Marina

Marina https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115938/bmid_marina-Q1d-115938.jpg 4 302 77

„Po patnácti letech se mi vrátila vzpomínka na ten den. Viděl jsem toho mladíka, jak se potuluje mlhou kolem nádraží Estación de Francia, a jméno Mariny mě znovu zasáhlo jako čerstvá rána. Každý z nás má ve své duši zamčené nějaké tajemství. A tohle je to moje.“ Píše se rok 1980 a mladý student Oskar Drai na jedné ze svých zasněných toulek potkává odvážnou Marinu. Společně se vydávají za záhadným znamením černého motýla. Nemají však ani tušení, jaké hrůzy na ně v temných uličkách Barcelony čekají.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Marina , 1999

veroni83
11.05.2014 4 z 5

Klasický Zafón, vynikajúco prepracovaný príbeh, pútavý, napínavý, ... ale zdal sa mi trošku rozprávkový, príliš neuveriteľný, možno to spôsobil fakt, že kniha je určená pre mladšieho čitateľa... Určite však stojí za prečítanie, ak máte radi jeho predošlé knihy.

aliali
06.02.2014 5 z 5

Přečtená jedním dechem, často jsem i dýchat zapomínala. Zafón ani tentokrát nezklamal.

SaDiablo
03.12.2013 4 z 5

Zajímavá kniha, nejvíce mě zaujal příběh a postava Germána, mrzelo mě, že jsem se o něm nedočetla víc.

Matthewpecek
20.11.2013 5 z 5

Chápu že se tahle knížka nemusí lidem moc líbit. Ale pro mě,který je silný melancholik a má trošku jiný styl ve vybírání knih je to úžasná knížka. Originální příběh,jak už tu někdo psal:Mlaý horror,malá detektívka,malá romance. Pro mě úžasná knížka:)

Adele02
02.10.2013 3 z 5

Spíš 3,5.
Celkově pěkná knížka, ale některé pasáže jsem měla chuť přeskočit. Styl C. R. Zafóna mě moc nezaujal, ale zato konec, ten byl teda pekelný. Jak to může udělat???

kusma
22.08.2013 4 z 5

Jsem Zafónův fanoušek, tak mě snad nemůže zklamat. A ten jeho občasný kýč prostě můžu.

Brabikate
31.07.2013 4 z 5

V tomhle příběhu se skloubily prvky viktoriánského hororu, napínavé detektivky i citlivé romance. Prostřednictvím Mariny se podíváte do jednoho z nejzajímavějších měst Evropy, zažijete napínavé dobrodružství a chvílemi se možná budete i bát. Doporučuji ji spíše mladším ročníkům, ale ani dospělý čtenář by ji jen tak neodložil...

Venezia
08.06.2013 4 z 5

Bola by to krásna kniha, má atmosféru, krásne myšlienky - len nebyť tej sci-fi či hororovej odbočky. Pýtam sa - prečo?

Disease
22.05.2013 3 z 5

No tak zatím nejslabší Zafón, asi fakt spíš pro mládež. Místy to sklouzává až do takového gaimanovského kýče. Ještěže tenhle chlap umí psát.

MartinaF
27.03.2013 4 z 5

Knížka byla pěkná, ale hodně temná a připadala mi hodně pochmurná a smutná. Příběh byl hezky zpracovaný a místy jsem se i bála.

Becky19
11.02.2013 5 z 5

Pěkná knížka se skvělou atmosférou.

Melanka
26.01.2013 4 z 5

Strašidelný příběh, určený spíš pro teenagery. Ale atmosféra tajemné Barcelony zase funguje. Ano, Zafón baví.

wally
05.01.2013 5 z 5

Autor pokračuje v úžasných dílech....to jak dokáže popsat Barcelonu, vytvořit atmosféru a pohltit čtenáře je talent, který nemá jen tak některý spisovatel a proto jej řadím mezi současné spisovatelské velikány.

Oophaga
27.08.2012 3 z 5

Další Zafónova kniha, v níž spisovatel využívá Barcelonu jako kulisu pro „gotický román“, sice vyšla v edici pro mládež nakladatelského domu Albatrosmedia, odrostlejší čtenáři se ovšem nemusí bát přílišné infantilizace. Stačí přistoupit na autorovu hru balancující na tenké hraně pocty a parodie žánru. V jeho rámci jsou všechny ženy krásné, štíhlé, chorobně bledé a ideálně na smrt nemocné. Ty, které se dožijí dospělosti, mají oblíbená povolání typu operní zpěvačka či famózní herečka. Zpravidla oplývají tajuplnou či temnou minulostí a dramatickou budoucností. Muži jsou jimi poháněni do tenat šílenství a zatracení nebo zarmouceného vzpomínání. Jedním z nich se stane i hlavní hrdina – zasněný student internátní školy, který při svých toulkách městem překročí symbolický bludný kořen (omylem ukradne památeční hodinky). Vybere si tak dokonalé načasování ke vstupu na dekadentně romantickou scénu zdobenou vpovzdálí komparzem frankensteinovských loutek.

Christo
31.07.2012 4 z 5

Zase ta krásná Zafónova Barcelona. Atmosféra je to, co nejvíce miluji na Zafónových knihách a zase jsem si ji vychutnal.

jasmína
26.04.2012 5 z 5

Ano, co víc dodat, než předešlý komentář, snad se mi to líbilo víc než Stín větru, podobně jako Andělská hra, vynikající četba !! Doporučuju !!

superrodina
01.04.2012 5 z 5