Tma

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? A co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324180/big_tma-7P2-324180.jpg 4.41820
Série:

Martin Servaz 3.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)
Originální název:

N'éteins pas la lumière, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (433)

Kniha Tma

tinka1974
12. května

Po předchozím díle jsem se na tento těšila, ale trochu mi zklamal. Začátek se mi vůbec nelíbil a byl takový rozvleklý, nemastný neslaný. Všechno se rozjelo v momentě, kdy se Christin ocitla ve vězení. Pak začala bojovat a až do konce už nebylo hluché místo. Vsuvky o astronautice byly také fajn. Poslouchala jsem jako audio a poslech byl příjemný

niki777
10. května

Vůbec mi nevadilo, že je kniha dlouhá. V knize se pořád něco dělo a rozhodně jsem se nenudila. Líbila se mi zápletka. Určitě doporučuji.


mpb1913
09. května

Tak v tomto příběhu byl Servaz trochu upozaděn na úkor hlavní postavy Christine Steinmeyerové a nebylo to vůbec na škodu. Drsné, surové a skvělé. Za mě zatím nejlepší díl série.

bacouch
20. dubna

(+ SPOILER) Minier psát umí, o tom jsem se už přesvědčila v prvních dvou dílech série. Neumí psát krátké knihy, ale to mi nevadí, jelikož děj Tmy krásně plynul a stále se něco dělo. Líbilo se mi, že je to docela děsivé, popis psycho šikany byl natolik věrohodný, že jsem měla večer trochu bobky. Líbila se mi zajímavá vsuvka o astronautech a kosmickém výcviku. Alenevyhovovala mi pozice Servaze jako někoho, kdo vlastně nevyšetřuje, ale jen se v podstatě inkognito motá kolem, těhotná kosmonautkawtf? (i když na konci byli těhotní snad úplně všichni), příběh poměrně dost překombinovaný a pro mě neschopná a leckdy nelogicky jednající hlavní hrdinka.

HollyUndead
25. března

Tahle série mi opravdu sedí. I třetí díl se četl náramně i přes svou rozsáhlost. 607 stran jak nic. Kniha byla velice napínavá a čtivá, napětí se dalo krájet, místy běhal mráz po zádech. Na rozdíl od předchozích dvou knih byla trochu odlišná stylem vyprávění, postavami i zápletkou, což velice kvituji. Nezbývá mi než opět doporučit tuto sérii a pokračovat směle dál, na což se moc těším.

Deia
09. února

Kniha je opäť čtivá, ale aj rozťahaná. Martin ako vyšetrovateľ mi stále nesedí, vadí mi, že zo všetkého má hrôzu - zo psov, z koňov, z lietadiel... Takisto trojuholník Servaz - Marianne - Hirtman vôbec nechápem, tiahne sa to už druhou knihou a stále to nie je ukončené, príde mi to už trošku otravné, navyše sa mi Martinove reakcie nezdajú správne. Ale zas dokáže rozlúsknuť aj tie ťažšie prípady. V tejto časti ho ale veľmi nebolo, hlavnou postavou sa stala Christine, moderátorka v rádiu. Tá mi prišla celkom sympatická, aj keď jej vzťah so snúbencom Geraldom bol prinajmenšom zvláštny. Ako aj jej príbeh. Celý čas som čakala, že ako sa to vyvrbí, kam až ten teror zájde a trochu mi vadilo, že to nie je viac akčnejšie. Takisto som celý čas mala pocit, že viem o čo ide a aj keď sa mi to zdalo až príliš jednoduché, tak svojej teórii som dosť fandila :D. Ale nakoniec to celé dopadlo inak a bola som veľmi prekvapená, pretože také vyústenie prípadu som vôbec, ale že vôbec nečakala. Tiež som nečakala to, čo sa stalo Christine a chvíľku som z toho bola fakt mimo :D. Ale v podstate to zmysel dávalo, aj keď po ceste by sa pár nelogických zvratov našlo. Som zvedavá, čo prinesie ďalší prípad.

Eva1693
16. ledna

Musím říct, že TMA je za mě nejlepší z celé série....
Hodně zajímavé téma, prolíná děje dvou hlavních postav celé knížky.
Byly i kapitoly, kdy jsem knížku radši odložila a nechala ji na další den až bude venku světlo.
Jen ten konec byl takový... No, zajímavý...

Toledo
09. ledna

Zatím asi nejlepší díl ze série, nemohla jsem knihu odložit. Jen ten konec mě trochu zmátl...

1 ...