Mé nepálské lásky

Mé nepálské lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391006/mid_me-nepalske-lasky-5zH-391006.png 4 395 117

Zajímá Vás, jaké to je, když se ve dvaadvaceti sama vydáte na druhou stranu planety učit angličtinu do zapomenutých horských údolí? Kolik prozvracených dní stojí navyknutí se na autentickou nepálskou stravu? V čem se liší česká a nepálská láska? Jestli to v nemocnici rozvojové země vypadá jako na tržišti - anebo ještě hůř? Jak se člověk cítí, když se rozhodne pomoct pár opuštěným dětem a roky má pocit, že jde proti zdi? Když ho zklamou ti nejbližší? Anebo zcela prozaicky: jaké to je pro českou holku, srovnat se s tím, že aby žila, jak jí káže srdce, musí se nejdřív postavit svým vlastním přesvědčením o tom, co to znamená být ,,správná matka"?... celý text

LeHor
03.04.2019 4 z 5

Čtivé a zajímavé. Zvláštní příběh mladé odhodlané ženy, já bych na to neměla. Přečteno do ČV.

sandokan46
02.04.2019

Knížka se četla výborně a ta myšlenka je skvělá.
Je to krásné a šlechetné, co dělá, a když ji to naplňuje, není co proti tomu říct... Neměla však zanedbávat své nejbližší a pak se divit, že v Peterovi něco umřelo. Divím se, že to zvládal tak dlouho kvůli synovi. Snad jí to časem nevrátí i on. Když od ní odcházela Edita a řekla jí své důvody, už jsem čekal, že si taky uvědomí, že jí něco uniká, ale ona v tom pokračovala dál.
Mám pocit, že Mysha tou naivní puberťačkou zůstala, aspoň uvažováním.

yndiC
20.03.2019 5 z 5

Kniha je velmi zajimavá a krásně se čte, byl to pro mě moc příjemný relax. To co Mysha všechno prožila, čím si prošla je někdy až neuvěřitelné. Obdivuji jí za to, že to nevzdala a dál bojovala o to aby mohla v Nepálu pomáhat i přes ty všechny né malé klacky pod nohama. Na druhou stranu jak sama Mysha napsala občas to odnášel její malý syn, páč většinu svého času věnovala právě práci a pomoci nepálčatům. To já jako matka si představit neumím, ač při mateřské pracuji. O tom ale knihy mají být.. přimět přemýšlet, vyvolat pocity,.. Knížku určitě doporučuji.

Verika
10.03.2019

Velice zajímavá kniha z prostředí Nepálu. Nedá se ani věřit v jakých podmínkách tam lidé žijí. Obdivuji autorku, že nevzdala pomoc v Nepálu. Nevím, jestli já bych měla tolik sil. Knihu doporučuji.

Lucie_1986
09.03.2019 4 z 5

Knizka se cte velmi lehce, jde o poutave cteni ze zivota autorky. Klobouk dolu tomu, co zazila a byla schopna podstoupit, ac s jejim jednanim jsem casto nesouhlasila. Tesim se na pokracovani knihy.

lištička123
01.03.2019 5 z 5

Knížka mě mile překvapila. Je čtivá a nabízí člověku zamyslet se nad tím, jak žije, jaký je smysl jeho života, jaké jsou jeho hodnoty,...

lucie6576
28.02.2019 5 z 5

Velmi zajímavý příběh.

littlelucieb
22.02.2019 5 z 5

V knizce jsem nasla nekolik okamziku a zazitku, kterymi jsem si sama prosla. Nuti k zamysleni nad zivotnim stylem a nad tim, co od zivota chceme. Moc doporucuji :)

Danago
17.02.2019 3 z 5

Knížka mě v mnoha věcech překvapila. Autorku obdivuji za to, co dělá a docela jsem žasla, jak se dokázala vyrovnat se spoustou problémů a nevděku. Je to až neuvěřitelné, že to dávno nevzdala. Knížka je čtivá a zajímavá.

SakuraLuci
15.02.2019 4 z 5

Hodně čtivý příběh, Mysha zabodovala. Hned jsem si objednala další díl, nejenom abych podpořila Nepálčata, ale i proto, že si myslím, že si to Mysha zaslouží. Občas si v Thao koupím nějaké kalhoty, mám doma asi troje. Jakoatka bych se sice zachovala asi jinak, ale je lepší nesoudit, každý to máme přece jinak. Knížku doporučuji

LiloCZ
06.02.2019 5 z 5

Tato kniha byla moje první kniha po dlouhé pauze od čtení. Objednala jsem si ji díky propagaci na soc. sítích 31.12.2018. Hlavním důvodem bylo přispět na dobrou věc (na neziskovku, která se stará o děti v Nepálu). Když mi dorazil balíček s knihou a malým dárkem, úplně jsem na tuto objednávku zapomněla. Dlouho mi tu ležela na stolku, než jsem jí asi za měsíc nakonec začala číst. První moje věty jsem četla v autě (neřídila jsem :)) a musela jsem jí odložit, protože již nebylo denní světlo. Nakonec jsem knížku hned dočetla druhý den, jen s malými přestávkami. Opravdu mě uchvátil celý příběh, který je tak neuvěřitelný (i to, že je skutečný!).
Doporučuji přečíst asi každému, kdo ve svém životě hledá sílu a odhodlání k nějakému kroku, o kterém ho okolí přesvědčuje, že to není ta správná cesta.
Tato kniha mě natolik zaujala, že momentálně se pokouším vyhledávat ke čtení skutečné příběhy. Ale musím se přiznat, že zatím žádný z popisů (jak na tomto webu) mě neoslovilo.
Autorce moc děkuji za tuto knihu, těším se na další (kterou již mám objednanou) a doufám, že se jí povede ve svém životě tak, aby byla šťastná.

Agynek
06.02.2019 3 z 5

Z knížky mám rozporuplný pocit. Michaelu samozřejmě obdivuji, ale myslím si, že není možné sedět na "více židlích". To co dělá Michaela, mi silně připomíná práci řeholních sester. Jenže hrdinka chce všechno (naprosto chápu, ale jak je v knize uvedeno-nakonec to odnáší její syn, kterého vídá hodinu denně, tohle bych prostě nesnesla i když také při mateřské pracuji).
Každopádně doufám, že se jí ta péče o děti nakonec vyplatí - v tom dobrém smyslu, že nezahodí příležitost, kterou jim Michaela dala, protože po tom co jsem četla, těm lidem tam věřit je odvaha.
Každopádně knížka se četla dobře a napínavě, jen ten "americký" závěr mi tam už nepasoval, byl takový přitažený za vlasy.

Tereza K.
04.02.2019 3 z 5

Pro mě zvláštní kniha vyvolávající zvláštní pocity po dočtení. Na jednu stranu jsem s autorkou ne ve všem sympatizovala, na druhou stranu jsem ji o to více obdivovala, protože sama bych se rozhodně zachovala jinak :-) o tom ale knihy mají být... vyvolat pocity, myšlenky a otázky. Takže díky! Rozhodně čtivě napsáno.

AndreaP.
31.01.2019 5 z 5

Kniha mě okouzlila, šokovala i navnadila současně. U čtení jsem si hledala informace o Nepálu, stejně tak fotografie, abych se tam uměla i obrazně přenést. Začala jsem číst a nemohla přestat, hltala jsem každou stránku. A to, že je to autobiografie, tak o to víc kniha působí. Držím Myshe palce ♥

hanka0308
29.01.2019 4 z 5

Kniha se čte velmi dobře a krásně vtáhne do příběhu. Jen jsem čekala přeci jen něco jiného, trochu více toho Nepálu, ovšem stojí za přečtení. Část knihy se mě dotkla i osobně, a to mého podnikatelského života, za to autorce díky, dost mě to nakoplo. Hodnotit její osobní příběh mi nenáleží, tak ať si udělá obrázek každý sám. Jinak Thao miluju, mám několik výrobku.

zuzca.h
16.01.2019 5 z 5

Misha umí krásně psát, vyprávění vtáhne do děje a prostě čtete a čtete a koukát že jsou dvě v noci. Musím uznat, že já bých to na jejím místě kolikrát už vzdala speciálně po tom co jí provedli Sanjaj a Bina to mě strašně mrzelo a byla jsme i strašně vzteklá, po tom co pro ně udělala jí to opalatěj takle. Co mě opravdu hodně překvapilo je charakter Nepálců asi to nebudou úplně všichni, ale musím říc že jsem byla nemile překvapená.

jes09
10.01.2019 5 z 5

Hezké čtení - odpočinkové.. Člověk si udělá ,,lehký nástřel" toho, co by vás v dané zemi čekalo. Za celou dobu knihy jsem se nenudila, jen konec mi přišel ,,chudší". Rozhodně si přečtu následující díl.

Petronelka123
08.01.2019 2 z 5

Dlouho jsem přemýšlela o komentáři k této knize a o pocitu, který ve mně vyvolala. A jsem z ní věru...rozpačitá. Asi jsem čekala něco trochu jiného a i když je obdivuhodné, co Mysha zvládla, měla jsem z jejího životního příběhu spíše pocit, že se někdy až přespříliš s životem pere. Je pravdou, že cesta ke splnění svého snu nebývá jednoduchá, ale v tomto případě mi připadala až neskutečně krkolomná. Ale číst ji ve věku 22 let, kdy Mysha svůj příběh prožívala, asi se na to dívám jinak.

Pavlačinka
02.01.2019 4 z 5

Všechno se děje ve správný čas a všechno má svůj smysl!
V Thau jsem utratila v součtu snad celou svou výplatu a jsou to úžasné pohodlné barevné věci (ať už jde o kabelky, kalhoty nebo sukně), kterými navíc pomáháte, takže o koupi knížky jsem nepochybovala ani minutu.. Původně jsem myslela, že se bude lehce ubírat jiným směrem.. Ale přišla mi v pravou chvíli a hodně mě posílila a inspirovala, že i když člověk x krát padne na dno a zas a znova udělá tu stejnou chybu, tak když něco chce, tak toho taky dosáhne. A že nezáleží na názorech ostatních, ale stačí věřit sobě. A že je důležitý mít ve svém okolí anděly, kteří vám v těžkostech pomůžou. Držím palce Mysho!

Marta88
02.01.2019 3 z 5

Abych se přiznala, byla jsem z knihy v rozpacích. Dostala jsem ji jako vánoční dárek od mamky a po prvních stránkách jsem z knihy byla unešená. Avšak nadšení mě pomalu opouštělo a knihu jsem dočetla, aby bylo už hotovo. Nejednalo se snad úplně o problém se stylem psaní, ale spíše s nesouzněním s ideály samotné autorky.