My proti vám

My proti vám https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379923/bmid_my-proti-vam-TbR-379923.jpg 5 1330 349

Medvědín / Medveďovce série

Je tak snadné přimět lidi k nenávisti, až je nepochopitelné, že se vůbec navzájem snášejí. Volné pokračování románu Medvědín. Román My proti vám vypráví o měsících následujících po událostech, které otřásly Medvědínem v předešlé knize. Nejlepší kamarádky Maya a Ana tráví léto na odlehlém ostrově a snaží se nechat celý svět za sebou, ale nic nedopadne tak, jak doufaly. Řevnivost mezi Medvědínem a sousedním městem Hedem přerůstá v zuřivý boj o peníze, moc a přežití, který vypukne naplno ve chvíli, kdy se střetnou oba hokejové kluby. Zároveň vyjde na povrch tajemství jistého mladého hráče a celé město musí ukázat, zač vlastně stojí. Bude se říkat, že toho roku přišlo do Medvědína násilí, ale není to pravda. Násilí tam totiž už dávno bylo. Román My proti vám empaticky popisuje ničivé lidské vztahy na malém městě. Je to vyprávění o oddanosti, přátelství a lásce, která se nebojí čelit ničemu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Vi mot er , 2017

Merynkaw
24.10.2019 5 z 5

Krásné pokračování nelehkého osudu.

LusSyNDA
17.10.2019 5 z 5

Došla mi slova... Celý příběh jsem se s každou jednotlivou postavou víc a víc seznamovala, měla jsem je ráda. Pak mi zbývalo snad jen 30 stran do konce a pořád vlastně nikdo neumřel (jak bylo zmíněno hned v první kapitole)... No nečekala jsem to ani trošku, hrozně hrozně hrozně dojemný příběh. Nedokážu pochopit, jak je tohle někdo schopný napsat?! Fredrik Backman je za mě nejlepší autor.

petra1394
14.10.2019 5 z 5

O něco málo horší než první díl, ale pořád je to příběh, kterým jsem se ráda nechala dojmout.

Ales.BD
14.10.2019 2 z 5

Horší než kniha o místě kde všichni mají místo mozku hokejku, je kniha o dvou takových místech. A k tomu ještě politika a násilně přimíchané genderově sexuální módní prvky: ženy v netradičních rolích, homosexuálové a podobně. Pro mě Fredrik Backman napsal Oveho, pak Britt-Marii a všechno ostatní je zklamání.

Tatrman
11.10.2019 4 z 5

My proti vám je "prodloužením " Medvědína a za mě jaksi ztrácí dech. Je to sice stále čtivý příběh, ale prostě Medvědín je jen jeden... avšak i tak, díky, Fredriku Backmane, za Vaše knihy!

Marryzlis
06.10.2019 5 z 5

Emocionálně těžkotonážní knížka! Už "Babička pozdravuje" byla nálož, ale tohle jí překonalo. Bude mi chvilku trvat, než to strávím.

te-z
27.09.2019 5 z 5

Přečtením knížek Medvědín a My proti vám to ale zdaleka nekončí. Po přečtení se totiž budete ve svojí hlavě ke všem těm příběhům vracet. A ne jednou. Mnohokrát. A pořád dokola.

MarsyPint
16.09.2019 5 z 5

Krásně napsaný příběh o přátelství, které se během okamžiku změní v nenávist, o tom jak některé naše činy mohou způsobit velkou tragédii, o tom, že každý člověk potřebuje vědět, že ho má někdo rád, o tom, že každý z nás má předsudky a ne každý se s nimi dokáže vypořádat o tom, že i když to tak někdy může vypadat, tak nikdo není na světě sám a vždycky se najde alespoň jedna osoba, která Vás podrží a především o tom, že je důležité žít!

Alena_S
16.09.2019

První kniha oblíbeného autora, z které jsem nejdřív měla dojem, že se v tom jen plácá. Pak si řekne: Už vím, jak dál - z 1.dílu mi zbylo pár postav, které ještě nepotkalo selhání ani tragédie, tak hurá na ně!
A z Medvědína, který jsem zbožňovala, je Velký Buranov. South Park bez vtipů.

P.S. Asi není fér nazývat někoho xenofobem jen proto, že ze změn neskáče radostí. Ale jak vůbec může přežívat celá obec s mentalitou omezenou na "Au, něco se děje, musím rychle myslet jen na hokej! Á, zase problém, pomoc, ještě víc se soustředit na hokej!"
Jak se ti lidi vůbec dovedou obléct a najíst???

A slyšela jsem, že bude 3.díl. Potěš koště. Budiž. Mě South park neděsí. :-)

rode
06.09.2019 5 z 5

Moc doufám, že autor si řekne do třetice všeho dobrého a bude pokračování. Prosím o víc takových knih, které chytnou za srdce a nepustí. Všechny postavy jsou vystavěny tak skvěle, že když čtu, tak je úplně vidím před očima, které občas byly plné slz, ať už od smíchu, či ze smutku. Medvědín proti všem!

essidaven
05.09.2019 4 z 5

Kniha byla skvělá, dokonce myslím, že ještě povedenější než první díl. Nebo to možná bylo proto,že jsem postavy již znala. Autor tolik nepřeskakoval jako v předchozí knize, takže to nebylo tak chaotické. Charaktery vykreslil výborně, příběh je velmi uvěřitelný, díky tomu, že postavy mají své kladné i stinné stránky, jako v reálném životě. To co mi opravdu vadilo byl konec. Naznačení, co se do budoucna stane čtyřem kamarádům, stejně jako v prvním díle se mi prostě nelíbilo. Ne že by to bylo špatně napsané, jen jsem prostě takový konec nechtěla! Jako proč? Myslím, že to nebylo nutné.

KlariN
27.08.2019 4 z 5

Působivé uzavření příběhu, skvostně rozehraného Medvědínem. Kombinace společenského románu a antické tragédie. Backman velmi dobře kombinuje smutek, humor i neúprosnost osudu. Obě části diptichu jsou co do kvalit v podstatě rovnocenné, nicméně pokud bych byl přitlačen k mantinelu, asi bych o vlas zapreferoval Medvědín. Už pro dvě úvodní věty, jež čapnou a nepustí. Ovšem i v případě jeho románového sourozence jest můj verdikt totožný. Rozhodně čtěte!

yettojedno
06.08.2019 5 z 5

Málokdy je dvojka lepší jedničky. Ale je to tento případ. Promakaná kniha nabitá emocemi. Tam mám stejný problém jako u jedničky, je jich prostě moc a i uprdnutí na záchodě by autor líčil jako výbuch plynů ohrožující zápachem okolí na životě. Méně je někdy prostě více. Ale celkově skvělé čtení. I přes množství postav je snadné se v nich orientovat, protože jsou dokonale popsány, dvojce hodně prospěla postava politika Thea, který do děje vnáší cosi nově znepokojivého.

babyboar
06.08.2019 5 z 5

Po dočtení mě napadá jen, že snad informace o přípravě třetího dílu je pravdivá. Už teď mi některé postavy chybí.

Mufka
03.08.2019 5 z 5

Vynikající kniha, skvělé pokračování, plné úžasných myšlenek. Možná byl Medvědín přece jen o špetku lepší, pokračování se už ubírá trochu jiným směrem, přesto je kniha vynikající.

Eva73
01.08.2019 5 z 5

F. Backman je má srdeční záležitost.
My proti vám - doporučuji, stejně jako všechna autorova díla.

ŠárkaK
31.07.2019 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, plná emocí, trochu smutná, ale i veselá, kde se píše o zlu, ale i dobru. Nic není jen černobílé. Nenapadlo by mne, že se mi bude líbit kniha plná hokeje. Doporučuji

Ivana11
31.07.2019 5 z 5

Kniha byla výborná, řekla bych, že lepší, než předchozí Medvědín. Autor dokáže úžasně propracovat všechny osoby a připravit tak čtenáře, že se plně vcítí do pocitů osob a o to lépe chápe jejich jednání.

kikies
29.07.2019 5 z 5

Pokračování Medvědína je propracovanější, jde více do hloubky a dovysvětuje, co bylo načato v prvním díle. Není to jen o sportu, o problematice příliš zapálených fanoušků, nečisté hře kolem sportovních klubů a korupcí prolezlém politickém pozadí, ale především o lidech. O lidech ze všech sociálních vrstev, kteří hokej hrají, fandí mu, ignorují jej nebo jej nemůžou vystát. A ti všichni se pořád učí, jak vedle sebe žít, jak spolu vyjít. Ti všichni jsou donuceni postavit se čelem ke svému žebříčku hodnot a jasně ukázat, co může nebo nemůže být důležitější než hokej.... "Je to přece JEN hra!" :-)

hermína14
23.07.2019 5 z 5

Zase nás nechá nahlédnout klíčovou dírkou a pak odvleče do úplně jiné místnosti...a tam se neubráníme několikerému ahá..a do toho se pořád o někoho bojíme. Motivy k činům jsou tak přehledné, až zamrazí...ale to nikdo nevidí. Snad kromě Ramony:).

"...je jedno, co se děje. Důležité je, jak se to podá lidem."
"Na dobrých a zlých lidech je složité, že jsou to většinou tytéž osoby."