Sestry

Sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398124/bmid_sestry-FEj-398124.jpg 4 1337 341

Martin Servaz série

Květen 1993. Začínající policista Martin Servaz se účastní neúspěšného vyšetřování dvojnásobné vraždy sester oblečených v šatech k prvnímu svatému přijímání. Místo činu nápadně připomíná scénu z knihy Erika Langa, známého autora thrillerů, kterého se však nepodaří usvědčit. O pětadvacet let později je Servaz povolán k vyšetřování záhadného úmrtí v domě stejného spisovatele. Podaří se najít souvislost mezi oběma případy a dopadnout vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Soeurs , 2018

Liss93
22.02.2021 4 z 5

Kolegyně, které mi Miniera doporučily měly s tímto dílem největší potíže kvůli více časovým liniím. U mě to bylo naopak, více linek a jejich vývoj v čase mi přišel osvěžující a bavil mě. Zajímavý námět, pouze zápletka mi přišla přitažená za vlasy s tím, že nebyla úplně originální, což mě zklamalo. Ale určitě to nebyl podprůměrný díl.

oleg
22.02.2021 5 z 5

Opět pěkné čtení,sice bych ubrala někdy až moc podrobného popisování,ale jinak napínavé....

janina66
16.02.2021 5 z 5

Opět skvělé! Krásně propracovaný příběh ze začátku kariéry Martina, až po současnost. Jsem zvědavá, zda bude pokračování. Musím, ale říci, že 1.-3.díl se mi líbil daleko více. Stále jsem čekala, až se Gustav probudí v nemocnici na konci knihy, že řekne Martinovi konečně tati. Ale zůstalo jen u mého přání. Snad příště.

el-zbych
13.02.2021 5 z 5

Opet skvela...

vera4669
05.02.2021 5 z 5

"Dobrá, řekl si, mám vyčištěné dásně a hrudní koš se mi začíná hojit. Je čas znovu se pustit do boje ..."
Typický nesmrtelný Servaz a proto ho milujeme. Minulý díl byl slabší, ale tento byl zase pecka, kniha mě bavila od první strany a nepustila až do konce, musím honem koupit Údolí :-)

markinho962
04.02.2021 3 z 5

Nejslabší díl série

sioux
01.02.2021 3 z 5

Minier je pro mě záhada, něco se mi hodně líbí a něco skoro vůbec. Sestry jsem nedočetl, tak nějak jsem byl zklamaný i z toho, že jsem doufal, že to bude nějaký temný thriller, kde se vyskytují řádové sestry... ale byla to obyčejné vyšetřování, které mě ze začátku vcelku bavilo, ale v závěru to úplně ztratilo šmrnc a sílu a poslední kapitoly už jsem nedočetl.

Agnesita
27.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Ach jo, proč autor musí do děje stále tahat ohrožení Martinových blízkých?! Fakt už mě to naštvalo. Tak proto o hvězdu míň.

Matuko05
25.01.2021 5 z 5

Veľmi prepracovaný príbeh/zápletka. Páčilo sa mi ako autor obsiahlu časť knihy venoval minulosti, až som mal pocit, že som čítal dve kratšie knihy, ktoré na seba priamo nadväzujú. Výsledok ako inak na výbornú. Teším sa na ďalšie knihy.

Faila
23.01.2021 4 z 5

Minier trochu zpomalil a napětí vyměnil za trochu hlubší a ještě o krapet propracovanější příběh. Opět velká paráda!

Paulika
18.01.2021 4 z 5

Ale jo šlo to. Asi nejpohodovější kniha celé série. Vadilo mi docela dost vaty, kniha mohla být o třetinu kratší, ale už jsem si u pokračování několika sérií zvykl, že knihy jdou do kvantity stran než do kvality příběhu. Holt daň za odměny zavedeným autorům za počet stran než za příběh. Celkově ale stále nadprůměrně a těším se na Údolí. Doporučuji.

Joyce24
16.01.2021 4 z 5

Moje úplně první setkání s tímto autorem. Na začátku jsem si říkala, že jsem asi sáhla ve výběru knihy vedle, ale po chvíli se příběh slibně vyvinul a konec mě i částečně překvapil.

mataj
13.01.2021 4 z 5

Tak tohle byl celkem zamotaný thriller. Propojení případů, které se odehrály s odstupem 25 let bylo perfektní a promyšlené. Celkově se kniha hodně dobře četla a ani o napěti nebyla nouze. A i když mi rozuzlení přišlo trochu "zvláštní" určitě bylo nečekané a překvapivé. Závěr knihy (akcie fanoušek) mi však přišel jaksi navíc a zbytečný. Nicméně kniha je to velice povedená a zajímavá. Už se těším na další díl - Údolí. :)

annettka1098
07.01.2021 4 z 5

Má první kniha od autora a začínat serii posledním dílem není ideální, ale stalo se. Kniha začínám případem vražd dvou sester z roku 1993. Tato část mne bohužel moc nebavila. Autor mě nějak nedokázal přesvědčit, aby mě vražda dívek zajímala a chtěla jsem ji přijít na kloub.
Nicméně cca v 1/3 knihy se ocitáme v roce 2018 a tady mne už autor dokázal zaujmout a já jsem chtěla vědět jak to celé je.
Přestože jsem ke konci měla pocit, že autor celou věc strašně natahuje, musím uznat, že mě dokázal překvapit.
Původně jsem si říkala, že si od autora nic dalšího nepřečtu, že to prostě není můj šálek kávy, ale nyní si nejsem jistá. Myslím, že když na autora někde narazím, rozhodně další knihu neodmítnu.

Lindulinek
03.01.2021 4 z 5

Skvělá kniha. Dobře se čte. S tímto autorem mám jen jediný problém: knihy by mohly být o třetinu kratší. Jsou zde nekdy až zbytečně rozsáhlé popisy kde čeho.

zdendula31
28.12.2020 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů...

Zlajda95
19.12.2020 3 z 5

Rozhodně to není špatná detektivka, ale v porovnání s prvními třemi knihami téhle série, je to prostě slabší. Možná jsem se Servaze přejedla, možná Minier už zkrátka nemá co říct.

m_martina
17.12.2020 5 z 5

Od této knihy jsem se zase nemohla odtrhout a stránky jsem nestačila obracet. Domnívala jsem se, že tímto dílem je série uzavřená, ale není. A proto se budu těšit na pokračování.

Ales.BD
12.12.2020 4 z 5

Tentokrát bez Hirtmanna, což je jedině dobře. Skoro jsem litoval, když děj přeskočil do současnosti. Jinak celkem nadprůměrná detektivka.

klokan.1905
23.11.2020 4 z 5

Sestry...
V pořadí již páté pokračování z mé oblíbené série Martin Servaz... Přiznávám, že mám pro knížky od Bernarda Miniera slabost... Ať už se jedná o tuto sérii, nebo i o Zkurvenej příběh, který vyšel mimo tuto sérii... Sice jsou to vše pořádné bichle, ale čtou se moc dobře...
V tomto dílu nás autor v první polovině knihy zavede do počátku policejní kariéry Martina Servaze, jmenovitě do roku 1995, kdy dochází k vraždě dvou sester, a to Ambre a Alice Oestermanových... Místo činu a vše v okolí nasvědčuje tomu, že vrahem by měl být známý spisovatel thrillerů Erik Lang...
V druhé polovině knihy nás autor zavádí do roku 2018, kdy Martin Servaz stále slouží u kriminální policie a je přivolán k záhadnému úmrtí, ke kterému dochází v domě Erika Langa...
Opět napínavé čtení...
Mně nezbývá, než se těšit na šesté pokračování, které snad vyjde příští rok a mělo by se jmenovat Údolí...

vraždy Francie francouzská literatura napětí sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960