Mé nepálské lásky

Mé nepálské lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391006/mid_me-nepalske-lasky-5zH-391006.png 4 395 117

Zajímá Vás, jaké to je, když se ve dvaadvaceti sama vydáte na druhou stranu planety učit angličtinu do zapomenutých horských údolí? Kolik prozvracených dní stojí navyknutí se na autentickou nepálskou stravu? V čem se liší česká a nepálská láska? Jestli to v nemocnici rozvojové země vypadá jako na tržišti - anebo ještě hůř? Jak se člověk cítí, když se rozhodne pomoct pár opuštěným dětem a roky má pocit, že jde proti zdi? Když ho zklamou ti nejbližší? Anebo zcela prozaicky: jaké to je pro českou holku, srovnat se s tím, že aby žila, jak jí káže srdce, musí se nejdřív postavit svým vlastním přesvědčením o tom, co to znamená být ,,správná matka"?... celý text

TamaraKrejčí
27.08.2020 4 z 5

Souhlasím, že se knížka četla sama, dokonce si dovolím tvrdit, že se i psala sama. Míša toho za pár let stihla a zažila tolik, co mnozí nezvládnou za celý život.
Ale jak sama píše, každý to máme nějak dáno a já nepadám na zadek z toho, že měla vizi založit v Nepálu dětský domov. Že mi nešlo na rozum, jak si najivně mohla myslet, že sežene pár dětí, nechá je téměř samotné s nějakým neznámým chlapem a bude to celé řídit sama přes půl planety. A opravdu jsem si oddechla, že to nakonec neskončilo jako její noční můra, nebo, že se sama neocitla ve vězení.
A hvězdičku jsem přidala za poznání, že i u nás je dost dětí v nouzi...

eva3992
22.08.2020 4 z 5

Příběh české holky, která na mateřské vybudovala milionovou firmu a dětský domov v Nepálu. Autobiografický román zakladatelky neziskové organizace a obchodu s módou Thao.

Tato knížka se četla úplně sama. Příběh Míši, která ve dvaadvaceti letech odjela učit angličtinu do Nepálu a když tuto zemi poznala blíže, rozhodla se, že by jí ráda pomohla. Chce podporovat hlavně děti a jejich studium.

Díky knížce se podíváme do Nepálu takového, jaký skutečně je, bez příkras. Míša cestu ke svému cíli nemá rozhodně jednoduchou a osud ji taky nešetří. Ale je to silná žena, která se nevzdává a jde si za svým cílem. Knížka rozhodně může působit hodně motivačně, takže pokud váháte, jestli něco zvládnete, třeba Vám i pomůže.

Hned při čtení jsem se rozhodla udělat si radost sobě a zároveň přispět nadaci na thao.cz a rozhodně si koupím i další díl.

Markushka
13.08.2020 3 z 5

Kniha mě zaujala zejména možností nahlédnout do způsobu života a mentality Nepálců, tamních poměrů. Kniha se mi četla lehce, i když má nálada byla často atakována depresivními zážitky autorky. Bylo to pro mě obohacující čtení, ale pravdou je, že do pokračování se nepustím...

myskula
04.08.2020 4 z 5

Moc čtivě napsané,ráda jsem si přečetla o tamní kultuře a stylu života.Za co autorku obdivuji je její zápal pro danou věc,po tolika zklamáních bych to rozhodně vzdala.

R.A
11.07.2020 4 z 5

Hezky napsáno, hezky se to četlo. Během sledování příběhu mě napadaly věci jako "zkreslení přežitím", "dějiny píší vítězové" a "štěstí přeje připraveným", ale zároveň mě těší nahlédnout do života další obdivuhodné bytosti. Mysha se stylem kamikaze a s mladým nezkostnatělým nastavením hlavy pustila do převádění svých snů na skutečnost ve světě úplně skutečném. A dotáhla - dotahuje - to do konce a Vesmír to s pobavením pozoruje a nechává ji jít dál a občas jí po pádu přihraje něco k pozvednutí, aby mohla jít dál. Procitnutí ze snů bolela, ale nebála se snít dál a zároveň fungovat v nespravedlivém světě a dělat jej o něco lepším. Jsem ráda, že jsem přispěla aspoň koupí knížky.

orinka3
26.06.2020 5 z 5

Skvělé a přínosné čtení. Není to obyčejný cestopis, ale životní příběh dívky, která se nedala odradit a uskutečnila svůj sen. Obdivuji její elán, sílu jít proti překážkám i zklamáním. Žádný happy end a vděčnost, sbírání zkušeností a pomoc bez výčitek a očekávání protihodnoty. Děkuji za příběh bez příkras.

petulasmidova
17.06.2020 4 z 5

Vůbec jsem si nebyla jistá, jestli tahle knížka bude můj šálek kávy, protože jsem ji dostala jako dárek. A musím říct, že byla skvělá a přečetla jsem ji jedním dechem. Velká spokojenost.

Kristulda
17.06.2020 5 z 5

Velmi zajímavá četba, autorku obdivuji, právě čtu druhý díl.

Remus Hroozley
16.06.2020 3 z 5

Čtivé. Možná stylem psaní, ale celkově mi autorka, jak je popsána v knize, nepřišla úplně sympatická. Dvojku si nejspíš v budoucnu přečtu,je to i tak dobrá kniha a zajímá mě další vývoj a život Myshi a její rodiny.

Gweny
09.05.2020 5 z 5

Nikoli za stylistiku, slovosled nebo spisovatelský um, ale za odvahu, odhodlání, tvrdou dřinu i cíl.
Ne nadarmo se říká, že cesta je cíl. V Myshině případě to platí dvojnásob. Vždyť díky svému záměru dokázala obrátit život vzhůru nohama nejen sobě, svým blízkým ale i zcela vzdáleným lidem na druhém konci planety.
Po tom, co na mě v loňském roce vyskočila reklama právě na Myshin e-shop, jsem si objednala jedny šaty. Na zpracování, látku, vzor atd. nedám dopustit. Až pak jsem se dozvěděla, že vydala dvě autobiografie. Neváhala jsem a koupila si je. A v žádném případě nelituji.
Nevím, kolikrát jsem zamačkávala slzy smutku i štěstí v očích. Mysha svůj příběh vypráví opravdu poutavě a není těžké se do její role vžít a prožívat s ní všechny strasti i slasti na její cestě s Thaem a Nepálčaty.
Ta žena má můj nesmírný obdiv. Jsem jen o něco mladší než ona a co jsem dokázala já?! Oproti ní opravdu nic. Ale zase... Ne všichni jsme zrozeni k tomu, abychom dokazovali velké věci. :-)
Už začínám číst druhý díl a jsem opravdu zvědavá, jak příběh Myshy, Thea, Thaa i Nepálčat pokračuje.

IvčaKraťaska
24.04.2020 4 z 5

Oceňuji příběhy, které píše sám život. Nejprve mi chvíli trvalo se začíst, ale pak jsem přečetla knihu za dva dny. Autorka Míša je na můj vkus velký fanatik, ale zároveň velká inspirace. Příběh mě zaujal, shlédla jsem také stránky Thao na Facebooku a budu moc zvědavá na pokračování.

lucie9998
10.04.2020 3 z 5

Kniha je tematicky zajímavá, poměrně poutavě psaná a autorka (hlavní hrdinka) je dosti cílevědomá, což může být inspiraci pro ostatní. Pro mě byla hrdinka až moc zapalena a šla hlavou proti zdi... Docela by mě zajímalo pokračování, tedy Mé nepálské trable.

Lucík344
28.03.2020 4 z 5

Kniha se čte hezky. Z jejího obsahu mám ale rozporuplné pocity. Na jedné straně je neuvěřitelný obdiv autorce, že se přes všechny nezdary (ať už v osobním životě, tak ve snaze udělat svět lepším) postavila zpátky na nohy a nic nevzdala. Klobouk dolů, tohle neumí každý.
Na straně druhé je mně líto jejího vlastního syna, na kterého neměla tolik času a že od něj dokázala vůbec odjet... Ale toto je věc názoru.
Někomu sezení doma na zadku nesvědčí a místo toho pomáhá... :)

Lanoiah
18.02.2020 4 z 5

První díl jsem četla s velkým zájmem. Druhý díl byl příliš popisný a už mě moc nebavil. Třetí díl číst nebudu.

kotatkoz
14.02.2020 4 z 5

Hodně zvláštní knížka, místy se krásně čte, místy drhne, ale to k Myshy životnímu příběhu pasuje. Vzhledem k jejímu věku, je to až neuvěřitelná životní cesta a smekám. Ještěže jsou lidi, kteří se nespokojí s tím "poklidným" životem, kde je zázemí, kariéra a vlastní rodina pro ně maximálním měřítkem životního úspěchu a naplnění. Já bych v jejích botách nedokráčela ani k prvnímu nezdaru, natož vybudovat to, co ona. Takže za její sílu, odhodlanost, motivaci pro nás ostatní nevzdávat se a to, že dělá tolik pro to, ať je svět pro hrstku lidí lepším místem k žití, jí ty 4 hvězdypatří zcela zaslouženě.

charleene
28.01.2020

Motivující čtení o odvaze obyčejné holky, touze posouvat vlastní hranice možného a najít to, co dává snad i víc než jen jednomu životu smysl. Škola života, včetně strizlive reflexe vetsiny preslapu a padu. Pěkné a čtivé.

kape97
26.01.2020 3 z 5

Poté co jsem si knihu koupila mi dlouhou dobu ležela v knihovně, po dvou letech jsem se k ní znovu dostala a přečetla za jedno odpoledne. Obdivuji Míšu, co všechno dokázala, jak si vždy stála za svým, i když jí spousta lidí podrážela nohy. Nedovedu si představit, že teď, ve stejném věku jako ona tehdy, odjedu do Nepálu zachraňovat děti a učit je angličtinu. Na druhou stranu jsem také ráda, že nezapomíná na svůj domov a mimo nepálské děti pomáhá i těm v ČR.

Ayna
20.01.2020 3 z 5

Z knížky mám hodně rozporuplné pocity. Doteď mi šrotuje v hlavě, co si o tom mám myslet a jak to mám ohodnotit, a protože fakt nevím, zvolila jsem zlatý střed. Určitě má zajímavé téma. Popisuje netradiční životní příběh odehrávající se v netradičním prostředí. Chtělo to od Míši odvahu, jít do všeho takhle po hlavě, a to na ní obdivuju, i ten zápal...ale. Knížka je hodně o pomoci druhým, už jen proto jsem si předem myslela, že od začátku budu držet autorce palce, ale nakonec mi přišla svým chováním a uvažováním nesympatická. Celkově mi nesedlo, jak je kniha stylizovaná a nevěřím, že se to všechno odehrálo takhle a že jsou věci tak černobílé. Jak Míša sama zdůrazňuje, je to jen její upravená verze událostí, a těch míst, kde mi to skřípalo a kde jsem si pokládala otázku, jak by to vylíčili ostatní protagonisté, tam bylo hodně.

RendyaDav
13.01.2020 5 z 5

Knížka ze života o dívce ,která se rozhodla pomáhat...Je to velmi čtivý příběh o obyčejné české holce...Četlo se to samo...

MartinaMartina
20.12.2019 5 z 5