Tma

Tma https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292755/bmid_tma-z7q-292755.jpg 4 1939 450

Martin Servaz série

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? A co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

N'éteins pas la lumière , 2014

konformita
04.05.2018 5 z 5

Konečně to ono za pět hvězdiček. Krásně dokáže popsat hrůzu šílenství. Super, doporučuju.

jahlina
29.04.2018 5 z 5

Další strhující čtení od tohoto autora. Do poslední chvíle jsem byla napjatá. Těším se na další.

Ladinek
27.04.2018 3 z 5

První dvě knihy se Servazem nebyly vůbec zlé, takže jsem se natěšen vrhl na třetí pokračování abych mohl být celkem dost zklamán. Tři hvězdy dávám jen proto, že mám rád takové ty příběhy á la Hrabě Monte Christo, kde je hrdina seslán zcela na dno aby se nakonec tvrdě pomstil. Ovšem ten Servaz tady byl jaksi navíc. Jen se tak motal kolem a zásadě do děje zasahoval jen okrajově.

Enamorada
21.04.2018 5 z 5

Opět skvělá kniha. Hlavním mottem paranoia a pronásledování. Julian Hirtmann se v tomto díle prakticky nevyskytuje. Propletení života obyčejné dívky a velkého světa vesmírného programu. Opět napínavé od začátku do konce a nepředvídatelná zápletka. Spoiler - jediné, co mě mrzelo, že se hrdinka skutečně nakazila HIV:) Avšak šťastný konec s mužem, který celou dobu vypadá jako padouch.

ly237
20.04.2018 5 z 5

Prvních dvěstě stránek trochu jednotvárných, ale čte se to rychle. Kadžýmu se tam asi líbí něco jinýho, mě francouzské předměstí, že si to nebere servítky a nejde to uplně předvídat, takže super.

bobulaL
17.04.2018 5 z 5

Úroveň každého dílu se postupně zvyšuje, což je mnohem lepší, než kdyby tomu bylo naopak :)) ... Nový díl NOC leží přede mnou ... hurá do něj!

Atanone
16.04.2018 5 z 5

(audiokniha)
„Víš, co dělá knihu dobrou knihou? Je to jednoduché. Děj musí odsejpat a musí se v něm střídat silné okamžiky vedoucí až k rozuzlení.“
Uff.. Odsejpalo to.Smekám. Pan Minier si se mnou hrál od začátku až do konce. Ten byl sice trochu přitažený za vlasy,ale fakt je,že se pořád něco dělo a byla jsem hrozně zvědavá,jaký závěr vymyslel. Všechny mé teorie postupně padaly a to mě moc bavilo. Za mě spokojenost a díky .

petrels
15.04.2018 2 z 5

První dva díly série dobré, ale to se už nedá říci o třetí knize. Plně souhlasím s "janou 0378". Švýcar Hirtmann (jestli je to opravdu on) někoho vězní, ale postrádám motiv. Mám ještě připraveno ke čtení čtvrté pokračování se Servazem knihu "Noc", ale když jsem si četl recenze na toto dílo, tak váhám zda nesáhnu po jiném autorovi.

Zuzanka46
02.04.2018 4 z 5

Strhující a napínavý příběh, který se dobře čte. Jen samotný závěr knihy mě docela nudil, bohužel...

tulip131
01.04.2018 4 z 5

V první půlce knihy mi chyběl Martin, jeho výstupy jen sem tam, byly málo, prvních 200 stran bylo zmatených. Avšak všechno bylo dohnano v druhé půlce, Martin vyšetřoval, střídalo se napětí a rozuzlení. Kniha čtivá avšak oproti předešlým dvoum, mírně slabší.

vysypanel
29.03.2018 5 z 5

Velmi dobré, velmi napínavé. Minier to prostě umí napsat :-) Doporučuji

maroni
25.03.2018 4 z 5

Super, doporucuji

astra3
07.03.2018 5 z 5

Jako vždy Minier nezklamal. Čtivé, napínavé až do konce. Ani vám nepřijde, že to mělo 600 stran.

Strnady095
04.03.2018 3 z 5

trochu mi chyběl Servaz...

Irsaf
04.03.2018 5 z 5

Opět parádní. Tesim se na Noc.

Janinho
02.03.2018 5 z 5

Tmu jsem si vzala na dovolenou a čtvrtý den jsem neměla co číst. Bylo to super, dechberoucí! Už se těším na Noc!

nik077
02.03.2018 5 z 5

Super.....právě jsem dočetla....kdo má rád detektivky...doporučuji......těším na další pokračování...

adrika20
01.03.2018

Minier opět nezklamal,jsem nadšená.Musím říct ,že se mi do ní moc nechtělo z důvodu počtu stránek,ale četla se bleskovou rychlostí, bylo to od začátku až do konce dost napínavé takže dávam jak jinak než pět kvězdiček.

karantena
28.02.2018 5 z 5

Slabší než Mráz a Kruh,nicméně opět dobré čtení plné napětí.Mě to občas přišlo zdlouhavé,ale tomuto autorovi to odpustím.Těším se na jeho další dílo Noc.

marcolka
26.02.2018 4 z 5

Zajímavý detektivní thriller. Občas mi to přišlo zdlouhavé a zbytečně natahované. Ale z celkového pohledu se mi kniha líbila, byla napínavá se zajímavými zvraty v ději. Možná se pustím i do dalších dílů, když už jsem je začala číst od konce.