Polibek stínů

Polibek stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127575/mid_polibek-stinu-1dk-127575.png 4 209 33

Merry Gentry série

Druhá autorčina série se nese v podobném duchu jako Anita Blakeová: dočkáte se akce, napětí, lásky a erotiky. „Jmenuji se Meredith Gentryová, ale to samozřejmě není mé pravé jméno. Neodvážím se jej po setmění vyslovit ani šeptem. Bojím se, že by to tiché slovo odnesl noční vítr až k citlivým uším mé tety, královny vzduchu a temnoty. Chce mě vidět mrtvou a já ani nevím proč.“ Meredith Gentryová, princezna z Faerie, vystupuje v Los Angeles jako obyčejný člověk a živí se coby soukromý detektiv specializující se na nadpřirozeno. Ale teď byl vyslán královnin vrah, aby ji přivedl zpět, bez ohledu na to, jestli se jí to líbí nebo ne. Meredith se tak proti své vůli stává pěšákem ve hře své obávané tety. Práce, která ji čeká: užít si nepřetržitou společnost nejkrásnějších nesmrtelných mužů světa. Odměna: královská koruna a příležitost zůstat naživu. Trest v případě selhání: smrt.... celý text

Horory Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Epocha (ČR)

A Kiss of Shadows , 2002

milujiknihy
18.06.2015

Tu knihu miluju těším se na další díl :-)

Charmedka
22.02.2015 3 z 5

Pro mě je kniha zklamáním, sérii Anita Blake zbožňuju, proto jsem od téhle čekala opět něco skvělého, něco, co se ale nedostavilo. V knize jsem se hodně ztrácela, těch mužských postav bylo tolik. Navíc celá kniha není tak stavená na příběhu, jako na sexu.

Betnka81
30.12.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila , a je poznat , že spisovatelka je fakt dobrá :D

Nikolka001
30.09.2014 4 z 5

Polibek stínů je skvělá, akční, čtivá, erotická kniha, která mě velice překvapila a bavila po celou dobu čtení. Rozhodně doporučuji všem milovníkům fantasy žánrů, jelikož je to skvělý čtenářský zážitek. :)

Nikolka001
30.09.2014 4 z 5

Janičta
08.05.2014 3 z 5

První třetina knihy nebyla nic moc.
Zejména proto, že autorka má jeden typ hrdinek. Alespoň co se vzhledu týká. Malé, bledé, prsaté.
Jestli si léčí nějaký komplex, mohla by si vystačit s Anitou. Její záliba v mužích s dlouhými vlasy je zde dohnaná trochu do extrému. Takže jsem tu první třetinu strávila hlavně přemýšlením, jestli to myslí vážně.
Druhou třetinu už se zápletka stala zápletkou a začalo mě skutečně zajímat co se děje, ale někdy jsou popisy poněkud zdlouhavé.
Poslední třetinu už jsem četla jedním dechem a jsem zvědavá jak se chlapci vybarví v dalších dílech.
Merry není povahou jako Anita (díky bohu). Víc přemýšlí než něco udělá, ve věcech emocí se tak moc nepitvá.
První díly Anity se mi ovšem také líbily, ale teď to hodně spadlo. Uvidím, jak se povede tato série.

Rachel
03.02.2014 1 z 5

Jak mě první díly Anity bavily, tak Meredith mě otravovala, zápletka se vytratila, naopak chapadla a sex se nějak množily.. Kdyby to bylo aspoň vzrušující, pak by se dalo říct, že je to porno, ale ono to není ani to. Nakonec jsem to dočetla, ale k tomu nedat hodnocení "odpad" mě vede asi jen nostalgie k prvním dílů Anity.

renefer
02.10.2013 4 z 5

Tak nevím, byla jsem po přečtení knihy dost zklamaná. Čekala jsem něco na způsob Anity Blake, ale v hlavní roli s Meredith. Detektivní zápletku tady ale vůbec nehledejte. Od začátku je jasné, kdo za vším stojí a celá kniha je vlastně takový citový výlev autorky, která má evidentně ráda vysoké muže s dlouhými vlasy různých barev a mindrák ze své vlastní výšky. Hodnotím ale pozitivně žánr urban fantazy okořeněný erotikou.

Dandulka
07.06.2013 5 z 5

Příběh to byl pěkný, ale na mě zbytečně moc úvah na téma: Nechci, nejde.... ale nejlepší cesta jak to udělat, je ta a ta...... Autorka se v těchto frázích bohužel vyžívá. I když méně je někdy více, že! Jinak fajn čtení.

Senza Jenka
13.01.2013 4 z 5

Hodnocení spíše 3 a půl, než čtyři. Styl psaní mi vyhovuje, ale obsah už tolik ne. Je to trochu chaotické (zabít/nezabít, přítel/nepřítel), sex je všudypřítomný a všechny (když píšu všechny, myslím OPRAVDU všechny) tělní tekutiny stříkají vzduchem. Anita, obzvlášť ze začátku, mě bavila víc.

Oinike
08.01.2013 4 z 5

Sex, intriky a nějaké ty čáry máry - takhle by se to asi dalo shrnout. Za mě dobré, námět mě zaujal, děj taky, bavilo mě to. Dokonce bych se i smířila s tím, že z toho všudypřítomného erotična jsem se cítila poněkud nesvá, když mi postarší paní v MHD nenápadně četla přes rameno. Ale vtíravý pocit, že si autorka jen vypůjčila kostru ze série o Anitě Blake a obalila ji trochu jinak vypadajícím a o něco chaotičtějším "masem", ten se mi osobně odpouští jen těžko. Nejspíš to je psaním obou sérií na střídačku, ale teď už s tím nikdo nic nenadělá. Pokud jste z Anita Blake Series nic nečetli, nijak se vás to nedotkne, a knížku si (nejspíš) užijete. :)

Eneo
05.01.2013 4 z 5

Hezká knížka s nápaditým námětem, ale stále mi chybí "stará" Hamilton, která upřednostňovala děj a ne lechtivé scény.

Lenny33
04.01.2013 3 z 5

Líbí se mi desky po sundání obalu - jak se říká v jednoduchosti je krása. Dále se mi líbily charaktery postav. Tím klady končí. Pro mě zklamání. První polovina knihy ještě ušla, ale pak už to šlo z kopce a konec mě neskutečně nudil, že už jsem ani nevnímala co čtu. A když to ještě srovnám s tím, že od L. K. Hamilton už jsem četla hodně knih, tahle byla opravdu propadák. Hodnotím 3* a to jsem shovívavá - nejspíš protože mám ráda autorčin styl psaní, který bohužel nezachrání všechno. Celá kniha by se dala popsat jedním slovem - SEX (líbilo se mi když ho na začátku do svých knih autorka vůbec nepsala a i posléze když ho do knih přidala bylo příjemné, ale aby na tom stavěla celou knihu to mi nesedí). Budu hodně váhat jestli si koupím další díl. Ale spíš ne - nechci si zkazit chuť na čtení knih o Anitě od této autorky, i když i z těma to jde z kopce.