Orfeus v podsvětí

Orfeus v podsvětí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396893/bmid_orfeus-v-podsveti-31I-396893.jpg 4 37 8

Mezi řádky série

< 8. díl >

Tommy se vydává do říše mrtvých, aby zachránil Lizzie. Jenže jak známo, tyhle příběhy nemívají moc dobrý konec. A pro Tommyho je to ještě horší, protože Hádes je plný nejen monster, ale i jeho starých známých. A to ani nemluvíme o tom, kdo sedí na trůně.

Žánr:
Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Crew
Originální název:

The Unwritten, Vol. 8: Orpheus in the Underworld , 2014


více info...

Přidat komentář

Knišíl
17.12.2023 4 z 5

Oproti sedmému "spojovacímu" dílu, se zde opět rozehrává na staronovém poli příběh s příběhy. Kam to vše povede, zatím moc dobře nedokážu určit, což je možná dobře. Mezi řádky je pro mě pořád velmi zajímavá série, jen bych rád, aby to vše zůstalo v rámci fikce a umění, a nedělali se zbytečné závěry o podstatě celého světa. Přesto jsou některá tvrzení ale safra pravdivá, bez příběhů se žít nedá. Určitá dávka humoru a satiry určitě této sérii neškodí, a Pauly je dost zábavná postavička.

Norri
08.10.2022 4 z 5

Myslím, že tahle série je příliš dlouhá. Vysvětlím... Není pochyb, že je to chytrá série. Je docela náročná na přemýšlení, pokud tedy člověk nechce jen klouzat po povrchu a chce opravdu pochopit to, co je mu předkládáno. Ideální je, když ji čtěte celou najednou, protože potom nezapomenete detaily z minula. Ale když ji čtete najednou, tak při její náročnosti z ní začnete být brzy unavení. Unavení ze všech těch prohlášení, které často pořádně nedávají smysl. Začnete mít pocit, že po povrchu klouže autor a vy se jenom marně snažíte pochopit jeho kouřovou clonu.

Po zlomové události v šesté knize se Miku Careymu podařilo dodat v sedmé knize příběhu novou energii. Mám pocit, že se, hlavně v této knize, podařilo dodat vyprávění mnohem větší dávku hororové atmosféry, než kdy dříve. A to mě baví. Jenže pak se opět ukáží stáří známí, kteří už zemřeli, a se kterými jsem už nepočítal, a já jsem znovu získal pocit, že jsem zapadnul po kolena do starého bahna a že jsem zase na spirále, se kterou už jsem se rozloučil.


Ronnie68
21.09.2022 4 z 5

Tak tenhle dil mě zaujal nejspíš zatím nejvíce... Jen ten konec mi připadal docela smutný...

Disease
03.08.2020 3 z 5

Nejlepší jsou dva sešity o zombíkách. Jinak podobně slabé jako Leviatan, jen králík to zachraňuje před 2 hvězdičkama.

Lenka.Vílka
26.05.2020 5 z 5

Vzhledem k názvu dílu, je jasné, že jsem se na něj prostě musela těšit. A už před čtením mě napadlo:

Získá Tommy zpátky Liz?
Bude ho to něco stát?
Nebude to mít mnohem rozsáhlehší následky?
Nebo to prostě skončí tak, jak velí název?

Otevřela jsem tedy obrovsky natěšená, ale...

...autor mi to nedal na zlatém podnose, když já byla tak natěšená! Trochu si nejdřív doplníme informace z předchozího děje. Takže jo, zase bílej jesnorožec! Takže mi ten odklon před cestou za Liz nevadil. (Když...ten odklon na cestě za Liz, byl vlastně cestou za Liz.) Protože tenhle díl hodně pracuje s látkou dílu předchozích. Na mě to nepůsobilo jako šlapání na místě, ale rozpracování děje předchozího. Ale to ze mě mluví fascinace touto sérií...

A potom přišel lední medvěd se sekáčkem!

("Lidské maso? Já to vidím jako velké, neopeřené kuře.")

Myslím, že čtenář může mít problém v jednom případě. Pokud nečte hned po vydání a ví, co bude v následujícím (dalším) crossoveru, a že bude zase čekat...

...protože ten konec? Následky podsvětí? Sakra! To je jako ten nejhustější trip :D

zuzak07
29.07.2019 3 z 5

Opět dobrý, ale nejslabší díl.

Mooneylan
30.05.2019 2 z 5

Na příběh o Orfeovi a Podsvětí jsem se neuvěřitelně těšila. Tom Taylor se měl potýkat se světem mytologie a rvát se s Leviatanem o poslední kousky existence. Ale nic z toho nepřišlo :( Připadá mi, že sérii Mezi řádky něco uniká. Děj postav jakoby se vytratil, všichni tam jen tak postávají a snaží se vypadat že vědí o co běží. Doufám, že v devátém díle se dočkáme nějakého děje! :)

martinstefko
25.04.2019 4 z 5

Kniha "Mezi řádky 8: Orfeus v podsvětí" dál ukazuje velmi dobrou sérii, pokračuje v tom, co bylo rozpracováno a možná až trochu moc zabředává do hlubin toho, co chtěl Carey vyprávět, stejně jako jde místy zbytečně do šířky. Ale má to jednu velkou výhodu - Peter Gross může kreslit místy hodně zajímavé panely, kde se fantazii meze nekladou. A to je velmi příjemné, za to stojí sérii pořád číst. I dějově je velmi dobrá, jen už se nedostavil ten potřebný wow efekt, spíš jsem měl pocit, že je to zbytečně moc natahované a kniha "Mezi řádky 8: Orfeus v podsvětí" obsahuje i příběhy, bez nichž by se hlavní linie obešla. Jistě se ale najdou tací, kteří zrovna tohle nakouknutí vedle ocení. Jako příběh se zombie je super, ale kdyby se vynechal, moc by se nestalo. I tak se jede dál a skoro i máte pocit, že by se série mohla blížit ke konci.