Tma

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? A co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324180/big_tma-7P2-324180.jpg 4.41592

Martin Servaz 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

N'éteins pas la lumière, 2014

Kniha Tma

Petra101

Kniha se mi líbila, i když ze začátku jsem se trošku nemohla začíst. Nakonec jsem to hltala jako předchozí dvě od tohoto autora. Knihu doporučuji. Začínám číst Noc, tak jsem zvědavá.

jihej

Zbytečně rozsáhlá, nepřesvědčivý příběh.

Bax9

Třetí kniha v pořadí, poslechnuto v audio verzi. Když o ni přemýšlím, zdála se mi trochu lepší než předchozí dvě. Možná tím reálným tématem, že se to může stát každému a jak málo s stačí k tomu, aby se komukoliv zhroutil dosavadní život. Nevadilo mi, že je Servaz trochu v pozadí, i tak tam byl a hrál nakonec důležitou roli. Christine byla sympatickou postavou, její příběh, beznaděj situace, váhání komu věřit a komu ne a nakonec rozhodnutí nestát se obětí, mně se to líbilo. Kniha byla napínavá a i občasné autorovy úvahy k zamyšlení, které děj natahovaly, mi nevadily. Je to prostě jiný, takový rozvláčný styl psaní, příjemná změna, proti jiným autorům, kde se na každé stránce musí nutně něco dít. Rozhodně doporučuji

VeFab

Pokračování nezklamalo. Děsivé!

Knihajeradost

Kniha byla opět skvěle napsaná, ale pro mě zbytečně dlouhá. Byly chvilky, kdy jsem se dost nudila. Jako Vánoce, seznamování Geralda a Christine s jejich rodiči apod. Taky mi nesedlo prostředí, ve kterém se děj odehrává, ale jestli máte rádi vesmír a kosmonauty, bude vás to bavit mnohem více. Jinak myšlenka děje byla pěkná a hlavně promyšlená. Trochu mi vadilo, že je tu Martin v pozadí. Postava Christine se mi líbila. Dokonce jsem se chvílemi s ní bála a to, co jí někdo prováděl, muselo být opravdu šílené. Tolik bezmoci v knize prožívá a vy s ní.

Toňula

Po Mrazu, který mě naprosto pohltil dějem i atmosférou a Kruhu, který byl neméně čtivý a napínavý jsem se u Tmy od poloviny docela trápila..Opět napínavý příběh,ale pro mě místy překombinovaný a nepřehledný až k poměrně nereálnému vyústění..Škoda,ani Martin Servaz tu neměl tolik prostoru..

Kaja1

Kniha se, jako ostatně všechny knihy od Miniera v překladu Jiřího Žáka, dobře četla. 600 stran uteklo jak voda. Tentokrát byl Servaz trochu v pozadí, ale vůbec mi to nevadilo. Je to hrozné, jak s námi mohou lidé manipulovat.

Szekynka

Za mě o něco lepší než první dva díly (Mráz a Kruh), a to podotýkám, že ty nebyly vůbec špatné! Líbí se mi jak je oddělený příběh Christine a Martina a líbí se mi jak jejich cestičky postupně vedou k sobě, kniha je opravdu dobře napsaná a promyšlená. Za mě výborná detektivka.