Manželé odvedle

Manželé odvedle https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329780/bmid_manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 4 4987 1474

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Couple Next Door , 2016

ewi
05.05.2022 3 z 5

asi som cakala nieco lepsie, napinavejsie... do polky knihy sa v podstate nic moc nedialo a koniec mi uz prisiel zbytocne prehnany. "Jeden z nas" sa mi pacilo viac...

maximus13
21.04.2022 4 z 5

Do auta výborná audiokniha. Nic vyloženě komplikovaného. Za mě veliký plus, že se v knize nevyskytuje veliký počet osob. Totiž, že i když knihu déle neposloucháte, tak si děj díky pár postavám ihned vybavíte. Jedna hvězda mínus, neboť ten závěr byl zbytečně rychlý. Takový jako by už snad nebyl čas a kniha se musela odevzdat vydavateli. Proč? Pár stran by klidně ještě snesla. Jinak za mě paráda.

princesse
20.04.2022 4 z 5

Horská dráha a šílenost. Kdo tohle udělá? Ale jak je na obálce napsáno: "Lidé jsou schopni téměř všeho". Chvílemi jsem nějak nestíhala, možná je to tím, že rychle čtu, ale zvrat jeden za druhým. Rozhodně se kniha dobře četla, asi zkusím ještě něco od této autorky.

mmartass
12.04.2022 4 z 5

Zajímavý a napínavý příběh, ale ten konec se spisovatelce opět nepovedl.... Z toho důvodu dávám nižší hodnocení.

Teea
05.04.2022 4 z 5

Dávám 4 hvězdy, protože si přesně nepamatuji své myšlenky či pocity nad touto knihou.
Každopádně, kniha určitě měla své kouzlo, jelikož díky ní jsem u Shari zůstala a přečetla jsem vše, co již napsala a nemůžu se dočkat dalších knih!

Mayaotzin
02.04.2022 3 z 5

Bylo to hodně čtivé, ALE pak to začalo být stále dokola a už to začínalo nudit a ten samotný závěr... to jako vážně?

stejsdan
19.03.2022 4 z 5

Autorce se povedlo držet mě v napětí až do poslední stránky, až do dvou do rána:) A po pravdě jsem byla na tuhle autorku už delší dobu hodně zvědavá. Nezklamala mě, ale na druhou stranu ve mě nezanechala nějaký hlubší pocit. Knížka ale určitě stojí za přečtení.

PeťulaV.
18.03.2022 4 z 5

Přesně jak se píše na obálce, je to příběh plný zvratů. Knížka je napínavá, ale i tak mi tu chybělo to něco, co by mě vtáhlo a nutilo číst dál. Už v polovině knihy dojde k přiznání a myslíte si, že to hlavní už víte. Děj se pak začne zamotávat, mě tahle druhá část bavila víc, ale úplný konec mi přišel už až moc a zbytečně překombinovaný. K Shari se určitě ještě vrátím, ale přiznám se, čekala jsem o trochu víc.

kristie
17.03.2022 3 z 5

S Shari mám zvláštní vztah. Nikdy nemám po dočtení pocit, že to bylo něco co jsem nutně musela číst. Takové to: neurazí, nenadchne. Ale stejně mě k ní něco jednou za čas přitáhne.

Manželé odvedle měli skvělý rozjezd až jsem si ho začala v hlavě řadit jako zatím nejlepší knihu autorky. Ovšem po dočtení až tak nadšená nejsem. Bylo to fajn, dobře promyšlené. Ani ten úplný konec by mi nevadil. Jen mi chvílemi přišlo, že se postavy chovají naprosto iracionálně. Například pan detektiv má očividně plnou hlavu domněnek a předčasných závěrů, ale skutek utek. Na druhou stranu mi tady postavy nepřišly tak ploché jak v jiných autorčiných knihách.

Když to shrnu: průměrný thriller se zajímavým nápadem. Spíš než napětí čekejte stísněný pocit. Z těch knih, které jsem od autorky zatím četla, ale zůstává za mě nejlepší Nevítaný host.

Jessybelle
13.03.2022 4 z 5

Knize nelze upřít čtivost,děj odsýpá, nicméně ten úplný konec se mi zdál prostě překombinovaný.
Jak zjistíte, kdo to ve skutečnosti byl, zapadnou všechny střípky, které jste od začátku v knize přečetli...
Určitě si nějakou další knihu přečtu.

mol378
09.03.2022 2 z 5

Od autorky jsem si na základě příznivých recenzí půjčila dvě knihy. První přečtená byla hodně slabá, přesto jsem tomu ještě dala šanci s Manžely odvedle. Zpočátku se mi to jevilo zajímavější, napínavé, pak to začalo být čím dál unavenější a únavnější. Pachatele není možno neodhalit dávno dřív, než autorka zjevně zamýšlela, táhne se to děsně, všecko už čtenář ví, ale stále se kolem toho vedou dohady a plané řeči. No a na závěr se autorka vypjala k jakémusi hororovému vyvrcholení, jehož laciností to zabila zároveň se zavražděnou postavou definitivně. Prostě ještě větší blbost, než jsem doufala. Hvězdy jsou za jakés takés napětí první třetiny. Víc od autorky číst nebudu.

Lenyaa
09.03.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od této autorky, napínavá od začátku až do konce!! Opravdu jsem se nemohla
odtrhnout a jelikož mám malé dítě, tak jsem se do matky v příběhu dokázala vcítit.. Do poslední chvíle mi nebylo jasné, jak to všechno doopravdy je a na konci jsem byla opravdu překvapená... A ten úplný konec mě prostě dostal...
Skvěle napsaný psychothriller..
Určitě si od autorky přečtu i další knihy.

Nasko
07.03.2022 3 z 5

Není to špatné, není to nijak zvlášť dobré. Nelituju času stráveného čtením, ale podruhé to číst asi též nebudu.

Měla bych několik mínusů, které mi na knize vadily.

1. Kniha mě strašně bavila do doby, NEŽ zjistíme, kdo to dítě odnesl. Pak už se to jenom vleče. Autorka podle mě zařadila tohle odhalení příliš brzo a mohla to gradovat až ke konci, ne v půlce a pak čtenáře nudit vatou.

2. Postava otce dítěte je strašně ukňouranej chudák, který neumí nic než brečet, jak mu všichni křivdí. Kapitoly točící se okolo něj byly hrozné a fakt jsem se do čtení musela nutit.

3. Nechápu, proč v každým thrilleru musí být vyšetřující policista senilní bezcitný pakůň. Mohl by mít i nějaké dobré vlastnosti, ne? Ne? Tak ne, no. Škoda. Nemuselo to být černobílý.

4. Kniha je ze současnosti a všichni mají mobily, přesto furt volají na pevnou linku. Proboha proč?

5. Autorka vůbec, ale fakt vůbec nic neví o policejní práci. Moc kouká na NCIS a další seriály, mohla by hodit řeč s nějakým skutečným poldou, jak jeho práce vypadá. Tohle je scifi. Chápu nějakou tvůrčí licenci, něco si ten autor upravit samozřejmě může, ale tady je toho fakt příliš a vadilo mi to.

6. Na začátku mi lezlo na nervy donekonečna opakované slovo "večírek", pod kterým si představím party pro osm, deset, dvacet lidí... Ne nudnou večeři ve čtyřech. Ale to je jen taková drobnost.

Bod navíc za neočekávaný závěr. Celkem 3 hvězdy.

Miška935
26.02.2022 5 z 5

Tato kniha se mi velice líbila, v půlce knihy jsem si byla jistá ze to udělala ta osoba, ale ze se to ještě zkomplikuje více, to jsem nečekala.

tamdr
24.02.2022 4 z 5

dobrá detektivka plná napětí a zvratů,líbila se mi

Reniee
21.02.2022 4 z 5

Kniha je napínavá, ale ten konec ten mě dostal a zkazil mi radost z predposlednich stránek, kde byl happy end.

Michelleee
18.02.2022 5 z 5

Knížka čtivá, napínavá.

beruska
11.02.2022 4 z 5

Příběh se četl hezky, byl poutavý a zajímavý... Kdo za vším je, jsem opravdu nečekala.. Ale ten konec už byl opravdu překombinovaný, kvůli tomu musím bohužel jednu hvězdičku ubrat..
Od této autorky jsem zatím nic nečetla, ale určitě si po této knize ráda přečtu i její další díla :)...

stesti.s.knihou
11.02.2022 4 z 5

Moje první Šlapena - Manželé odvedle v audioverzi.
Krátce k ději: mladým rodičům je v noci uneseno miminko z postýlky, mezitím co oni tráví čas u svých sousedů. S sebou sice mají chůvičku a dítě chodí co půl hodiny kontrolovat, i přesto však po návratu z návštěvy najdou prázdnou postýlku. Rozbíhá se rozsáhlé vyšetřování: je viníkem matka, která trpí poporodními depresemi? Nebo snad sousedé, kteří sami dítě nemají? Nebo je ve hře někdo další, kdo chce získat za návrat dítěte tučné výkupné?
Děj je sledován z pohledu několika postav - detektiva, který případ vyšetřuje, a jednotlivých účastníků onoho nechvalného večírku, během něhož dítě zmizelo.
Načtení audioknihy bylo skvělé - ženské postavy četla Bridget Jones (rozuměj Martina Hudečková), a pokud Bridget milujete tak jako já, pravděpodobně si zamilujete i načtení této knížky :)
Samotný příběh mě bavil, ne že ne… Jen mi přišlo, že jsem podobné náměty už rozhodně četla v jiných knihách (např. Zmizení Samanthy Shipleyové od Joy Fieldingové). A závěrečné drama mi přišlo už až moc přehnané :D Jakoby na to, že se pro mnohé čtenáře jedná o nejlepší thriller ever nebo nejlepší knihu autorky, já z toho tak vyndaná nejsem...
Knize dávám 4/5. Za čtenou verzi by hodnocení bylo 3,5/5, půl hvězdičku si ale vysloužila Bridget :D

Nikusha
09.02.2022 2 z 5

Boože, to byla ale ptákovina. Já už jen čekala kdy se vynoří nějaký Chosé jako bratranec Marcovy sestry, která je vlastně matkou malé Cory. Do poloviny se to četlo dobře, ale pak se to pro mně proměnilo v takovou neuvěřitelnou telenovelu. Čeho je moc toho je příliš.