Městečko Pines

Městečko Pines https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170906/bmid_mestecko-pines-170906.jpg 4 624 192

Agent tajné služby Ethan Burke do městečka přijíždí hledat dva pohřešované federální agenty. Úkol je jasný a zcela odpovídá práci, na jakou je Burke zvyklý. Netuší však, že ho ve zdánlivě idylickém městečku čeká řada nepříjemných překvapení. Po vážné automobilové nehodě skončí v nemocnici. Od místního psychiatra se dozví, že utrpěl poranění mozku a že rozhodně nemůže opustit nemocnici. Ethan ho neuposlechne a bez peněz a bez dokladů vyráží do města, aby se pustil do vyšetřování. Naráží na neochotu místního šerifa a řadu podivných osob, z nichž žádná není tím, kým se zdá. Nemůže se spojit se svými nadřízenými ani s manželkou a stále jasněji si uvědomuje, že se ocitl ve světě, jemuž nerozumí a v němž se necítí ani trochu bezpečně. Kniha Městečko Pines je další z řady mimořádně úspěšných knih Blakea Crouche, který je ve Spojených státech a mnoha dalších zemích celého světa znám jako autor napínavých příběhů na pomezí hororu, thrilleru a sci-fi. A právě tuto prověřenou kombinaci Crouch použil i v románu Městečko Pines, který vyniká svižnými, skvěle vypointovanými dialogy, přesvědčivou kresbou jednotlivých postav a především strhujícím příběhem s překvapivým rozuzlením, jež vám vyrazí dech. Městečko Pines nadchne všechny fanoušky Stephena Kinga, Petera Strauba a Paula Wilsona i milovníky Lynchova seriálu Městečko Twin Peaks, jímž se Crouch nechal podle svých vlastních slov inspirovat. A nejen je. Potěší každého, kdo má rád napětí a kvalitní literaturu.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Jota

Pines , 2011

ja.for
29.05.2018 4 z 5

Ani nevím, kde začít. Pojmenuje tedy můj pocit poměrně lakonikcy: B.O.M.B.A.

Je to ta kniha, která vám promítne ty nejhorší noční můry (někam jedete a nemůžete se dostat pryč, úzké šachty, boj o život...)

Děj je neuvěřitelně dobře napsaný, kniha hned vtáhne čtenáře do děje a nepustí ho (skoro) až do konce. Postavy jsou uvěřitelné, hlavní hrdina je sympaťák, kterého byste po tom všem nejraději vzali k sobě pod deku a pomazlili ho, a Wayward Pines je místo s neuvěřitelným kouzlem.

Závěr byl velice překvapivý, nic takového jsem na rovinu nečekala! Kniha měla velký spád, nutila majitele do čtení a kapitoly se topily v adrenalinových scénách.

Jediné mínus asi bylo Ethanovo "lezení po horách" (ten, kdo četl, pochopí), ale i tato pasáž byla strhující.

Za mě tedy 4,45/5! Všem doporučuji!

LOP
21.05.2018

Kniha mě vtáhla do děje hned od začátku. Napínavé, tajemné a se závěrem, který jsem se snažil odkrýt ještě před dočtením knihy, ale nepovedlo se mi to.

Kaleigh
22.04.2018 5 z 5

Za mě skvěle napsané sci-fi. Člověk se ani trochu nenudí. Doporučuji!

wlado
24.03.2018 5 z 5

Vynikajúco vykreslená atmosféra záhadného mestečka, kde je všetko úplne ináč ako by malo byť.

evilunicorn
21.03.2018 5 z 5

Tak tento mix thrilleru,sci-fi a hororu mi opravdu sedl.Od knihy jsem se doslova nemohl odtrhnout.Už dlouho se mi nestalo,abych s hlavní postavou tolik prožíval vše,čím procházela.Vztek,strach,bezmoc,touha a odhodlání přijít všemu na kloub..Skvělá kniha,doporučuji!

BiancaB
02.03.2018 4 z 5

Od autora jsem četla jako první Temnou hmotu, která nasadila laťku opravdu hodně vysoko, jelikož mě opravdu uchvátila. Měla jsem tedy poměrně velká očekávání i od Městečka Pines. Zpočátku jsem byla knihou mírně zklamaná jelikož první kapitoly mi přišly takové rozvláčné, rozvleklé ale netrvalo dlouho a kniha nabrala opravdu hodně velký spád a pořád se něco dělo. Rychle postupující děj člověka nutil přemýšlet jak to vlastně s městečkem je, proč se ti lidé tak chovají a proč po vás jdou. Měla jsem několik teorií, ale musím říct, že rozuzlení mě opravdu hodně překvapilo a rozhodně by mě takový konec nenapadl. Určitě kniha nebude šálek každého, ale mě knížka opravdu hodně bavila a doufám, že budou přeloženy i zbývající díly.

marcolka
01.02.2018 4 z 5

Při čtení recenzí jsem čekala čistokrevný uvěřitelný thriller. Ohledně žánru recenze teda dost zmátly, protože nakonec při čtení z toho vyšlo sci-fi s trochou Stepfordských paniček. Ale jo, ve finále se mi to fakt libilo. Po objeveni mutantu v horach jsem byla dost rozpacita a rikala jsem si "co tohleto jako je", protoze sci-fi neuznavam a nikdy nectu, ale zhruba odprostřed jsem četla s napětím co se z toho vyklube a jak to dopadne. A konec, pro mne super. Možná i mrknu na seriál.

hats
02.01.2018 3 z 5

Tak. Neviem, mne sa to nakoniec nepáčilo. Začiatok začal super... malo to "grády"... prvý krát som spozornela pri cvrčkovi z repráku... a už to začalo, vravím si, čistý blázinec toto... nikto nechce spolupracovať s agentom... zvlášť šerif. Celkový pocit z knihy, narušilo stretnutie s bývalou agentkou Kate a rozhovor s ňou. Už som pochopila, že to nie je klasický triller, ale zmes všetkého... a tento štýl ja nemusím. Potrebujem príbehy, ktorým môžem uveriť... tomuto moja fádna myseľ nechce veriť. Ale nepopieram, fantáziu autor teda má... aj štýl písania je super, ale podľa mňa už to bolo prehnané...

Dubin3k
27.12.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Další poklad nalezený v levných knihách.

lapagerie
18.12.2017 2 z 5

Kniha mi navozovala mix mezi městečkem Twin Peaks (autor se přiznává k inspiraci tímto dílem), Stepfordskými paničkami a filmem Vesnice. některé pasáže jsem přeskakovala, jindy jsem tápala v ději, čase i osobách. Konec je asi nejlepší, celkem překvapivý.

katka9574
13.12.2017 5 z 5

Absolutní pecka, nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji všemi deseti :-)

Zoy
09.12.2017 5 z 5

Z počátku jsem si myslela - kniha není zrovna můj šálek kafe, ale za pár stránek jsem změnila názor. Bomba, super a v podstatě jsem ji přečetla na jeden zátah. Určitě doporučuji

Marta1510
06.12.2017 4 z 5

Trochu thriller, trochu sci-fi. Někomu se tato kombinace nemusí líbit, ale za mě palec nahoru.

elusha3
03.12.2017 5 z 5

Naprosto super! Po delší době jsem si přečetla příběh, u kterého jsem si neustále říkala: Tak jak je to sakra možné? Napadlo mě několik možných řešení, ale vždy mi to nějaké souvislosti vyvrátily a konec mě vážně překvapil! :) Doporučuji k přečtení. Navíc jsem zjistila, že je natočen i seriál, tak ho taky otestuju :)

gordon13
26.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha, netypická, napínavá, zajímavá, už se těším na další autorův počin:-)

Jury
16.11.2017 2 z 5

Kdyvy to tam autor nezasekaval tolik popisama a omackou a skrouhl to cca o 100 stran dal bych lepsi hodnoceni...tak je to take utahane a nudne a az ke konci se neco vlastne deje...serial je lepsi volba ;)

KAPO99
10.11.2017 5 z 5

Kniha, kterou chcete přečíst na jeden zátah.

parvitas
17.10.2017 5 z 5

Ak som vyzradila nejaké spoilery, prosím vopred o prepáčenie, ale som totálne plná dojmov... proste je to WAU! Wau, wau, wau... riadne napätie tu je. Dnes s knihou idem aj do práce! :)

A ja som úplne unesená. Že je to thriler, o tom písali v anotácii, ale skôr som si myslela, že to bude krimi - predsa len začína to ako pátranie po nezvestných agentoch. Takže takto nejako som si to predstavovala. Ale odvíjalo sa to iným smerom. Predstavte si, že sa preberiete bez dokladov, telefónu po autonehode v nemocnici, máte bolesti, okno, proste veľa vecí si nepamätáte... Krásne prostredie, ukážkové mesto, malebná príroda a dokonalá scenéria. Ale. Je tu niečo, čo nesedí... Hlas cvrčka vychádza z prístroja? Prečo sa nedostane ku svojim osobným veciam, k autu, ku kolegovi? Prečo sa nedovolá ani rodine, ani nadriadenému? Prečo sa nevyšetruje ani jeho nehoda a ani smrť iného kolegu, po ktorom tam pátral? Prečo mu nikto nechce pomôcť?! No na tú poslednú otázku by som aj vedela odpovedať, lebo tiež by som bola podozrievavá voči zranenému mužovi, čo vyzerá dobito, smrdí a tvrdí, že je agent, ale nemá to ako dokázať a chce jedlo a ubytovanie zadarmo... Až na jednu osobu. Keď mu pomôže, je to ako svetlo na konci tunela.
A keď sa už zdá, že sa točí v kruhu, že nevie odísť z meste, že ho sledujú, že mu šerif bráni v odjazde, že vidí svoju nezvestnú kolegyňu, s ktorou mal kedysi pomer, ako starú 60-ročnú ženu... začína mať pocit, že sa ide zblázniť. Ale je v tom niečo iné... (Chcete to vedieť? Aj ja to chcem to vedieť! :) #prave_citam )
Kým u neho v Pines plynie len piaty deň, jeho manželka ho považuje za nezvestného už niekoľko mesiacov... a presne v tomto momente ma to začalo baviť. Nabralo to neskutočné grády. Manželka (tam vonku) dostáva ponuku vidieť svojho muža, ak vypije neznámu tekutinu...
A jej muža zatiaľ v Boroviciach idú operovať. Pripútaný, brutálna sestrička, sadistický lekár, mäsiarske nástroje. Začína sa to zvrhávať zlým smerom, tak čo spraví náš nadrogovaný pacient? Predsa utečie! A viete čo? Ja som mu to uverila. Brutálny útek, aj čo nasledovalo potom. To bol iný adrenalín. Ako sa zmenili všetci obyvatelia mestečka na zúrivých prenasledovateľov. Aj ich deti. Ako dobili na smrť jedinú osobu, čo mu verila a pomohla mu. A ona tam bola už 5 rokov. Od roku 1982. Až na to, že vonku sa píše rok 2012...
Druhý diel už mám v rukách tiež. A na tretí si budem musieť počkať.
Zatiaľ si však pozriem seriál, keď už je to sfilmované

hledaseniki
12.10.2017 3 z 5

V roce 2015 se na americké televizní stanici FOX objevil jeden z nejočekávanějších televizních seriálů toho roku, který vznikl na motivy knihy Pines u nás byla kniha vydána pod názvem Městečko Pines. Jedná se o knižní sérii, která je v Americe či v jiných zemích poměrně populární, jenže u nás autor není příliš znám. Nutno říct, že jsem seriál viděla, přinejmenším první sérii a na knižní předlohu jsem byla zvědavá jednak kvůli samotnému seriálu, ale protože autor se nechal inspirovat kultovním televizním seriálem Městečko Twin Peaks. Všichni víme, že knihy jsou vždy lepší než filmové / seriálové předlohy a tak jsem se o tom chtěla přesvědčit.

Kniha Městečko Pines se čte sama, což je jedna z jejích největších předností. Hlavní postava Ethan Burke je velký sympaťák a čtenář se s ním dokáže ztotožnit lehce, protože stejně jako on nevíme vůbec nic, čtenář tápe ve tmě společně s Ethanem, společně hledáme odpovědi na to, co se v podivném městečku děje, všechno působí idylicky, ale opak je pravdou. Čtenář zpochybňuje příčetnost hlavního hrdiny a stejně tak obyvatel města. Já jsem měla tu výhodu/nevýhodu, že jsem věděla co mě čeká, díky čemuž mi kniha přišla někdy příliš zdlouhavá, ale když jsem došla ke konci, došlo mi, že do první série seriálu se vešly vlastně dvě knihy, takže kniha první je taková zřejmě schválně. Jde o knihu, která patří mezi thrillery, ale někdy to hraničí až s sci-fi. Další věcí, která mi přišla přitažená za vlasy je to, že Ethan je vlastně mašina, on nejí, nepije prakticky nespí a pořád je v pohybu, hrozí mu nebezpečí ze všech stran, ale on nepadne, ale prostě jede dál, což řekněme si upřímně není úplně možné. Postrádám tu podobnost i s mým oblíbeným seriálem Městečko Twin Peaks a pokud jde jen o to, že je tu jedno podivné městečko, tak je to velmi malá podobnost s Lynchovou tvorbou. Nejde sice o špatné čtení, ale někdy to postrádá náboj a čekala jsem od toho trochu víc, co si budeme povídat!

Kytiii
04.10.2017 5 z 5

Tohle byla pro mě totál haluz. Neuvěřitelná pecka. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Jít spát. Vystoupit z metra. Jednoznačně doporučuji!