Mihotavé stíny

Mihotavé stíny https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245391/bmid_mihotave-stiny-245391.jpg 4 372 41

Povídková sbírka Mihotavé stíny přivádí čtenáře zpět do světa automechaničky a kožoměnkyně Mercedes Thompsonové, tentokrát se však nejedná o její příběh, nýbrž o pohled do zákulisí celé série. Sbírka obsahuje deset povídek a dvě vystřižené scény, které přibližují život a pohled ostatních postav. Autorka se v povídkách vrací do hluboké minulosti, například v srdceryvném příběhu Samuela a Ariany, nebo setrvává v současnosti a poskytuje čtenářům vhled do života vedlejších protagonistů série. Díky tomu se mohou čtenáři lépe seznámit například s Asilem, Benem, či Warrenem a jeho přítelem Kylem.... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Shifting Shadows , 2014

jana5962
19.11.2015 5 z 5

Skvělá kniha jako vždy. Patricie mě asi nikdy nesklame.

kacaaba
15.10.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, zajímavé povídky, které mi objasnili vlastnosti postav ze série Mercedes i Alfy a Omegy. Určitě stojí za přečtení.

Miabella
08.10.2015 5 z 5

Super napsané povídky :-)

Maragad
24.08.2015 5 z 5

Sbírka povídek Mihotavé stíny by rozhodně neměla chybět žádnému skalnímu fanouškovi, který si nenechá ujít jedinou knihu o houževnaté a drzé Mercedes. I když totiž Mercy není součástí všech příběhů, i tak jsou psány velmi poutavě a Patricia Briggs opět dokazuje, že psát opravdu umí a její postavy jsou prostě dokonalé. Povídky jsou někdy dokonce psány z více pohledů a místy vás samým napětím nenechají vydechnout. Navíc jsou Mihotavé stíny velmi milým zpestřením do doby, než vyjde další díl z cyklu Alfa a Omega, jenž vyjde pod názvem Smrtící žár.

rafej
23.08.2015 3 z 5

Výběr povídek ze světa Mercedes Thompson, ale hrdinové jsou častokrát vedlejší nebo i naprosto neznámé postavy.
Nejzajímavější je asi dávná historie Sama a Ariany, a také novelka Alfa a Omega o marokově synovi Charlesovi, ve které se seznámí se svou budoucí družkou Annou. ;-)
Ostatní povídky mají dost proměnlivou kvalitu. Do některých byl problém se začíst - ničím moc nezaujali, jiné naopak zaujmout dokázali. Celkový dojem je takový lepší průměr.

SoniaShadow
17.08.2015

Sice jsem se z počátku lekla, protože jsem většinu věcí z těch knížek zapomněla (je to už nějaký pátek, co jsem ty knihy četla), ale řekla jsem si, že se nebudu pokoušet vydolovat z mozku všechno a uvidím. Příběhy se krásně četly a byla úžasné. Stejně jsem pořád vedle z povídky "Alfa a Omega", kterou jsem už četla v prvním dílu jiné série, ale pořád byla tak úžasná jak si ji pamatuji. Charles!! :D :) Dalším přínosem byly i vystřižené scény, miluju Adamův pohled a i když tam nebyl zrovna radostných momentech, stejně jsem si ho užila. Myslím, že tohle byl velmi dobrý nápad a líbí se mi, jak před každou povídkou je o ní něco napsáno. :)

Atropa
29.07.2015 5 z 5

Musím souhasit s precejou, nezdá se vám, že posledních pár knížek ze série obsahuje víc překlepů než je zdrávo? Nechápu, kde se to tak najednou vzalo. Po obsahové stránce se povídkám nedá nic vytknout, moc se mi líbilo, že je autorka zařadila na časovou osu a já si tak mohla vytvořit ucelený obrázek. Navíc jsem díky nim věnovala větší pozornost některým situacím a postavám při opětovném čtení Mercy :)

preceja
27.07.2015 5 z 5

Ale jo, moc pěkný, tyhle knížky můžu číst pořád dokola, jen bohužel překlad ztrácí na kvalitě, protože je asi požadována rychlost. Například si nějak nevšimli, že autorka upravila část Alfy a Omegy- setkání Lea a Charlese tak, aby to působilo logičtěji, prostě jen převzali původní verzi. Škoda pro české čtenáře:-(

Safienka
07.07.2015 5 z 5

Bála jsem se toho. Miluji knihy s Mercy a vidina toho, že to budou povídky o jiných hrdinech ač už jsem nich slyšela, mě maličko odrazovala. A byla to chyba! Skvělé povídkové dílo! Jsem nadšená :-)A zvládla jsem to i bez čtení všech ostatních děl od Patricie :o) Což ale neznamená, že jako každý podzim, se do všech opět nepustím :o)

Arianne
06.07.2015 5 z 5

Trvalo to dlouho...ale jen proto, že jsem mezi povídkami musela znovu přečíst všechny díly Mercy :-) Bylo zajímavé nahlédnout do života vedlejších postav, které se v sérii zdály nedůležité a použité jakoby mimochodem - i ony ale mají svůj vlastní životní příběh, který se nám snaží přiblížit. Díky mé slabosti pro Samuela se mi asi nejvíc líbila povídka Stříbro, pak samozřejmě Alfa a Omega, která je součástí vydání Štvanice. Ale ani ostatní povídky nejsou špatné a scény vystřižené z jednotlivých Mercyiných příběhů krásně dokreslují atmosféru.

NikinkaFantasy
01.07.2015 5 z 5

Po tolika přečtených knížek o Mercy a Anně (už se těším na další díl) mě totálně moc potěšilo, že budu moct nahlédnout do života ostatních hrdinů.
Samuelův a Ariany příběh ("Stříbro") byl... zajímavý. Skvěle mi to doplnilo některé nedostatky. A samozřejmě se mi opravdu moc líbil.
"Vílí dary" pro mě taky byly zajímavé. Sice to nebylo tak záživné jako u "Stříbra", ale co se dá dělat.
Příběh "Šeď" o Elyně byl nádherný, krásný, opravdu se mi líbil. Bylo skvělé, jak jí Jack pomáhal i po smrti. :-)
A "Vodícím psem" mi autorka splnila přání! Vážně jsem strašně toužila si přečíst něco o Tomovi a Moiře. Tuhle dvojku jsem si velmi oblíbila.
"Alfa a Omega" pro mě nebyla novinkou, ale vždycky je fajn si oprášit pár příběhů, co? A ano, jsem moc ráda, že Patricia udělala z povídky celou sérii, protože "Alfu a Omegu" mám už dlouhou dobu radši než příběhy o Mercy (promiň).
Z "Davidovy hvězdy" jsem byla příjemně dojatá. Sice jsem se chvílemi ztrácela, ale ten konec - páni.
A "Růže v zimě"? Jůů! Naprostá krása. Asila jsem si oblíbila a moc se mi líbilo, jak se sblížil s Karou. A konečně vím i pár informací o jeho vztahu s Sage. :-) Nemohla bych být nadšenější (no, možná mohla - kdyby Sage pojal za družku).
"V Rudé s perlami" jsem si spolu s Warrenem zahrála na detektiva a jo - podařilo se mi vyřešit, kdo za ten útok může. Juchů! Dostanu taky licenci? :-D
Již od prvního dílu MT jsem si zamilovala Bena. Vsadím se, že kdyby se to dozvěděl (samozřejmě kdyby obživl a bla,bla), byl by znechucen. Co nadělám. :-D Takže jsem byla ráda, že jsem si o něm mohla něco přečíst. A i přes jeho historii se pobavit!
"Díra" byla svým způsobem zvláštně dojemná a strašidelná. Jo, bála jsem se, že někde v mým pokoji uvidím něco fakt hnusnýho. A byla tam Mercy a Adam!
Předposlední příběh byl wow! Jakmile mi došlo, že se Samuel a Ariana setkali po obrovsky dlouhé době, dělala jsem na své postýlce oslavné tanečky. :-) Potěšení!
A stejně tak poslední příběh (z Adamova pohledu) jsem si užila.
Jinými slovy, jestli máte strach, že to bude nuda, tak se rozhodně těšte na překvapení. Já si čtení užila a knížka mi plnila zdlouhavé chvíle ve třídě na konci roku. :-)

trynitrix
17.06.2015 5 z 5

Povídky úžasné, až na dvě - tři ze začátku ale zbytek byla bomba moc se mi to líbilo :-)

Bee
17.06.2015 5 z 5

Připravte se, opět tady budu opěvovat Patriciu Briggs. Neměla jsem sebemenší pochybnost o tom, že to bude boží a měla jsem pravdu. Některé povídky pro mě možná byly trochu slabší (možná bych snížila hodnocení na 4,5 hvězdy), ale perfektně mi to vynahradil ten zbytek. Svět, který Briggsová stvořila, je pro mě naprosto úžasný - zároveň mi tím zkazila každou další knihu z tohoto prostředí, protože nic už není tak dobrý, jako bylo před Mercedes, ale whatever. Nejradši mám povídky o Branovi a Samuelovi. Oba jsou pro mě svým způsobem nejzáhadnějšími postavami obou sérií, takže se mi náhled do jejich životů hodně líbil. Určitě se k tomu budu vracet.

Misa25
11.06.2015 5 z 5

Skvělá kniha, která určitě chyběla v celé sérii o Mercy i u Alfa a Omega...těším se na další příběhy....tento svět mám opravdu moc ráda :)))

Nelly
18.05.2015 4 z 5

Pěkné povídky na doplnění celé řady s Mercedes. Pro mne pětihvězdičkové povídky: Alfa a Omega (už se chystám na celou sérii), Davidova hvězda a Růže v zimě.

Anjesis
16.05.2015 5 z 5

Já Briggsovou (repektive její knihy :) ) prostě miluju. A i když tohle byly "jen" povídky, dokreslují celý její svět a navíc se čtou, stejně, jako všechny její knihy, jedním dechem, takže z mé strany jen chvála

ivannnka
06.05.2015 5 z 5

Povídky ze světa Mercy mě okouzlily. Číst tuhle knihu bylo jako sejít se se starými přáteli a poznat přitom pár nových. Hodně jsem ocenila příběh o Kaře, která mě už od začátku série zajímala.

Arianne
04.05.2015 5 z 5

Tak jsem si udělala radost povídkami o vedlejších postavách ze světa Mercy Thompson...a asi tak u 4 povídky jsem to vzdala a pustila se znovu do série (ne celé, řekla jsem si. že od Zkřížených hnátů to bude stačit). I když autorka každou povídku uvádí a řekne nám, do jakého období je zasazená, zjistila jsem, že si události v Mercyině příběhu moc nepamatuju. Takže nejdřív a potom :-)

Vlčice.N
01.05.2015 4 z 5

Nemám moc ráda série, které mají více než tři díly, a obecně platí, že čím víc dílů, tím menší pravděpodobnost, že mě časem celá série neomrzí. Tady to však neplatí, svět fae a vlkodlaků propracovaný do dakových detailů mě stále fascinuje... O Mercy čtu velmi ráda, a proto mě trochu zaskočilo, že se tentokrát nejedná o příběh, v němž by hrála hlavní roli, nýbrž o příběhy z pohledu na určité události očima jiných postav... Ovšem po přečtení musím říct, že jsem nadšená. Nejvíc z příběhu Samuela a Ariany, jsou mým nejoblíbenějším párem celé série, nemůžu si pomoct.. A proto jsem si příběh o nich užila, ač nebyl zrovna veselý. Stejně tak jsem velmi ocenila příběh o Benovi, jehož vývoj také ráda sleduji. Některé mě bavily méně, jiné více... Dohromady ale tvoří skvělou oddychovku na odpoledne. Vybočení z řady klasických příběhů z pohledu Mercy nakonec beru jako velké plus.

Selket
28.04.2015 4 z 5

Mám chuť si znovu přečíst celou sérii...