Michaela - Události v klášteře svatého Anděla

Michaela - Události v klášteře svatého Anděla https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1025/bmid_michaela-udalosti-v-klastere-svateh-Jnn-1025.png 3 306 80

Klášter plný krásných jeptišek, kde jedné větrné noci zabuší na vrata hledaný zločinec… Nové vydání novely, pod kterou se autor Miloš Urban váhal před lety podepsat, a proto ji vydal pod pseudonymem Max Unterwasser. Jedná se o záměrně drastické, místy dokonce pornografické podobenství o střetu těch, které Bůh zanechal na tomto světě a odešel vytvářet světy jiné. Miloš Urban považuje Michaelu za svůj nejtemnější, ale i nejvíce náboženský text. Lze ho číst jako erotický horor i jako ironickou alegorii o vítězství lásky a dobra nad zlem a nenávistí.... celý text

Šárka_D
01.04.2014 2 z 5

Napište na začátek, že kniha není určena pro ženské oči, a máte jistotu, že si to všechny strašně budou chtít přečíst. A pak budou zklamané, protože tam nic extra vlastně nebylo, až na pár lačných jeptišek (autorovy sexuální fantazie mimochodem asi budou poměrně zajímavé) a nepříliš nápaditý příběh, který se naštěstí aspoň nevleče přes stovky stran. Bohužel, duchovní rovinu jsem nějak neodhalila, moje smůla. Z Urbanovy tvorby zatím nejslabší, co jsem četla.

Morkon
29.01.2014

Trochu hardcore

efka.saf
27.01.2014 2 z 5

Michaela je 6. knížka od Miloše Urbana, kterou jsem četla. Ať šáhnete po jakékoliv autorově knize, bude vám jasné, že Urban není zrovna žádný zapřísáhlý puritán; na základě této novely se mi ale spíš jeví jako (řečeno slovy jednoho velkého muže) řádně vyzrálý prasák :). Michaela je porno non plus ultra, ale i přesto se určitý nádech duchovna dílu upřít nedá. Tuto knihu ovšem mezi mé oblíbené řadit nebudu, ale beru také na vědomí, že novela není určena ženským očím.

bookgover
25.12.2013 5 z 5

Tohle se četlo úplně samo ...

kirkous
14.11.2013 1 z 5

Těžko se to hodnotí. Kniha se čte dobře, má spád, jen je prostě ujetá. Ale i to bych celkem snesl, zvlášť když autor upozorňuje, že se jedná o ryze maskulinní literaturu. Člověk může mít různé sexuální fantasie, klášter plný jeptišek, no, proč ne. Ale závěr překračuje má veškerá očekávání. A řekl bych dost. Možná přílišnou snahou o originalitu se to nějak zvrtlo. A přitom je to dost primitivní, až za hranicí vkusu, takže jsem odkládal knihu s tím, že to je fakt blbost. Bohužel momentálně jsem získal averzi a do dalších autorových knih se mi nechce, ale možná to přejde.

Poutnice
02.10.2013 1 z 5

uff, jednou za čas si v knihovně náhodně vyberu knihu bez jakéhokoli doporučení, aniž bych o ní nebo autorovi dřív slyšela. V tomhle případě to byl krok vedle. Začátek byl dobře rozjetej, výbuch benzinky, super...i ty uhozený "jeptišky" by ještě ušly...pak už toho moc nechápu. Kniha se četla dobře, o tom žádná, ale jelikož jsem ji nepochopila a asi ani nezůstane v mým povědomí (kromě hodnocení "znovu ne"), tak dávám jednu hvězdičku

dvorrka
27.08.2013 3 z 5

Michaela se opravdu čte jedním dechem, ale v závěru jsem měl pocit, že sám autor neví jak příběh ukončit. Bohužel ten samý pocit jsem měl u "hřibu".

Askarinka
22.08.2013 5 z 5

Nechápu jak je možné, že má tak nízké hodnocení...Podle mě je to dobrá knížka. Mám prostě Milošův styl psaní ráda...No a Michaela? Napínavý příběh, který se nedá přečíst jinak než jedním dechem...

Matrjoska
16.04.2013 3 z 5

Surrealistická čtivá "rychlovka" na rozptýlení...a žádanka v knihovně na knihu od Jean Baudrillarda, která podnítila vznik této.

kolacky
04.03.2013 3 z 5

Hodně divné... i na Miloše Urbana.

Lenka Žofka
27.09.2012 odpad!

ehm....

Ikkju
29.01.2012 4 z 5

Pro mě příjmné počtení, a první čtivá legálně koupená e-kniha.

Booklet
04.11.2011 1 z 5

Jestli je právě tohle erotický horor, tak potěš pánbůh. Snad slabě pornografická trapnost, která patří na okraj.

ugisha
14.10.2011 2 z 5

Čekala jsem od toho víc, taky víc perverznosti, ale tohle byla vážně úchylná blbost...Tak nějak jsem nepochopila smysl toho všeho....Taková divná knížka, víckrát bych ji nečetla, ale neodložila jsem ji hned, protože byla celkem čtivá, takže dvě hvězdy.

Vojta
19.06.2011 2 z 5

Podivná a úchylná kniha. Zdánlivě jde o brak nebo pornografickou literaturu, ale má to v sobě něco tajemného, co knihu povyšuje. Mírně. Pořád je to úchylná blbost, ale něco na tom je. Akorát nevim přesně co, možná, že mě ten pěknej obal a známé jméno autora obměkčilo a já teď v žumpě hledám poklad. Každopádně dám neutrální dvě hvězdy.

kofee
16.06.2011 5 z 5

Je to kniha, kde musím vybírat, komu ji půjčím :) Rodičům bych to asi neudělala, neb surrealismus jim není vlastní. Ale těším se, až ji věnuji některému z mých kamarádů. Nebo jinak: nesnáším nudu, mám ráda vzrušení, šokující nečekanosti a hlavně to, když kniha vzbudí nějaké emoce. Mňam. Podobnou atmosféru jsem vnímala v Klímově Utrpení knížete Sternenhocha a Neviditelném Jaroslava Havlíčka.

pankaplan
13.02.2011 2 z 5

Michaela je tupě perverzní román, kde perverznosti nahrazují skutečný děj. Nebavilo mě to, ale dávám dvě hvězdy za to, že to bylo tak krátký.

s-reader
30.11.-0001 5 z 5

Označit Michaelu za pornografický a brakový román je, promiňte mi ten výraz, naprosto slaboduché. Četl jsem jej v době, kdy Urban ještě nebyl tak znám, chyběla mi tedy povinná úcta ke známému autorovi a přesto jsem v Michaele našel spoustu toho, co odlišuje brak nebo průměrnou literaturu od literatury nadprůměné. Urbanovi se do románu podařilo dostat děj, napětí, mystiku i smysl. Sty procenty jsem se ho pokoušel dostat ze dna hodnocení, bohužel to nestačilo. Doufám však, že příjdou jiní, kteří se ho nebudou štítit a podpoří jej.

misssicccka
30.11.-0001 3 z 5

Čekala jsem od toho více perverznosti :), ne nejsem čtenář chtiví perverze, ale když mě někdo připraví na to, že je to perverzní, jsem důvěřivá a očekávám perverzní.
Nezlobte se, ale toto je jen krapet perverzní ;).
Za přečtení to skutečně stojí, už pro kontroverznost, ale rozhodně to nebude patřit ke skvostům české literatury :). Přesto dává 3*. Zhltla jsem to na jeden dech pěkně při sobotním odpoledni za dvě hoďky jako nic. To o něčem svědčí.

tan
30.11.-0001 3 z 5

Byla jsem krapet vyděšena z tak nízkého hodnocení, ale kniha už ležela doma na stole, tož jsem se na to vrhla. A ejhle ho, byla jsem celkem mile překvapena. Slabé očekávání způsobilo, že jsem od knihy neočekávala nic závratného, musím však poznamenat, že v rámci současné české literatury se, dle mého názoru, nejedná o brak. Rozhodně bych ji nedoporučila všem svým známým, je krapet perverzní, ale dějová linka mi přišla celkem zajímavá, neb jsem neustále čekala, kam až to nechá hlavní hrdina dojít. Kniha asi opravdu není určena většině ženským očím, ale pokud překonáte své puritánské já, tak se jedná o celkem příjemnou zábavu. Dávám 3*, protože je to podle mě takový solidní průměr.