Manželovo tajemství

Manželovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207632/bmid_manzelovo-tajemstvi-UUl-207632.jpg 4 2877 753

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

Anet2106
16.07.2021 3 z 5

Přišlo mi to jako průměrná kniha s průměrným příběhem. Moc mi nesedl styl psaní. Nejvíce se mi asi líbil závěr, který byl vlastně celým poselstvím knihy, tj. že každé maličké rozhodnutí, které uděláme nás může v budoucnu docela významně ovlivnit. Což je určitě pravda a je super se nad tím občas zamyslet :)

kačenka80
10.07.2021 3 z 5

Ze začátku byla kniha nudná ale od poloviny se rozjela. Konec byl zajímavý ale dal se předpokládat. Tady bylo vidět, že Boží mlýny melou pomalu ale jistě. Někdy je lepší nevědět tajemství protože se otevře Pandořina skříňka a není cesty zpět.

dlabikk
05.06.2021 3 z 5

Hodně dobře napsaný thriller se zajímavou zápletkou. Příběh jsem si užila až do konce.

ladyxx
25.05.2021 3 z 5

Pozitiva: Líbilo se mi téma ve stylu "všechno má své následky", což si uvědomily všechny hrdinky v knize, a co si možná můžeme uvědomit i v našich životech. Postavy byly velmi dobře psychologicky vykresleny, dokážu si představit, že by zrovna takhle přemýšlely a konaly. Skvěly epilog ve stylu "co by bylo, kdyby...". Hezká obálka.

Negativa: Kniha je zdánlivě přehledně rozdělena událostí do 7 dní v týdnu a podrozdělena do kapitol, ale to je jenom iluze. V oddíle věnovaném událostem jednoho dne totiž lze najít i události z jiného dne (např. v pátečním oddíle se vyskytují úryvky z nedělního dne), což akorát čtenáře mate, a takové striktní dělení pak ztrácí smysl. Kapitoly jsou nazvány slovně psanou číslovkou, a protože obvykle přehazují děj na jinou hrdinku, chvíli trvá se v tom zorientovat - mnohem praktičtější by bylo rozdělit kapitoly podle jména ústřední osoby (např. "Cecilia"). V knize jsou některé zbytečné pasáže, např. stránky věnované minulosti Lucy, nebo krátké odstavce vztahující se k historickým událostem spojeným s Berlínskou zdí. Příběh se má odehrávat v Sydney, ale celou dobu jsem měla pocit, že je děj zasazen do nějakého vnitrozemského maloměsta.

Schary
20.05.2021 5 z 5

kniha se četla sama. Zajímavý zamotaný příběh tří žen a lidí kolem nich....Oceňuji autorčine vsuvky, co by bylo kdyby...

LasakovaLe
19.05.2021 5 z 5

Z knihy jsem byla nadšená. Mám ráda tuto autorku a opět nezklamala. Za mě top

cerna7151
22.04.2021 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá, příběh dotažený do detailu. Určitě to nebyla moje poslední kniha téhle spisovatelky.

Marsí5
19.04.2021

Od knihy jsem čekala trochu větší napětí, děj byl pro mě docela předvídatelný. Upřímně mi není úplně jasná role Tessiny dějové linky, přijde mi, že by tam ani moc nechyběla. :-D
Příběh má lepší a horší části. Připodobnila bych to k lepšímu a horšímu dni autorky při tvorbě tohoto díla. Úplně nejlepší část je závěrečný epilog - ten se velice povedl :-)
Hodnotím jako lepší průměr, ale čekejte spíše klidnou oddechovku ;-)

Acnaj
17.04.2021 5 z 5

Nejdříve mi trvalo se do příběhu dostat a zorientovat se v něm, ale nakonec jsem se nemohla odtrhnout. Neuvěřitelné napínavé, výborně vymyšlené...

MišusWinner
16.04.2021 4 z 5

Po přečtení Sedmilhářek mě tahle kniha přijde o něco slabší. Rozuzlení už v půlce knihy, pak se nic neděje a pak až zase ke konci další rozuzlování.

Bauriska
14.04.2021 3 z 5

Průměr. Ale příjemný, oddechový, sem tam lehce napínavý průměr. S krásným obalem. Tak proč ne.

Nunynka
12.04.2021 5 z 5

U této autorky mám vždy problém se začátkem. Trvá mi chvíli než pochopím kdo ke komu patří. Ale pak je to jízda. V knize jsou velmi dobře popsané pocity všech postav a vůbec to není nudné. A ten epilog mě dostal nejvíc. Vždy po přečtení knihy přemýšlím,jak by to asi bylo dál nebo kam by se cesty postav z knihy mohly ubírat. A tady to bylo vysvětleno krásně.

INCOGNITOREADER
07.04.2021 3 z 5

Hodně spletitý děj, hlavně z počátku. Sledujeme vlastně tři příbehy, které se postupně zamotávají do sebe. Tess, Cecílii a Rachel. Příběh Rachel mě bavil asi nejméně.
Celá kniha plyne hodně pozvolně a pomalu. Čekal jsem, že se konečně něco stane, nějaký zvrat, který něco změní. Ale i když tam k nějakému odhalení dojte, tak pro mě nebylo tak nečeká a překvapivé. Vlastně jsem jen pokrčil rameny a čekal co bude. A nedočkal se. Děj negraduje jede tak pořád v tom stejném tempu a je to škoda. Sedmilhářky byly výborná kniha. Tady se pro mě jedná o docela zklamání.

Nikychlupova
02.04.2021 4 z 5

Romantika a napětí - tohle se mi líbilo.

Kavalos
30.03.2021 5 z 5

Moje první knížka od této autorky, nechtěla se mi odkládat. Příjemné čtení, napjatější části často odlehčeny - především vtipnými myšlenkovými pochody postav, které mě nejednou pobavily. Povedené.

Biba_with_Book
29.03.2021 5 z 5

Jak uz bylo napsano - take jsem se ze zacatku v postavach ztracela a nevedela, co si myslet. Od precteni dopisu ale pribeh dostal spad a prekvapilo me, jak sikovne autorka dokazala postavy propojit, to prolinani a prehazovani vypraveni me neustale udrzovalo v napeti.
Kdyby tak clovek dokazal nahlednout do budoucnosti a mohl videt, jakym smerem se bude jeho zivot diky ruznym rozhodnutim, ubirat.

denča1000
19.03.2021 4 z 5

Nejdřív mi trvalo se zorientovat v postavách, přeskakování mě mátlo, protože jsem nečekala, že se děj odehrává ve více rodinách. Trvalo mi se začíst a několikrát jsem proto knihu odložila.

Pak jsem tomu začínala přicházet na kloub a naopak jsem se nemohla od knihy odrhnout.

Když potom Rachel sedla do auta, bylo mi jasné, co se stane, ale následky jsem čekala horší.

Kniha je za mě povedená a moc fajn čtení.

Han-nah
15.03.2021 4 z 5

První kniha této autorky. Ze začátku jsem se nemohla začíst, než jsem si srovnala 3 dějové linky a postavy k nim. A najednou jsem knihu nechtěla odložit. Jeden jediný dopis a jak ovlivní životy všech. V nádherném epilogu, který vyjádří vše je napsáno, že některá tajemství by měla zůstat tajemstvím navěky. A zde nastupuje to naše slovíčko "Kdyby". Kdyby se dopis neotevřel, stejně by to "Kdyby" bylo řečeno za jiných životních okolností. Provází nás celým životem. Nechci polemizovat, jestli zde autorka chtěla ukázat sílu žen, mateřskou lásku nebo mužskou slabost. Myslím, že si každý čtenář něco najde i ve svém životě a zamyslí se, co by, kdyby.....

radkanin
13.03.2021 3 z 5

Treti kniha od teto autorky. Trochu zklamani nebo spatne nacasovani cteni.. Zacatek je velmi spletity a misty mi az moc pripominalo Sedmilharky a Na co Alice zapomnela tak nejak pomichane. Styl psani nebyl tak lehky a nevtahl me do deje, jak jsem u Moriarty zvykla. Nakonec docteno, zapletka fajn, porad mi to prijde nejake nedotazene. Na to, jak je kniha dlouha je konec takovy usekly. Zkusim za cas treba zase jinou knihu od teto autorky :-)

mystar
07.03.2021 3 z 5

Kniha se mi libila, takove oddechove cteni. Popisovala nelehke osudy tri zen/tri rodin. Zajimava zapletka (pocity viny, zrady a odplaty) a take epilog. Trosku jsem se ztracela ve jmenech jednotlivych postav. Ctenarska vyzva.