Zrádkyně

Zrádkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36043/bmid_medieval-trilogy-zradkyne-TAX-36043.jpg 4 150 23

Medieval Trilogy série

Kiera z Lawenyddu sama nevěří, co to vlastně provedla. Ano, dlužila své sestře laskavost, a proto se nechala přemluvit, aby ji zastoupila u svatebního obřadu. Zahalena závojem manželský slib muži, který se rozhodl pro její sestru, a během svatební noci v myšlenkách přivolávala nadcházející ráno, kdy měla celá eskapáda skončit. Avšak příštího rána nebyla její sestra k nalezení! Zoufalá Kiera odjíždí na Kelanovo panství a přemítá, jestli je jí souzeno strávit život po boku muže, kterému nikdy nebude moci přiznat, jaké zrady se na něm dopustila. Úkol je to těžký, a pro ni o to těžší, že Kelan jí připadá každým dnem neodolatelnější... I sám novomanžel tuší, že s jeho nevěstou není něco v pořádku. Nezastírá sice, že tmavovlasá kráska zasáhla jeho srdce, ale jak by se zachoval, kdyby odhalil pravdu?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Impostress , 2003

Jass
12.04.2021 2 z 5

Aby bylo jasno, tuhle knihu má na svědomí zdejší vlákno "Knihy, po kterých pátrám - poraďte", kde se po ní sháněla jedna uživatelka a celá ta zápletka zněla tak absurdně, že jsem se rozhodla se po ní taky poohlédnout, abych věděla po čem sáhnout, až zas upadnu do intelektuální deprese. Ale nějakým nedopatřením jsem ji začala číst hned... (Což považuji za určité osobní selhání...)

"Aby vyhověl přání svého mrtvého otce a matčiným tichým neustálým tichým prosbám, se zaslíbil ženě - bezpochyby uvadlé staré panně, které je už skoro devatenáct, a kterou nikdy neviděl."

XDDD Už chápete, proč jsem tu knížku nemohla odložit? Celá tahle kniha byla tak absurdní, dějově nesmyslná, historicky nepřesná a přemrštěná, že jsem se zkrátka musela skoro celou dobu smát. Jak to trefně vyjádřila jedna z postav: "Ježíši Kriste, to je zmatek."

"Slyšela Elyn a Keiru, jak se baví o Penbrooku, a připadalo jí, že to musí být temné a zchátralé místo, kde žijí jen obři, trollové a zločinci. A Elyn si teď bude brát jejich vůdce."

Bohužel musím konstatovat, že první polovina byla o dost vtipnější, než ta druhá. A čím víc se člověk dozvídá, tím je to absurdnější - což je na jednu stranu fajn, ale na druhou stranu už jsem pak vážně začala zvažovat, jak bych tenhle příběh přepsala (tolik zmeškaných příležitostí!).

"Poprvé co přišel do chalupy se odmlčel a zahleděl se na Hildy. Uvažovala, co jeho zakalené oči asi vidí. Mladou ženu, kterou téměř před čtyřiceti lety pozval do svého lože, nebo vychrtlou starou bábu, která nikdy nemilovala jiného muže."

Celkově ale musím přiznat, že tohle nebylo (tak) špatně napsané. Knížka je poněkud širší než je u romancí zvykem a zahrnuje pohledy nejrůznějších vedlejších postav. Bohužel u všech z nich (včetně těch hlavních) zůstáváme dost na povrchu a postavy tedy zůstávají dost papírové.
Závěrem, není to kniha, ke které bych někdy měla potřebu se vrátit, ale... nasmála jsem se u ní, takže svůj účel asi naplnila...

P.S. Ve srovnání s Devereux Jackson jasně vítězí - žádná romantizace násilí na ženách a... jejich vztah měl pár hezkých momentů. (Dobrá, možná jsem trochu opomněla tu scénu, kdy se Kiera pokusí protagonistu zdrogovat, ale... tak úplně jí to nevyjde, takže jsem asi ochotná dívat se na druhou stranu...)

Johana
25.11.2020 1 z 5

Čteno v rámci tělesné choroby. Přeskákáno. Je tam celá fůra "...plutí na vlnách spalující touhy", to se musí nechat. Celkově píííítomost na entou, nicméně při tělesné chorobě to nebylo úplně nejhorší, co mne ještě mohlo potkat.

Ála1968
21.06.2020 4 z 5

Prostě nádhera.Moc se mi to líbilo.

petraj30
17.12.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla plná lásky a napětí.
Kiera mi byla od začátku hodně sympatická, na rozdíl od její nezdárné sestry, která myslela jen na sebe a Kelan mi raky přirostl k srdci - no ale to jeho dlouhé obviňování - vždyť taky nebyl žádný svatoušek.
Konec bych zase o pár stránek prodloužila, protože tam nebyly zmíněny všechny osudy vedlejších postav a nevím, zda se k nim spisovatelka vrátí v dalších knihách, které budou mít svůj vlastní příběh.
Od této spisovatelky jsem četla zatím jen detektivky, a proto jsem byla zvědavá na její historické romány a zklamaná jsem vůbec nebyla. Moc se těším na další pokračování této série, stejně tak na další detektivní příběhy

janqa410
09.12.2019 4 z 5

Lady Elyn mě bylo zpočátku líto, avšak tím, jak se zachovala, sobecky nejen vůči rodině, ale především vůči sestře, kterou obětovala jen kvůli tomu, aby mohla sama utéct za svojí naivní láskou k nějakému nevěrnému šmejdovi, to si mě teda opravdu vůbec nezískala. A navíc, potom ještě to obviňování Keiry? To už jsem jen čekala, kdy se její mladší sestra rozhlédne, aby našla někde stojící vědro nebo sud a sestru opravdu utopila. Nakonec však Elyn dostala šanci, vyříkávat si své hříchy až do konce svých dní. Nu, dobře jí tak, a to ještě vyvázla vlastně beztrestně. Oproti ní, mě však Keira byla sympatická ihned. Milá, srdce na dlani a jsem ráda, že se nakonec zamilovala a že i ji Kelan začal brzy nosit v srdci. Děj se postupně vyvíjel, osudy postav jsou propletené, komplikované, vše je hezky popsáno, podáno tak, že se čtenář v ději neztratí, což by se při ta složitých dějových liniích skoro nabízelo. Kniha se mi moc líbila, teprve druhá od Jackson a už se těším na další v pořadí, Pokušitelku. Morwena mě totiž taky nepřišla zrovna jako milý člověk, tak uvidíme, nechám se překvapit.

Veruu95
08.08.2019 5 z 5

Skvělá kniha od oblíbené autorky :)

renefer
25.04.2019 4 z 5

Sice mi celý ten plán záměny nevěsty a její sestry přišel postavený na hlavu a čekala jsem, jak se z toho autorka vymotá, protože ještě pár listů před koncem knihy to bylo celé neuvěřitelně zamotané. Ale nakonec se s tím vcelku poprala a tak opět byla svatba, zvonec a konec :)

moudivlacek
15.06.2018 4 z 5

Vůbec to nebylo špatné čtení, kdo má rád příběhy ze staré Anglie, romantiku k tomu, určitě si přijde na své. Hlavní hrdiny i přes jejich chyby jsem si zamilovala, jen ne potvoru Elynu, té jsem prostě na chuť nepřišla. Také se mi zdá trochu falešný Tadd, ale tam asi hraje velkou roli žárlivost.
S knihou jsem si užila krásné odpoledne.

Baraliska
08.05.2018 5 z 5

U této knihy jsem si hodně pobrečela. Chce to hodně kapesníků a zmrzliny ;-)!

hroneczek
31.10.2017 3 z 5

Ano, ano. Mám tyhle romantické cajdáky moc ráda.

Helena2188
22.08.2017

Ta se mi líbí teď jdu na druhý díl.

Kerberos
26.06.2017 3 z 5

pro mě červená knihovna

LilianaFalcon
26.06.2016 2 z 5

Ehm. nevím, jestli je to překladem, ale už jen to oslovování mi lezlo na nervy. Zápletka s identitou by nebyla tak špatná, ale to provedení?!

Aimiste
16.04.2016 5 z 5

Zajímavý příběh, dobře se čte, skvělá oddychová četba

jarka2222
12.08.2015 5 z 5

Tak tohle se mi líbilo, knížka se dobře četla, konec je až moc růžový, ale po detektivkách Lisy J. je to milé rozptýlení. Doporučuji všem, co chtějí trochu víc romantiky.

havrmoni
01.03.2015 5 z 5

Čtvrtá knížka od této spisovatelky a konečně jsem se dočkala hezkého příběhu. Už jsem ani nedoufala,ale tento byl pěkný,plynulý,žádná velká hluchá místa,romantika nějaká ta akce dobrodružná. Opravdu hezké počtení. Jdu do dalšího dílo a uvidíme,třeba mě překvapí jako tento. :-)

miruska1
07.08.2014 5 z 5

Pekny a zaujimavy pribeh,plny napetia,jedine čo mi vadilo,že s napetim som očakavala ako to dopadne a všetko sa vyriešilo na jedinej poslednej strane. Bol to rychly koniec ............

dendy.252
22.02.2014

Neměl by ji někdo v elektronické podobě nebo jiné knihy od této autorky prosím? Dyštak můj e-mail: nesnerovad@seznam.cz.. ;)

mac.martina
08.07.2013 5 z 5

krásný příběh, je to napínavá knížka od začátku do konce

Emmgirl
10.07.2012 5 z 5

Nádherná historická romance s úžasným dějem a pěkně popsanými situacemi, podbarvující ještě lépe nastíněný příběh.

Když druhorozená Kiera svolí k tomu, aby se na svatební obřad zaměnila se sestrou, která měla být právoplatnou nevěstou, jenže Kieru obměkčila právě tím, že se naposledy chtěla setkat s mužem, kterého skutečně miluje, začne teprve zajímavá situace, do které se Kiera dostala svou ochotnou pomoci sestře.
Jako na potvoru se navíc zamilovává do sestřina manžela, který si stále myslí, že má svou pravou manželku při sobě. Kiera je lapena mezi lží, strachem, bolestí, smutkem a neskonalou láskou...

Podobné záležitosti a zvraty mám v knihách moc ráda, tudíž když vezmeme v potaz skutečnost, že bylo něco podobného vměstnáno do období středověké Anglie, není divu, že si kniha našla své čtenáře, kteří ji zaslouženě milují. :)

Konec byl tedy na můj vkus moc rychle useknutý, ale to se dá odpustit vzhledem k tomu, jak krásné zakončení nás čekalo.. Ale nezlobila bych se samozřejmě, kdyby bývala autorka ještě trochu rozvedla konečnou kapitolu. :-))

romance historické romance

Lisa Jackson