Město v oblacích

Město v oblacích https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444756/bmid_mesto-v-oblacich-AGi-444756.jpg 4 356 91

Svět je v troskách. Když se hroutil, postavili lidé svou spásu – město na obrovských pilířích, chráněné před vším zmarem tam dole. Ale to bylo dávno. Tak dávno, že už si to nikdo nepamatuje. A kdo o tom něco tuší, je v nebezpečí, mohla by po něm totiž jít císařská tajná služba, Polit, protože svět mimo město přece neexistuje. Alespoň ne pro ty, kdo nejsou vyvolení. Jenže stará tajemství se ráda nečekaně vynořují, a když se ve městě začnou záhadným způsobem ztrácet děti, nejlepší vyšetřovatel Politu pochopí, že věci mohou být jinak, než mu celý život tvrdili. Nový román Kristýny Sněgoňové přináší mezi troskami světa po apokalypse temné dobrodružství, jaké tu dlouho nebylo.... celý text

karel bradac
10.01.2022 5 z 5

Tak to bylo něco, přečteno za 2 dny. Originální, vtipné, akční, místy horrorové. Moc tak povedených příběhů jsem nečetl. Okamžitě sháním pokračování ...

hnusák
06.01.2022 5 z 5

Pane jo, myslím si, že tato jízda stála za to. Toto postapo od Sněgoňové se mne zažralo pod kůži i přes tak trochu nezáživný začátek. Vše je vykresleno tak, že jsem si scenérie realisticky představoval před očima a zažíval s postavami ten jejich šílený marasmus. Autorka mne sice nějako nelákala, protože pokud mohu odbočit a srovnat třetí díl Legie - Amanda, který byl také v její režii, a pro mne to byl propadák, tak toto byl opravdu jiný level. Za toto dílo palec hore.

Píďalka1
22.12.2021 5 z 5

Kristýna Sněgoňová opět nezklamala. Kniha má spád, hlavní hrdinové nejsou ani černí ani bílí. Prostě jen dělají, co musí. A při tom zjišťují, že jejich domov je na prahu další katastrofy ...

roso.mak
02.12.2021 4 z 5

Na začátku knihy jsem dost kroutila hlavou. V prvni scéně prší tak, že to nestíhají brát kanály a v nasledujici kapitole si stěžují, že nemají dost vody. Město je přelidněné a hladové a při tom je oblast chudiny i střední třídy plná prázdných budov. A za třetí, a to mi hlava nebrala do poslední chvíle, na zemi je zatraceně nebezpečno a oni to před lidmi tají, místo aby to využili k propagandě, i když maji velke problémy s hnutím, co si myslí, že na zemi je ráj a chtějí dolů.

Ale když se od toho odprostite (a taky od faktu, že hl. hr. pracoval defakto pro inkvizici) je to velice čtivá kniha.

A dá se číst samostatně!

Belanna
14.11.2021 5 z 5

No páni, tak tohle je české postapo opravdu ve velkém stylu.
Perfektně vykreslené prostředí, notná dávka napětí a akce, zajímaví hrdinové.
Za mě jednoznačně ANO !

Madla81
05.11.2021 5 z 5

Týý vogo a týý brďo! Začátek je pozvolný, protože je potřeba dostatečně vykreslit životně působící postavy a život v podivném městě čnícím nad zemským povrchem, který je kvůli blíže nespecifikované katastrofě neobyvatelný. I přesto jsou zde lidé hlásající Návrat na zem. na ty si došlápne nejlepší vyšetřovatel Politu, mimochodem pěkný hajzlík, ke kterému těžko můžete vzhlížet jako k sympatickému hrdinovi. I přesto se autorce podařilo neskutečné, protože tomuhle týpkovi s minulostí temnější než noc, budete držet pěsti a fandit mu v jeho boji o záchranu císaře, města v oblacích a Liese. V té knížce je všechno, skvěle propracovaná psychologie postav, uvěřitelně popsané souvislosti (neskutečně se mi líbily úryvky technickcýh zpráv, deníků vynálezce, různé zprávy, které knize dodávaly ten pravý punc autenticity), děj našlapaný akcí neuvěřitelně rychle odsýpal, hlavní hrdina se brodí krví a jinými nechutnými tekutinami, ale najde se zde i místo pro motiv neopětované lásky, občasné záblesky škádlení, které mě neuvěřitelně bavily a oživovaly mnohdy temný děj knížky. k Městu v oblacích se zkrátka budu ráda vracet, protože to není žádná bezduchá post apo vyvražďovačka, ale parádní plnokrevný román. Moc se těším na Zemi v troskách!

mallamut
31.10.2021 5 z 5

Skvělé postapo rozhodně doporučuji. Dobře vypracovaná hlavní postava.

vipera
09.10.2021 4 z 5

Ale ale ale, tak nad plošinou rozpadající se dystopie a pod ní rozkvétající postapo hororovka...To jsem od Rusalky nečekala. Velice lákavý začátek série.

kokrokr
01.10.2021 3 z 5

Příběh, který nevybočuje z průměru a podruhé ho již do ruky nevezmu. Knihy psané pro sérii „Legie” jsou sice také jen průměrné, ale já se u nich bavil mnohem více. Mladší čtenáře to ale patrně zaujme, jistou přitažlivost to má.

lucakuca
12.09.2021 5 z 5

Četlo se to samo. Se to takřka vdechlo. Velká konkurence pana Kotlety tahle Panenka :-)

stanislav0373
11.09.2021 5 z 5

Perfektní počin Kristýny Sněgoňové, jako vystřižený z filmu equilibrium s až neuvěřitelně pohlcující atmosférou!

Není nic, co bych mohl vytknout. Vývoj hrdiny, vykreslení světa, chytré zápletky, akce, krev a násilí, překrásná obálka i mapka města... Prostě mazec!

pomero
09.09.2021 3 z 5

Z tohoto díla mám smíšené pocity. Na jednu stranu je velmi dobře napsané, má skvělou atmosféru a hlavní hrdina je od počátku docela zábavný parchant.
Na stranu druhou Lewenhart je jediná postava, která má nějaký osobitý charakter, ostatní tvoří jen šeď, co musí zapadnout do příběhu, takže je čtenáři úplně fuk, kdo umře a kdo ne.
Líbila se mi myšlenka, že kdo je dole, chce nahoru a kdo nahoře, touží po tom utéci dolů. MImozemšťani a celé to okolo mě naopak neskutečně iritovalo, protože to shodilo celý příběh mezi tisícovku genericky podobných postapo vyvražďovaček. Takže jsem znuděně přeskakovala celé strany. Zachránil to až úplný závěr.

Shrnuto: Kniha je na českou fantastiku rozhodně nadprůměr, kdyby se autorka odlepila od klasických schémat tohoto žánru a pustila se vlastní cestou, byla by to úplná bomba.

Korejš
05.09.2021 5 z 5

Moje první kniha od paní Sněgoňové a musím říct, že jsem se zprvu těch 550 stránek bál ale uteklo to jako voda. Od začátku až do konce kniha bavila, příběh je i přes přehršel jiných knih z postapo hrníčku originální a ruku v ruce se zajímavým námětem a chytře vymyšlenými a načasovanými zvraty udržuje čtenáře v pozoru a prostě baví. Co mě ovšem překvapilo nejvíc, je půl tisíce stran příběhu bez hluchého, zbytečně natahovaného místa. Moc se těším na již avizovaný druhý díl. Děkuji za příjemné čtení.

MartinJirků
22.08.2021 5 z 5

Uf, dalo mi to docela zabrat, ale jsem rád že jsem tuhle knihu konečně dotáhl až do konce a můžu se podělit o své pocity.
Kniha se četla pěkně, jen u první půlky je docela problém se do toho světa nějakým způsobem ponořit, jelikož má to docela slabší rozjezd a to včetně snaha o sympatie k hlavní postavě jménem Lewenhart, kterou ze začátku hodně nesnášíte a řeknete si možná ,,Proč?!” ale když to vydržíte až k druhé půlce, tak už nemůžete přestat a chcete vědět čím dál víc, jak vlastně tenhle příběh dopadne. Má to originální nápad, výbornou atmosféru, výborné prostředí, skvělé charaktery postav včetně vrchního vyšetřovatele, který na jednu stranu od začátku až do konce je věrný svému císaři, ale na druhou stranu si začne uvědomovat spoustu věcí, o kterých neměl předtím ani páru a bylo mu to zkrátka cizí. A o to víc ho máte nejradši.
Konec byl dalo by se říci celkem důstojný, jen jsem si nedokázal moc představit druhý díl, který má už asi za měsíc vyjít, takže jsem na něj hodně zvědavý. Každopádně musím uznat že hned po Rusalce je tohle moje druhé nejoblíbenější dílo od slečny autorky, postapo žánr mám docela rád a tohle se u mne určitě zařadí do Top pětky, protože opravdový originální nápad se jen tak nevidí.
A kolik si tohle dílo ode mne odnáší? Za mne 9,5/10 a kdo ještě nečetl, rozhodně do toho jděte, pokud máte rádi postapo jako já.

zluk
04.08.2021 5 z 5

Dobře napsané, čtivé, napínavé, místy chytré s trefným závěrečným rozuzlením.
Hlavní hrdina a jeho nejednoznačný, postupně se vyvíjející charkter, k němuž člověk postupně získává vztah, je velmi originálně vytvořený.
I když je to celé poskládané ze samých klišé, tak zručným způsobem.
Srovnatelné se zahraničními hity.

Marry123
08.07.2021 5 z 5

Nějak nemám slov... Ten konec mě rosekal... takovej jsem asi ani nečekala a to má být pokračování? No tě pic.... Smekám před autorkou... Krev pro Rusalku byla dobrá, Zřídla byla (pro mě) slabá, ale tohle, to jsem velebnosti nečekala (i když po Legii, že se divím). Rozjezd byl slabší a nevěděla jsem co se z toho tak může vyklubat ale pak se to zlomilo a už to jelo a nešlo se odtrhnou... Nadupaných 550 stran... Nadávala jsem, měla na krajíčků no bóóóže to byl zas nápad. Ne, děkuju za skvělej knižní zážitek. A abych nezapomněla, chválím za mapku :)

Feryy
01.07.2021 5 z 5

Pro mě velmi zajímavá kniha. Strhující spád. Nevím jestli by to mohlo být delší, ale ten svět byl super.

olle3
18.06.2021 3 z 5

Verdikt: Pohádka o tom, jak inkvizitor málem k rozumu přišel. Hloupoučká, zábavná, i když obojího ne tak moc.

John6900
15.06.2021 4 z 5

Celkem originální postapo. Začátek mi přišel trochu utahanější, ale jako celek to byla skvělá četba.

lassse
05.05.2021 4 z 5

Dobré postapo s promyšleným světem a nesympatickým hlavním hrdinou u kterého účel světí prostředky a který je oddaný svému císaři až do úplného konce. Kniha se čte dobře a postupem času nabírá na obrátkách aby pak konec jel na "plné koule".