Město v oblacích

Město v oblacích https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444756/bmid_mesto-v-oblacich-AGi-444756.jpg 4 356 91

Svět je v troskách. Když se hroutil, postavili lidé svou spásu – město na obrovských pilířích, chráněné před vším zmarem tam dole. Ale to bylo dávno. Tak dávno, že už si to nikdo nepamatuje. A kdo o tom něco tuší, je v nebezpečí, mohla by po něm totiž jít císařská tajná služba, Polit, protože svět mimo město přece neexistuje. Alespoň ne pro ty, kdo nejsou vyvolení. Jenže stará tajemství se ráda nečekaně vynořují, a když se ve městě začnou záhadným způsobem ztrácet děti, nejlepší vyšetřovatel Politu pochopí, že věci mohou být jinak, než mu celý život tvrdili. Nový román Kristýny Sněgoňové přináší mezi troskami světa po apokalypse temné dobrodružství, jaké tu dlouho nebylo.... celý text

Dukát
21.09.2020 4 z 5

Výborný nápad, výborný svět, skvěle zvládnuté postupné uvolňování informací o dějinách a mechanismech města, velmi dobré budování atmosféry, velmi čtivé

dvě výtky:
- Pokulhává při popisu akčních scén, tam se text stává trochu zmatený a nejasný.
- Hodně dobrých nápadů a linek zůstalo zcela nevyužito - dovedu si představit výbornou triologii, kde by byl čas vše poctivě odvyprávět a ne jen naznačit a rychle pokračovat dál.

Schary
07.09.2020 4 z 5

Čtivé sci-fi od české spisovatelky. Děj je napínavý, první půlka se odehrává ve městě v oblacích a hledájí se v ní pohřešované děti. V druhé půlce se hlavní hrdina Lewenhart dostává na zemi a děj nabírá zběsilé tempo plné mrtvých. Lewenhart je tedy dost naivní a slepě oddaný svému císaři a jeho propagandě. Každý jeho krok v druhé půlce vede ještě k větším potíží, které končí....:)

cori
06.09.2020 4 z 5

První část, která se odehrává hlavně ve městě, se zabývá císařskou politikou a odkrýváním pravdy o světě, ve kterém vyšetřovatel Eldrik Lewenhart žije, druhá část nabírá zběsilé tempo a míří k trpkému konci. Autorka, která začala spolupracovat s Frantou Kotletou, se dá se říct částečně přejala jeho styl a likviduje jak na běžícím páse téměř všechny postavy a po vzoru Bratrstva i Germány.
Příběh vyšetřovatele Lewenharta se mi líbil mnohem víc než Krev pro rusalku.

effa
01.09.2020 5 z 5

Mezi současnými podobnými knihami je "Město v oblacích" perla. Už dlouho jsem nepřečetl knihu na jeden zátah.

Pampalini
08.08.2020 3 z 5

Boží ruka autorky vede hlavné postavy pěkně za límce tam, kde jich chce mít. Jinak by se bezprizorně plácali jak můry v okně. Někdy pokulhává logika, ale proč ne, v tomhle originálním světě je možné všechno. Hodně se umírá, hodně se trpí. Když toho je příliš, pomůže injekce. Moderní literatura si to žádá. Romantická linka působí nepatřičně a sileně, ale čtenář to tak chce. Akční scény by chtěli vypilovat, působí zmateně. Stojí za přečtení, v našich končinách je takových knih málo. Hlavně pro mladší čtenáře.

martina1199
24.07.2020 4 z 5

Líbily se mi autorčiny romány Krev pro Rusalku a Zřídla, takže jsem po její další knize sáhla, i když sci-fi moc nečtu. A bylo to fajn. Dosti apokalyptické, krvavé a hodně bezútěšné - přiznám se ale, že tak to mám ráda - zároveň ale zajímavé a čtivé.

Dusinof
16.07.2020 5 z 5

Inu... zacnu z lehka. Bylo to dobree... nebo mozna se slusi napsat... bylo to ku*va dobree. Naposledy mi takhle mizela pod rukou kniha naslouchac od Stehlikove. Jako obvykle tu nebudu rozebirat ani dej, ani postavy, protoze kazdemu se stejne libi neco jineho. Je to psane chytlave, je to psane ctive, zabavne a prislo mi, ze to melo hlavu a patu. Libily se mi zvraty, ktere nebyly vzdy predvidatelne a nebo jsem byl jen moc liny si domyslet. Tak jako tak, byla to jazda a ja se bavil. Jsem rad ze jsem si knihu mohl koupit a tak skvely pocin finacne podporit. Ostatnim, mohu s klidnym srdcem doporucit.

Dinik
01.07.2020 5 z 5

Perfektní od začátku do konce.

rimar
19.06.2020 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo abych vzal knihu bez nějakeho většího očekávání a ta mne pak zcela perfektně posadila na zadek. Ano vše už tu bylo tak autorka použila suroviny z různých příběhu a okořenila je a namychala podle svého a vylezlo z toho něco parádního. Po předchozích dvou knihách se tady autorka perfektně našla a sedlo jí to. Osobně si myslím že by prospělo ten příběh vydat jako dvě knihy. Po takovém pozvolném startu se začíná dej skvělé rozjíždět nabírá obrátky a prostě to šlape. Ale po návratu to znovu spadne jakoby na začátek na nulu a zase se začíná rozjíždět a nabírat na otáčkách a jede to suprově až do konce. Kdyby se to v té polovině rozdělilo určitě by to prospělo příběhu. Doufám že autorka naváže nějakou další peckou. Teď si ale nastavila laťku dost vysoko a ta vzrůstající kvalita psaní dává slušnou naději do budoucna.

LukBook
17.06.2020 5 z 5

Kristýna Sněgoňová se zlepšuje s každou knihou. Město v oblacích je opravdu skvělé postapo plné akce, nečekaných zvratů a masakrujícího závěru

jan8470
17.06.2020 5 z 5

Nejlepší postapo román od domácí autorky za poslední dekádu. Vlastně možná vůbec.