Manželovo tajemství

Manželovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207632/bmid_manzelovo-tajemstvi-UUl-207632.jpg 4 2878 753

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

PetraDD
13.08.2020 5 z 5

Kniha jen dokazuje, ze vse ma sve dusledky a drive ci pozdeji Vas, nebo nekoho blizkeho dostihnou:)
Co me nebavilo byly castI s Tess a Willem, nezajimave

novina
11.08.2020 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Epilog byl třešničkou na dortu.

cmelda87
06.08.2020 4 z 5

Jelikož jsem Manželovo tajemství četla v elektronické podobě,tudíž jsem podle zadní strany knihy nevěděla o čem to bude,tak mi chvíli trvalo vyznat se ve všech těch jménech a celkově se začíst. Pak už to šlo a dost se mi líbila zpracovaná psychologie postav a jejich vztahů. Příběh byl dobrý. A epilog ještě lepší :-)

Amifa
05.08.2020 5 z 5

Tak tato kniha na me udelala velky dojem. Zajimava zapletka a prolinani pribehu, prislo mi, ze je vse opravdove - nepritazene za vlasy a uveritelne. Doporucuji.

Vlak7
04.08.2020 3 z 5

Lepší 3*. Nejlepší byl epilog.

zimolka
02.08.2020 5 z 5

Nádherný příběh,chybí mě tu hvězdičky :) dala bych určitě více.

Šárka345
29.07.2020 5 z 5

Propletené osudy .... Zajímavé čtení jak všechno souvisí se vším... :0)))))

Jája92
20.07.2020 4 z 5

Kniha mě zaujala a rychle jsem se do ní začetla, zvědavá, jak to dopadne.

vikyna9
19.07.2020 4 z 5

Zajímavé čtení. Z nesouvisejících osudů se nakonec stane propletenec. Kniha po dočtení nutí k zamyšlení.

Lienilda
14.07.2020 4 z 5

Pro mě hlavní předností tohoto románu bylo vykreslení psychologie postav, matka-dcera, tchýně-snacha. Překvapil mě popis podzimního počasí a pouštění draků o Velikonocích a po chvíli jsem si uvědomila, že se kniha odehrává u protinožců a počasí je tudíž obráceně než u nás. Tajemství manžela bylo překvapením. Moje třetí kniha od Moriarty a co mě začíná už trošku nudit je opakující se postava matky dětí školou povinných (=účastnice kvizovych večerů, dobrovolnice ve škole atd atd)

martina7276
09.07.2020 4 z 5

Zezacatku jsem si rikala, ze co to.. spousta nesouvislych pribehu, az se to pak zacalo vse spletat dohromady v jeden velmi zajimavy pribeh k zamysleni. Hodne me bavil zvlast Epilog... (jo ja vim :))

Nymfadora.T.
06.07.2020 4 z 5

Tak tahle byla mnohem lepší než předchozí (Úplně cizí lidé)... dobrý námět, zajímavě propletené osudy, čtivé, za mě dobré...

Andi
03.07.2020 3 z 5

Spletenec, který se pomalu rozplétá. Ale třeba linie Tess se mi zdála nadbytečná - několikrát jsem měla pocit, že je děj uměle natahován, jen aby se něco dělo. Pěkný závěr, boží mlejny melou. Epilog byla zajímavá perlička.

Mirin1349
23.06.2020 3 z 5

Ten pocit, kdy je epilog o jedné straně o celou třídu výš než zbytek knihy… Už jen kvůli němu to mělo význam číst a v něm jsem našla vlastně to největší poselství, co všichni tak nějak v hlavě máme, ale moc často o něm nepřemýšlíme. Jak nikdo nevíme dne ani hodiny, jak jedno rozhodnutí může ovlivnit vše a zároveň nic, jak se kolikrát trestáme za něco, co naše chyba vlastně ani nebyla nebo se naopak cítíme morálně na výši, i když odkrytá pravda by nás setsakramentsky bolela.

Celý děj tak nějak hezky plynul, osudy tří žen se v půlce hezky provázaly dohromady a příjemně se to všechno četlo. Moje chyba, čekala jsem asi větší drama, tajemství, zvraty. Nakonec to byl příběh, který se sice hezky četl, ale pro mě až tak šokující nebyl.

Nikusha
18.06.2020 4 z 5

Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Šílený spletenec, který na konci dává jasný smysl. Od poloviny knihy jsem se nemohla odtrhnout.

jes09
11.06.2020 4 z 5

Příjemné čtení, různé osudy lidí, kteří nemají společný život se propojí.

IvetaSl
08.06.2020 4 z 5

Tak tahle kniha se povedla. Je to moje čtvrtá kniha od této autorky a řadím ji na druhé místo. U této knihy se nedalo předvídat, opravdu jste byli napjatí až do konce. A pak se to krásně propletlo, spojilo. A nakonec Epilog - samé kdyby, co by. Ale na to se opravdu nehraje.

Mnaui
04.06.2020 5 z 5

Příběhy tří žen, zdánlivě spolu zcela nesouvisejici. Postupně se stále více propletají. Autorka dokázala mistrně propracované. Nenapadne, postupně, tajemně. Závěrečné co by, kdyby vážně nemělo chybí. Člověka nutí zamyslet se, zda podobné alternativy nečíhají i v jeho minulosti ...?

iiiccc
27.05.2020 5 z 5

Úvodem chci jen říct, že jsem od začátku věděla, kde je v jednotlivých příbězích zakopaný pes. Ale překvapivě mi to vůbec nevadilo. Všechny linky byly zajímavé a celá kniha byla dobře napsaná. Pro čtenáře není těžké sžít se s jednotlivými postavami, protože je na ně nahlíženo z více pohledů a zároveň nejsou jasně stanovené černobílé charaktery. Těším se na další autorčiny počiny.

stesti.s.knihou
25.05.2020 4 z 5

Manželovo tajemství je knihou s typickým Lianiným rukopisem. Ženské hrdinky jsou stavěny do patových situací, jakými jsou např. nevěra, zásadní lež, zrada blízké kamarádky. Jakožto čtenář sledujeme jejich schopnost se s nelehkými událostmi vypořádat a ponechat si alespoň zbytky důstojnosti.
Knihy Liane Moriarty jsou na jednu stranu snadno čitelné a srozumitelné, na druhou stranu ukazují situace, které jsou všude kolem nás a které se třeba i nám samotným dějí. Hlavní hrdinky jsou inspirativní, často se jedná o úspěšné sebevědomé ženy, jejichž život je zdánlivě dokonalý. Tuto dokonalost naruší tvrdá rána, s níž se musí vypořádat.
A nejinak tomu bylo i v Manželově tajemství. Mám však jednu výtku. Před asi měsícem jsem shlédla obě série Sedmilhářek, což je seriál natočený podle Lianiny stejnojmenné knihy. A Manželovo tajemství bylo Sedmilhářkám tak strašně podobné... Osudy postav se mi prolínaly - matky, jejich děti, základní škola, trable v manželství, historická tajemství... Vzhledem k tomu, že Manželovo tajemství vyšlo dříve, Sedmilhářky jsou lepší a propracovanější verzí obdobného tématu. Avšak když to nedejbože někdo vezme v opačném pořadí (stejně jako já), Manželovo tajemství působí jako chudý příbuzný Sedmilhářek :)
Z toho tedy plyne ponaučení - pokud jste ještě ani jednu knihu nečetli, začněte Manželem :D