Matčina hra

Matčina hra https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423669/bmid_matcina-hra-V7p-423669.jpg 4 725 284

Návykový psychologický thriller plný nečekaných zvratů o ničivém vztahu mezi Emily, jejím přítelem Adamem a jeho matkou Pammie. Ukazuje, jak mocná může být síla manipulace a že všechno nemusí být tak, jak se na první pohled zdá. ON TĚ MILUJE: Adam zbožňuje Emily. Emily je přesvědčená, že Adam je perfektní muž, jakého nevěřila, že někdy potká. ALE ONA TEBE NE: Ve stínu číhá soupeřka, žena, kterou s jejím milovaným spojuje hluboké pouto. NIC JI NEZASTAVÍ: Emily si vybrala Adama, ale nevybrala si jeho matku Pammie. Neexistuje nic, co by matka neudělala pro svého syna. A Emily zjistí, kam až je Pammie schopná zajít, aby dosáhla svého. Aby Emily odešla navždy.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Other Woman , 2018

NelaMaty
01.11.2022 5 z 5

Asi nenacházím ani slova, kterými knihu popsat. Famózní čtení!!!!

Janaves
25.10.2022 4 z 5

Velmi pěkně napsané. Chování hlavních postav jsem nechápala, Em jsem v duchu říkala, ať už se k Adamovi nevrací. Pammie mě bavila, ty boje mezi ní a Em mi přišly chvílemi vtipné. Závěr byl nečekaný, ale hezký.

Mathiola8
26.09.2022 4 z 5

No zpočátku mě to moc nebavilo. Říkala jsem si že Emily je teda hloupá. Pak jsem se začetla a konec tedy mě vážně překvapil.

Ossinky
13.09.2022 5 z 5

Knížku jsem si koupila do čtečky a prvních 15% jsem si říkala: co to je za blbost? Zase jedna protivná tchýně! Potom se příběh rozjel tak jsem si říkala že dobrý, že to snad bude ok. Do poslední chvíle jsem se pletla, když jsem předpokládala konec, ale konec byl překvapivý, i když na můj vkus dost uspěchaný. Ale dávám 5 hvězd za to překvápko na konci.

veronikahessy
06.09.2022 5 z 5

Tohle byl snad můj první thriller, který jsem přečetla a jsem ráda, že to byla právě Matčina hra. Při čtení jsem byla pořád napnuta a chtěla číst dál a dál. Myslela jsem si, že až se dostanu na konec průběhu, tak si řeknu, že jsem ráda za svou nekonfliktní tchyni. To samozřejmě jsem, ale knihu odkládám s úplně jinou myšlenkou - a to už se musíte dozvědět z poslední kapitoly :)

Sanny_happ
29.08.2022 5 z 5

Skvělý thriller, určitě si přečtu další knihy od autorky. Napínavé až do konce. Plus vyústění příběhu bylo za mě super :)

stesti.s.knihou
25.08.2022 4 z 5

Matčina hra je jedním z těch dobrých, nadprůměrných psychologických thrillerů, které vás budou nutit číst dál a od první kapitoly přemýšlet, kdo je vlastně záporák.
Začne to nevinně, Emily se seznámí s Adamem, který představuje dokonalého partnera: přitažlivý, inteligentní, vydělávající, rodinný typ. Zatímco si Emily myslí, že našla Svatý grál, Adamova matka Pamela z nové partnerky tak nadšená není. Od prvního momentu dělá vše pro to, aby Emily jasně ukázala, komu Adam patří a kdo bude mít vždy poslední slovo.
Dokáže se Emily vypořádat s nepříjemnou tchyní a ustojí její vztah všechny nástrahy? Při postupném odhalování pravdy možná budete překvapení… Já tedy byla.
Matčina hra mě bavila. Ač jsem vlastně neměla ráda ani jednu z postav, celé to tak nějak hrálo dohromady. Děj měl spád, vztahy a emoce postupně gradovaly no a překvapivý závěr tomu dodal třešničku.
Od autorky jsem četla ještě Nevlastní sestru a musím říct, že Matčina hra za mě lepší :)

Anet2106
23.08.2022 3 z 5

Kniha se dobře četla. Ke konci už jsem tušila, že bude něco jinak než jak se zdá, ale i tak mě to překvapilo. 3 hvězdy dávám, protože téma není nové, už jsem něco podobného jednou četla. Za chvíli si už ani nevzpomenu, že jsem tuto knihu četla. Nenadchne a neurazí.

Mandlevest
13.08.2022 4 z 5

Od autorky jsem četla již dříve knihu První chyba a tak jsem čekala, že i v této nebude vše tak, jak se na první dobrou jeví. Idylické rodinné vztahy nečekejte, spíše hru na kočku a myš, kde málokomu můžete věřit a málokdo si bude získávat Vaše sympatie. Zápletka více jak trochu stojí na vodě, ale autorka umí hodně čtivě psát a držet Vás v mírném napětí, takže nakonec budete spokojeni. Typické ne příliš náročné psycho čtení, zejména pro ženy, které se bude líbit.

goergina
04.08.2022 3 z 5

Bavilo mě to. Postava Emily je děsná. Musím uznat, že kniha ve mně vyvolávala emoce a to má správná kniha dělat, ne? Takže za mě dobrý. Konec hodně přitažený za vlasy, ale co už. Sama bych asi lepší nevymyslela.

Izu
28.06.2022 3 z 5

Dávám tři hvězdy za nejdementnější postavu Emily.

BlueTer
28.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Jedná nesympatická, nudná a naivní hrdinka, jejíž problémem ve skutečnosti nebyla příšerná tchyně, ale blbec manžel. Já nevím, kdyby se mnou manžel jednal tak jako s Emily Adam, k seznámení s tchyni by ani nedošlo. Nechápu, jak mohla být tak hloupá, kdyby ho poslala k vodě dávno, ušetřila by si plno problémů. Autorka sice napsala výborný konec a rozuzlení, ale já stejně musela přemýšlet o tom, jaký byl Adam blbec. Knížka zabavila, ale od půlky jsem ji četla jen kvůli toho, že nerada nechávám knihy rozečtené.

Lucii_Ami
26.05.2022 4 z 5

Čekala jsem od knihy víc, ale nějakým zvláštním způsobem mě chytla. Dokonalé seznámení se sympatickým mužem, romantika (erotika) a pak okamžik, kdy ji seznámil se svojí matkou.. no, tu jsem dokázala velmi nenávidět. Co musím uznat, ta matka je fakt dobře napsaná, promyšlená a celkově její chování, typická tchýně, kterou každý "chce" :D Strašně mě štval Adam, protože byl mamánek a zároveň chlap, co má poslední, paličaté slovo a takového mužského bych asi poslala k šípkům a nechtěla bych si ho vzít. Rozjezd je takový pomalý, konec až moc uspěchaný a přišel mi nedokončený (čekala jsem více). I tak doporučuji si knihu přečíst, protože Vás překvapí, co se dá všechno vymyslet, aby Vás snacha nenáviděla :D

MiraRunaway
21.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Pro mě průměrné čtení s nudnou a natvrdlou hlavní hrdinkou. Dobrý námět ale hodně hluchých míst. Měla jsem tendenci přeskakovat stránky. Závěr skvělý,díky němu spíš na 3,5 *:)

Pavlína2019
20.05.2022 5 z 5

No teda.
Málokterá kniha mě takhle moc překvapila, ještě pořád koukám!
Opravdu nic není tak, jak to vypadá.
Velice dobře napsaná kniha, výborný děj, pravda u kterého mi stále doslova "tekly" nervy.
Nebudu nic dodávat - tuto napínavou knihu si určitě přečtěte!

Kavalos
16.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Samotnou mě překvapilo, jak silné emoce ve mně tato kniha vyvolala, především tedy vztek a nenávist :D Ikdyž by se asi všechny zlosti měly otáčet proti Pamele (promiň drahá Pammie), nemohla jsem absolutně vystát Adama. Bylo to pro mě opravdu náročné čtení, protože jsem si neustále představovala, jak moc se kniha podobá realitě a kolik žen zůstává s muži, kteří jsou svým chováním stejně odporní, jako Adam.
Zkrátka se mi vůbec nedařilo držet se toho, že je to smyšlený příběh a celé čtení jsem prožívala víc, než by bylo zdrávo.

TVer
12.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi líbila, i když to nebylo 100%.

Tak nějak jsem odhadovala, že Pammie stojí za vším, co se v knize dělo, zvlášť když se to pak potvrdilo(asi by se ta kniha jmenovala jinak, kdyby tomu tak nebylo). Emily byla ale hloupá husa, která ji pokaždé a tím myslím orpavdu pokaždé, sedla na lep. Nakonec jediný nešťastný člověk byla opravdu pouze Emily, protože Pammie ji měla vždy přesně tam, kde ji chtěla. Emily neměla žádné strategické myšlení a kdyby byla chytrá, tak by k tomu přistupovala jinak.

Konec knihy mě ale překvapil, nečekala jsem to, co se tam stalo, i když možná jsem měla, to by ta kniha byla očividná. Opět se ale ukázalo, jak je Emily slepá, hloupá a naivní.

Opravdu jediná rušivá věc napříč knihou pro mě byl Adam. Je to trochu problém, jelikož je v podstatě hlavní postavou. Nechápala jsem, jak s ním Emily může být, když ji od počátku nerespektoval, pořádně ho neznala, nechtěl o sobě moc mluvit... a mnoho dalších problematických věcí. Kdyby měla půlku rozumu opustila by ho v půlce knihy. Ale jak jsem už zmiňovala, Emily byla hloupá a naivní.

Jinak ale byla kniha fajn, četla se mi dobře a když jsem se více začetla, tak jsem se nevěděla odtrhnout.

Twinny
01.05.2022 4 z 5

Ok, řekněme že jsem částečně autorce na špek opravdu skočila. Bylo mi jasné, že to bude trochu jinak, protože kolem jedné postavy byla spousta red flags. Ale neprokoukla jsem to úplně celé.
Příběh se mi líbil, byla to fajn jízda. Jen být Emily, tak vztah ukončím a to i z jiných důvodů, než bylo chování budoucí tchyně.

Alienn
05.04.2022 4 z 5

Tak to byla jízda. Já chvílemi vůbec nevěděla, kterou z postav nesnáším víc. Perfektní rodinné drama a skvělý závěr zaručují, že u této knihy se nudit nebudete, doporučuji.

martisko3
05.03.2022 5 z 5

Psychothriller jak má být. Chování tchyně mi zvedalo tep, nechápala jsem, proč Emily s Adamem zůstávala, kniha měla spád a bavila mě.