Městečko Pines

Městečko Pines https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170906/bmid_mestecko-pines-170906.jpg 4 627 627

Agent tajné služby Ethan Burke do městečka přijíždí hledat dva pohřešované federální agenty. Úkol je jasný a zcela odpovídá práci, na jakou je Burke zvyklý. Netuší však, že ho ve zdánlivě idylickém městečku čeká řada nepříjemných překvapení. Po vážné automobilové nehodě skončí v nemocnici. Od místního psychiatra se dozví, že utrpěl poranění mozku a že rozhodně nemůže opustit nemocnici. Ethan ho neuposlechne a bez peněz a bez dokladů vyráží do města, aby se pustil do vyšetřování. Naráží na neochotu místního šerifa a řadu podivných osob, z nichž žádná není tím, kým se zdá. Nemůže se spojit se svými nadřízenými ani s manželkou a stále jasněji si uvědomuje, že se ocitl ve světě, jemuž nerozumí a v němž se necítí ani trochu bezpečně. Kniha Městečko Pines je další z řady mimořádně úspěšných knih Blakea Crouche, který je ve Spojených státech a mnoha dalších zemích celého světa znám jako autor napínavých příběhů na pomezí hororu, thrilleru a sci-fi. A právě tuto prověřenou kombinaci Crouch použil i v románu Městečko Pines, který vyniká svižnými, skvěle vypointovanými dialogy, přesvědčivou kresbou jednotlivých postav a především strhujícím příběhem s překvapivým rozuzlením, jež vám vyrazí dech. Městečko Pines nadchne všechny fanoušky Stephena Kinga, Petera Strauba a Paula Wilsona i milovníky Lynchova seriálu Městečko Twin Peaks, jímž se Crouch nechal podle svých vlastních slov inspirovat. A nejen je. Potěší každého, kdo má rád napětí a kvalitní literaturu.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Jota

Pines , 2011

jefff
11.11.2015 3 z 5

Kniha to nebyla špatná. Kombinace mysteriózna, lehce hororu, thrilleru nebyla marná a evokovala ve mě atmosféru Akt X. Příběh byl čtivý, napínavý a hlavně s docela povedeným koncem, až jsem nečekal, že bude takto zajímavý. Na druhou stranu je to hodně lehká knížka, žádná velká literatura a rozhodně nic co by se dostalo pod kůži. Nebýt pěkné obálky, byl by to spíš na obyčejný paperback.

Mikino00
02.09.2015 4 z 5

Ke knize jsem dostal skrze seriál a byl jsem překvapen jak odlišný příběh jsem zde dostal. Tajemno, boj o život i beznaděj naštěstí zůstaly zachovány a tak jsem s napětím zhltnul celou knihu. Trochu mě zaskočilo, že pokračování knihy (které seriál již zvládl adaptovat) ještě nejsou přeloženy a vydány. Zatím tedy nechci vynášet ortel zda je lepší seriál či kniha. Jsou jiné, své a kniha má rozhodně co nabídnout.

muchomurka
25.08.2015 4 z 5

Přesně tohle je typ knihy, které zbožňuju. Napínavá, čtivá, strhující, nutící mě otáčet stránku za stránkou, dokud nedočtu. Celou dobu jsem ji hltala a byla zvědavá, jak to dopadne. Ten konec jsem vůbec nečekala, celou dobu jsem si myslela, že Ethan stojí proti spoustě padouchů, ale čím více o tom přemýšlím, tím víc se mi tenhle konec líbí. Moc jsem Ethanovi fandila, aby se mu útěk vydařil a vrátil se za ženou a dítětem, ale příběh předčil mé očekávání a jsem spokojená.
Co mě příjemně překvapilo, bylo, že Ethan byl velmi lidský, ne nějaký super namakaný hrdina, který spasí svět i když do něj někdo napumpuje zásobník, ale přesto jsem si říkala, jeslti těch zranění a zároveň toho fyzického výkonu není moc a neměl by prostě padnout vyčerpáním. Na druhou stranu jsem však čekala, že se bude chovat víc jako vycvičený agent, než ustrašený uprchlík, bude přemýšlet a skládat si jednotlivé dílky podivného příběhu.

Jossie
20.08.2015 4 z 5

Rozjezd byl slabší a také mě fascinovalo, co všechno hlavní hrdina vydržel, ale pak to nebylo vůbec špatné a hlavně mě potěšilo, že to všechno, co se v městečku Pines dělo, mělo nějaké vysvětlení.

Terrez93
15.07.2015 5 z 5

přečteno jedním dechem :)

Penguin07
08.07.2015 5 z 5

Jsem z knihy naprosto nadšený! Začal jsem nejdříve koukat na seriál,ale nedalo mi to a v průběhu jsem si dočetl knihu a trochu jsem se obával,že bych si něco mohl prozradit dopředu. Nestalo se tak. Kniha i seriál si jdou svou cestou,občas se potkají,občas je příběh vyprávěn úplně jinak. Tahle kniha je scénářem pro prvním šesti dílům první řady. Líbila se mi slova autora v závěru knihy. Inspiroval se Městečkem Twin Peaks a své městečko považuje za duchovního syna tohoto kultovního počinu. Už aby byla přeložena další,jsem zvědavý,jak to bude dál pokračovat! :)

tisha8409
14.05.2015 1 z 5

Kniha začala tak nějak zdlouhavě a nijak. Pokračovala zajímavou zamotávkou a sledem událostí, jež nutily k otázkám. Kousek rozmotané pravdy a poté velezdlouhavý popis po uniknutí z kobky a lynče na ulici.
Vzhledem k tomu, že je ta kniha na motivy něčeho, dávám jednu hvězdu za momenty, kde se mísí tajemství a nepochopení.
Proč nedám víc? Moc mne nezajímá, kde hrdinu co bolí, čím se prodírá nebo kde právě visí, nudné momenty vzpomínek na rodinu a vztahy jsou zbytečné a také autor to, co údajné recenze nazývají "nečekaným odhalením", nechal naznačené, takže se to celé dalo vydedukovat.
Prostě zdlouhavé, táhnoucí se cosi, co dojde k tomu, co jste očekávali.

zuzik2301
09.04.2015 5 z 5

Rozhodně moje nejoblíbenější kniha vůbec. A tuším, že po ní jednou zase sáhnu.

zuzana13
29.03.2015 5 z 5

Dobře napsaná kniha, strašidelná. Jednou si ji ještě přečtu.

arram
28.03.2015 4 z 5

Kniha má spád, nápad a taky celkem překvapující rozuzlení. Velmi příjemné počtení na zkrácení dlouhé chvíle.

Michaél74
13.03.2015 5 z 5

Výborný mysteriózní sci-fi thriller. Kniha je velmi čtivá, plná tajemství, která vás nutí číst a číst - pořád si říkáte, o co tady vlastně jde? - dokud se vše v překvapivém závěru nevysvětlí.

witko
23.02.2015 4 z 5

Mě se kniha líbila. Ze začátku jsem to hltal a byl jsem zvědavý jak to vlastně je. Finálové vysvětlení mne trošku zklamalo, ale převažuje to, že kniha na mne působila tajemně a nutila mne číst dál a dál.

Lenka.Vílka
14.01.2015 1 z 5

Pokracuji ve sve po novorocnim maratonu, kdy me skoro nic z toho na co jsem se tesila nejak zvlast neodvarilo (nechci proste napsat jednou vetou, ze se mi to nelibilo, az tak spatna kniha nebyla a nezaslouzi si to...)...asi to neni spatna kniha, ale proste neni pro me...tak nejak...

Šesty
11.01.2015 5 z 5

Nejlepší kniha jakou jsem kdy četl.Můžu jen doporučit milovníkům záhad.Konec byl velmi působivý.Rozhodně nelituji koupě a už se těším na další dílo od tohoto autora.Teda jestli bude přeložené do CZ.

Anna 13
15.12.2014 5 z 5

Městečko Pines je úžasná kniha, při které jsem byla napnutá od začátku do konce! Ethan mi byl sympatický od první scény a jeho útěk jsem strašně prožívala neschopná odtrhnout oči od písmen! Držela jsem mu palce a bylo mi ho strašně líto! Kniha mi přišla ke konci zdlouhavá, ale za excelentní konec mu musím dát pět hvězd! Svět jednou bude takový, jako v téhle knize! Mistrovsky napsanou knihu o městečku jménem Wayward Pines jen doporučuji!

olle3
02.12.2014 4 z 5

Napínavý příběh nutí rychle číst a rychle se dostat k rozuzlení, které vlastně (alespoň pro mě) určuje hodnocení knihy. V tomto směru jsem zklamán nebyl.

Jitulisko
25.09.2014 4 z 5

Tak jop 90% knihy slušný thriller. Konec jako masakrální hard sci-fi. Celkový dojem dobrý. Líbilo se mi, že ač jsem během čtení měla snad mlilon otázek, tak byly nakonec vysvětleny...

ZÓNA
07.09.2014 5 z 5

Strhující román, neuvěřitelné tempo příběhu, skvělá hlavní postava a naprosto dokonale skloubené horor - sci-fi. Nevím, ale svojí povahou mi román připomíná Simakovo Město a to je již co říct. Samozřejmě, jde o odlišné pojetí, ale ve výsledku se jedná o lidstvo jako takové. Autor mě nadchnul a zřejmě se nenajde nikdo, kdo by očekával takový závěr. Určitě si toto musí přečíst každý sci-fista a neztratí se u toho ani milovník dobrodružných románů, protože únik Ethana z městečka je popisován vskutku mistrně. Kdyby bylo více hvězdiček, tak jich román dostane přesně tolik.

Amisha
15.07.2014 3 z 5

Co o této knize říct...První půlka byla skvělá, druhá už ale ne. V momentě, kdy se v knize objevili "mutanti" jsem si řekla, že tohle asi nebude můj šálek kávy. Skvělý námět akorát bych příště vynechala zbytečné sci-fi prvky a spíš se zaměřila na příběh města v realném světle.

nejknihy123
17.05.2014 4 z 5

Tato kniha mě velice bavila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. V některých těch horších částí, myslím tím ty, kde se popisovala smrt, atd ... Ale jinak byla super.