Tma

Tma https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300102/bmid_tma-MZk-300102.jpg 4 1939 450

Martin Servaz série

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? Co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

N'éteins pas la lumière , 2014

bacouch
20.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Minier psát umí, o tom jsem se už přesvědčila v prvních dvou dílech série. Neumí psát krátké knihy, ale to mi nevadí, jelikož děj Tmy krásně plynul a stále se něco dělo. Líbilo se mi, že je to docela děsivé, popis psycho šikany byl natolik věrohodný, že jsem měla večer trochu bobky. Líbila se mi zajímavá vsuvka o astronautech a kosmickém výcviku. Alenevyhovovala mi pozice Servaze jako někoho, kdo vlastně nevyšetřuje, ale jen se v podstatě inkognito motá kolem, těhotná kosmonautkawtf? (i když na konci byli těhotní snad úplně všichni), příběh poměrně dost překombinovaný a pro mě neschopná a leckdy nelogicky jednající hlavní hrdinka.

HollyUndead
25.03.2023 5 z 5

Tahle série mi opravdu sedí. I třetí díl se četl náramně i přes svou rozsáhlost. 607 stran jak nic. Kniha byla velice napínavá a čtivá, napětí se dalo krájet, místy běhal mráz po zádech. Na rozdíl od předchozích dvou knih byla trochu odlišná stylem vyprávění, postavami i zápletkou, což velice kvituji. Nezbývá mi než opět doporučit tuto sérii a pokračovat směle dál, na což se moc těším.

Deia
09.02.2023 4 z 5

Kniha je opäť čtivá, ale aj rozťahaná. Martin ako vyšetrovateľ mi stále nesedí, vadí mi, že zo všetkého má hrôzu - zo psov, z koňov, z lietadiel... Takisto trojuholník Servaz - Marianne - Hirtman vôbec nechápem, tiahne sa to už druhou knihou a stále to nie je ukončené, príde mi to už trošku otravné, navyše sa mi Martinove reakcie nezdajú správne. Ale zas dokáže rozlúsknuť aj tie ťažšie prípady. V tejto časti ho ale veľmi nebolo, hlavnou postavou sa stala Christine, moderátorka v rádiu. Tá mi prišla celkom sympatická, aj keď jej vzťah so snúbencom Geraldom bol prinajmenšom zvláštny. Ako aj jej príbeh. Celý čas som čakala, že ako sa to vyvrbí, kam až ten teror zájde a trochu mi vadilo, že to nie je viac akčnejšie. Takisto som celý čas mala pocit, že viem o čo ide a aj keď sa mi to zdalo až príliš jednoduché, tak svojej teórii som dosť fandila :D. Ale nakoniec to celé dopadlo inak a bola som veľmi prekvapená, pretože také vyústenie prípadu som vôbec, ale že vôbec nečakala. Tiež som nečakala to, čo sa stalo Christine a chvíľku som z toho bola fakt mimo :D. Ale v podstate to zmysel dávalo, aj keď po ceste by sa pár nelogických zvratov našlo. Som zvedavá, čo prinesie ďalší prípad.

Eva1693
16.01.2023 3 z 5

Musím říct, že TMA je za mě nejlepší z celé série....
Hodně zajímavé téma, prolíná děje dvou hlavních postav celé knížky.
Byly i kapitoly, kdy jsem knížku radši odložila a nechala ji na další den až bude venku světlo.
Jen ten konec byl takový... No, zajímavý...

Toledo
09.01.2023 5 z 5

Zatím asi nejlepší díl ze série, nemohla jsem knihu odložit. Jen ten konec mě trochu zmátl...

chrudas
22.12.2022 5 z 5

Napínavé jako předchozí dva díly, četlo se samo. Jen ten konec bych brala trošku jiný, asi by mi stačila stará dobrá klasika - záporák za mřížemi.

petunkav
22.11.2022 5 z 5

Hned po dočtení Kruhu jsem se pustila do dalšího dílu.
Jediné, co mi tedy "vadí" je to, že nevím víc o tom, co je s Marianne. Aspoň je tedy naděje, že žije.
Jinak zase super čtení.

Miška74
03.11.2022 5 z 5

Opět další kniha ze zatím povedené série. Příběh se čte jedna báseň a pěkně to uprasuje. Zápletka jako vždy velmi dobrá a závěr víc než zajímavý. Už se těším na další díl.

Lka
03.11.2022 5 z 5

Audiokniha :
Další skvělý díl ze série Martina Servaze. Ani chvilku jsem se nenudila, byla jsem stále v napětí. Konec byl sice trochu přitažený za vlasy, ale to mi vůbec nevadilo. Pro mě taky zatím nejlepší díl. Už se těším na další.

Siwan
11.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Moc se mi to líbilo, jako vždy nepřekonatelný popis prostředí a atmosféry. Dokonale vystižené zoufalství ze ztrácení kontroly nad svým životem. Přiznávám, že vyústění mě trochu zklamalo, možná jsem si to nějak představovala jinak...ale není to na škodu příběhu. Lehce za vlasy přitažené dokonalé vyřešení příběhu tomu ubírá na logičnosti i uvěřitelnosti (viz hrob), ale navnadění na další díl proběhlo opět na jedničku, takže se do něj pouštím.

jahoda444
22.09.2022 5 z 5

Styl psaní byl trošku jiný a zaměřil se i na jinou postavu, než na Servaza...ale stálo to zato.
I když jsem si myslela, že vím kdo je "padouch", tak přišel zvrat a všechno bylo jinak.
Za mě zatím nejlepší díl a nemůžu se dočkat, až se pustím do dalších.

tabaluga
03.09.2022 5 z 5

To bylo tedy rozuzlení, už jsem si myslela, že vím a zase nic:-D kniha byla napínavá, po dlouhé době něco, co mne chytlo a od poloviny knihy jsem se nemohla odtrhnout. Pan Minier mne zase dostal:-) i když o panu Servazovi to v tomto díle moc nebylo.

Šura
12.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha se četla velmi dobře, ale nelíbilo se mi, jak zlo plodí zlo. Nevěřím, že by vyšetřovatel přimhouril oči nad stejným činem, který se předtím zuřivě snažil odhalit. A to s těmi dětmi a idilickou rodinkou v závěru bylo taky moc.

Gugu
23.07.2022 4 z 5

Třetí kniha série a ačkoliv zase skvěle napsaná a čtivá, tak jsem v první půlce knihy byla trochu zklamaná určitými nelogickými kroky jedné z hlavních postav. Opravdový spád kniha nabrala, když na scénu v plné polní přišel Servaz. Závěr opět strhující, překvapivý, celkově jsem si knihu užila, neodložila, dokud jsem nedočetla. Určitě sáhnu po dalším díle.

absa2611
02.07.2022 3 z 5

(SPOILER) První dvě knihy ze série mě bavily velice. Tato je jiná. Děsně mě totiž štvala Christine, která jednala naprosto nelogicky, nebránila se, na policii neřekla vše.
Pro mě je Tma tak trochu zklamáním, i když konec můj dojem zlepšil. Proto dávám Minierovi šanci, budu ve čtení pokračovat a doufat, že další knihy budou opět lepší.

Ira13
23.06.2022 5 z 5

Tak toto bylo fakt psycho. Chtěla jsem knihu odložit, ale nakonec jsem vydržela a konec přečetla hodně rychle. Nebylo ani na škodu, že se děj netočil zase okolo Martina . Dám si přestávku před dalším dílem.

faba
23.06.2022 3 z 5

Čtivé, chvilkami napínavé, ale trochu překombinované. První kniha od autora, kterou jsem přečetl. První dvě jsem poslouchal jako audio. Uvidím zdali se vrátím k poslechu nebo budu zase číst...
Bylo to pěkně vygradované při první manipulaci, ale potom už to trochu vázlo a chyběl tam ten drajf, jak se česky říká :-) A konec se mi moc nelíbil. Žádný trest!?

Čmeláček
11.05.2022 5 z 5

Vynikající francouzský thriller.

HynekKyblík
19.03.2022 2 z 5

Ne že bych měl slabý žaludek, ale autor se skutečně nebojí popisu, takže jsem často knihu musel ze znechucení odkládat. Nakonec jsem ji sice dočetl, ale vracet se k ní rozhodně nehodlám.

Arlienen
18.03.2022 4 z 5

Knihu vystihují tyto slova naprosto do písmene - manipulace, muka, teror, psycho a násilí. Všechny tyto pojmy byly vyhroceny do nejvyšších otáček. Úplně se mi z toho emocionálního tornáda motala hlava.
Ten, kdo ta muka Christine působil, jsem zjistila až na konci. Minier je v tomto oboru Mistr. Čtenář zjistí, kdo je ten padouch, až v té chvíli, kdy si to Minier přeje.
Servaz byl podle mého názoru upozaděn, neměl tolik prostoru, kolik bych si představovala. I tak ukázal, že ještě nevyšel z formy a je pořád stejně geniální.
Nejvíce jsem se byla zvědavá na tu část, kdy se protne linka mezi Servazem a Christine. Trvalo to hodně dlouho, než k tomu došlo, ale rozhodně jsem nebyla zklamaná. Pak teprve začaly věci gradovat!