Cinder

Cinder https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120756/bmid_mesicni-kroniky-cinder-Uw8-120756.jpg 4 2141 2141

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky... Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit. Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cinder , 2012

Jordyz
23.11.2017 4 z 5

Dobrá odpočinková četba, nic moc náročného... Z mého pohledu to je asi úžasná kniha pro mladé. Jsem trochu náročnější a chybí mi větší hloubka knihy a větší propracování postav.
Každopádně super odpočinková nenáročná četba.

Christianne.K
17.11.2017 5 z 5

U této knížky jsem se, i rozbrečela (což je asi jedna z pěti knih). Bylo to šíleně čtivé a zajímavé. Asi prvních deset stran mě to nebavilo (nebo jsem to spíš nepochopila), ale pak jak se to rozjelo, jsem nemohla přestat číst.

Koláček11
16.11.2017 5 z 5

Cinder byla asi opravdu silná, já bych už v první situaci omdlela :)

ja17
07.11.2017 4 z 5

Knihu jsem četla již podruhé a můžu jen chválit. Je to ten typ knihy, která vám vrátí náladu do čtení. Už se nemůžu dočkat až si přečtu i další díly.

dom.ini
07.11.2017 5 z 5

Super! Byla jsem dost skeptická, ale říkala jsem si, že tak oblíbené knížce musím dát šanci a rozhodně nelituju! neuvěřitelně promyšlené, čtivé, bez hluchých míst a napínavé od začátku do konce. Jdu se hned vrhnout na další díl.

Apoška
07.11.2017 3 z 5

Knížka nebyla špatná, oddechove čtení.

NicaCola
02.11.2017

Na knihu jsem se těšila a opravdu mě nezklamala. Úžasně zpracované nové pojetí Popelky, které mě hrozně bavilo číst! Hlavní hrdinka mi byla sympatická, stejně tak Kai:) Rozhodně se chystám kupovat další díly:)

IvetaMkd
29.10.2017 5 z 5

Dlouho jsem zvazovala koupi teto knizky...začala jsem ji cist na mobilu v aute a na to ze scifi nemusim (roboty, androidy a ruzne epidemie) tak dnes uz mam doma celou serii i s doplňujícími dily...Cinder je sympaticka a jeji plechova kamradka Iko je super ... no proste skvela knizka doufam ze dalsi díly budou drzet stejnou latku .....

Mozkovna
22.10.2017 5 z 5

OBSAHUJE SPOILERY
To bylo něco, to vám teda povim.
Nejdřív se mi do ruky dostala kniha 'Nejkrásnější', takže jsem si přečetla nejprve úplný začátek toho všeho. Už jsem tedy o pár věcech věděla, a hrozně jsem se těšila, až mi jednotlivé kousky začnou zapadat do sebe. A zapadly perfektně.
Královnička Levana mě teda pěkně naštvala. V 'Nejkrásnější' jsem ji litovala a chápala, ale to jsem ještě netušila, co se z ní vyklube za mrchu. Prince Kaie je mi opravdu moc líto, možná bych i zvažovala vést válku než se s ní oženit. No, na druhou stranu chápu, že je asi snazší obětovat sebe pro dobro lidu, než lid pro dobro moje.
Ale abych nepředbíhala. Cinder byla moc sympatická a asi ještě větší chudinka než královna Levana. Jak se k ní Adri chovala, to fakt nebylo pěkný. Kdybych nejela zrovna vlakem, brečela bych u Pivončiny smrti jako želva. Stejně tak když Adri rozebrala Iko. Jak jen mohla...?! Nicméně si myslím, že se s oběma ještě někdy setkám, jelikož si Cinder tak střeží jejich čipy.
To, že se z ní vyklubala princezna Selene, to podle mě moc překvapivé nebylo. Alespoň já jsem to tušila už od doby, co o ní v laboratoři prohlásili, že je speciální a velmi cenná. Navíc tomu napomáhal i fakt, že po ní Kai tak usilovně pátral.
Konec byl celkem otevřený, ale jelikož na mě doma čeká 'Scarlet', vůbec mi to nevadilo. Neměla jsem ani problém se do knihy začíst - nejspíš proto, že jsem předtím četla 'Nejkrásnější'. No nic, ráda bych pokračovala v recenzi, ale čeká na mě pokračování Měsíčních kronik, a jsem opravdu zvědavá, jak se to bude vyvýjet.

Melcrovka
15.10.2017 3 z 5

Nejprve jsem ji chtěla po pár úvadních kapitolách odložit, protože to začalo jako jednoduchá kýčovitá romantika ve sci-fi hávu. Pak jsem ale pokračovala ve čtení a příběh se trochu zamotal a začal být zajímavější. Nicméně z žánru sci-fi pro mladé bych volila spíš sérii Divergence od Veronicy Roth. Toto byl slabý odvar co do příběhu i psychologie postav. Ta byla opravdu velice povrchní.

Lenka.Vílka
09.10.2017 4 z 5

Knihu jsem měla z knihovny půjčenou už jednou (možná dvakrát, teď si nejsem jistá) a neprokousala jsem se začátkem (ale tentokrát jsem se nenechala odradit začátkem, který mě moc nebavil stejně dnes jako předtím). Mám ráda pohádky tak všeobecně, to mi z dětství zůstalo. Proto oceňuji dobré převyprávění a jsem ráda, že to teď letí a podobných titulů vychází opravdu hodně (a snad všechny vyjdou postupně i u nás). Problém je v tom, že Popelka není postava, kterou mám ráda. Jenže v téhle verzi mě bavila. Přesto nebudu lhát. Těším se na další díly mnohem víc než jsem se těšila na Cinder. Hodnotím pozitivně, ale zůstává to vlažné. Autorka píše krásně a mě je jasné, že další díly asi budu hodnotit lépe.

HančaŠ
07.10.2017 5 z 5

Nové pojetí Popelky.
Velmi originální zpracování a moc čtivá kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem až mě mrzelo, že to nemá víc stránek. Moc se těším na pokračování.

martina1199
30.09.2017 4 z 5

Bezva nápad, jak přepracovat známý pohádkový námět, čtivě napsaný, se zajímavě vykreslenými hlavními postavami a světem, do nějž je příběh zasazen. Jen mě zklamal tolik otevřený konec příběhu. Na druhou stranu to člověka nutí sáhnout co nejdříve po dalším díle :-)

MIA-chan
19.09.2017 5 z 5

Jsem vážně překvapená. Tohle jsem opravdu nečekala. Jako všichni i já jsem se do knihy nemohla zakousnout. Čím dál jsem četla tak příběh začal být zajímavější. Hlavní postavy jsem si oblíbila.
Za mě skvělá kniha.

Petkona
09.09.2017 5 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, přišlo mi to docela zmatené - kyborg, androidi...Tak nějak jsem to nechápala. Ale asi po padesáti stránkách jsem se do toho začetla, děj se začal rozvíjet, přibylo pár postav a začalo mě to bavit. Hlavní hrdinka mi byla sympatická. Měla jsem to přečtené za pár dní, protože mě to hrozně bavilo. Akorát ten konec mi přišel neukončený, ale jinak super čtení.= )

lalikpepa
05.09.2017 4 z 5

Ze začátku mě to moc nebavilo, nějak jsem se nemohl začíst. I k hlavní hrdince jsem si hledala cestu těžko. Zhruba od poloviny se ale příběh začal slušně rozvíjet, přijela Levana a nejednou tam bylo i napětí, manipulace, zvraty a děj utíkal neuvěřitelně rychle s každou stránkou. Ten námět ve výsledku je super a jsem hodně zvědavá, jak to bude všechno pokračovat.
Takže nakonec fajn čtení.

ketvin
31.08.2017 2 z 5

Včera dočteno a tedy nevím, mám spíše negativní pocity... Začala jsem hned po dočtení posledního vydaného dílu Skleněného trůnu (úžasná série!) a kvalita psaní mi přijde nesrovnatelná - příběh, postavy, popisy, prostředí, vše prostě "nic moc". Příběh spíš "divný", hlavní hrdinka vlastně nesympatická a od začátku bylo jasné, kdo je... Sympatický byl jen Kai, ale to jen do poslední kapitoly, tam se mi zdál strašně divnej a nepřirozenej. No prostě mám z knihy smíšené pocity, nechápu, že má tolik % - za co???, ale další díly zkusím, třeba se to zlepší... :) Jen mě mrzí, že tam prostě nebylo nic "cože?!", "jak to bude dál?!", "ty bláho!"...... :/

EDIT - po přečtení celé série - "stálo to za to" - Cinder je pro mě nejslabší, ale zbytek už je SUPER :)

nani_nka
31.08.2017 5 z 5

Síce som na prvých stránkach knihy bola docela zmätená zo všetkých tých výrazov ako kyborg, android atď. som strašne rada, že som túto knihu neodložila a prečítala som ju celú, lebo som objavila sériu, ktorú úplne milujem. Ide o novodobý príbeh o popoluške, ktorá je v tejto knihe kyborgom (niektoré časti tela má robotické) a žije vo svete, kde ľudí ohrozuje smrteľná choroba a hlavne spoznáva princa Kaia do ktorého sa zaľúbi.

Saravana
19.08.2017 5 z 5

Bylo to to nejlepší co jsem kdy četla všem doporučuji!!!!!!!!
Sice mě trochu zklamalo že to skončilo tak napínavě ale nic se nedá dělat.
Doufám že druhý díl na to aspoň trochu navazuje.

Čtenářka565
18.08.2017 4 z 5

I když to autorka napsala trochu zmateně byla to krásná knížka a určitě se těším až si přečtu další její knížky.

roboti kouzla smrt Měsíc technika nákaza kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984