Manželé odvedle

Manželé odvedle https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329780/bmid_manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 4 5003 5003

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Couple Next Door , 2016

jaja10
23.04.2017 5 z 5

Definice thrilleru (z angl. thrill: otřást, vzrušit) je žánr filmu, knihy nebo televizního seriálu, který má u čtenáře nebo diváka vyvolat silné napětí a emoce. (zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Thriller)
...a to u této knihy určitě zažijete. Kniha mě od první stránky vtáhla do děje a ne a ne se od ní odtrhnout. Napínavě jsem četla a čekala, žda se můj tip na pachatele potvrdí. Autorka mě ale nutila můj názor přehodnocovat.......
No a ten konec......brutální.....A co jako teď?

Elza_Nofka
23.04.2017 4 z 5

Přečteno za pár hodin..tak moc jsem se na ní těšila a tak moc čekala, co za bombu ještě přijde..nepřišla..skoro od poloviny, už jsem tak nějak tušila, kdo za vším stojí a ten konec? No trochu moc MOC, ale ať si každý udělá názor dle svého :-) ..v knihovně si ji určitě nechám a za nějaký čas, si ji třeba přečtu znova.

JustWomen
22.04.2017 3 z 5

Zápletka dobrá, i když v závěru už čitelná, ale styl psaní... jednoduché věty, minimum popisu, jako slohová práce studenta střední školy. Určitě jsou lepší knížky.

Marluksa
21.04.2017 5 z 5

Skvělá! Stručná, čtivá, brilantně zamotaný příběh, žádná zbytečná omáčka, překvapivá s každou další kapitolou, těžce odložitelná... Prostě doporučuji!!

Evule81
21.04.2017 5 z 5

Skvělá kniha a napínavá do poslení stránky.

sonisek1982
21.04.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila,pěkný námět. Přečtená za pár dní.

katst
20.04.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, dobře se četla. Jen mi děj, který je plný zvratů, přišel místy zbytečně strohý a uspěchaný.

Lotka
20.04.2017 3 z 5

Začátek poměrně zdlouhavý, čekání na zvrat v ději, kdy už se začne něco dalšího dít. Spád knížka nabrala, ale až příliš vyumělkovaný závěr.

alka1609
20.04.2017 4 z 5

Z knížky mám podobný pocit, jako píše PaniJani, zpočátku mi moc neseděl strohý styl psaní, ale pak se děj pěkně rozjel a nedalo se od knihy odejít. Čtivá a napínavá! Můžu doporučit;-)

Tofinka
19.04.2017 5 z 5

Tahle kniha sice není moje - patří mojí mamce, ale já jsem prostě nemohla odolat a hned jsem si ji musela přečíst. Osobně tenhle styl knížek nečtu ( mám radši romantiku :D ), ale tato knížka mě příjemně překvapila.

Přiznám se, že jsem vážně citlivka a párkrát jsem si během knížky i pobrečela. A ten konec... To jsem opravdu nečekala.

PaniJani
19.04.2017 5 z 5

Ze začátku mi styl psaní připadal takový strohý a měla jsem pocit, že je kniha přeceňovaná. Ale pak mě to vtáhlo a musela jsem číst a číst. Ve finále jsem byla spokojená, tenhle styl miluji a zvláště když je to pěkné zamotané. Dávám 5 hvězdiček, ale nevím, zda bych ji nominovala na knihu roku.

rodak
19.04.2017 5 z 5

Tak knihu takhle překombinovanou a plnou lží a zvratů jsem dlouho nečetl a ten psychokonec...

Urbana
19.04.2017 5 z 5

Kniha Vás drží v napětí od začátku až do konce, úžasná !!!

1alena1
19.04.2017 5 z 5

Nechci posuzovat jaká je kvalita knížky, pro mě u této detektivky prostě hodnocení vyplynulo z toho, že jsem jí přečetla na jeden zátah. Nepřemýšlela jsem o stylu, ale knížka mi nedala odejít, tak je "asi" čtivá a to je základ úspěchu. Samozřejmě, když budu chtít pitvat hloubku myšlenek, vyberu si jinou knihu, ale člověk potřebuje někdy u čtení zapomenout na všechno a moc nepřemýšlet o ničem jiném, než aby už věděl jak to dopadne, a to bylo naprosto splněno.

Maus
19.04.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Dobře se četla, ale nějak sem to celé předpokládala. Četla jsem už lepší knihy než je tato, ale špatná nebyla.

V.e.r.u.
18.04.2017 4 z 5

Musím říct, že jsem si knihu vybrala především díky čtenářské výzvě, ale po jejím přečtení toho vůbec nelituji. Už od prvních stránek jsem byla naprosto vtažena do děje a přestala jsem vnímat, co je kolem mě v reálném světě. Osobně jsem s rodiči malé Cory prožívala, co se jim stalo a skoro hmatatelně cítila jejich strach, úzkost, beznaděj, pocit vlastního selhání... Téměř od začátku příběhu jsem si vytvářela různé teorie. Co se stalo, kdo je viník a jak vše skončí, ale děj v sobě skrýval zvraty, které mé přesvědčení vyřešeného případu nahlodávaly. Detektiva Rasbacha jsem upřímně nenáviděla, ale postupem času si mě získal. Úplný závěr knihy mi přišel zbytečný, vlastně jsem byla trošku v depresi.

Ivuska 11
18.04.2017 2 z 5

Tak jsem se opet presvedcila, ze nalepka Edice svetovy bestseller nemusi vubec nic znamenat, ba naopak. Ja jsem byla zklamana, prekombinovane, zdlouhave, predvidatelne a ten uplny zaver? Za me proste ne, asi jsem zhyckana kvalitni severskou krimi.

Janniska
18.04.2017 3 z 5

Velmi napínavá kniha od začátku do konce.Líbilo se mi postupné odkrývání charakterů postav.Trochu mi vadilo autorčino skánání od postavy k postavě v jednotlivých kapitolách a velmi stručný popis vyšetřovacího detektiva.Celkově na mě kniha působila dobře.

zdehan
18.04.2017 5 z 5

Kniha vás zaujme od začátku a nepustí až do konce za mě 5 hvězdiček mužu jen doporučit.

Barsine
18.04.2017 4 z 5

Knihu jsem slupla za 2 dny, začátek dobře navnadil a příběh nezklamal.

Připodobnila bych to asi knize Zmizelá od Gillian Flynn, to jak jsou zde vykresleny pohledy každého aktéra zvlášť.