Město spí

Město spí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381214/mid_mesto-spi-8qK-381214.png 4 30 10

Tato noční knížka se nejlépe prohlíží v posteli před spaním. Je dobré pomyslet v té klidné chvíli na své bližní, kteří musí být celou noc vzhůru: na lékaře, na pekaře, na hlídače... S vědomím, že jsou ve službě a na stráži, se nám bude lépe usínat.

Martnova
29.03.2023 5 z 5

U nás oblíbená knížka před spaní, má ráda dcera i já. Ilustrace jsou věc vkusu, nám se líbí.

rreegg1
01.12.2022 5 z 5

Mame spojeno spis s pisni, kterou jsme poznali drive a ta je opravdu krasna. Puvodne jsem myslela, ze kniha bude vice rozvedena o tom co se v noci.deje, ale je zde jen text cele pisne a k jednotlivym slokam ilustrace ( dle meho prumerne). Nicmene dceri se libi a sem tam si s knizkou pred spanim zazpivame, protoze melodii i text mame moc radi.

misssicccka
23.09.2022 4 z 5

Take jsme objevili nahodou a deti miluji. Text i ilustrace, ktere znaji z Flasky a z Banánu.

Verulesa
14.10.2021 5 z 5

Objevena náhodou v městské knihovně a děti si ji zamilovaly.

Ágnes007
06.05.2021 5 z 5

Hezký text o lidech, kteří nad námi v noci bdí. Milé ilustrace výtvarníka Jiřího Votruby.
Poetika Zdeňka Svěráka je mi blízká, ilustrace Jiřího Votruby mám moc ráda, jeho pohlednic mám doma spoustu :)

muchomurka
27.07.2020 3 z 5

Zajímavý nápad, líbilo se mi ocenění těch, kteří pracují pro nás ostatní v noci. Ale zpracování dost pokulhává, hlavně ilustrace jsou slabinou této knížky. Škoda.

blackoutzuzi
18.05.2020 4 z 5

Rozkošná jednohubka pro ty nejmenší z nás. Ideální na čtení před spaním, kdy si připomenete, kdo všechno v našem městě musí být vzhůru, když celé město spí :)

triatlet
24.02.2020 5 z 5

Ilustrace Jiřího Votruby a nadčasový text Zdeňka Svěráka seznamují nejmenší čtenáře s profesemi, které vyžadují noční službu.

"Lidé, co v noci drží hlídku,
ve znaku mají světlušku,
jsou jako zástup dobrých skřítků,
vzpomeň si na ně na lůžku."

(24. 2. 2020 - 16x v přečtených)

Kačaba79
12.11.2019 2 z 5

Dceru neoslovilo.

bibi.r
07.05.2018 3 z 5

Nějak moc mě to neohromilo, ale zajímavě pojaté téma - Co se děje ve městě v noci.