Tma

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? A co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292755/tma-z7q-292755.jpg 4.41361

Martin Servaz 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, XYZ (ČR)

N´éteins pas la lumière, 2014

Kniha Tma

martousek
včera

Miniera v tuto chvíli řadím mezi své nejoblíbenější autory, ubírá mu pouze fakt, že knihy jsou až nesmyslně tlusté a tudíž nepraktické na převoz v kabelce, čtečce knih jsem ještě na chuť nepřišla????.

santa1212

Tak tohle byla pecka. Jedna z nejlepších detektivek poslední doby. Neuvěřitelně napínavé a skvele napsané.

ViolettaCh.

Tak tomu říkám excelentní detektivka! Masový vrah Hirtmann, uprchlý již v prvním díle (Mráz) série případů majora Servaze, je sice stále na svobodě a mihne se tu jen okrajově, ale případ řešený v tomto díle je skvěle vymyšlený, plný napětí od A do Z, a když už se čtenář domnívá, že ví, jak se věci mají, tak se ukáže, že je to ještě jinak. Strhující kniha, od níž se lze jen těžko odtrhnout. Za mě plný počet hvězd a vrhám se na (bohužel) poslední díl - Noc.

Anetiina

Zatím nejlepší díl této série. Občas se mi to zdálo až moc překombinované, což obvykle spíš nemusím, ale v tomto případě jsem se nechala strhnout.

TomTomis

Kniha se čte dobře, jen se u ní dobře člověk necítí. I když se mi to zdálo místy trochu mimo realitu, kniha vybízí k zamyšlení, jak málo stačí, aby se člověk zbláznil, když se nějaký psychopat rozhodně, že vám zničí život...

p.pavlina

Knihy od tohoto autora se mi celkově líbí a ráda si je přečtu. V této knize byl popsaný hodně zajímavý příběh, který mě nutil číst dál a dál, až jsem to přečetla během dvou dnů. Jen jednu hvězdičku v hodnocení ubírá fakt, že autor zbytečně detailně popisuje situaci a prostor, ve které se nachází postava a stejně tak tomu je s pocity postavy. Je sice hezké vědět, jak okolí vypadá, ale opravdu je nutné vědět, že na nebi jsou 1, 2, 3, ..... hvězdičky? :)

wildprincess

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout....tentokrát tedy Martin trochu v pozadí, ale příběh napínavý a konec velmi překvapivý. Těším se na další.

PetaZ

Kniha se četla sama v podstatě, ale ubrala bych půl hvězdy v každém díle.. Možná SPOILER.. To se opravdu autor neobejde bez tyrani nebo smrti zvířete?

kadgam

Na začiatku som mala trochu ťažší rozbeh, ale po zorientovaní sa v postavách sa kniha nedala pustiť z ruky.

m.valova

Tento díl byl opravdu neskutečný,místy jsem měla pocit,že snad má přivézt k šílenství i nás čtenáře..trošku mi vadilo,že tentokrát Martin a jeho tým nejsou úplně na první pohled v hlavní roli..nicméně aspoň se můžeme těšit na další díly a jejich další vývoj.A ten konec? prostě další důvod stále v této sérii pokračovat.

Zlajda95

Pro mě velmi znepokojující kniha drásající nervy. Rozpletení záplatky zajímavé, překvapivé. Jen mě mrzí, že Martin v tomto dílu neměl moc prostoru.

Katania

Perfektní! Líbí se mi vztah policista - zločinec. Napínavé, děsivé! Tleskám!

dagsvob

Opět perfektní čtení.

raty

Uf, tak tato kniha nikomu klid nepřinese. Mrazivá, temná a znepokojující atmosféra pohltí čtenáře už při prologu a nenechá ho ani na chvíli oddechnout. No a epilog? Sakra, jdu si shánět další díl.

kleo9554

Tak jo... nemohla jsem spát a musela to dočíst... dlouho mě žádná detektivka tak nevzala...

burei

Šílená, deprimující kniha. První třetina dobrá, ale pak jsem ji musela odložit, protože jsem přímo prožívala tu hrůzu a deprese. Taky mi vadilo, že se tam ubližuje zvířeti, to nesnáším. Další třetinu jsem jen prolistovala, pak mi to nedalo a konec jsem dočetla. Ale za mě je to pro silné povahy.

Jurfinka

Jako vždy skvěla volba

Barticek

Přišlo mi to moc překombinované, nejslabší díl z prvních čtyř dílů, které jsem četla. Martin Servaz měl v tomto dílu na můj vkus docela málo prostoru.

Gi-Gi

tak tahle byla fakt hustá, asi mi přišla nejděsivější ze "Servazů", protože fakt věřím, že to takhle jde a takhle snadno, vzhledem k tomu, že místo reálného světa vítězí ten virtuální, ve kterém je o nás ale úúúúúúúúúúúúplně všechno.

ivanaci

Opět napínavý a plný zvratů

aishimizu

Po dvou skvělých dílech jsem čekala podobný zážitek. Bohužel se nekonal. Celá kniha byla až moc přehnaná, neuvěřitelná a po první čtvrtce mě přestala bavit.

petrpospa

Minnier. Dlouhý, ale dobrý. A to se dle vlastní zkušenosti vylučuje. Tedy aspoň většinou... U Minniera nevnímám čas, potřebný k popsání a pochopení hlavní hrdinky či hrdinů, jako ztracený. On to tak prostě má a svoje příběhy staví trpělivě, bohužel někdy i trochu krkolomně. Ale o tom psychothrillery jsou. Pokud budu chtít jednoduchou zabíjačku, sáhnu po Dánovi z Bratislavy. Ale i Frantík z Tulůz je dobrá volba.

Astral

Přečteno jedním dechem, neustálé zvraty Vám ani nic jiného nedovolí, prostě musíte zjistit, kdo se za vším skrývá.

rekon

Po dvou skvělých detektivkách (Mráz, Kruh) dost velký útlum. Děj byl až moc překombinovaný a málo uvěřitelný, v mnohém souhlasím s Annou27. Dočteno, odloženo, vracet už se k ní nebudu...

Anna27

Asi takhle... Pasáže s Christine mě strašně iritovaly a hůř se mi četly. Ten přístup její, policie, okolí byl prostě k nasrání. Za 1. obvinit a zabásnout někoho bez důkazů? a za 2. vážně spát sama v bytě, když vím, že mi tam někdo chodí? Vážně? :D Chybělo mi i víc textu o Martinovi a týmu. Nicméně v té fázi, kdy se Christine proměnila a začla tu situaci řešit nekompromisně se mi to začlo líbit a četlo se to samo. Spíš než detektivka jako předchozí díly, bych to řadila jako psychothriller, ale rozhodně stojí za přečtení. :)

katka134

Protože psychothrillery nevyhledávám, bylo pro mě čtení o Christine utrpením. Proto málo hvězdiček. Nicméně se těším na další setkání s Martinem a doufám, že NOC bude zase více krimi.

surikata246

Opět další obdivuhodná kniha nedávno objeveného autora. Napínavé a velmi poutavé. Určitě přečtu i další.

mazlak

Další úžasná detektivka z této série. A ty zvraty. Když už se blíží rozuzlení dojde ke zlomu. Je opravdu oběť obětí a pachatel jasným zločincem není jasné do poslední stránky. Nic se nedá dělat, vrhám se na další díl. Doufám, žýe i ten bude tak úžasnej jako předšlé díly.

terimila

Za mě nejslabší díl z dosavadních tří přečtených. Napětí a zájem u mě fungovaly hlavně během toho líčení "pasti" na Christine - to bylo dosti děsivý, v jak krátké době lze člověku absolutně rozebrat a zničit život. Ale od té scény s nočním vetřelcem v hotelu to začalo být až moc. Prostě přehnaný. Těch zvratů, obratů a veletočů tam nakonec bylo tolik, že už to nemělo ten efekt a začalo to působit nudně; dočítala jsem to s myšlenkou "ok, tak kdo další se teda ještě stihne převrátit vzhůru nohama a pak zase zpátky?" Takže i když by mě ten závěr se střetem obou žen asi měl dostat do kolen, nedostal; nějak tak jsem to čekala a on k tomu vývoj jedné z postav fakt spěl.
Vůbec, já v detektivkách nemám ráda postavy, které své nicotné osobní vztahové problémy řeší extrémními způsoby... no, nevím.Prostě vypočítané, chladné a vykalkulované vraždy ze žárlivosti v detektivkách nemám ráda, přijde mi to jako natolik nesmyslnej a nepochopitelnej motiv, že mi pak celá kniha přijde jaksi nevěrohodná. Beru pomstu za ublížení, za týrání, beru chamtivost, beru čistou úchylnost... ale žárlivost... tu pochopím v případě kuchyňské zabijačky. Ne u dlouhodobě plánovaných činů.
Špatný to nebylo, nedejte se mást. Ale kdovíjak skvělý taky ne. Oproti Kruhu, kterej byl parádní a všecko v něm jaksi dávalo smysl, je to o poznání slabší. Trošku tomu uškodilo i to, že se tam téměř nevyskytovaly staré známé postavy. Servaz jede chtě nechtě pořád na půl plynu (i když v příštím díle se snad zase vrátí naplno)... Samira se mihla snad jen jednou, Vincent též, Iréne vůbec. Škoda, škoda.
Pozitivem je skvělej styl vyprávění, přehltala jsem těch snad 550 stran za dva večery. Těším se na další díl a budu doufat, že se zase vrátí ke starý dobrý úrovni. :)

Meggie7

Minier zase nezklamal.. na mne dost psycho, ale přečetla jsem na dva nádechy

pavels36

Z tohoto dílu jsem byl hodně zklamaný. Martin zde hrál druhé housle. Děj byl příliš vláčný a zdlouhavý. Příliš postav a přeskakování z jedné postavy na druhou. Chyběla přímočarost a více inteligence všech postav. Uvidíme co přinese další díl....

mataj

(audiokniha)
Perfektní psychothriller, napínavý a překvapivý. Psychický teror a manipulace se všemi a se vším od začátku až do konce. Nemohla jsem přestat poslouchat i když mi někdy z toho bylo až špatně.

hlenicka

Tma byla celá kniha.. Minera by si měl přečíst každý, kdo miluje jak tlustý bichle, tak milovník tajemného prostředí..

Anchie

Tak tahle kniha Miniera se mi tedy ani trochu nelíbila - To hnusné zlo kolem Christine se nabaluje jako velká lepivá koule hnusu a myslím, že některé části knihy jsou až příliš explicitní a trochu za hranicí řekla bych. Ta jedna hvězda je ze soucitu, ani konec to nezachránil, spíš naopak. Martin Servaz se v knize vlastně skoro nevyskytuje, ani nic nevyšetřuje - takže tenhle díl série lze klidně i přeskočit. Kéž bych to udělala.

poki1982

Knížky Miniera miluju a sérii jsem četla již několikrát. Pro mě špička mezi detektivkami ke které se ráda vracím!

Šárka345

Jedním slovem paráda :0)))

MaKolar

Tato kniha mě bavila nejvíce ze všech v sérii. Je až neuvěřitelné, jakou autor vymyslel zápletku. Konec mi vyrazil dech. Jednoduše skvělé!

zdendula31

Překvapivě nebyla ,,ucouraná" jako ostatní ze série.Pro mě jednoznačně nejlepší.Vůbec nevadilo,že se moc neřešil Servaz..ba naopak to knize prospělo.Napínavá,plná zvratů.

Eidalon

Tohoto autora řady velmi úspěšných knih mám v hledáčku již několik měsíců, ale stále jsem se nedostal k žádné jeho knize, i když byly všechny do češtiny obratem přeloženy a drží si svoji časovou posloupnost – Mráz, Kruh, Tma, Noc, Sestry a právě aktuální – Na okraji propasti.

Těžko se drží krok tempu jeho psaní, zvláště když první jeho kniha v Česku vyšla až v roce 2015 a každá z knih má minimálně přes 500 stran. Nyní tedy doháním svůj skluz. Časovou posloupnost se mne nepodařilo dodržet, začal jsem knihou Tma a pokračuji románem Noc a zatím jsem absenci prvních dvou knih nepocítil.

Autor na „trh vyšetřovatelů“ přivádí svého hlavního hrdinu – Martina Servaze, spíše konzervativního kriminalistu, který se svým osobitým přístupem k případům a jejich odhalování vymyká svým vrstevníkům.

V románu Tma je rozehrána psychologická hra, kde Servaz je až druhou hlavní postavou. Tou hlavní je Christine, které rychlý sled událostí, jenž na začátku zcela nechápe otočí její celkem úspěšný život za pár dnů v noční můru. Christine se však nevzdává a snaží se do všech skutků vnést smysl a odhalit důvod všeho dění. Postupně se ze zcela zoufalé ženy stává bojovnice jejíž hledání pravdy v závěru knihy přináší nečekané rozuzlení.

Vedle Christine a jejího příběhu je zde další dějová linka s Martinem Servazem, a tak čtenář vyhodnocuje, přeskupuje, hledá souvislosti a přemýšlí nad předloženým, neboť logicky cítí, že se oba dva případy v závěru protnou.

Kniha se mne líbila, ikdyž Martin Servaz byl spíše upozaděn, proto již na mne čekají další Minierovy knihy, kdo má rád tento styl psaní, pak jen doporučuji . Připravte se na temný thriller, který již plně vystihuje jeho název. Za mne lepší 4 hvězdy.

Makyt

Mrzelo mě, že v tomhle díle je tak málo Servaze. Christine byla hodně zajímavá, velká hrdinka, odhodlaná vyhrát a taky tomu dost obětovala, ale Servaz je Servaz... Zaujala mě dějová linka Lea a jeho partnerky v kosmickém městečku. Jen jsem zase nepochopila, jak na to mohl přijít ;-)

Maryan

Polovica knihy bola príliš natiahnutá. V pohode sa dali preskakovať celé strany, ktoré hovorili o súkromnom pohľade autora na svet. Často odbočoval od témy a rozprával svojej osobné pohľady. Taktiež opisy boli natiahnuté. Alebo na niekoľko strán bolo zbytočne pretiahnuté prenasledovanie Cordelie Christinou. No záver knihy mal spád, tam to išlo čítať na jeden nádych.

AnnaCZ

Třetí kniha tohoto autora (kterou jsem četla) mě moc nenadchla (oproti předešlým)... Přišla mi zbytečně moc násilnická a depresivní.

Denisa232623

Tak jako i v předchozích dílech to byla pořádná jízda. Prvně jsem si říkala že je to dost překombinované, ale ve finále mi to ani nevadilo. Jediné co bych vytkla tak chování Gerálda k Christin. Protože podlě mě když má žena snoubence tak ji miluje a věří ji a tím pádem chce řešit její problémy a strachy. V tomhle případě Geráld hodil zpátečku a to mi trochu nesedělo. Nicméně to neubralo na napínavosti knihy a v ději byla spousta zajímavých pasáží.
Každá jedna kniha od Miniera je super.

pavla.ba
22.12.2019

Výborný thriller, který se ještě odehrává na Štědrý den, co víc si přát?

radus
08.12.2019

Tak tahle knížka vás nenechá ani na chvíli vydechnout. Přečetla jsem ji na dva zátahy a myslím, že mě v hlavě nějakou dobu zůstane. Děj se řítí závratným tempem a nenajdou se tady žádné nudné pasáže. Kdo má rád napětí, tajemství, rád tipuje, kdo je oním "zloduchem", tak pro něj je tato kniha dobrá volba.

Jessie_K
29.11.2019

Na mě tam bylo moc málo Servaze :-) Ale jinak příběh vystavěný velmi dobře, skvělá zápletka, místy jsem se u čtení až bála, což nutně u detektivek nevyžaduji, ale samozřejmě to vítám. Takže Minier stále drží laťku velmi vysoko. Mimochodem, taky jste po přečtení přehodnotili kvalitu zámků u vchodových dveří? :D

Herča76
29.11.2019

Jedním dechem, zaslouženě 5*. Minier patří zaslouženě mezi TOPku autorů thrillerů (v tomto případě psychothriller). Výborně zpracovaný děj, zápletka i vyústění.

maxim248
24.11.2019

Kniha opět vynikající..ale některé pasáže jsem přeskakoval,na děj nemají vliv...zdály se mi zbytečné,ovšem pochvala za super zážitek..

sioux
14.11.2019

Výborný věc. Kvalitní, bez hluchých míst, zajímavé hlavní postavy. Trochu jsem se bál, že mě bude nudit to prostředí francouzského kosmického výzkumu, tedy prostředí, které má pro mě minimální úroveň přitažlivosti, ale nakonec to bylo tak napsáno, že mi to nevadilo

oleg
14.11.2019

Tak tady nešlo nic jiného dělat,nežli číst,vše šlo stranou,tento díl byl nejlepší a závěr super,dlouho ji budu mít v hlavě....

March
09.11.2019

Tak to byla jízda, napětí, očekávání a hlavně neustálá nejistota...kdo...no, thriller se vším všudy.

gaaabi
02.11.2019

Tato kniha si plně zaslouží označení thriller. Minier je mistr svého oboru! Plně zasloužená pětihvězda!

regulax
21.10.2019

Parádně psaná detektivka! Ovšem to téma - psychický a fyzický teror, ztráta důvěry snoubence, spolupracovníků, život jak ve tmě - hrůza!

Atak
20.10.2019

Výborně napsané jako všechny předešlé díly.
Jen je tu menší změna od začátku se vše točí kolem Christine

mapet85
13.10.2019

Bernard Minier je pre mňa jedným z najobľúbenejších spisovateľov súčasnosti v tomto žánre. V knihe Tma, v doslovnom preklade Nezhasínaj svetlo aj naďalej sledujeme príbeh hlavnej postavy Martina Servaza. A keďže sú opisované situácie z predchádzajúcich dvoch kníh (Mráz a Kruh) odporúčam čítať celú sériu od začiatku. Kniha je trošku iná ako predchádzajúce. Hlavná dejová línia príbehu je vystavaná na psychickom terore jednej z hlavných postáv Christine, ktorá by svetlo určite nemala zhasínať a verte či nie, to čo si táto dáma musí vytrpieť by zložilo asi aj silných chlapov. Kniha je takisto ako tie predchádzajúce veľmi napínavá, prekvapivá a plná zvratov. Proste komu nevadí trošku a niekedy trošku viac psycha sa táto séria bude páčiť. :)

evaicka
10.10.2019

Dlouho jsem nečetla tak dobrou detektivku!

Swycar
09.10.2019

Miniera mam velmi rada a druhy díl ze série, Kruh, jsem doslova “zhltla”. To se však neda říci o knize posledni. Toho fyzického a především psychického násilí je v prvních dvou třetinách knihy tolik, ze jsem musela několikrát přestat číst a nabrat dech. Posledni třetina uz je ale opet starý dobry Minier a závěr strhující.

v.e.v.er.ka
30.09.2019

Za mě super kniha, hodně silná a prostřední část hodně emotivní... Musela jsem ji na týden odložit pac to na mě bylo až moc ... Ne že by mě nebavila ale potřebovala jsem trošku pozitivnější myšlenky... Jinak zápletka dej skvěle propracované od začátku do konce... Teď si dám něco pozitivního a pak se vrhnu na předchozí díly kruh a mráz!

Mrňous1
25.09.2019

Tak já mám z knihy rozporuplné pocity, což ale svědčí o její kvalitě. Kniha, která vás nutí přemýšlet, je dobrá kniha.
Miniera mám velmi ráda, ale tento třetí díl mi asi tak úplně nesedl. Možná je problém ve mě, už toho bylo možná moc, některé pasáže mi přišly překombinované, nelogické...
První třetina se četla dobře, druhou třetinou jsem se prokousávala, no a závěr byl výborný, tak jak jsme u Miniera zvyklí. Ale to úplné finále, no nevím... Jsem moc zvědavá na další díl.
SPOILER:
Nevím, jestli lze s takovým cejchem a hrůzným tajemstvím založit rodinu a být šťastný, podívat se těm dětem do očí, tady hlavně Thomasovi. Chápu, že Christina si prožila své, ale v závěru klesla na úroveň své soupeřky, bylo to úchylné, stala se stejnou...Zlo prostě plodí zlo. A to proti pravidlu zub za zub nic nemám, ale tady to na mě působilo destruktivně.
J

Lindulinek
23.09.2019

Další díl úspěšné série jsem přečetla jedním dechem. O překvapení nebyla nouze a těším se na další knihu tohoto autora.

Daduška
18.09.2019

Tak to byla bomba. Zatím nejlepší díl z celé série. Postupně budovaná atmosféra strachu, zoufalství, nemohla jsem se odtrhnout. Předchozí díly mi přišly chvílemi překombinované, ale tohle mě skutečně pohltilo. Doporučuji.

polednice1705
17.09.2019

Opět skvělý pan Minier, nevím, kam na ty příběhy chodí, ale jsou výborně propracované a vždycky vymyslí neuvěřitelný a skoro šokující závěr... za mě pět *

Django
15.09.2019

Já tedy začal netradičně z druhého konce série, jelikož to byl dar, nicméně návaznost na předchozí díly není nijak závratná, tak si toufnu soudit, že se zase nic moc nestalo. I když něco mi asi sepne až zpětně, když se nyní pustím do prvních dvou dílů.

Začátek nechodí kolem horké kaše a rovnou jsme vrženi do řešení onoho tajemného dopisu. První třetinu bych hodnotil jako vysoce napínavou a asi nejlepší z celé knihy. Druhá třetina se trochu vleče a souhlasím s některými komentáři, že kniha by mohla být o několik stran kratší, díky roztáhlému středu děje. Finále nicméně opět šlape na plyn a vskutku nešlo jinak, než posledních 200 stran dočíst najednou. Za mě veliká spokojenost a jsem rád, že jsem se k pravidelnému večernímu čtení vrátil zrovna tímto kouskem.

ivoiro
07.09.2019

Přibývajícími stránkami se do nás stále víc a víc vtírá strach. Skutečně jsem tohle napsal já?

karin4338
06.09.2019

úžastná knižka so skvelým záverom

Pietra
03.09.2019

Tma je dalším z čistokrevných thrillerů Bernarda Miniera. Nutno podotknout, že velmi dobrých thrillerů.
Vedlejší účinky této knihy mohou zahrnovat: kontrolování již zamčených dveří; fobii z operních skladeb; velké účty za elektřinu způsobené nepřetržitě svítícími světly nebo insomnii.

ladaol
25.08.2019

No, ano, v dnešní době opravdu je možné všechno, jak snadno přijít o téměř vše, co si člověk vybudoval... Není jednodušší nelpět na ničem? Ale na nikom? Ta představa je dost depresivní. Příběh mně velice bavil, doporučuji, nečekaný závěr, žádné fádní pasáže. Doufám že další díly budou také tak povedené.

efka.saf
01.08.2019

Třetí "Servácovka", kterou jsem četla, mě prozatím zaujala nejvíc. Přišlo mi, že netrpí až tak moc kecacím syndromem (což se o prvních dvou nedá říct) a příběh se rozjíždí velmi dynamicky hned od začátku. Vše bylo velmi napínavé a vpravdě děsivé a já hodně přemýšlela, jak to s Christine asi dopadne. Vůbec mi nevadilo, že Martin Servaz byl tentokrát dost upozaděn a vyskytoval se spíš až ve druhé části, aspoň jsem se nemusela neustále usmívat nad jeho loserovskými tendencemi nebo nad tím, že dostal opět od někoho na budku. Nic to ale nemění na tom, že na všechno přišel skoro jasnovidecky :).
Co se týče hlavní hrdinky Christine, byla mi velmi sympatická a hodně jsem jí fandila. Proto jsem i doufala, že příběh neskončí nějak fádně, ale že nám autor naservíruje zajímavou a šokující pointu, která klidně může být za hranicí uvěřitelnosti. A přesně to se stalo. Jsem se závěrem velmi spokojená a celkově musím uznat, že celý příběh měl šmrnc i šťávu. Jenom je mi proti srsti, že v tomto typu zápletek vždycky musí pachatel oddělat nějaké to domácí zvíře. Proč nemůže být autor originální a oběti zničit třeba cenné modely letadýlek nebo spálit sbírku známek?? :D

kytikyti
21.07.2019

Wow, Minier překonává moje očekávání zas a znova. Knihu jsem četla zase téměř nonstop a dokonce jsem se i občas dost bála a to i za bílého dne. Autor nepracuje se svými hrdiny, kteří jsou pro tentokrát spíše v pozadí . Což ale vůbec neubírá Servaz sérii na zajímavosti a kontinuitě. Když si člověk myslel, že už žádný zvrat nepřijde, přijde další a pak znovu další. Skoro až neuvěřitelné, jak Minierova mysl pracuje a jak moc příběh propracoval a kolik vrstev v něm je. Jediné co bych vyčetla, (i když bez toho by to asi nebylo ono) hodně brutality a krve, ke konci už pak i na mě to bylo trochu moc strašení a stalkerování, ale jinak super. Trochu vtipné mi také přišlo, že osoby vyslýchané Servazem opakují "Vy jste za mnou ale nepřišel, abyste si se mnou promluvil o..."

evask
21.07.2019

Tak jsme si dlouho mysleli, že to je jasný, a ono houbičky, stál za tím někdo jiný. Že se ale Christine dokázala pomstít, co?

Katulinka69
08.07.2019

Opět super,jdu do dalsi

Michaeles
25.06.2019

Zatím nejlepší díl serie. Nevim jestli to bylo čistě kvůli tomu, že vyšetřovatelé byli v pozadí a o Hirtmanovi tam padli jen 2 věty, ale děj plynul, byl záživný, plný zvratů.

Nunynka
18.06.2019

Za mě jeho třetí a nejlepší díl. I když se tady detektiv Servaz moc neobjevuje a vlastně ani nevím jestli se jeho přičiněním něco vyřešilo,ale kniha má spád. Pořád se něco děje a ani na chvilku mě nenechala vydechnout. Jeho knihy mám snad nejrychleji přečtené. Je to jeden z mých nejoblíbenějších autorů.

Hany.Honey
13.06.2019

Naprosto skvělý příběh. Takovej spád to mělo. Zatím nejlepší!

Marika Vanova
06.06.2019

Kniha je čtivá, ale předešlé díly se mi líbí víc. Zde byl Martin Servaz vlastně trochu mimo a moc toho nevyšetřil, příběh si tak nějak plynul i bez něj. Ale další kousek určitě zkusím.

eliska8413
04.06.2019

Na rozdíl od ostatních výtvorů autora, se tato povídka dala i číst. Líbilo se mi, že tam ten lůzr Servác nemá skoro žádné pasáže, naopak si Christine musela pomoci sama. Nebyl by to autor, aby děj opět nevyfabuloval do monstrózních rozměrů. V podstatě z každého člověka na zemi udělal hackera/zámečníka/soukromého detektiva/elektronického experta.
Zatímco do 2/3 knížky se držel jakž takž při zemi, tak pak si asi něco šoupnul a děj roztočil jako kosmonauta na centrifuze. Závěru je skutečně škoda, kdyby se konečně odprostil od své touhy po šokujícím rozuzlení a po strhující zápletce, bylo by to příjemné letní čtení.

koki.veru
28.05.2019

Super,stejně jako předchozí díly. Moc jsem si Servaze oblíbila a těším se na další díl :-)

Knedlik90
23.05.2019

Uchvatny!!

xflori01
19.05.2019

Třetí díl příběhů detektiva Servaze nelze nazvat pravým kriminálním příběhem. Celou první polovinu knížky je děj zaměřen spíše na reportérku Christine, která je psychicky vydírána a neví se kým. Osobně mi psychická manipulace nedělá vůbec dobře, takže jsem měl problém se čtením pokračovat, ale chtěl jsem vědět, kdo za tím stojí. Celkové vyústění zápletky bylo dokonalé. Takže knížce zase bez problému dám čtyři hvězdičky.

dlabikk
17.05.2019

Opět těch 616 stran knihy uteklo rychle. Na první díl to sice nemá, ale thriller výborný. Mám ráda styl psaní Miniera, že skoro až do konce mě nechává v nevědomosti.

Šárková
14.05.2019

Že všech knih mi tato přišla nejlepší. Zvrat na konci příběhu byl skvělý.

SilvieSisinka
11.05.2019

Tak tenhle díl mě bavil moccccc. Těším se na další pokračování.

Rania
27.04.2019

za mně mnohem lepší než Kruh. Jsem zvědavá na Noc!

kachis
26.04.2019

Tak dobře psaná kniha, vlastně celá série, že jsem tomu propadla a pár dní po přečtení jsem byla vyloženě vyhrabaná. Bála jsem se, že mě někdo pozoruje, když spím. :D

Warty
21.04.2019

Opět od počátku napínavý příběh se zajímavým a nečekaným rozuzlením. Doporučuji!

KLADIK
16.04.2019

Fajn !!

maja11231
15.04.2019

Kniha se mi líbila

Princezna_V
13.04.2019

Tohle nebyl můj šálek, zbytečně dlouhé.

TeaPeter
02.04.2019

Tato kniha mi nějak nesedla. Na můj vkus byla až příliš divná a, nebojím se i říci, krajně nepravděpodobná. Az někam do tří čtvrtin jsem se stále sám sebe ptal, jestli vůbec má cenu se jí pokoušet dočíst. V poslední čtvrtině už to vypadalo lépe, nicméně epilog to zase pohřbil. Kdybych mohl, tak bych dal jen dvě a půl hvězdy za dobrý styl, takto dávám tři hvězdy za naději, že další díl bude lepší.

dezorientovana
31.03.2019

Opět nemůžu jinak než za 5! Minierovy knihy mě hrozně baví, od Tmy jsem se skoro nemohla odrhnout. Dle mého svůj styl Minier s každou další knihou jen zlepšuje. Nebojí se zacházet do detailů a svým postavám dává, co proto. Ty jeho neustále zvraty v ději, které se týkají i Hirtmanovy boční linie, jsou skvělé. Chápu, že někoho tyto "překombinované" motivy nemusí bavit, ale za mě TOP.

fincik
30.03.2019

Moc nechybělo, a knihu jsem nedočetl. Poslední 200 stránek můj dojem trochu vylepšilo. To, že se celá série pořád vrací k Hirtmannovi už je otravné. Kniha mohla být klidně o polovinu kratší a nic by se nezměnilo. Navíc Servaz a Cristen se z mého pohledu chovali často docela nepochopitelně. Musím hodně popřemýšlet, zda se pustím do pokračování.

Mišulenka
27.03.2019

Na Minierových knihách je dobré to, že lze s úsměvem na rtech jen prostě pozorovat nejen vývoj fiktivních postav, ale i jeho vlastní styl koncepce, vyjadřování a nástinů reality.
Baví mě, fakt!

klarence
20.03.2019

velmi dobře se četla.. svižné , příběh mě stále držel ve střehu.. těším se na další

SteoSG
18.03.2019

Tak klobuk dole. Kniha je pisana z pohladov viac zucastnenych, prepinanie medzi nimi je uzasne a prepojenie dejov ... no neocakavane :) . Servaz je akokeby na druhej dejovej kolaji, Christine to vsetko ... zvlada? Pri citani som tam normalne bol a vsetko okolo nej videl (chvalabohu toho bezdomovca som doma necitil :) ). Napinave az do konca, ktory je zaujimavy. Oproti predchadzjucim castiam ine ale ine v lepsom. Odporucam.

Veliskovat
17.03.2019

Napínavý příběh od začátku do konce. Od knížky se nechcete odtrhnout i přes její velký počet stran. Slabším povahám by ale nemusela sednout ????

anája
15.03.2019

Perfektní thriller, napínavý a když jsem si už myslela, že vím, zjistila jsem, že nevím nic. Bylo to opravdu děsivé a úžasně napsané. Rozuzlení překvapující, byl by to dechberouci film. Mohu jen doporučit a těším se na další knihy tohoto autora. Opravdu jsem se bála zároveň s postavami a byla ráda že čtu ve dne...

chamyl
11.03.2019

Opravdu příznačný název pro knihu, která je plná nejtemnějších zákoutí lidské duše a chování. Obsah i forma této temnosti je přitom chvílemi bolestně odporná.
Já jsem se tedy nebál tmy, ale často naopak toho, co vylézalo na světlo a nebo se na něm dělo. Je to o to děsivější, že řada z popisovaných situací není nijak nereálná.
Hodnotím o dost výše než Kruh a nevidím tak žádný důvod, proč se jakkoliv pitvat v ne úplně povedených drobnostech.
Každopádně čtení pro silné žaludky. A to jsem si myslel, že už mám leccos za sebou...

ydnac
11.03.2019

Minier je famózní autor. Má to příběh, napětí až do konce. Všechny jeho knihy zbožňuji. Po

Mindy
08.03.2019

Tak touto knihou mě Bernard Minier dostal. Zatímco první dvě (Mráz, Kruh) se vlekly a byly hodně zdlouhavé, tato byla výborná. Zápletka s kosmonauty mě bavila. Kniha není nervy drásající, ale je napínavá, čtivá a moc dobrá.

Peetullka
28.02.2019

Zatím nejlepší kniha od Miniera. Promyšlený a velmi napínavý krimithriller, který jsem hltala jedním dechem . A to jak se vše otočilo? Závěr mě velmi překvapil.

Majdusak
16.02.2019

Skvělá kniha, a přestože dávám pět hvězd, tak mi dala ale opravdu hodně zabrat. Chvílemi jsem si až říkala, co proboha ta chudák Christine tomu Bernardovi udělala, že ji tak moří!!! To vyprávění je tak syrové, že jednoho mrazí v kostech. A hlavně: Minier je typ autora, který opravdu necouvne před drsnými detaily, naservíruje vám to naprosto bez obalu.

Joges
14.02.2019

Velmi dobře promyšlený, skloubený a mnohovrstevnatý námět. Krimithriller jsem od prvních stránek jen hltal a hltal. Někde v polovině knihy mě však překvapil pocit marnosti a zbytečného protahování děje. Výrazně bych krátil a redukoval. Všechny kapitoly však směřují k závěru, který je překvapivý a neočekávaný, autor si v něm se čtenáři jen pohrává. Samozřejmě zavládly i pochybnosti, mohl bych hledat chyby, ale neudělám to. Tentokrát jsem si thriller vychutnal. Minier se stále zdlouhavě rozepisuje, zároveň se ale s každou knihou zlepšuje a čtenáře dál mistrně napíná, proto si další příběhy Martina Servaze nenechám ujít.

Neopol
25.01.2019

Bernard Minier mě baví každou přečtenou knížkou víc a víc

Anie.M
22.01.2019

oceňuji propracovaný příběh, nečekaný konec, promyšlené postavy. ale kdyby to bylo stáhlé na polovinu asi bych hodnotila vyšším skóre. úplně mě nezaujala ta linie s kosmonautiou, ale to je zřejmě můj osobní problém, že k této vědě nemám vztah. mráz se mi líbil více.

Kaprov
13.01.2019

Nejlepsi kniha od Miniera. Libilo se mi jak se na konci vse otocilo. Za jedno odpoledne jsem dala 350 stran. Neslo to odlozit.

petr1613
07.01.2019

Zatim nejslabsi dil, nebo presneji nejzmatenejsi, nicmene porad nadprumer. Velice neprijemne tema zlocinu. Prvni polovina me temer odradila od dalsiho cteni, druha pulka to zachranila. Velice zvlastni nepomer citelnosti zacatku a konce

Awča
04.01.2019

Bylo to napínavé -a jak již někdo psal-spíše psychodrama. Tím pádem byl ale hlavní vyšetřovatel navíc, postava se víceméně objevila aby příběh zapadl do série. Kdyby Chrtistine zůstala v příběhu sama hlavní hrdinkou i tím, kdo pátrá, bylo by to lepší. Na mě tam bylo až příliš mnoho zbytečné brutality. Snaha šokovat? Kdyby to zůstalo v psychické rovině napětí by možná bylo i větší. Ty závěry jsou u autora takové chaotické. Souhlasim se ZuzaZam a Calinda.
Další díl si přečtu, ale moje srdcovka to není.

katst
02.01.2019

Tma je pro mě nejlepším dílem série, tohle se povedlo.

elena2054
27.12.2018

Velmi dobrá kniha a zase velice čtivá.
Není to horor, není to klasická kriminálka, není to opravdová detektivka.
Je to tradičně mnoho stran (stan knihy), které se dají přirovnat spíš k psychodramatu.
Během čtení mě občas něco i štvalo. Třeba chování psa nebo hlavních postav.
Celkový dojem mám dobrý, ale k dokonalosti to má daleko.

dikobraz
26.12.2018

Je to dobre. Ine, ako prve dve casti. Ten psycho horor a teror, hruza. A Martin na psychiatrii, teda na nemocenskej. ????. U mna to fungovalo, len na konci som uplne tusil, ako sa to otoci. Ale aj tak dobre citanie. A zapletka na konci otvara nove moznosti. Tak dobre, ideme na to.

pet_pet
21.12.2018

Velice zdlouhavé, děj neubíhá...vlastně jsem knihu dočetla jen do poloviny. Nadále jsem se musela k dalšímu čtení stále přemlouvat...

Kocourek
14.12.2018

Přečetla jsem všechny tři díly za sebou a Tma mě zatím dostala asi nejvíc, nakonec to rozuzlení bylo překvapivé.. Autor nás po celou dobu udržuje v napětí, zda se opět neobjeví Hirtmann z prvního dílu... Není za tím náhodou on ??? A už si jdu pro další díl...

miuk
20.11.2018

Autor opět nezklamal, napětí až do konce. Dobře vykreslené postavy, hodně zajímavé psycho typy...

DavidKeller
13.11.2018

Opět jsem se při čteni zahriznul do přiběhu. Je to paradní psycho kde nevite kdo co udělá..a jak to vubec skonči. Rozzuzleni prekvapi

Lady Jane
10.11.2018

Z trilogie se mi Tma líbila nejvíc...bylo to tak "neuvěřitelně zběsilé", že jsem nebyla schopna přestat číst...s Christine jsem opravdu upřímně soucítila, připadá mi naprosto nepředstavitelné být vystaven tak brutální psycho-šikaně, kdy vám někdo rozbombarduje život až do samých základů, dostane vás na samé dno, všechno vám vezme, zbytek rozdupe a zničí, pokusí se vás připravit o zdravý rozum a ve finále i o holý život...ale,zaplaťpánbůh, člověk v krajních situacích extrémního ohrožení a kdy už nemá co ztratit dokáže zmobilizovat své síly a pak se můžou dít věci...jak by řekla teta Kateřina ze Saturnina..."kdo jinému jámu kopá..." ;) Velmi kvalitní román ve své kategorii, vřele doporučuji!!

hana2111
31.10.2018

Na úvod, zle se mi popisují mé dojmy bez toho, abych spoilovala, tak pardon... :)
No sláva! Mráz byl super, Kruh mi moc nesedl a Tma je opět návratem "na moji vlnu"! Je pravda, že tedy prostředí vesmírných kovbojů je pro mě trošku abstrakt, nicméně příběh jako takový je skvělý. Christine mi vyloženě sedla (i když bych jí občas jednu plácla za její pro me něpochopitelné reakce) a ten konec, no teda! Čekala jsem, co se bude dít, kdo to byl a jak a hlavně proč. Vyhovovalo mi, že se vina střídavě přelévala z jednoho podezřelého na druhého a celkově konec byl vážně překvapivý... Hurá na další díl... :)

Sudin
29.10.2018

Pane Miniere ano, konečně jste se trefil touto knihou do mého vkusu. Po poměrně nudném Mrazu a o něco lepším Kruhu přišla pecka v podobě Tmy. Skvělý psychologický thriller chladný jako Pyreneje, místy na hraně vkusu a zvrácenosti, ale to je přece přesně ten důvod proč ty thrillery čteme, nebo snad ne? Doporučuji otrlejším čtenářům.

Knihomol1466
25.10.2018

Přečetla, resp. přeposlechla jsem všechny tři - Mráz, Kruh, Tma. Šetřím oči unavené od počítače, tedy teď dávám přednost audio.
Všechny tři jsem si moc užila :-)!
Jsem ráda, že jsem tohoto autora objevila.

Wargo
24.10.2018

Do knihy sa mi začítavalo o niečo ťahšie ako pri dvoch predchádzajúcich, ale postupne, ked som sa v deji našiel som opäť hltal každú stránku a tešil som sa za nasledovnej. Servaz a "bláznivá" Christine boli dejovo tak fantasticky prepojený, že opäť vyše 600 strán bolo len k dobru, pretože niečo tak dôkladné nemôže byť iba na 400 stranách. Opäť veľmi dobrý diel.

Jack Bauer
24.10.2018

Nevěděl jsem , že je kniha třetí v sérii a dle recenzí a úchvatného Zkurveného příběhu jsem se pustil do dalšího Miniera. Velice zajímavý a čtivý příběh plných emocí a beznaděje od kterého se už nedá odtrhnout až do poslední stránky. Knihu jsem hltal s odporem a znechucením a se zatajeným dechem, div jsem nedostal infarkt. Btw. letos jsem byl zrovna v Toulouse, tak prostředí znám a o to se mě kniha líbila víc. Minier se stal dalším z mých nejlepších autorů a to jsem zatím od něj přečetl jen dvě knihy, těším se nedočkavě na další, jen si dám od něho trochu oddech, nechci celou sérii zhltnout naráz, ale postupně si ji vychutnat.

Hustoles380
06.10.2018

První polovina příběhu nemá chybu přečteno jedním dechem.Ale závěr by mohl být trochu lepší, na to, jaké to bylo psycho, těším se na další pokračování se Servazem

Calinda
04.10.2018

Ztotožňuji se s hodnocením ZuzaZam. Tma je v pořadí moje třetí knížka od tohoto autora a i když toto téma bylo z těch, co jsem zatím od něj četla, nejzajímavější a děj nejnapínavější, opět mi vadila neuvěřitelná překombinovanost, někdy naprosto nelogické jednání oběti i policistů a opravdu hodně béčkový konec. Jeho knihy se mi čtou sice dobře, některé pasáže jsou napsané výborně, ale pak je "pohřbí" jedna věta a stane se z toho tuctová četba. Časem dám asi i poslední díl, ale obávám se, že mé výtky budou stejné. Škoda, přitom by stačilo trochu ubrat, protože Minier psát umí.

ZuzaZam
03.10.2018

Já nevím.. Miniera čtu víceméně jen z toho důvodu, že už jsem s ním začala a pořád čekám, že se něco zlomí.. ale nějak mi jeho styl prostě nesedí..

Milča66
30.09.2018

Líbí se mi tento styl thrillerů. Velmi dobře se mi četl.

Dukatka
18.09.2018

Vyborny!
Moc se mi libi jeho styl
psani.

Ivulik7
10.09.2018

Napínavé čtení a splněné očekávání. I kdyz asi nejlepší byl první dil série. V této knize jsou některá místa zbytečné.

wlado
10.09.2018

Výborný Minier. Popis dvoch dejových línií, ktoré sa ku koncu spoja je výborný, na čo som si u tohto spisovateľa zvykol.

nocnymotyl38
03.09.2018

Niečo trochu iné ako prvé dve, nie je to tá klasika pátranie od indície k indícii, striedajú sa rôzne pohľady, detektíva, obete, vraha. Myslím, že sa mi tento spôsob páčil ešte viac. Zaujímavý námet, prostredie i spôsob. Odporúčam. :)

aneta.giraffe
26.08.2018

Líbila se mi,hodně se mi líbila. Asi zatim nejnapínavější. Strašlivá ukázka toho,čeho jsou lide schopní si navzajem udělat. Brrrr...

Lavender756
23.08.2018

Tak,jak mě první díl celkem bavil,dvojka už byla o něco horší a konalo se občasné vynechání odstavců o ničem,tak Tmu už můžete od strany 100 číst ob stránku. Nemohu upřít některé poměrně čtivé části,ale jinak mnoho textu pro nic. Nedočteno! NUDA

Nelly
13.08.2018

První dva díly byly skvělé a tento je ještě překonává. Strhující, pohlcující, chytne vás tak, že nebudete dělat nic jiného než číst a číst a číst.

andrea4468
30.07.2018

Kniha je naprosto perfektní! Od samého začátku mě vtáhla do děje a nešlo přestat číst. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další :)

niky0463
28.07.2018

První dva díly se Servazem byly vynikající. Čas od času se však najde kniha, která jako by se vás něčím dotkla, až v morku kosti.. a to je pro mě tato. Úžasné, jak Minier umí přesně vykreslit pocity postav

jana3526
16.07.2018

kniha ve mně probudila lásku k opeře :-) Napínavé od začátku do konce, hned jdu na další díl.

Alča I.
06.07.2018

Jak jinak než plný počet hvězdiček. Zase perfektní čtení, spád, zápletka, napětí ….

BlackWidow
01.07.2018

Tak třetí díl jsem dočetla a dost mě překvapil. Ze začátku jsem byla mírně na rozpacích,že Martina vyměnili za nějakou Christine,ale pak se to celé nějak rozjelo a bylo to super.Trochu mě mátlo vyšetřování,které probíhalo,neboť když už jsem si byla skoro jistá,kdo bude vrah,tak se vše změnilo a vyklubal se z toho úplně někdo jiný. Jen mě mrzelo,že Christine opravdu byla pozitivní,což si myslím,že si nezasloužila i když to nakonec dopadlo doře. Kniha byla plná napínavého děje a plná zvratů,až mě napadla otázka: A kde je Hirtmann?? Co se s ním stalo? No už teď se těším na NOC...:)

twiggynka
29.06.2018

Ze začátku jsem se nemohla s knihou moc spřátelit.... přišlo mi ze přístup policie i kolegů v práci k Christine byl přehnaný až neuvěřitelný ... ale konečný dojem je pecka a kniha mi bude v hlavě ležet ještě dlouho... teď si dám nějakou oddechovku a pak se hned vrhnu na Noc...

Balci007
17.06.2018

Velice zajímavé a mrazivé téma, jen se mi zdálo, že poslední čtvrtina byla v pomalejším tempu a trošku slabší. Za mě 80%

Lector
15.06.2018

„Tmu“ jsem byl schopen doposlouchat (jako audioknihu) až napodruhé. Při prvním pokusu jsem se nedostal přes silný prolog - neměl jsem na to žaludek. A uvažoval, proč to musí mít tak brutální charakter od samého počátku.
Při druhém pokusu jsem to překonal a poslechl jsem si to celé. Ukázalo se, že scéna, která mne dostala hned v úvodu, je ojedinělá a dokonce ani nemá takovou váhu (více prozrazovat nechci).
Z trojice Minierových děl (poslouchám je popořadě) se mi toto líbilo asi nejvíce. Je nejméně krvavé, nejméně fantasmagorické a odehrává se v neobvyklém prostředí. Budu-li se držet autorova nápadu strukturovat kapitoly podle hudební terminologie, pak mohu uvést, že jako „bonus“ se dynamika konce příběhu odehrála v pianu až pianissimu, což je oproti dvěma předchozím knihám poměrně překvapivé.
Celkově se mi to docela zamlouvalo, zvláště pasáže z prostředí kosmonautiky mne bavily, a pokud jsem předchozí díly ohodnotil třemi a čtyřmi hvězdičkami, pak tomuto dílu musím dát pět. Znovu ale uvádím, že je to hodnocení v rámci poměrně úzkého kontextu. Nelze to srovnávat s pěti hvězdičkami třeba za Bílou velrybu…

Colletka
12.06.2018

Kdyby celá kniha byla jako posledních pár stran, byla by úžasná. Momentálně si musím dát od Miniera pauzu .. na Noc nemám zatím chuť.

josska
10.06.2018

Knížka mě bavila mín nez Mráz a Kruh,ale přečetla jsem ji a Martin je muj oblíbený vyšetřovatel a jsem zvědavá na Noc...

Morfyk
06.06.2018

Tak trochu jsem čekal, že mě kniha pohltí jako předchozí dva díly, ale bohužel se to nestalo. Pořád sem si říkal, že je to trošku delší úvod, že to bude v pohodě, začne tě to bavit, ale to se dostavilo až asi po přečtení 70% knihy, což je opravdu pozdě. Nějak jsem postrádal ten drive předchozích dvou dílů, nebylo tam to co mně u Miniera předtím zkrátka drželo a nechtělo pustit. Každopádně mně TMA přijde, jakoby byla napsaná od jiného autora a rozhodně bych ji neoznačoval jako třetí pokračování. Přesto doporučuji přečtení - jako psychothriller perfektní, ale knihu nedoporučuji lidem, kteří mají temné myšlenky a kteří si prochází zrovna nějakou životní krizí. Tma vám to neulehčí, naopak přispěje k dalším pochybnostem a přitíží vám.

pepa4081
26.05.2018

Nenechte se odradit mým hodnocením.
Já zkrátka nemám rád thrillery, a psychothrillery už vůbec. Bohužel jsem čekal detektivku. Kdyby měla kniha polovinu stran, dal bych jí šanci, ale 600 je pro mne velká ztráta času. Když se po 150ti stranách nic nedělo a všechny postavy mi byly nesympatické, knihu jsem nepřečtenou vrátil.
Pro mne velmi neuspokojivé.

zuzurana
25.05.2018

Precteno za rychlejsi cas, nez prve dve knihy. Zaujimava. Napinava. Bavila ma. Martin bol zase uzasny. Tesim se na 4 diel

fruitbueno
24.05.2018

Třetí díl série s Martinem Servazem jsem přečetla za jeden jediný den. Uznávám, že Servaze bylo docela málo, přesto mě Tma mimořádně bavila. Zápletka byla super, postavy zachycené naprosto bravurně a ten nadějně optimistický závěr, jakýsi dozvuk předchozího dílu, vybízí zavolat: Těším se na Noc!

konformita
04.05.2018

Konečně to ono za pět hvězdiček. Krásně dokáže popsat hrůzu šílenství. Super, doporučuju.

jahlina
29.04.2018

Další strhující čtení od tohoto autora. Do poslední chvíle jsem byla napjatá. Těším se na další.

Ladinek
27.04.2018

První dvě knihy se Servazem nebyly vůbec zlé, takže jsem se natěšen vrhl na třetí pokračování abych mohl být celkem dost zklamán. Tři hvězdy dávám jen proto, že mám rád takové ty příběhy á la Hrabě Monte Christo, kde je hrdina seslán zcela na dno aby se nakonec tvrdě pomstil. Ovšem ten Servaz tady byl jaksi navíc. Jen se tak motal kolem a zásadě do děje zasahoval jen okrajově.

Enamorada
21.04.2018

Opět skvělá kniha. Hlavním mottem paranoia a pronásledování. Julian Hirtmann se v tomto díle prakticky nevyskytuje. Propletení života obyčejné dívky a velkého světa vesmírného programu. Opět napínavé od začátku do konce a nepředvídatelná zápletka. Spoiler - jediné, co mě mrzelo, že se hrdinka skutečně nakazila HIV:) Avšak šťastný konec s mužem, který celou dobu vypadá jako padouch.

ly237
20.04.2018

Prvních dvěstě stránek trochu jednotvárných, ale čte se to rychle. Kadžýmu se tam asi líbí něco jinýho, mě francouzské předměstí, že si to nebere servítky a nejde to uplně předvídat, takže super.

bobulaL
17.04.2018

Úroveň každého dílu se postupně zvyšuje, což je mnohem lepší, než kdyby tomu bylo naopak :)) ... Nový díl NOC leží přede mnou ... hurá do něj!

Atanone
16.04.2018

(audiokniha)
„Víš, co dělá knihu dobrou knihou? Je to jednoduché. Děj musí odsejpat a musí se v něm střídat silné okamžiky vedoucí až k rozuzlení.“
Uff.. Odsejpalo to.Smekám. Pan Minier si se mnou hrál od začátku až do konce. Ten byl sice trochu přitažený za vlasy,ale fakt je,že se pořád něco dělo a byla jsem hrozně zvědavá,jaký závěr vymyslel. Všechny mé teorie postupně padaly a to mě moc bavilo. Za mě spokojenost a díky .

petrels
15.04.2018

První dva díly série dobré, ale to se už nedá říci o třetí knize. Plně souhlasím s "janou 0378". Švýcar Hirtmann (jestli je to opravdu on) někoho vězní, ale postrádám motiv. Mám ještě připraveno ke čtení čtvrté pokračování se Servazem knihu "Noc", ale když jsem si četl recenze na toto dílo, tak váhám zda nesáhnu po jiném autorovi.

Zuzanka46
02.04.2018

Strhující a napínavý příběh, který se dobře čte. Jen samotný závěr knihy mě docela nudil, bohužel...

tulip131
01.04.2018

V první půlce knihy mi chyběl Martin, jeho výstupy jen sem tam, byly málo, prvních 200 stran bylo zmatených. Avšak všechno bylo dohnano v druhé půlce, Martin vyšetřoval, střídalo se napětí a rozuzlení. Kniha čtivá avšak oproti předešlým dvoum, mírně slabší.

vysypanel
29.03.2018

Velmi dobré, velmi napínavé. Minier to prostě umí napsat :-) Doporučuji

maroni
25.03.2018

Super, doporucuji

astra3
07.03.2018

Jako vždy Minier nezklamal. Čtivé, napínavé až do konce. Ani vám nepřijde, že to mělo 600 stran.

Strnady095
04.03.2018

trochu mi chyběl Servaz...

Irsaf
04.03.2018

Opět parádní. Tesim se na Noc.

Janinho
02.03.2018

Tmu jsem si vzala na dovolenou a čtvrtý den jsem neměla co číst. Bylo to super, dechberoucí! Už se těším na Noc!

nik077
02.03.2018

Super.....právě jsem dočetla....kdo má rád detektivky...doporučuji......těším na další pokračování...

adrika20
01.03.2018

Minier opět nezklamal,jsem nadšená.Musím říct ,že se mi do ní moc nechtělo z důvodu počtu stránek,ale četla se bleskovou rychlostí, bylo to od začátku až do konce dost napínavé takže dávam jak jinak než pět kvězdiček.

karantena
28.02.2018

Slabší než Mráz a Kruh,nicméně opět dobré čtení plné napětí.Mě to občas přišlo zdlouhavé,ale tomuto autorovi to odpustím.Těším se na jeho další dílo Noc.

marcolka
26.02.2018

Zajímavý detektivní thriller. Občas mi to přišlo zdlouhavé a zbytečně natahované. Ale z celkového pohledu se mi kniha líbila, byla napínavá se zajímavými zvraty v ději. Možná se pustím i do dalších dílů, když už jsem je začala číst od konce.

Dumicek
26.02.2018

Já vždycky než napíšu hodnocení, tak už to je víc jak měsíc co mám tu knihu dočtenou..nějak nestíhám :D za mě rozhodně nejlepší kniha v této sérii. Bože to bylo úplně super a dech beroucí! Luxusně napsané a propracované dílo! Tenhle styl byl pro mě mnohem lepší než jen klasická vražda a následné vyšetřování. Když tohle zažijete, tak je jasné, že Vás to naprosto zničí a je jen na Vás jak se zvládnete s takovou situací vypořádat a tady to je naprosto dokonalé! No Minier tady byl naprosto excelentní a jsem zvědavá na další knihu.

lenysek69
26.02.2018

Poslední díl trilogie - stejně strhující jako dva předešlé příběhy. Tento díl byl pro mě trochu děsivý a jelikož jsem knihu četla, když jsem byla doma sama, přiznávám se, že jsem se občas fakt bála. Příběh opět naprosto skvělý a nečekaný závěr. Jelikož jsem se do Christine opravdu vžila, tak jsem tuto knihu asi prožívala nejvíc. Doporučuji!! :-)

seva77
24.02.2018

Naprosto super, četla jsem jedním dechem.

Sandruše
23.02.2018

Přísahám, že jsem si u té opery málem cvrkla strachy...
Jeden z nejlepších thrillerů, co jsem měla tu čest číst.

jana0378
19.02.2018

Po předchozích dvou dílech poměrně zklamání. První dvě třetiny knihy strašně roztahané, kdy už jsem si říkala, proč to čtu, jako chápu, že chtěl autor vylíčit, jak je to pro oběť strašné a psychicky náročné, ale to jsem pochopila už po první třetině, nemělo to spád. Místy hodně přitažené za vlasy, kdy z bodu nikdo mi nevěří, se najednou dostaneme do bodu všichni mi věří a všechno vychází. Poslední třetina knihy úžasná, tam už se to rozjelo, bylo to akční a mělo to spád, takže jsem ráda, že jsem neodložila a dočetla. Bohužel se linka hlavního vyšetřovatele nikam neposunula, přijde mi to takové natahované, aby se vytřískalo co nejvíc z dalšího dílu, případně i více pokračování. Tak jsem zvědavá, co bude následovat.

Makii
08.02.2018

Jednoduše skvělá! Nemohla jsem se odtrhnout, musela jsem pořád číst dál a dál! Konečně byl major Servaz trochu upozaděn a my jsme tak neustále nemuseli číst o tom, jak se potí, co ho bolí a čeho se momentálně bojí. Všechno bylo dobré, až do jednoho okamžiku už skoro v závěru... :-/ A pak to bylo už takové.. Prostě Minier si tu překombinovanost neodpustí no. Jinak by to bylo za 5*. Taky jsem ráda, že nás ušetřil před Zieglerovou a před neustálými předpověďmi počasí. Opravdu zatím nejlepší z trilogie ;)

monika2299
08.02.2018

Ze vsech tri knih tato byla nejlepsi. Nemohla jsem se od ni utrhnout, precetla jsem ji behem tydne.Kniha ma napinavy dej a jen a jen doporucuji. Za me super

evin84
25.01.2018

Tak to byla bomba. Pro me nejlepsi kniha,kterou jsem cetla.Mela spad,napeti proste vse co jsem ocekavala.

Jaruš7
24.01.2018

Tahle vzrušující série je z francouzského prostředí.
Autor má v sobě nutkání vypsat se z pocitů, které by neměly zapadnout do lhostejnosti, jeho knižní forma je zdařile šokující, tudíž utkví v mysli s jistým avízem.
Psychomanipulace je dalším chapadlem chobotnice zločinu.
O co se zdá doba horší, o to víc jsou fascinující v literární formě příběhy o ní.
Jako předchozí díly, dovede i tento díl, takříkajíc zapeklitě uhranout.
Načtená Jiřím Žákem, opět s zážitkovým efektem.

katka9574
16.01.2018

Za mě nejlepší díl (zatím) trilogie! Strašně se těším na Noc :-)

makhushka
15.01.2018

Naprosto geniální. Myslím,že více dodávat nemusím.

Ildi
06.01.2018

Super, táto kniha sa mi páčila, veľmi a vraha ...no neuhádla som :)

mandari
02.01.2018

Tak toto bylo super. Podle mě zatím nejlepší díl této série. Brutální, totálně zamotané a skvělé čtení, od kterého se nedá odtrhnout!

MarianP
28.12.2017

Tma je dobrá kniha, vidieť, že autor je vypísaný, zručný, jeho knihy sú naozaj pútavé a čtivé aj keď hrúbka knihy môže niekoho odradiť. Tma je z "trilógie" mráz, kruh a tma asi najslabšia ( vec vkusu), pretože mne osobne v nej absentovalo trochu viac pátrania, detektívky, chýbla mi taká mrazivá a mysteriózna atmosféra ako napríklad z Mrázu, kde nás autor zaviedol do psychiatrickej liečebne. Tma je však takisto dosť zaujímavá, nenechá čitateľa odložiť knihu a zaoberá sa manipulátorstvom a tým, čo dokáže osoba konajúca z posledných síl vykonať. Kniha je zameraná na psychiku a na nátlak dominantných ľudí, preto možno nie je ani vhodná pre slabšie povahy. Strach sa dá nahnať príšerami, brutálnymi vraždami atmosférou ale aj psychickým nátlakom, z ktorého mrazí až do špiku kostí presne ako v tejto knihe...

Marfiel
25.12.2017

Trochu rozporuplné pocity. Dvě třetiny knihy parádní jízda. Například noční scéna s hledáním psa, nebo sugestivně vylíčený zážitek Christine z vazební věznice... brr. Má to děj, má to tempo a je tam ústřední motiv.... A pak se příběh najednou zlomí a Minier začne vršit jednu nelogičnost na druhou. A ten závěr, prostě tomu nevěřím...

MonikaV
14.12.2017

Za mě plný počet bodů, nejlepší z celé trilogie. Napínavé, děj běžel jak po másle. Doporučuji!

katerina.p.
29.11.2017

Subjektivně mi tenhle příběh nesedl. Mimo to mě zklamalo, že se téměř nikam neposunula linka s Martinem Servazem, a taky že mi to nápadně připomínalo tak dvě až tři jiné knihy

Lolila
29.11.2017

Výborne napísaná kniha! Síce niekedy som mala pocit, že je to trochu prehnané, prekombinované a neuveriteľné, ale nevadí. Hneď ako začnete čítať, kniha vás už nepustí. Minier vie navodiť atmosféru. A záver prekvapil.

Evice666
08.11.2017

Perfektní kniha! Děj byl až do konce napínavý. Jedna z hlavních postav -Christinne- mi byla velice sympatická. Informace srozumitelně uspořádané.
Do knihy se mi nejprve vůbec nechtělo, ale teď si budu muset půjčit i další knihy autora. Nemůžu, než dát pět hvězdiček.

Sofós
07.11.2017

Můj názor na tuto knihu se v průběhu čtení vyvíjel. Mám ráda, když má kniha spád a toto mi zpočátku chybělo. Ale pak to začalo... Autor přitvrdil a atmosféra začala houstnout. Chvílemi jsem ani nedýchala. Poslední třetina byla tak ďábelská, že zkrátka nešlo přestat číst. Takže závěr? Skvělá, skvělá, skvělá!!!

čuřil
03.11.2017

Začal jsem asi od konce, což není úplně OK. Ale kniha se četla dobře. A nyní tedy začnu od začátku.

PADA123
01.11.2017

Opět Minier nezklamal. Nejpovedenější kniha ze série Martina Servaze. Autor konec příběhu ukončíl tím, že si nechal otevřené dveře asi pro další díly.

Braenn
29.10.2017

Do třetice všeho dobrého, nebo možná zlého? Zkrátka jsem přelouskala další díl.

Kladně hodnotím, že autor od minulé knihu umírnil svou potřebu prezentovat hloubkovou sondu do mysli i toho nejméně důležitého aktéra. Ubylo postav a ubylo Martina. I to hodnotím kladně.

Většinu děje obstarává žena, říkejme jí třeba Oběť. Dějí se jí strašné věci, které jsou sice od začátku do konce založeny na předpokladu, že je pitomá, praštěná nebo nevím co. Nahlásím policii divný anonym, ale nemám už potřebu oznámit, že někdo zlomil tlapu mého psa a hodil ho do popelnice. Pořídím si nový zámek a závoru, ale klíče si nechám hodit na půl dne do schránky a závoru pro sichr nepoužívám. A když vím, že mi ty klíče někdo opravdu obšlehl, tak už nemám potřebu ten zámek měnit znovu. Podstrčí mi falešně antidepresiva, tak to vyvrátím tím, že je začnu skutečně užívat. Zkrátka je to, jako u minulého dílu, nekonečná variace na "nepátrej, neptej se, hrej s autorem jeho hru".

Pokud to přijmu, je to nepříjemně uvěřitelný příběh o tom, jak snadné je někomu zničit život v očích okolního světa a tím ho poslat do kytek. Uvěřitelný... do chvíle, než k Oběti vleze padouch, znásilní ji, zfetuje, nakazí HIV a... ona, do té doby šílená třesoucí se troska na prášcích, najednou vstane, oklepe se a řekne si něco jako "tož co sme si, to sme si, ale tohle už jakože ne". A lusknutím je z ní chladně a logicky uvažující strachu prostá válečnice, co si jde hned koupit do obchodu zbraň a naplánovat dokonalou pomstu... moment, proč že si ji nepořídila předtím? No tak, nepátrejte, neptejte se!

Průběžně nám do děje vstupuje Martin. Taktéž psychická troska, ovšem nepodceňujme jeho genialitu. Prochází příběhem jak polobůh antickou tragédií a prodírá se mlhou nepochopení a ignorace, v níž se doteď potáceli všichni ostatní. Když pak stojí před dveřmi Oběti jako novodobý Ježíš, aby jí řekl, že ON, na rozdíl od všech ostatních, jí skutečně věří, promáčela jistě nejedna čtenářka či citlivý čtenář kapesník.

Co říct dál? Sem tam si přečteme něco o srdci Marianne, pustíme si Mahlera (přiznám se, podle jména od něj neznám ani tón. Ale potom, kolikrát mi ho omlacovali o hlavu už ve třetím dílu Mahlerovské trilogie, mám na něj neskutečnou alergii) a operu (neboť oč méně se zde dostává klasiky literární, o to více zabrousíme do hudby). Čeká nás krátká lekce z pomsty plná útěků do temného lesa. Proč se taky zamykat doma nebo v motelu, že ano. No a na závěr, na závěr to všechno dobře dopadne. Dobře. Strašně dobře. To si autor na závěr něco šlehnul, nebo co měla znamenat ta slaďárna o adopci, sňatku, dalších dětech a výkřicích naděje pro jeho čtyři či kolik let vězněnou lásku?

Každopádně oproti minulému dílu je zde výrazně méně balastu, experimentů s čtenářovou trpělivostí a ran do Martinovy hlavy, takže zvedám zpět k slabým, ale zaslouženým třem.

frantisek8863
28.10.2017

K tomuto třetímu dílu jsem si hůře hledal cestu. O proti předchozím dvěma dílům to bylo zcela jinak uchopený příběh. Závěr mi přišel až moc převrstvený a překombinovaný. Doufám, že se v dalším dílu bude více věnovat Švýcarovy.

dvoracci
18.10.2017

Pro mne opět skvělý a napínavý příběh. Sice jsou všechny knihy dost drastické, ale těším se na další.

Terry11
15.10.2017

"Vyndal cigaretu a strčil si ji do úst. Jed mu pomaličku a nenápadně začal proudit do plic. Naděje - a velmi dobře si to uvědomoval - byla stejně smrtelný jed."

Už v průběhu první kapitoly jsem si uvědomila, že kniha patří do série, takže jsem neměla určité informace. Ne že by byly důležité. Příběh měl tolik překvapivých momentů, že bylo celkem jasné, že byl předem přesně vykonstruován. Některé události byly zbytečně podrobně popisovány, ačkoli nebyly nijak nosné, některé informace se objevily, aniž by byly vysvětleny. Nelogické chování postav, podivný hlavní hrdina, zabíjení psů! Nic pro mne. Jak už jsem napsala u jiné rádoby detektivky - zlatá Dallas série! To je, panečku, kriminálka! A ty romantické prvky může cynik přeskakovat.

maličkán
11.10.2017

Jak jinak než 5 hvězdiček, další napínavý díl. Hltala jsem všechny 3 díly, ale když se zamyslím, který z nich se mi líbil nejvíc, tak Kruh. Už se těším na Zkurvenej příběh.

Jiří.H
10.10.2017

Za mě takto: 1.Tma, 2.Mráz, 3.Zkurvenej příběh, 4.Kruh

czeaja
10.10.2017

Celou dobu jsem si tipovala, kdo by mohl byt onen vrahoun , no a celou dobu jsem se pletla, az na konci se vše dozvíte , parada ctive, ale predesle dily se mi libily vic

Indiánka
08.10.2017

Někdy nelogická,dost brutální,ale bavila mě.

ddkk
03.10.2017

Pro mne plný počet, ač začátek byl trochu škobrtavý...jenže pak...doporučuji!

Myp2p
02.10.2017

Když pominu fakt, že kniha je absolutně nečtivá, chvílema nudná a nelogická, tak by si pan autor měl zajít na psychárnu a nikdy si nepořizovat psy :D...snad co kapitola, tak tam buď psy zabíjel, nebo mučil :D Už jenom začátek. Raději pošlu svého psa bojovat se smečkou vlků, abych zachránil mrtvé rozřezané tělo :D Bože....

miruska1
21.09.2017

skvele

LaPetja
19.09.2017

Po druhém díle se mi do třetího moc nechtělo. Nicméně jsem se do něj díky bohu pustila a musím říct, že perfektní. Kniha mne udržela v napětí od prvních stran až do konce, a to je přesně to, co od takového žánru očekávám :)

Yogini
06.09.2017

Rozhodně nejlepší ze všech 3 dílů, přečetla jsem za necelé 3 dny. Nemohla jsem se odtrhnout, potřebovala jsem vědět jak dopadne Christine, taky jsem to chtěla mít za sebou, protože místy hrozné, děsivé...rozhodně za mne na 5 hvězd, dlouho mne žádná kniha takhle nepohltila.

lalikpepa
30.08.2017

Dobré! Napínavé až do konce, jen možná závěr za mne trochu moc překombinovaný. Každopádně ale otevírá spoustu možností do dalšího pokračování. Některé části ve mě vyvolávali dost silné emoce -
znechucení, hněv - podobně jako u prvního Larssona. Ale to není špatně, je to silný příběh. Se Servazem se ráda zase někdy na stránkách potkám. Za mě z triologie nejlepší první díl.

HanWali
28.08.2017

Kniha mě úplně dostala, velice poutavě napsaná. Styl, jakým Minier píše, je skvělý. A to jsem nečetla ještě ty dvě předcházející.... Pro mě také TOP !!!!!

Luciskaurb
24.08.2017

Všechny tři knihy ze série jsou perfektní, ale tahle je top :), už se těším na další. Minnier mě dostal, konečně jsem se odpoutala od severských autorů :)

23.08.2017

Tato kniha má naprosto strhující začátek! Ale ani později napětí nepovolí. Celý příběh je spletitý a jeho řešení dost překvapivé. Za mne druhá nejlepší kniha série s Martinem Servazem - nejvíc se mi líbil Mráz ;-).

Lucik87
19.08.2017

Servaz opět zasahuje. Nechybí napětí, pohled do jeho osoního života, ani originální zápletka. Nedočkavě čekám na další knihu, doufám, že brho nás něčím Minier opět překvapí.

Evišťátko
18.08.2017

Tak tomu říkám zajímavý námět, nepředvídatelné zvraty,napětí od začátku do konce!!!!

iveta3689
14.08.2017

Zase vynikajici. Tohoto autora jsem si zamilovala hned u prvniho romanu a zatim nezklamal. Servaz ma tentokrat mene prostoru, ale ani mi nechybel. Druhy pribeh byl strhujici, plny zvratu, zaporakem byl v kazde kapitole nekdo jiny. Proste kniha, ktera chytne a nepusti.

peedbook
04.08.2017

Skvelé ....

petrasvo
02.08.2017

Zajímavý příběh, dobře se čte.

Manyna
29.07.2017

Tma byl dobrý thriller o stalkingu, manipulaci a tenké hranici, které lze využít k úplnému zničení lidské osobnosti. Kniha se mi moc líbila, ale musím se přiznat, že mi jaksi nezapadá do série Martina Servaze, který byl v téhle knize tak trochu "aby řeč nestála". Celá kniha se točí kolem Christine a jejího života a postupně rozkrývá další tajemství všech vedlejších postav.

BlackBlade
26.07.2017

Do cca 75 % knihy velmi čtivé. Na konci se mi líbilo přehození, že z lovce je kořist, ale celkově mi závěr přišel zbytečně překombinovaný.

Danago
21.07.2017

Četla jsem všechny knihy autora, první dvě z této trilogie byly fajn, ale řekla bych že se autor neustále zlepšuje a každá další knížka je o kousíček lepší. Tento díl je z celé trilogie 100% nejlepší! Příběh Christine byl od samého začátku až do úplného konce šokující a napínavý , úplně mě pohltil. Tato knížka nemá hluchá místa , byla jsem v napětí celou dobu. Hlavní hrdinka mi byla neuvěřitelně sympatická a prožívala jsem s ní celý příběh. Doporučuji.

whiolet
20.07.2017

Z celé trilogie byl tento díl bezkonkurenčně nejlepší!
Nevím zda to bylo způsobeno dějem, kde je hlavní hrdinka pronásledována i ve vlastním bytě nebo tím, že Martin Servaz zde neměl tolik prostoru a zbytečně se nechodilo kolem horké kaše, každopádně děj plynul rychle s každou další stránkou jsem očekávala co bude dál.

HYPNOS88
18.07.2017

Z celé trilogi po Mrazu druhá nejlepší. Žil jsem s Christine a cítil s ní. Tak dlouho mě už žádná kniha nevtáhla. Naprosto brilantní čtení! A pan Minier se pro mě stává jeden z nejoblíbenějších autorů současnosti!

sirojezkin
09.07.2017

Pro mě nejlepší z trilogie. Opravdu strašidelné. Rychle přečteno. Konec se mi však zdál už trochu překombinovaný. Doporučuji.

Alimak7
04.07.2017

Vynikající čtení, autor patří právem do mých TOP 5. Příběh nemá takovou dynamiku jako ty předtím, ale dohnal to napětím a realističností celého vyprávění. I toto se může někomu stát. Líbil se mi z celé série nejvíc.

Titi
26.06.2017

Tento díl byl z celé trojice nejlepší. Příběh, který se do určité míry stát mohl, dokonce jsem se chvilkami i bála. Jenže závěrečná část všechno pokazila, já už mám s Minierem takový problém...I když dávám poměrně vysoké hodnocení, tak od autora raděj už nic nechci číst. :)

saez
26.06.2017

Autor nezklamal, bylo to výtečné. Ta hrůzná myšlenka, kdyby se tohle dělo vám samotným....Brrr.
Se Servazem se jistě ještě potkáme, musí přece dopadnout....no, těším se :-)

DoDidDone
23.06.2017

Kniha si se čtenářem hraje po celou dobu, stránky mizí samy a s dalšími a dalšími zápletkami se děj zamotává a postupně se stupňují i události hlavní hrdinky. Překvapení se objevuje, zápletka originální a velmi tajemná a strašidelná atmosféra se táhne celou knihou. Další knihy v sérii mi připadají podle popisů drsnější a na mě byla i tato drsná až příliš, proto tuto sérii asi vynechám.

Frola9
23.06.2017

Perfektní kniha. Skvěle napsáno, děj strhující. Hned od začátku jsem byla uvězněna mezi řádky a odmítala jsem vylézt. Těším se na pokračování :-)

Irika
21.06.2017

Mrazivé, promyšlené, dokonalé. Tento díl příliš nenavazuje na dva předchozí, ale přesto mu nechybí spád a napětí. Autor nechává v závěru prostor pro další díl či díly, kterými by se opět mohl přiblížit původní linii, každopádně i Tmě dávám 100% doporučení, stejně jako Mrazu a Kruhu.

bigben
18.06.2017

Opět jsem nebyla zklamaná. Doufám, že se s komisařem Servazem ještě potkám:-)

tlllk
16.06.2017

Dobrá detektívka je ako rovnica, ktorú ma pozorný čitateľ šancu vyriešiť, nie že autor nakoniec zmení základnú premisu . Keby platili Darvinovské pravidlá aj v literatúre, pani Steinmeyerová by mala zomrieť na tretej strane. Toto považujem za frašku.

aginecka
08.06.2017

Opět čtivé, ale nemělo to tu čistotu prvních dvou dílů. Poněkud překombinované, na druhou stranu ale i dost předvídatelné. Zajímavé téma, ale zpracování pokulhává. Doufám, že to by jen krátký odskok od hlavní linie.

ivzu77
07.06.2017

Třetí díl série se opět četl velice dobře. Dej ubíhal, napětí se do krájet. Ano, detektiv Servarez pracoval okrajově, ale přesto případ vyřešil. Téma kosmonautiky bylo zajímavé. Jen s Hirtmanem je to tedy otevřené......

Alizon
07.06.2017

Tato kniha je o dost jina nez prvni dve ze serie s Martinem Servazem. Za prve tu Martin Servaz ma tentokrat o hodne mensi roli nez v prvnich knihach. Za druhe, jak uz tu napsali jini uzivatele, zatimco prvni dve knihy mely bliz k detektivnimu zanru, tady prevladaji prvky thrilleru.
Proc davam tentokrat jen ctyri hvezdicky? (Prvnimu a druhemu dilu jsem dala pet.)
Knizka je to rozhodne dobra, stoji za precteni a napeti by se dalo krajet. Osobne jsem byla trochu zklamana ze vybocuje z cele serie a Martinuv osobni pribeh, ac je natuknuty, ustupuje do pozadi. Na druhe strane me to vlastne celkem potesilo - alespon doslo k nejakemu osvezeni a pribeh je to rozhodne originalni. Takze za to bych hvezdicku nestrhavala. Najak mi ale vadila az velka prehnanost/nerealnost celeho pribehu. Opravdu je tak snadne nekoho srazit na uplne dno a pote .... tady bych uz mozna prozradila prilis ze zapletky pribehu, takze podrobneji to rozebirat nebudu, radeji si udelejte obrazek sami - knizka za precteni urcite stoji.

cikáda
05.06.2017

Z knížek Mráz a Kruh pro mě ta nejslabší.

brabofka
05.06.2017

Tak tento poslední díl byl od začátku asi nejlepší. Nekonal se žádný zdlouhavý rozjezd, žádné pomalé probouzení se a uvádění do příběhu. Rovnou Vás kniha strhne do děje a ani na chvilku nepustí. Celých 600 stran Vás udržuje v nepřetržitém napětí, příběh vyprávěný Christine je dokonalý. Můžu říct, že občas jsem musela přestat číst, a znovu se uvést do reality, protože jsem s ní všechny ty pocity, psychické i fyzické vyčerpání prožívala. Až ten konec na mě působil, jakoby se autor zalekl že už má popsaných 600 stran, tak to celkem rychle ukončil. Myslím, že závěr by mohl být klidně ve stylu celé knihy a vůbec nic by se nestalo (a že by to dalo na ještě pár stran navíc? Proč ne?).
A J.H.? Proč zrovna dle některých je toto řešení špatně? Podlé mého je to elegantní řešení. V souvislosti s popisovaným příběhem by jakékoli jiné řešení dle mého narušilo celou knihu.

Ladyewe
03.06.2017

To byl takový psycho nářez, že jsem se v noci budila zpocená hrůzou, jak jsem tu knížku prožívala. Tento styl mi sedí jak "prdel na hrnec" a je mi líto, že už mám všechny tři díly přečtený.

šipek
23.05.2017

Tak tato série je dost dobrá. Mě se tento třetí díl zdá asi nejslabší tak jednu hvězdičku ubírám asi to bude i tím, že zde Martin Servaz vystupuje dost málo. Zápletka zajímavá a dost dobrá.

Jey
23.05.2017

Autor nezklamal a je nadále jedním z mých nejoblíbenějších! Doporučuji.

Simi
17.05.2017

Vůbec se nedivím tolika rozporuplným reakcím. Ani já nemám úplně jasno. Je to drsný psychothriller, až mi chvílemi bylo úzko. Jak bych se asi chovala já, kdyby ze mne někdo systematicky dělal blázna a jak bych se chovala, když by se něco podobného stalo někomu z okolí? Často si říkám, proč musí detektivky být tak plné úchylností, když máme tolik rádi třeba A. Christie a její vraždičky. Hvězda dolů za neznalost psích reakcí. Pozor, hned na začátku, když Servaz obětuje psího přítele kvůli mrtvole, tak je to JEN SEN. Já knihu málem odložila. Další hvězda dolů za motivy z Milénia, komisaře Navarry a jiných detektivek. Ale dočetla jsem s napětím a ta popsaná negativa jsou samozřejmě jen z mého pohledu, protože něco prostě není mým šálkem čaje.

galinek
09.05.2017

Já se taky přikláním k tomu, že toto byl nejlepší díl.... Když jsem četla komentáře - zjistila jsem, že se dělí na 2 tábory. Jedna skupina zklamaných, druhá nadšených. Já byla příběhem totálně pohlcená!!!Taková knížka ja jako droga,...naštěstí byl svátek a to, že veškerá má práce stála, tolik nevadilo.

petra5585
08.05.2017

Pro mě nejlepši kniha z celé série. Bylo to jiné, líbilo se mi vyprávění z pohledu Christine. Velmi zajímavý a nečekaný konec.. Ale co bude dál? Čekám na pokračování.. :)

Bybyla
08.05.2017

Těšila jsem se, začetla jsem se, bavilo mě to...ale ten konec je "nějakej divnej". No nevim, tak snad jestli bude pokračování, autor se polepší ;-)

aktak1203
02.05.2017

Skvělá detektivka. Myslím, že ze série ta nejpovedenější. Autor je opravdu výborný, vše má propracované, promyšlené. Pomalu se propracovává k motivu i když na začátku vypadá vše jinak. Moc povedené dílo a také se mi líbí počet stránek. Vřele doporučuji.

Luccciiicek
28.04.2017

I přesto, že je to 3. díl - paráda :)

spicule
26.04.2017

Podle mě nejslabší knížka ze série.
Všechny postavy jsou "divný", bohužel ne v tom dobrém smyslu, chovají se nelogicky, chvílemi mi to přišlo přitažené za vlasy.
Zápletka nebyla špatná, ale konec mě zklamal.
Kruh i Mráz byly o třídu lepší.

ber
26.04.2017

Za mě nejlepší díl, to udržování příběhu v napětí mě neskutečně bavilo. Už se těším na další pokračování.

Anasa
24.04.2017

Mám jednoduše dvě kdyby:
Kdyby tohle byl první díl série, tak už si ostatních ani nevšimnu.
Kdybych tu knihu nedostala, tak se nepřenesu snad ani přes první čtvrtinu.
Není to kniha pro příznivce detektivek, je pro ty, kteří si oblíbili psychothrillery. Pokud k ní přistoupíte takhle, je to v pořádku, tak kvůli tomu za tři.

missana
23.04.2017

Pro mě asi nejlepší ze série. Víceméně se pořád něco dělo, nekonal se vlažný rozjezd jako u předchozích dílů. V této sérii jsou sice všichni neustále vyděšení a na pokraji nervového zhroucení, ale tentokrát snad měli i důvod ;) :D

waltraud5114
20.04.2017

Pre mňa už bolo toho priveľa, hlavne nepriestrelní, geniálni a nezničiteľní páchatelia, ktorí preskočia aj Davida Copperfielda v umení prestupovať cez steny. Už sa mi prejedli bizarnosti a úchylnosti, je to furt o tom istom.

TracyB
20.04.2017

Za mě nejlepší kniha ze série. Ze začátku jsem si říkala, kde je Servaz, kde je Samira a ti ostatní, na které si člověk velice rychle zvykl, ale po pár desítkách stran mi to vůbec nevadilo. Bylo to opět zamotané, strhující a napínavé tak, že jsem byla ochotna obětovat spánek, prostě jsem se od toho nemohla odtrhnout. Martine Servazi, budeš mi chybět.

intelektuálka
18.04.2017

Ano tenhle autor umí psát. Všechny jeho knihy jsou skvělé a čtou se jedním dechem.

čef
13.04.2017

Velmi sugestivní - hlavně ve střední části. Skoro jsem cítil odpor ke čtení těch "strašných manipulací, utrpení, mučení, velkých a malých peklech existujících na tomto světě, o pláči, který nelze zastavit, stejně jako smůlu tekoucí ze stromové kůry" o kterých my, podivní naivkové, nic nevíme a možná ani nechceme vědět. Prostě vysoká škola manipulací od skvělého spisovatele, v závěru možná až neuvěřitelné, ale pořád dech beroucí a vynikající nad mnohými díly tohoto druhu literatury.

Kamienkova33
11.04.2017

Tomuto sa povie psychothriller, výborný príbeh, zápletka, zvraty, wow.

mulder
03.04.2017

Moje třetí kniha tohoto autora a opět spokojenost. A že má 600 stran mi vůbec nevadilo, protože styl psaní mi seděl, nenudil jsem se, škoda jen, že jsem musel spát.

26e
02.04.2017

Toto fakt nie je moja "šálka kávy" ... pre mňa absolútne nepochopiteľné konanie postáv, niekedy som si až hovorila - to akože fakt?! :))) ... k žiadnej som si nevedela vybudovať akýkoľvek vzťah , zbytočne zdlhavé a hlavne predimenzované .... Niektorí ľudia potrebujú čo najviac bizarnosti a akčnosti na to, aby ich niečo zaujalo, ale ja od kníh očakávam trochu niečo iné ... Minier vie pracovať s jazykom v rámci metafor, opisov, ale ako celok to pre mňa nemá žiadnu výpovednú hodnotu a emóciu, ani ma to nedokázalo adekvátne zabaviť a zaradí sa pre mňa medzi autorov, ktorých si prečítam a po pár hodinách už ani neviem o čom to bolo

JezinkaJ
01.04.2017

Moc se mi to libilo. Min krve a hodne napeti, ocenuji. Sikana je strasna vec
Konec, pravda, mohl byt trochu jiny, ale beru i tenhle a tesim se na dalsiho Servaze.

HMirka55
27.03.2017

Trochu přehnané, pro mne nejlepší Kruh.

dalia1769
27.03.2017

Po výborných prvních dvou dílech byl pro mne tento zklamáním a nebýt součástí série, asi bych knihu odložila nedočtenou. Takto jsem pořád čekala, že se tam přece jen začne vyskytovat Martin Servaz, jeho kolegové a ostatní postavy z předchozích dílů a dočkáme se nějakého detektivního vyšetřování, případně pokračování příběhu Hirtmanna, Marianne a dalších. To se ovšem v jisté omezené míře stane až v samotném závěru knihy, který můj dosavadní dojem přece jen trochu vylepšil, i když i z něj mám rozporuplné pocity. Celkově spíše depresivní psychothriller než krimi, což by mi samo o sobě až tolik nevadilo, ale zde mi ty postavy nějak vůbec nesedly, nenašla jsem si tam nikoho, s kým bych opravdu sympatizovala, postavy v průběhu děje až příliš rychle a radikálně mění své postoje a obecně téma šikany a ponižování nepatří k námětům, které bych při četbě vyhledávala. Snad se příští díl opět vrátí do původních kolejí...

pavlinka0250
26.03.2017

Tma byla pro mě z celé série nejlepší. Stránky lítaly jedna za druhou, všechny povinnosti šly stranou, protože tohle jsem prostě musela rychle dočíst. Jednoznačně bomba !!!!!

Warden
26.03.2017odpad!

Nedočteno. Musel jsem odložit, protože něco tak neskutečně blbého a pitomého, jsem v rukách dlouho neměl. Ke všemu to Minier táááááááák natahujeeeeeeeeeeeeee, že je to až nečitelné. Navíc zápletka s Hirtmanem už je vyloženě trapná a nudná. Další knihu od tohoto autora ani omylem.

perpe2a
26.03.2017

Poslední díl z trilogie mě popravdě trochu zklamal. Děj se táhnul a ani obsahově u mě zdaleka nedosáhnul atraktivity prvních dvou dílů. Bohužel.

Fixa08
15.03.2017

Uff, jo bylo to fakt dobrý, podle mě z celé série je nejlepší Mráz, ale tohle je skoro stejně dobré! Dávám za 5*, nejde jinak a už se moc těším na Zkurvenej příběh!!

ollinka1989
14.03.2017

Pro me nejlepsi dil ze serie. Ctu cestou do prace a z prace a o pauze...obcas trochu doma, kdyz je cas. Hltala jsem kazde slovo a za tri dny bylo precteno. Super.

Láďa92
11.03.2017

Další skvělá kniha od Miniera, přečteno jedním dechem :)

Laura99
10.03.2017

Mám přečteny všechny tři. Těším se na další, čekám na Hirtmana.... Doporučuji.

Dalexa
07.03.2017

Včera jsem dočetla po dvoudenním maratónu, kdy jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Jednoduše byl to mazec. Takhle napjatá už jsem u knížky dlouho nebyla.

Nestorkea
05.03.2017

Zezačátku jsem si říkala, že mě tahle kniha nijak neokouzlila, ale po první třetině to přišlo. A závěr, o tom ani nemluvím. Úžasný čtenářský zážitek! Jediné mínus bych dala za to, že mě v noci budil pocit, že na mě někdo kouká :-)

Lemurka
02.03.2017

Tato kniha byla sice čtivá a napínavá, ale jiná než předchozí dvě, moc mi do té serie nezapadla. Konec bych čekala jiný.

Vlak7
02.03.2017

Psycho, téma mi vůbec nedělalo dobře, kdybych si knihu nekoupila, ale mela půjčenou, zrejme ji nedočtu. Nejvic se mi libil 1. dil.

H.V.
01.03.2017

Přečetla jsem všechny tři opravdu v rekordním čase. První asi nejlepší super!!! Úžasná knížka.
I druhá se četla dobře, myslím, že všechny jsou velmi dobré, u třetí jsem byla lehce zklamaná....No nakonec i ji jsem zhltla velmi rychle, ale jak je tu už zmíněno z jiných komentářů, něco tomu chybělo...

SimonaP
28.02.2017

Úžasná knížka, přečtená za tři dny. Nejlepší z celé trilogie. Dočítala jsem v noci, nešlo prostě přestat.

triana
26.02.2017

Přečteny všechny tři díly, všechny velmi velmi čtivé... ale - první dva úžasné, v tomto posledním jakoby mi něco chybělo... Hirtman, více Martina Servaze? Neumím to přesně pojmenovat, ale přechozím dílům jsem dala 5 hvězd bez jediného zaváhání, u této knihy mi to vychází méně...

Alzbetta
25.02.2017

Opět super!!! Snad brzy bude pokračovaní,protože bych potřebovala vědět něco o některých nedořešených věcech :))

LuckaH2
25.02.2017

Skvele! Je zde do extremu popsano, jak to dopadne, kdyz nemame nekoho, komu muzeme na 100%verit. Konec jsem necekala. Bala jsem se - nekdy jit ve tme i vysypat smeti! Byla jsem zvedava. Tesim se na dalsi autorovi knihy!

nevřelka
20.02.2017

Chyběl mi Hirtman. Lesbické zápletky byly opravdu hodny chlapa...no i tak přečteno jedním dechem...

Freemantle
17.02.2017

Bernard Minier si mě prvním dílem "Mráz", kde vystupuje sympatický major Martin Servaz, podmanil, u druhého dílu "Kruh" jsem příběhem už tak nadšený nebyl, na druhou stranu jsem ocenil hlubší pohled do majorovy minulosti a prostor, který byl věnován jeho spolupracovníkům, dceři Margot. Ovšem třetí díl mě... zklamal? Ano, zklamal. Jak už to napsal někdo přede mnou v komentářích, kniha je sice detektivka, ale je okořeněná jistou dávkou něčeho, co připomíná nepodařené sci-fi. Některé pasáže na mě působily absurdně, směšně, příběh je zbytečně vykonstruovaný, natahovaný, neuvěřitelný... ne, toto se skutečně nepodařilo. Přiznám se, že jsem chtěl knihu odložit, ale nakonec jsem se rozhodl ji dorazit do konce, protože jsem četl všechny tři díly za sebou. Jinak naprosto nechápu, proč má autor nutkání popisovat to, co která postava zrovna poslouchá za interpreta a píseň a proč téměř každý odstavec začíná popisem počasí, které zrovna v daný okamžik panuje...

Karborund
15.02.2017

B.Minier mě posadil na tobogán, zavázal oči a lehce do mě strčil.Pak jen proud slov,pocitů,bezmoci,bolesti,emocí,strachu,naděje ....a jsem dole.Skvělá jízda.

KaiShun
15.02.2017

No jsem zvědav zda se objeví pan H. V dalším díle, prozatím skvělé.

BlackFun
15.02.2017

Velmi fajn kniha :) Zajímavá zápletka, nicméně je to taková trochu pohádka, která se ale doopravdy dobře čte. Rozhodně doporučuji přečtení.

legonka
10.02.2017

Přečetla jsem všechny tři díly, jsou výborné,ale tento je jednoznačně nejlepší!!Čte se jedním dechem!Absolutně vás pohltí.

katka.oo
06.02.2017

Vynikající kniha!!! Četla se sama a do příběhu Christine jsem se naprosto vcítila, úplně jsem cítila tu její depresi a beznaděj, nakonec konec dobrý, těším se na další poračování a doporučuji všem!

GiaMarie
06.02.2017

...bomba!!!u posledních 40.stránek jsem si musela opakovat,že je to knížka..vymyšlený příběh... ze všech tří dílů,prostě nejlepší

mirunda
04.02.2017

Tato zatím poslední kniha autora mi přišla nejslabší, některé situace byly opravdu absurdní až neuvěřitelné, ale i tak jsem ji zhltla docela rychle.

Paulika
03.02.2017

Tak po nemastném, neslaném Mrazu a Kruhu konečně autor vyzrál. Už dlouho se mi nestalo u knihy, že mě tak pohltila. Hlavním hrdinou je tu spíše hlasatelka Christine a Servaz jde do pozadí, ale není to vůbec na škodu. Příběh už ani není klasicky kriminální, ale spíše psychothriller a to také není na škodu. Autor úplně změnil dikci a přelévání napětí. Příběh graduje postupně. Velice oceňuji uvěřitelnost příběhu, což u jeho předešlých knih vůbec nebylo zvykem a to považuji za autorův největší posun vpřed. Snad jen ten konec byl už trochu překombinovaný.
Skandinávská krimi á la Stieg Larsson dostala tvrdou konkurenci. Knihu jsem opět poslouchal v nezkrácené audio verzi namluvenou Jiřím Žákem a ta tu hutnou atmosféru jen podtrhla. Plně doporučuji.

klokan.1905
03.02.2017

Pro fanoušky Bernarda Miniera - série Martin Servaz nekončí... Doufám, že se i v češtině budeme moci brzy těšit na pokračování - NOC, které nyní ve Francii vychází... Já se tedy těším moc... ;-) Mezitím si určitě přečtu i Zkurvenej příběh...

klokan.1905

TMA...
Nedoporučuji TMU číst ve TMĚ...
.... TMA, něco ji probudilo. Najednou se Christine vynořila z nicoty do ... TMY! Do naprosté TMY. Zmocnila se jí ledová závrať, měla pocit, že padá... natáhla ruku k lampičce na nočním stolku. Hledej. Zmáčkni vypínač. Nic se neděje. Vypnuli proud...
TMA. Někdo zatáhl závěsy na okně a zhasl světlo v koupelně. Nemohla se ani nadechnout. Ústa, nosní dírky a oční důlky se naplnily TMOU, jako voda naplňuje utopence. Dusila se, nadechla se TEMNOTY a polkla ji...
Bernard Minier mě zkrátka opět dostal... TMA byla výborná... Kdyby mně večer, při čtení vypnuli proud, tak nevím co by se dělo.... Asi bych slyšel tlouct vlastní srdce...

edith79
01.02.2017

Minier potřetí a Minier opět skvěle. Tma je temná jako byl Mráz mrazivý a Kruh kulatý. Hlavní hrdinka si projde několika fázemi a do všech jsem se dokázala vcítit, všechny byly perfektně napsané. Servaz tradičně rozpolcený, ale přesto sympatický. Těším se na další knihy autora.

adaba
19.01.2017

Četla jsem Mráz i Kruh a líbily se mi moc, ale Tma je z této triologie pro mě nejlepší. Napětí na každé stránce, překvapivý konec, klobouk dolů před autorem.

Fondis
18.01.2017

Kniha mě moc bavila. Ta beznadej a depka...to sem cítil i ja. Moc působivý. Ani mi nevadí, že se dej neodehrava uplne okolo Servaze. Hlavni hrdinka splňuje vse. Je to změna. Nemusí byt vždycky vsade hromada mrtvol...takže jo. Super.

Hadroska
14.01.2017

Vynikající román, nejlepší ze série, ale doufám, že bude pokračování, konec tomu nahrává ;)

Nehanka
14.01.2017

Skvělá kniha.

mattonka
13.01.2017

Za mě o hvězdičku lepší než Kruh. Tma mě pohltila a chtěla jsem vědět, jak to s Christine nakonec dopadne. Místa velmi velmi napínavé. Na můj vkus zde bylo až moc toho zla, které se Christine přihodilo. Minier si našel místo v mé knihovně.

alzbeta4340
13.01.2017

Budu si pamatovat tu pečlivě propracovanou atmosféru zlovolnosti a všudypřítomného ohrožení. Kdo to má rád, ten si přijde na své a určitě by z knihy byl taky krásný filmový snad až horor. Za sebe musím říct, že toho všeho bylo možná až moc, párkrát jsem si říkala, jestli mám tohle zapotřebí číst. Kniha mě už ale měla na háčku, a já ji velice rychle přečetla až do konce. Dobré a napínavé, ze všech tří románů o Servazovi je pro mě ale stále nejlepší Mráz.

Martinka79
06.01.2017

Pro me jednoznacne nejlepsi dil z cele serie, napinavy od prvni stranky az do konce.

ArwenAragorn
29.12.2016

Po Mrazu další geniální kniha od Miniera. Cítila jsem, jak jsem napjatá, když se útoky na Christine nezastaví, ale začnou se stupňovat a pořád víc.... Několikrát jsem si říkala: "Tak tenhle to dělá" - a pak to byl zase někdo jiný. Martin je trochu bokem, ale pořád mu to skvěle myslí. Víc neprozradím. Chci si půjčit Kruh.A ještě něco- teď nám stoupne účet za elektřinu, protože já nechci TMU!

Gracian1964
28.12.2016

Súhlasím s ostatnými komentátormi, ktorí tvrdili, že toto bola najlepšia kniha zo série...môže byť....veľmi dobré a dobre napísané...škoda, že už to mám za sebou...tažko sa bude teraz niekto doťahovať na pána Miniera, hm... dúfam, že v blízkej budúcnosti sa od neho opäť niečo objaví...

papillionnek
12.12.2016

Tenhle díl mě přesvědčil, že tento autor hravě strčí všechny severské detektivky do kapsy. Za mě nejlepší autor detektivek a Tma je nejlepší ze série. Miluju pana Servaze i pana Hirtmanna.Pět hvězd je opět málo ☺

Schamila
04.12.2016

Právě jsem dočetla, moc dobré, zase jsem prožívala příběh hodně osobně - vcuclo mě to, teď si uvědomuji, že byla pořád tma, v jedné chvíli jsem se opět přistihla, že čtu rychle - stejně rychle, jako hlavní hrdina pobíhal po domě podezřelého a snažil se něco vypátrat, tož jsem rychle četla, aby ho nikdo nepřistihl - skvělý a nepředvídatelný obrat s pachatelem, hodně podařená série - těším se na další díly, prý už budou

kniha
27.11.2016

Výborná. Pět hvězdiček je málo. Nejlepší z autorových tří knih.

Peslik
23.11.2016

B. Minier rozhodně patří mezi mé oblíbené spisovatele. Tma byla trochu jiná, než předešlé dvě knihy. Martin Servaz byl tentokrát odsunut na vedlejší kolej jako "vyšetřovatel" pozorovatel. Napnutě jsem čekala, kdy se propojí s hlavní postavou knihy Christin, které mi byla velmi sympatická. V jednom okamžiku, jsem si řekla "Ne, proč?", ale pak se ukázalo, že vše má svůj důvod a závěr knihy jsem dočetla jedním dechem. Čtyři hvězdy za to, že byla kniha trochu zbytečně zdlouhavá, některé pasáže, bych očesala.
To, že Hirtmann se v knize neobjevil, mi dodává naději, že bude určitě nějaké pokračování.

Marčullkas
16.11.2016

Opět jsem velmi spokojená! Za mě rozhodně ANO!
Konec opět šokující a nevyzpytatelný !!

Эva
15.11.2016

Mráz, Kruh i Tma - vynikající! Mráz vynikal svou temnou mrazivou atmosférou, Kruh zase Julianovým šílenstvím a Tma... úplně něco jiného! Martin byl jen vedlejší postavou, pozorovatelem příběhu, který se odehrával samostatně, jakoby bez něj... Doufám, že nás autor nebude trápit dlouho a přijde s novým pokračováním!

kikies
14.11.2016

Parádní, temné, děsivé, zamotané a překvapivé. Plné zajímavých hrdinů a nejdivočejších charakterů. Mou nevýhodou je, že jsem bohužel přečetla trojku dřív než dvojku, ale s tím se nějak poperu :-) Christine jsem fandila a nevěřila jsem, že by mohla svou roli ukončit nějak obyčejně, takže za závěr jsem vděčná. Co mi trochu nesedí, je genialita vyšetřovatele, který prokoukne kdejakou habadůru navzdory tomu, že k tomu nemá žádný podstatný důkaz :D Ale asi to autorovi odpustím, protože mě to prostě bavilo...

BlodyFox
14.11.2016

Blesecka: Díky za spoiler. Neuvěřitelné, jak někteří čtenáři uvažují...Nebo neuvažují.

blesecka
09.11.2016

Za mne jednoznačně nejlepší z celé trilogie.
Hirtman nepolapen, těším se na další pokračování.

miloslav0399
03.11.2016

Nejslabší kniha Servazovy série. Přitom začátek je doslova strhující, prvních sto stran nemá chybu. Bohužel, jak do děje vstupují další postavy a zápletky, z původní nosné linie se stává spletenec nelogických a nepravděpodobných událostí. "Zločin" na ISS dává všemu korunu. Ne, že by Tma nebyla čtivá nebo špatně napsaná, ale místy jsem měl pocit, že to ani autor sám nemůže myslet vážně - např. nájemný vrah hravě přemluví člověka, který mu zaplatil, aby radši vraždil on sám - to patří spíš do Pulp Fiction :-) atd., atd. Nejvíc mě asi zaujal popis života v Toulose. Ten je bohužel zřejmě velmi reálný. Jinak je pro mě Tma zklamaním, nejlepší byl Mráz.

Mia77
02.11.2016

Chvíli jsem si myslela, že dám jen 4 hvězdičky ... ke konci ... když Minier s Christine udělal, to co udělal :-) ale pak si mne zase získal ...
Opět brilantní dílo od Miniera a právem jsem ho musela zařadit ke svým oblíbeným autorům. Miluji tenhle styl, když na konci je zase všechno jinak ... Tohle se vážně sakra zase povedlo a čte se to jedním dechem.
Doporučuji těm, kdo to začnou číst, aby si na to udělali časový prostor, protože vás to pohltí a nebudete se moc odtrhnout ...

zpevSusannah
17.10.2016

Tak tohle bylo opět parádní!
Nejprve jsem se neustále ptala: "Kde je Hirtmann?", "To udělal jako Minier schválně, že po druhém díle o Hirtmannově osudu a pletichách tu nepadá téměř ani slovo?". Ale jak plynul s knihou čas, tak jsem na své otázky zapomněla a totálně se nechala polapit krutou sítí zla, která se začala pomalu kolem Christine utahovat. Celou dobu jsem jen nevěřicně zírala, koulela očima, trpěla a nadávala.
Výborná a originální zápletka!
PS: Miniere, toho Hirtmanna ti stejnak nedaruju! Chce to čtvrtý díl a to okamžitě a střelhbitě :-).

ODINEK
16.10.2016

Neuvěřitelně senzační, doufám, že tato kniha nebyla poslední a že autor nepíše ještě několik tak senzačních knih jako jsou tyto tři. Pro tuto knihu je pět hvězd málo, dala bych i deset.

12.10.2016

Pecka , pecka, pecka!! Jednicka a trojka - super! Mozna ze pro me je i trojka nejlepsi ze vsech tri dilu.. nelituji toho, ze jsem si ji koupila.. dlouho jsem hledala pres internet jestli ji nesezenu levneji, ale vubec, tak klasika do knihkupectvi a za 400 kc byla moje :-). Vyplatilo se to.. docitam ji a opravdu doporucuji. Dobre se to cte, ma to svizny dej..

Misha11
02.10.2016

Ta atmosférá, jakou autor dokáže vytvořit a udržet na tolika stranách, už ve třech knihách, to je neuvěřitelný. Dalším benefitem je pro mě, že je knížka neskutečně čtivá, autor hned neprozradí vše a dává čtenářům možnost přemýšlení - a potom vás mnohdy převeze. Příběh je dobře promyšlen, chybělo mi trošku větší rozvinutí příběhu okolo Servaze z minulosti. Hlavní dějová linka mě trošku zklamala, hlavní hrdinka docela nesympatická a opět to bylo lehce sci-fi, některé věci byly prostě hodně domyšlené a přibarvené, něco bylo ale zase napínavé, tak se to celkem vyvažovalo.
No a mně nezbývá nic jinýho než se těšit na další díl.

Evule81
30.09.2016

Zase skvělá kniha. Všechny tři se mi líbily moc. Takže jasných pět hvězd :-)

DarekDevil
27.09.2016

Kniha se mi líbila, je velmi dobře propracovaná, autor stupňuje napětí až do překvapivého finále. Hlavní hrdinka mi sympatická nebyla ani trochu. Jednak to byla v podstatě běhna, jednak se v závěru projevila jako stejná psychopatka jako hlavní záporná postava, ale především mě celou dobu udivovala svojí hloupostí. V této knize vůbec autor nešetřil hodně divnými charaktery - to jak je vykreslil se mu moc povedlo. Přesto mne však tato kniha zaujala o něco míň než předchozí dvě knihy autora (ale to je asi tím, že když je mi hlavní postava nesympatická tak se mi kniha méně líbí). Doufám, že autor neusne na vavřínech a připěchá s dalším pokračováním.

vyvodka
26.09.2016

Napínavé, zajímavá zápletka, Martin Servaz i ve stavu nemocenském nezklamal. Neubráním se srovnání s předchozími díly. Ze čtení knížky Mráz mě mrazilo, to byla prostě bomba. Kruh byl taky super, stále tam ještě bylo to zajímavé prostředí Pyrenejí. V tomhle posledním (nebo autor chystá pokračování?) už to byla taková obyčejná detektivka. Stále velmi čtivá, s překvapivým koncem, ale to mrazení při čtení bylo prostě pryč. A taky jsem v tomto díle více pochybovala o reálnosti - hlavně u té části s letem do kosmu a toho, co se tam odehrálo. Čtyři hvězdičky.

slyvuska
19.09.2016

Do třetice super! A jelikož zůstaly otevřeny na konci vrátka, tak doufám v pokračování...:-)

PetK
13.09.2016

Pokud bych měla seřadit díly ve svém soukromém žebříčku, tak 1., 3. a nakonec 2. Opět myslím, že by knize prospělo, kdyby měla o 50 stránek míň, i když u druhého dílu to bylo ještě markantnější. Psychologie magora mě bavila, čtyři hvězdičky dávám proto, že kvality prvního dílu následující dva prostě nedosáhly. Minierovi se už nepodařilo vytvořit tak dokonalou mrazivou a temnou atmosféru jako v knize Mráz.

Izu
12.09.2016

Výborná zápletka o stalkingu, která vás pohltí a dusí jako těžká deka. Jako milovnici psů se mi četla o chlup hůře. Psychický tlak byl neskutečný,co mi ovšem dost vadilo,byla technická stránka, kde se vyskytovalo zdolání všech alarmů,hesel do počítače.Připomínalo mi to film Nepřítel státu Taky estráda s falešnými náboji,chování posádky ve vesmíru, je to daleko za hranicí uvěřitelnosti.Méně je někdy více.Pokud se přes to dokážete přenést,je to dobrá volba.

ankaras
11.09.2016

Líbil se mi první díl, vrhla jsem se na druhý a třetí hodně překvapil, autor stupňuje napětí a to opravdu oceňuji. Těším se na další knihu.

eva6224
08.09.2016

Neskutečně napínavé od první stránky, skvělé zápletky a zvraty, při této knížce se rozhodně nudit nebudete, za mě ano :)

Dardos
07.09.2016

Oproti predchozim kniham pro me byla Tma trosku zklamanim... Obcas mi urcite casti deje nedelali dobre. Mrtvi psi, ten sileny psychicky natlak na hlavni hrdinku... ale musim uznat,ze poslednich asi 200 stran me kniha bavila a prekvapila. Opet jsem si celou dobu myslela,ze to skonci jinak :).
Takze doporucuji... uz ne tak nadsene jako u predchozich dilu,ale stejne... :)

kokos1
06.09.2016

O něco méně zábavné než předchozí díly, ale není to nejhorší.

Radulinka1
04.09.2016

tak jsem se na 3.knihu těšila, ale nebylo to ono ...

felia
31.08.2016

Opět jsem dal jednu hvězdičku panu Minierovi. Zaslouží si ji za to množství písmenek, které vepsal do své knihy. Po přečtení předchozích knih tohoto autora jsem se domníval, že nejneschopnějším člověkem naší planety je major Servaz. Mýlil jsem se. V hrdince příběhu má svého důstojného konkurenta.

EricNor
28.08.2016

Trochu prekvapiva kniha, kde major Servaz je na vedlejsi koleji, ale vubec to nevadi, ke slovu se dostane. Tyhle dusive pribehy mi nedelaji moc dobre, nicméně jsem docetl az do konce. Pro me zatim nejlepší Minier.

konicekbily
27.08.2016

Dobře to vymyslel, ještě lépe napsal - a to, že je to zde mnohdy někde nepravděpodobné a přibarvené mu jako velkorysý čtenář promíjím. Jen piš barde, piš - ať si zase nějakou fabulaci zase brzičko užijeme!

Pivísek
27.08.2016

Trošku mě zklamalo, že se se autor nevěnuje více tématu kolem Servaze a jeho unesené přítelkyně. Klidně to mohla být samostatná detektivka s jiným detektivem, neboť návaznost na předchozí díly byla téměř zanedbatelná. Ovšem děj svižný a napínavý, Minier prostě umí psát! :o)

Arsi
26.08.2016

Napínavé, skvělé, čtivé. Tma byla nejlepší ze všech tří knížek a 5 hvězdiček si rozhodně zaslouží.

myshmother
20.08.2016

Konečně mohu autora obodovat plným počtem hvězd. Ze všech tří dílů nejlepší. Přečetla jsem téměř na jeden zátah. Na severské detektivky sice zatím ještě nemá, ale rozhodně se to zlepšuje. Malé mínus dávám jen za zbytečně překombinovaný konec a happyend jak z telenovely. Ale jinak opravdu super krimi. ;-)

cedos
19.08.2016odpad!

V mém dlouhém čtenářském životě druhá kniha, kterou jsem nedočetla. Mráz a Kruh jsem přečetla jedním dechem a "přežila" jsem i toho zabitého koně, avšak začínat knihu, byť jen vizí vlky roztrhaného psa a pokračovat psem hozeným do jakéhosi světlíku .... to už mi nešlo. Možná jsem moc útlocitná, ale knihu se zklamáním odkládám.

Jana Květoňov
19.08.2016

Tak na takové chvály, které tady čtu, se skutečně špatně reaguje, když moje hodnocení nechce být kladné. Jsem Čtenářka s velkým Č, přečetla jsem toho za svůj už poměrně dlouhý život hodně, ale toto mi připadá tak neskutečně vykonstruované! Jen to jde, řekla bych a mám ten pocit, po tom šokovat čtenáře, připravovat mu stále nějaká nová překvapení, držet ho v napětí. Ale jak píšu, je to VYKONSTRUOVANÉ! Násilné! Vím, že existuje psychický teror! Je to hrůza! Nechtěla bych se do takové situace dostat! Ale styl, který autor používá, jeho slovní obraty, to se mi, promiňte mi to, drazí "spolučtenáři", absolutně nelíbí! A ten konec? Já jsem nepochopila, co to s tím srdcem jako mělo znamenat. Možná, kdybych četla ještě ten "Mráz" nebo "Kruh", tak bych to pochopila. Ale nemám už do toho valné chuti. Tady ten román jsem vyhrála v Mladé frontě Dnes za křížovku a ocitne se na poličce buďto v Odoleně Vodě, nebo v Řevnicích u nádraží. Můžete si ho tam někdo vyzvednout! Nepotřebuji, aby mi tahle tlustá bichle zabírala prostor v knihovničce, kde může stát něco jiného, dle mého názoru kvalitnějšího než tento BESTSELLER!

Jitulle
08.08.2016

Třetí kniha graduje, je mnohem lepší než první dvě. Mráz je nejslabší, ale pěkný, jen mi přijdou některé pasáže dost zdlouhavé. Kruh byl lepší a Tma mě pohltila, byla čtivá od začátku do konce! Super.

jarka2222
08.08.2016

Přečtení 600 stránek za dva dny by byl postačující komentář pro tuto knížku. Přesto si neodpustím ještě pár slov. Skvělá detektivka, netradiční zápletka, výborně vykládaný děj, nechybí napětí. Po Mrazu moje druhá knížka od tohoto autora, a ve srovnání s tou první jsem opravdu nadšená. Doporučuji, určitě vás chytne od prvních stránek a nepustí až do konce.

HaHa11
04.08.2016

Třetí příběh a komisař Servaz hodně ztrácí ze své role svůdníka a ironmana, a vlastně trochu ztrácí i celá série. Chybí mi tady Zieglerová, málo prostoru dostávají Martinovi nejbližší spolupracovníci. Výrazně do popředí se prodere Christine - sledujeme její osobní život i (dost neuvěřitelnou) proměnu z role oběti do role predátorky a mstitelky. Autor tahá čtenáře za nos celkem urputně, až je jasné, že onen padouch, který se rýsuje zhruba v jedné třetině knihy, ještě není konečná. Závěr dost kakofonický a rozmotání některých dějový linií (milostný čtyřúhelník) ponecháno na čtenářově fantazii, aby si dosadil proč a jak. Inspirace HH je docela patrná - motiv osudové lásky, komisařův nebezpečný protivník přecházející z jedné knihy do druhé, a kdo ví, třeba se v příštích dílech ke slovu dostane i démon alkohol?!
Nebylo to špatné čtení, ale oba dva předchozí díly byly prostě o hvězdičku lepší.

nemeckovatereza
03.08.2016

Vilas1979 líp než tady pán bych to nenapsala ;)

Selinute
02.08.2016

Tma je brilantně napsaný thriller.
Je trochu jiný než předchozí díly a rovněž postava majora Servéze zde není tak výrazná. Děj provokuje svým tématem stalkingu a manipulace a vybízí čtenáře k zamyšlení.
Tma, jejíhož konce nedohlédnete a v žaludku cítíte její symptomy...
Tma, pro mě až do samého konce neproniknutelná, plná napětí a strhující.
Tma, rozhodně jedna z nejlepších knih.

SimonaM86
02.08.2016

Musim rict, za za me nejslabsi dil z cele serie. Nektere pasaze zbytecne protahovane az zdlouhave, ale na druhou stranu je az neuveritelne jak nekdo muze ovladnout a znicit zivot nekomu, kdo se mu nezlibi.

apfele
02.08.2016

Četla jsem Mráz i Kruh, ale Tma mi přijde jako nejlepší ze všech. Napínavé od začátku do konce.

petra7942
01.08.2016

I když major Servaz je zde hodně upozaděn,kniha je napínavá,čtivá a ke konci jsem jí zhltla jedním dechem...

Hella
30.07.2016

Dobré, resp. výtečné, přestože do plného počtu hvězd tomu přece jenom ještě něco málo chybí. A každopádně se zcela ztotožňuji s komentářem Vilas1979 - vystihl to dokonale.

Arocrynn
30.07.2016

S postupující sérií se mi knihy čím dál méně líbí, a tak ubírám hvězdy a ubírám...
Tma mi přišla již tak překombinovaná, až byla neuvěřitelná. Nejsem si jistá, jestli ještě stále "tančí" na hranici mezi detektivkou a sci-fi, nebo už "přepadla" přes okraj. Jen si představte, že byste byli na místě pachatele / pachatelů a rozhodli se něco takového udělat jinému člověku, to mít tak vybavení jak z "Nepřítel státu", jinak nevím. A skutečně věříte, že žádná z obětí neměla ve svém okolí nikoho, ale opravdu nikoho z rodiny, přátel či známých natolik rozumného, aby jí uvěřil? Tedy, že "všechny" oběti neměly nikoho... Zdálo se to jenom mě, nebo se lidi z okolí obětí skutečně chovali zcela nelogicky (viz "šéf a sklenička s léky z šuplíku") - opravdu všechny(!) postavy mají jen dvě polohy, černá - bílá, vypnuto - zapnuto?! A co mělo znamenat Catherinino dětství? Jako třešničku na dortu? Tak to už byla třešeň na třešni - snad, aby nás více "mrazilo". No, nepovedlo se. A "hvězdná zápletka"? Tak to je už triple třešeň.
O nelogičnostech v rádoby vyšetřování, policejních postupech a forenzních analýzách už ani nemá smysl hovořit - nezasvěcenému je to jedno, zasvěcený chápe sám...

PS: Dávám dvě hvězdy za "útulek" pro nemocné a odložené policisty tam někde v Pyrenejích! :-D :-D :-D A jdu smíchy umřít do křoví...

adicek8
28.07.2016

Tma se mi zatím líbila z dosavadní trilogie nejvíce. Tohle téma stalkingu / systematické manipulace/devastace něčího života čtu sice v poslední době už po několikáté, (až mám pocit, že se z toho stává "povinné téma", které si musí každý autor thrillerů aspoň jednou vyzkoušet) nicméně napsané to bylo skvěle, při čtení to se mnou cukalo a opravdu jsem nenáviděl všechny ty "blbce", co Christině nevěřili. Závěr jsem sice prokoukl předem, ale vůbec mi to nevadilo. Celkový zážitek byl super, 600 stran uteklo jako voda, a přestože je Christinin příběh rozpitvávaný docela podrobně, tentokrát jsem neměl pocit, že to bylo délkově přehnané a že by bylo potřeba něco ubírat. Na případný další díl už se předem těším.

skipiii
25.07.2016

Jednoznačně nejlepší díl. 600 stran, prvních 400 jsem jen tápala jak to celé bude a posledních 200 jsem přečetla jedním dechem! Pro mě super rozuzlení a parádní konec až do poslední stránky.Tohle se opravdu povedlo!

ivousekk
15.07.2016

Tma nemá chybu. Pro mne nejlepší z vydaných dílů. Hodně se mi líbilo jiné pojetí, kdy sledujete dvě dějové linie a napjatě očekáváte, kdy se protnou. Skvěle vystavěná hra na kočku a na myš. Při představě, že se mnou někdo dělá to, co se dělo Christine, je mi fakt špatně. Celý příběh má spád, neustále vás udržuje v napětí a téměř do posledních stran čekáte, kdo je zatím vším v pozadí. A pokud jste nečetli Mráz a Kruh, nevadí. Věcí, které by navazovaly, je minimum. Tím ale neříkám, že si je nemáte přečít, určitě ano. A Tmu, tu prostě přečíst musíte! :)

Hejtmy
12.07.2016

Po výborném Mrazu a podle mě trochu slabším Kruhu je Tma prozatím vrcholem celé série. Ačkoliv je pravda, že komisař Servaz tentokrát příliš prostoru nedostane, tak příběh je velmi zajímavý a hlavně je napsaný takovým stylem, že se kniha čte téměř sama. V porovnání s Kruhem ubylo odboček, děj je přímočarý a směřuje ostrým tempem k závěrečnému (byť částečně očekávanému) rozuzlení. Zde bych viděl jedinou drobnou slabinu knihy, protože závěr je podle mě až příliš useknutý a padesát (a třeba i sto) stran navíc by neuškodilo, přičemž psychologie některých postav není úplně dovysvětlena. Naopak oceňuji to, že Minier tentokráte nekladl takový důraz na Servazovo soukromí, což mě u Kruhu místy až otravovalo. Takže za mě skvělá kniha a jedna z vůbec nejlepších detektivek, které jsem za posledních pár let četl.

upol
11.07.2016

Začala jsem divně - od tohoto třetího dílu. Pak mi došlo, že to asi navazuje na předchozí události. Ale ne zase tak moc, myslím, že je to samostatný příběh. A je super. Teď nevím, jestli si mám koupit Mráz nebo Kruh (že bych to vzala pozpátku?). Konec je otevřený, tak se asi dočkáme dalšího dílu. Už se těším. Minier se stal mým oblíbeným autorem. Byla jsem ráda, že má kniha přes 600 stran, s postavami jsem se nechtěla rozloučit. Za mě plný počet bodů.

Jana_Hlus
08.07.2016

Martin Servaz ještě není úplně ve formě, ale někdo chce, aby vyšetřil již uzavřenou sebevraždu, a tak se rozjíždí místy až neuvěřitelný příběh psychické manipulace, dlouho není jasné, kdo v tom má prsty, ale my víme, že se můžeme spolehnout na Martina, že na to přijde. Místy je jednání hlavně jedné z obětí Christine poněkud neuvěřitelné, ale na druhou stranu, jedná se o detektivní thriller, kde jsou asi hranice trošku jinak nastavené. A jako bonus, jak už jsme u Bernarda Miniera zvyklí, nejedná se pouze o detektivku, záběr je mnohem širší, takže si nejenom rozšíříme znalosti opery, ale dozvíme se i zajímavá fakta o kosmonautice. Kniha je pořádná "bichle", ale čte se výborně.

Ajuszka
27.06.2016

Zase naprosto perfektni cteni! Uz se tesim na dalsi dil!

Vilas1979
24.06.2016

Na třetí případ majora Servaze jsem se hodně těšil, po dočtení nemohu říci, že bych byl zklamán, ale čekal jsem trošku něco jiného. Tma se totiž od předchozích dvou dílů dost liší, máme tu mnohem méně Servaze a jeho osobních problémů, jeho kolegové se v knize sotva mihnou a linie s Julianem Hirtmanem je zcela uložena k ledu. Tedy vše, na co jsem se tak těšil, bylo upozaděno. Příliš mne neuspokojilo ani navázání na předchozí děj. Cože? Servaz se zhroutil, je na nemocenské a už několik měsíců pobývá v léčebně pro podobně unavené policisty? Tohle mi k němu vůbec nepasovalo. Případ tak vyšetřuje zcela neoficiálně a prakticky sám. Tma je tedy takovým intermezzem, pauzou v honbě za Hirtmanem, a nakonec vlastně proč ne, rozumím autorově snaze zkusit to zase trochu jinak. Zápletka je velmi dobře vymyšlená a propracovaná, Minier se naučil tahat čtenáře za fusekli skoro tak dobře jako Nesbo, avšak vyšetřování samotné trvalo na můj vkus nějak krátce, začalo příliš pozdě a najednou je hlavní padouch odhalen a do konce knihy ještě pěkných pár desítek stránek zbývalo. Nu, moc jsme si Servaze tedy neužili, možná o to větší důvod těšit se na další díl. Tentokrát jen čtyři hvězdy. Tak trochu i za tu těhotnou kosmonautku, těžko uvěřit, že by jí to prošlo.

happy-smile
23.06.2016

Dobře napsané, opět taková knížka, kterou člověk čte jedním dechem. Minier umí skvěle vyvolat pocit stísněnosti a neustálého napětí. Na druhou stanu to podle mě mohla být o dost kratší. Některé pasáže už se mi zdály zbytečné, protože pořád opakovaly to samé téma. Ano, dalo by se také říct, že ho prohlubovaly, dokreslovaly atd., ale podle mě by zkrácení Tmě ve výsledku spíše prospělo. Jinak velmi důstojné pokračování a už se těším na další díl.

Didi15
22.06.2016

Mráz byl skvělý, Kruh byl skvělý, ale Tma je naprostá bomba. Strhující příběh, naprosto geniální . Nemohu se dočkat dalšího dílu.

Gibis
21.06.2016

Strhující, skvělé, neodložitelné....

majkuska
21.06.2016

Nemůžu se dočkat další knížky :)

ginevra155
15.06.2016

Nadšení nesdílím. Po předchozích 2 knihách Mráz a Kruh jsem očekávala více. Postavy se mi zdály svými reakcemi nepravděpodobné. Ode zdi ke zdi...Z nejhlubší deprese k obdivuhodnému odhodlání.... trochu sci-fi

nemeckovatereza
15.06.2016

Tak snad se dočkáme pokračování dřív než za rok ;)

Mischone
12.06.2016

Jak tohle dokáže mít někdo "promyšlené" to nechápu, je to úžásné :) Takové napětí, do posledních stran člověk prostě nic neví, stále je nějaké překvapení a napsané je to tak skvěle, že ztrácím slova. Doporučuji určitě a jak jinak než 5* Dokonalé to dílko.

Luciecs
12.06.2016

Naprosto neskutečné .. já jsem opět nadšená. Už se těším na další pokračování...

kneslova
11.06.2016

Knize dávám 5 hvězdiček a tentokrát je to hodně velký psycho...

BarBarBar
10.06.2016

DOKONALOST!!!!!! Další knihy prosím :)

astroweb
09.06.2016

To byla teda pecka, přímo bomba, třetí kniha od autora a čím dál lepší !!!

Danee
08.06.2016

Výborná kniha.....Po chvilce jsem se zacetla a nemohla jsem se odtrhnout.. kniha ma obrovsky spad a do poslední chvilky jsem nevěděla, kdo za tim vším vlastně stojí;) Ač je zde plno zvratu je kniha stále logická a neprekombinovana..Vřele doporučuji.)

martina4041
06.06.2016

Po pomalem zacatku, se kniha rozlela takovym rychlim spadem, ze jsem se musela nutit prestat cist abych vubec rano vstala do prace

encyklopedie
04.06.2016

.....tak jsem zatím přečetl 400 stran, ale už ted můžu dát 5 hvězd, protože až to dočtu, tak jich budu potřebovat aspoň 8 ..... Minier se stává fenoménem, tak jako kdysi Milenium.
Gradující "průser" Christine a rozjíždějící se pátrání Servaze dělá ze Tmy tmu nejtemnější.
Perfektní......
kniha už je samozřejmě dočtena!!!

Syndrom E
Syndrom E