Tma

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? A co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/292755/tma-z7q-292755.jpg 4.41009

Martin Servaz (3.)

N´éteins pas la lumière (2014)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Tma

Majdusak

Skvělá kniha, a přestože dávám pět hvězd, tak mi dala ale opravdu hodně zabrat. Chvílemi jsem si až říkala, co proboha ta chudák Christine tomu Bernardovi udělala, že ji tak moří!!! To vyprávění je tak syrové, že jednoho mrazí v kostech. A hlavně: Minier je typ autora, který opravdu necouvne před drsnými detaily, naservíruje vám to naprosto bez obalu.

Joges

Velmi dobře promyšlený, skloubený a mnohovrstevnatý námět. Krimithriller jsem od prvních stránek jen hltal a hltal. Někde v polovině knihy mě však překvapil pocit marnosti a zbytečného protahování děje. Výrazně bych krátil a redukoval. Všechny kapitoly však směřují k závěru, který je překvapivý a neočekávaný, autor si v něm se čtenáři jen pohrává. Samozřejmě zavládly i pochybnosti, mohl bych hledat chyby, ale neudělám to. Tentokrát jsem si thriller vychutnal. Minier se stále zdlouhavě rozepisuje, zároveň se ale s každou knihou zlepšuje a čtenáře dál mistrně napíná, proto si další příběhy Martina Servaze nenechám ujít.

Neopol

Bernard Minier mě baví každou přečtenou knížkou víc a víc

Anie.M

oceňuji propracovaný příběh, nečekaný konec, promyšlené postavy. ale kdyby to bylo stáhlé na polovinu asi bych hodnotila vyšším skóre. úplně mě nezaujala ta linie s kosmonautiou, ale to je zřejmě můj osobní problém, že k této vědě nemám vztah. mráz se mi líbil více.

Kaprov

Nejlepsi kniha od Miniera. Libilo se mi jak se na konci vse otocilo. Za jedno odpoledne jsem dala 350 stran. Neslo to odlozit.

petr1613

Zatim nejslabsi dil, nebo presneji nejzmatenejsi, nicmene porad nadprumer. Velice neprijemne tema zlocinu. Prvni polovina me temer odradila od dalsiho cteni, druha pulka to zachranila. Velice zvlastni nepomer citelnosti zacatku a konce

Awča

Bylo to napínavé -a jak již někdo psal-spíše psychodrama. Tím pádem byl ale hlavní vyšetřovatel navíc, postava se víceméně objevila aby příběh zapadl do série. Kdyby Chrtistine zůstala v příběhu sama hlavní hrdinkou i tím, kdo pátrá, bylo by to lepší. Na mě tam bylo až příliš mnoho zbytečné brutality. Snaha šokovat? Kdyby to zůstalo v psychické rovině napětí by možná bylo i větší. Ty závěry jsou u autora takové chaotické. Souhlasim se ZuzaZam a Calinda.
Další díl si přečtu, ale moje srdcovka to není.

katst

Tma je pro mě nejlepším dílem série, tohle se povedlo.

elena2054
27.12.2018

Velmi dobrá kniha a zase velice čtivá.
Není to horor, není to klasická kriminálka, není to opravdová detektivka.
Je to tradičně mnoho stran (stan knihy), které se dají přirovnat spíš k psychodramatu.
Během čtení mě občas něco i štvalo. Třeba chování psa nebo hlavních postav.
Celkový dojem mám dobrý, ale k dokonalosti to má daleko.

dikobraz
26.12.2018

Je to dobre. Ine, ako prve dve casti. Ten psycho horor a teror, hruza. A Martin na psychiatrii, teda na nemocenskej. ????. U mna to fungovalo, len na konci som uplne tusil, ako sa to otoci. Ale aj tak dobre citanie. A zapletka na konci otvara nove moznosti. Tak dobre, ideme na to.

pet_pet
21.12.2018

Velice zdlouhavé, děj neubíhá...vlastně jsem knihu dočetla jen do poloviny. Nadále jsem se musela k dalšímu čtení stále přemlouvat...

Kocourek
14.12.2018

Přečetla jsem všechny tři díly za sebou a Tma mě zatím dostala asi nejvíc, nakonec to rozuzlení bylo překvapivé.. Autor nás po celou dobu udržuje v napětí, zda se opět neobjeví Hirtmann z prvního dílu... Není za tím náhodou on ??? A už si jdu pro další díl...

miuk
20.11.2018

Autor opět nezklamal, napětí až do konce. Dobře vykreslené postavy, hodně zajímavé psycho typy...

DavidKeller
13.11.2018

Opět jsem se při čteni zahriznul do přiběhu. Je to paradní psycho kde nevite kdo co udělá..a jak to vubec skonči. Rozzuzleni prekvapi

Lady Jane
10.11.2018

Z trilogie se mi Tma líbila nejvíc...bylo to tak "neuvěřitelně zběsilé", že jsem nebyla schopna přestat číst...s Christine jsem opravdu upřímně soucítila, připadá mi naprosto nepředstavitelné být vystaven tak brutální psycho-šikaně, kdy vám někdo rozbombarduje život až do samých základů, dostane vás na samé dno, všechno vám vezme, zbytek rozdupe a zničí, pokusí se vás připravit o zdravý rozum a ve finále i o holý život...ale,zaplaťpánbůh, člověk v krajních situacích extrémního ohrožení a kdy už nemá co ztratit dokáže zmobilizovat své síly a pak se můžou dít věci...jak by řekla Saturninova teta Kateřina..."kdo jinému jámu kopá..." ;) Velmi kvalitní román ve své kategorii, vřele doporučuji!!

hana2111
31.10.2018

Na úvod, zle se mi popisují mé dojmy bez toho, abych spoilovala, tak pardon... :)
No sláva! Mráz byl super, Kruh mi moc nesedl a Tma je opět návratem "na moji vlnu"! Je pravda, že tedy prostředí vesmírných kovbojů je pro mě trošku abstrakt, nicméně příběh jako takový je skvělý. Christine mi vyloženě sedla (i když bych jí občas jednu plácla za její pro me něpochopitelné reakce) a ten konec, no teda! Čekala jsem, co se bude dít, kdo to byl a jak a hlavně proč. Vyhovovalo mi, že se vina střídavě přelévala z jednoho podezřelého na druhého a celkově konec byl vážně překvapivý... Hurá na další díl... :)

Sudin
29.10.2018

Pane Miniere ano, konečně jste se trefil touto knihou do mého vkusu. Po poměrně nudném Mrazu a o něco lepším Kruhu přišla pecka v podobě Tmy. Skvělý psychologický thriller chladný jako Pyreneje, místy na hraně vkusu a zvrácenosti, ale to je přece přesně ten důvod proč ty thrillery čteme, nebo snad ne? Doporučuji otrlejším čtenářům.

Knihomol1466
25.10.2018

Přečetla, resp. přeposlechla jsem všechny tři - Mráz, Kruh, Tma. Šetřím oči unavené od počítače, tedy teď dávám přednost audio.
Všechny tři jsem si moc užila :-)!
Jsem ráda, že jsem tohoto autora objevila.

Wargo
24.10.2018

Do knihy sa mi začítavalo o niečo ťahšie ako pri dvoch predchádzajúcich, ale postupne, ked som sa v deji našiel som opäť hltal každú stránku a tešil som sa za nasledovnej. Servaz a "bláznivá" Christine boli dejovo tak fantasticky prepojený, že opäť vyše 600 strán bolo len k dobru, pretože niečo tak dôkladné nemôže byť iba na 400 stranách. Opäť veľmi dobrý diel.

Jack Bauer
24.10.2018

Nevěděl jsem , že je kniha třetí v sérii a dle recenzí a úchvatného Zkurveného příběhu jsem se pustil do dalšího Miniera. Velice zajímavý a čtivý příběh plných emocí a beznaděje od kterého se už nedá odtrhnout až do poslední stránky. Knihu jsem hltal s odporem a znechucením a se zatajeným dechem, div jsem nedostal infarkt. Btw. letos jsem byl zrovna v Toulouse, tak prostředí znám a o to se mě kniha líbila víc. Minier se stal dalším z mých nejlepších autorů a to jsem zatím od něj přečetl jen dvě knihy, těším se nedočkavě na další, jen si dám od něho trochu oddech, nechci celou sérii zhltnout naráz, ale postupně si ji vychutnat.

Hustoles380
06.10.2018

První polovina příběhu nemá chybu přečteno jedním dechem.Ale závěr by mohl být trochu lepší, na to, jaké to bylo psycho, těším se na další pokračování se Servazem

Calinda
04.10.2018

Ztotožňuji se s hodnocením ZuzaZam. Tma je v pořadí moje třetí knížka od tohoto autora a i když toto téma bylo z těch, co jsem zatím od něj četla, nejzajímavější a děj nejnapínavější, opět mi vadila neuvěřitelná překombinovanost, někdy naprosto nelogické jednání oběti i policistů a opravdu hodně béčkový konec. Jeho knihy se mi čtou sice dobře, některé pasáže jsou napsané výborně, ale pak je "pohřbí" jedna věta a stane se z toho tuctová četba. Časem dám asi i poslední díl, ale obávám se, že mé výtky budou stejné. Škoda, přitom by stačilo trochu ubrat, protože Minier psát umí.

ZuzaZam
03.10.2018

Já nevím.. Miniera čtu víceméně jen z toho důvodu, že už jsem s ním začala a pořád čekám, že se něco zlomí.. ale nějak mi jeho styl prostě nesedí..

Milča66
30.09.2018

Líbí se mi tento styl thrillerů. Velmi dobře se mi četl.

Dukatka
18.09.2018

Vyborny!
Moc se mi libi jeho styl
psani.

Ivulik7
10.09.2018

Napínavé čtení a splněné očekávání. I kdyz asi nejlepší byl první dil série. V této knize jsou některá místa zbytečné.

wlado
10.09.2018

Výborný Minier. Popis dvoch dejových línií, ktoré sa ku koncu spoja je výborný, na čo som si u tohto spisovateľa zvykol.

nocnymotyl38
03.09.2018

Niečo trochu iné ako prvé dve, nie je to tá klasika pátranie od indície k indícii, striedajú sa rôzne pohľady, detektíva, obete, vraha. Myslím, že sa mi tento spôsob páčil ešte viac. Zaujímavý námet, prostredie i spôsob. Odporúčam. :)

aneta.giraffe
26.08.2018

Líbila se mi,hodně se mi líbila. Asi zatim nejnapínavější. Strašlivá ukázka toho,čeho jsou lide schopní si navzajem udělat. Brrrr...

Lavender756
23.08.2018

Tak,jak mě první díl celkem bavil,dvojka už byla o něco horší a konalo se občasné vynechání odstavců o ničem,tak Tmu už můžete od strany 100 číst ob stránku. Nemohu upřít některé poměrně čtivé části,ale jinak mnoho textu pro nic. Nedočteno! NUDA