Winter

Winter https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291149/bmid_winter-KpX-291149.jpg 5 1128 257

Dramatický závěr Měsíčních kronik. Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Winter , 2015

planet129
01.05.2018 4 z 5

Moc pěkné zakončení série. Autorka je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelů a knihy z předchozí série jsou taktéž skvělé. Kniha je velmi čtivá, samotnou mě překvapuje, jak rychle jsem ji (k mým poměrům) přečetla. Ale něco mi tam chybělo... Takový ten skvělý pocit po přečtení knihy, proto 4 hvězdičky.
PS: Jsem jediná holka, co se totálně zamilovala do Thorneho? ❤

maja8148
01.05.2018 5 z 5

Úžasné zakončení úžasné série a to i přes to, že místama mi přišlo trochu natahované a neustálé situace z kterých se hrdinové už opravdu nedostanou mě v rámci této knihy začínali trošku vadit (asi i proto, že v každ knize je těchto okamžiků víc a víc). Rozhodně jsem ráda, že sem se do čtení pustila až ve chvíli, kdy u nás vyšli všechny díly protože bych asi nedokázala čekat dál. I když je pravda, že každý díl je velmi pěkně ukončený, každý má svůj hlavní motiv (a to nejen princezny, ale i v rámci hlavní dějové linky). Takto zpětně po přečtení všech dílů musím říci, že nejlepší je asi třetí. Jednička je totiž díl, který nás uvádí do děje, je ještě klidný vše se tam pomalu rozjíždí. Dvojka (za mně osobně nejzbytečnější díl) se pomalu rozjíždí, vše pěkně plyne, postavy se rychle přesouvají (teda některé zůstávají trčet na místě) a konec je už opravdu hlavně čistá akce. Ve třetím se pořád něco děje, postavy musí jednat a kniha je prodchnuta akcí, ale dostanete i místa kdy se máte možnost nadechout. Čtyřka je trochu jako Avenger: Infinity War- té akce je tam prostě možná už moc, z neustálých nových tragických "koncůj" jednotlivých postav se vám trochu motá hlava i když autorka jak vám tak postavám dopřává čas na odpočinek, tak tyto chvíle už začínájí vypadat trochu hluše. Naštěstí se čtou dobře a utečou rychle. Nevim, takhle kniha mi na jednu stranu přijde z celé serie nejslabší, na druhou je to opravdu povedené završení celé serie.

xSimaix
18.04.2018 5 z 5

Ani jedna kniha v této jedinečné sérii mě nezklamala, ba naopak. Každá byla lepší než ta předchozí i když se zdálo, že to snad již není možné.
Winter se nelišila.

Poslední díl Měsíčních Kronik nám představil naši poslední princeznu - Winter. Winter byla skvělá volba na poslední knihu, jelikož je vážně jedinečná a jiná než zbytek postav - když se nad tím zamyslím, tuto sérii jsem si tak nesmírně zamilovala hlavně díky skvěle propracovaným hlavním hrdinům, kteří se od sebe všichni liší a přidávají do příběhu jednoduše něco vlastního, tu špetku své vlastní originality, jež příběh tak vynáší.
Poslední díl série nám přinesl nesmírné množství akce a nových poznání. Každá postava sehrála svou roli, každá postava si musela něco vytrpět a obětovat, abychom se dopracovali ke konci, k jakému jsme se dopracovat měli - což je krásné.
Knihu co knihu nám autorka dodávala nové a nové postavy, jež se postupně přidávali k naší partě "princezen a princů". Ať už šlo o vedlejší postavy, nebo o hlavní...vidět tu týmovou práci každé postavy jednoduše zahřeje u srdce.

Celý příběh a celý svět Měsíčních Kronik jsem si zamilovala tak, že vážně netuším, jak se přes něj vůbec přenést a číst příběh jiný. Každá postava mi přirostla k srdci až neuvěřitelným způsobem a já se vážně s tou bláznivou partou (ne)lidí a jejich snad i bláznivějším světem rozloučit nechci.
Nemohu se dočkat, až se mi dostanou do ruky povídky z Měsíčních Kronik a já se dozvím, kam se naši milovaní hrdinové po konci knihy vydali a zda získali to, po čem vždy toužili...

Slova nedokáží vyjádřit, jak moc tuto sérii doporučuji.
Musí být snad povinnost každého milovníka fantasy mít tuto sérii ve své knihovničce. ♥

XenasChakram
18.04.2018 5 z 5

Ač normálně scifi nevyhledavam, tak tato série je naprosto úžasná. Bavily mě všechny knihy. Pro mě originální zpracování klasických pohádek i se zlou královnou,, jak to má být. Žádnápořád napětí. A jak to u pohádek bývá , všechno dobře dopadne :).

Denisa153
13.04.2018 5 z 5

Super, skvěná série. I když někdy byl děj příšerně předvídatelný, já si užila každé slovo.

Lenka40
08.04.2018 5 z 5

Tak poslední díl ze série Měsíční kroniky dočten. Opět Marissa nezklamala , i když jsem měla malý problém s koncem knihy. Konec se mi zdál zbytečně roztahaný ,stále jsem čekala , kdy konečně někdo Levaně zakroutí krkem a zase do toho něco přišlo. Ale i tak byla kniha čtenářský zážitek.

Alena_S
25.03.2018

Asi nejzdlouhavější díl, což byla trošku škoda. Přesto úžasná série, mrzí mě, že končí. Kéž by z toho fakt udělali seriál, jak už tu bylo řečeno.

safira09
23.03.2018 4 z 5

Pro mě nejslabší díl. Především kvůli až moc zdlouhavého příběhu...Spoiler...princezna Winter mi moc nesedla, nejak jsem ocekavala, ze alespon na konci neco předvede, ale kdepak. Take neustale oddělování a následně znovushledani hlavních hrdinů bylo už příliš, ale i přesto jsou Měsíční kroniky uzasne!!!

K.Lara
16.03.2018

Měsíční kroniky miluju. Strašně se mi líbí celkový nápad našroubovat sci-fi příběh na dětské pohádky. Je to prostě bomba. A tento díl? Uspěchaný. Taková jedna velká honička. Nevím, jestli mám brečet nebo se radovat, že to už skončilo. Už nebudu muset napjatě očekávat další díl, ale taky už nebude další příběh.

AgnessN.R.
06.03.2018 5 z 5

Ještě v půlce téhle knížky jsem byla rozhodnutá nekupovat si speciální vydání téhle(úžasné) série, protože jsem se bála, že se to tím zkazí. Ovšem po dočtení pořád nevěřím, že už je konec! Prostě se s Měsíčními kronikami nemůžu rozloučit:)
Jedna z nejlepších sérií a to i pro mě, přestože sci-fi moc nečtu.

qydko
20.02.2018 5 z 5

Měsíční kroniky jsem si zamilovala. I když asi nejsem ten čtenář, na kterého primárně cílí, moc se mi líbily.

Liana
03.02.2018 5 z 5

Krasny zaver. Krasna cela serie.

Irsaf
29.01.2018 5 z 5

Opět prima čtení.

wildXchos
25.01.2018 5 z 5

Poslední díl byl nejlepší ze všech. Konec knihy byl úchvatný, sice předvídatelný, ale je to přece pohádka.

trynitrix
16.01.2018 5 z 5

Závěr byl famózní, nechci to rozepisovat prostě si to musíte přečíst za mě 100%

BarkaS
03.01.2018 4 z 5

Už jsem četla celou řadu mnohem lepších knih, přesto bude mít Winter (a vůbec celá série a všichni hrdinové) místo v mém srdci. Možná to bylo příliš zmatené, neuvěřitelné a dokonce to postrádalo logiku, přesto to stálo za to.

Francesca14
27.12.2017 5 z 5

Panebože... Poslední díl fakt nezklamal. Byla jsem úplně nadšená, když mi kniha přišla a já zjistila, jak je tlustá a i tak jsem ji přečetla hrozně rychle. Kniha mě jako vždycky rozesmála i rozbrečela, byla napínavá a výborně napsaná a já od ní dostala všechno, co jsem chtěla a co jsem potřebovala. Doporučuji celou sérii, protože mě vážně dostala. Miluju ty postavy a ten příběh, je tam skvěle skloubené dobrodružství s romantikou a taky je tam Thorne, takže... co dodat.

Lucik100
12.12.2017 5 z 5

Prostě fantastický závěr knihy. Opravdu krásný námět a jeho zpracování.

Leanis
07.12.2017 5 z 5

Nemůžu jinak, než dát 5*. Naprosto parádní zakončení série. Znáte ten pocit, když knížku hltáte a chcete ji dočíst, aby jste zjistili jak to dopadne, ale zároveň ji dočíst nechcete, protože se nechcete rozloučit s postavami? Přesně takový pocit jsem měla při čtení Winter. Nádherná zápletka s Winteřiným mentálním stavem a zbožňovala jsem její vztah s Jacinem. I když jsem si myslela, že si Jacina nikdy neoblíbím, tahle knížka mi úplně převrátila názor na něj. Určitě se k tomu ještě několikrát vrátím.

dom.ini
24.11.2017 5 z 5

Super, vážně super. Neříkám že nemám nejednu připomínku, ale proč si s nimi zbytečně kazit ten celkový dojem z nádherného, kouzelného, napínavého a propracovaného pohádkového příběhu, který autorka dokázala vytvořit. Rozhodně stojí za přečtení.

roboti kouzla láska princezny kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984