mantle by byl jasnou volbou. :)

konicekbily
20.06.2017 4 z 5

Poměrně hodně zamotaný krimipříběh ze soudního práva současných Spojených států. Domnívám se, že autor mnoho nepřehání, pokud mohu soudit z tahanic kolem právnických kroků souvisejících se zvolením a uvedení do funkce tamního posledního prezidenta.

romana8163
25.02.2017 4 z 5

Tak jsem knizku nakonec sehnala. Cetla se dobre, ale musim rict, ze film mi prisel vic propracovany a napinavy, vic vyladeny do detailu. Znam ho zpameti, tak pro me byly odchylky dost vyrazne a ac se mi ti casto nestava, tu skutecne vede film. Uz vzdycky Mickeyho uvidim jako Matthewa :)

Aymira
06.02.2017 3 z 5

Kdysi jsem viděla film, který si vůbec dopodrobna nepamatuju, ale přesto jsem si díky němu při čtení v hlavních rolích vybavovala Matthew McConaugheyho a Ryana Phillippa. Asi i proto, že oba jsou velmi výraznými herci a pro svoje role se v daném filmu naprosto hodili. Příběh mě v první polovině celkem nudil, pak se díky soudnímu procesu rozjel a dokázal si udržet moji pozornost až do konce. Ten samotný závěr se dal malinko očekávat, protože jisté náznaky na něj se objevily už v průběhu děje. Přesto jsem očekávala víc po stránce psychologické - z vnitřního boje s advokátovým svědomím se určitě dalo vytěžit víc. Nicméně kniha je to zajímavá a vnáší zajímavý a poutavý teoretický pohled do průběhu soudních procesů.

vrony
31.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha.

romana8163
24.11.2016 4 z 5

Neměl by ji někdo na prodej? :)

ellescorpio
11.11.2016 4 z 5

Jedna z mála knih, kde filmové zpracování předčí předlohu. Nejprve jsem viděla film, to byl herecký koncert. Matthew McConaughey je opravdu Pan herec. Knížka se hrozně vleče a zdaleka mě nepohltila tak, jak jsem čekala. Prvnich 150 stran jsem se vůbec nemohla začíst a trochu mě to zklamalo, čekala jsem mnohem víc.

DickBach
21.10.2016 5 z 5

Za mně bez dlouhých proslovů. Díky za skvělé počtení. :o)

Skip
15.09.2016 4 z 5

Dobře zkonstruované a pěkně vypointované drama, které se lehce čte, nic není moc přitažené za vlasy, vše je vcelku uvěřitelné. Podle knihy byl natočen dobrý stejnojmenný film.

lifeoptimist
22.05.2016 4 z 5

kniha mě bavila, je to zase úplně jiný přístup k detektivce, právničina z jiného pohledu dost zajímavá, člověk si říká jestli je tohle všechno vůbec možný...

Ben Nevis
21.04.2016 4 z 5

Ke čtení mě inspiroval výborný film s Matthewem McConaughey. Zatímco však ve filmu vše ubíhalo svižně, v knize se děj táhne. Ve filmu je advokát playboy, který se pohybuje ve vyšší společnosti, zatímco v knize přežívá na kriminální galérce, aby si mohl udržet nákladný život.

Rozhodně je zajímavý soudnický systém v USA, kde obhájce nehájí klienta skrz jeho pověst či motivy, ale napadá důkazy a svědky. Kolik tam musí běhat zločinců na svobodě, protože policista použil nesprávný sáček na doličný předmět? Na druhou stranu je jednoduché postrašit nevinného, že když se nepřizná, dostane trest smrti. Vše závisí na advokátově pílí a zákazníkově peněžence.

Advokát je nevšední detektivka, protože hlavní zbraní je tu manipulace. Hrdina bruslí na tenkém ledu a nebýt štěstí, příběh by se rozsypal jako domeček z karet. I když Mickey během knihy dojde k prozření, stejně mi k srdci nepřirostl.
Jaký je rozdíl mezi sumcem a advokátem? Jeden žije v bahně a živí se výkaly a druhý je ryba.

syskas
01.04.2016 5 z 5

Tak toto bola asi najlepšia kniha od tohto autora. Bola som veľmi zvedavá, ako to Mick vyrieši s klientom, aby neporušil zákony a zároveň, aby on sám nebol obvinený z vraždy, ktorú nespáchal.

MAXA71
17.02.2016 5 z 5

Veľmi dobrá kniha. Záver tiež vydarený.

šipek
07.07.2015 4 z 5

Po delší době jsem si pujčil knihu od tohoto spisovatele a udělal jsem moc dobře. Čtivá detektivka.

LuciusWlk
28.12.2013 5 z 5

Advokát je nádherně čtivá knížka. Kniha má pozvolný rozjezd, ale jakmile autor nastíní celou situaci, děj začne gradovat a držel mou pozornost, bez slepého místa, až do samého konce. Po dlouhé době jsem si vychutnal knížku, která mě nutila číst, dokud nedočtu. Přesto, že jsem to od tohoto titulu nečekal. Ať už to bylo mým oblíbeným soudním prostředím, anebo autorovým stylem psaní, já jsem nadmíru spokojen.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Film na motiv knihy: Obhájce: Musím se přiznat, že jsem už dlouho neviděl tak skvělý snímek s prostředí americké justice. V poslední době. Film má šťávu, šmrnc, spád, skvělé obsazení, vynikající hudební podkres. Tedy, se superlativy se to nemá přehánět, ale tady jsem si smlsnul. Od filmu vesměs očekávám, že mě chytne v prvních minutách a vyplivne sežvejkaneho pár minut po závěrečných titulcích. Tak přesně toto se sice nestalo, ale spokojeny jsem víc než dost. Dobrá práce je třeba ocenit!!!

Mako123123
01.08.2013 5 z 5

Fakt, ťažko by som uveril tomu že by ma kniha o právničine mohla tak zaujať... well done Mr. Connelly :)

honajz
17.08.2012 2 z 5

Zas jeden hype. Advokát, který se chová jako puberťák, ale co je horší, i podobně uvažuje. Jak se takový týpek mohl stát advokátem a přežít alespoň dva rokmy praxe, je mi záhadou. K tomu utahaný způsob vyprávění. Nevím, Connellyho styl mě ne a ne chytit. Zkusil jsem Černou ozvěnu, teď Advokáta, když ho i zfilmovali, a přijde mi to takové, já nevím, nesympatické? Ukecané? Machoidní? Cynické až nadmíru a jednostranně? Zbytečně protahované s minimem zvratů? Hlavní postava mi přišla tak free, cool a in, jak vším proplouvala s rukama v kapse, že jsem ani neměl důvod se o ni bát. Vlastně mi ten člověk byl ukradený. Přes znalost soudních řízení mi přišlo, že to celé plave po povrchu.

zfilmováno

Michael Connelly