Manželé odvedle

Manželé odvedle https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329780/bmid_manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 4 4995 1476

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Couple Next Door , 2016

Anie94
05.11.2017 5 z 5

Naprosto strhujici pribeh plny zvratu. Mela jsem sice nejake "podezreni" jak to cele dopadne, ale na to jak do ve skutecnosti dopadlo jsem pripravena nebyla. Moc krasny pribeh ktery vas nuti cist dal a dal....

Laura_Petite
05.11.2017 5 z 5

Zapomněla jsem ještě dodat, že úplný konec bych tam možná nedávala. Připadalo mi, že už se to tam nehodilo, bylo to zbytečné... na druhou stranu oceňuji autorčinu snahu o originální zakončení a otevřený konec.

Laura_Petite
05.11.2017 5 z 5

Než jsem si přečetla komentáře u knihy, byla jsem definitivně rozhodnuta dát pět hvězdiček.
Do knihy jsem se krásně začetla, šlo to samo. Líbila se mi.

Po přečtení komentářů musím uznat, že kniha byla docela předvídatelná. Psychologie postav nebyla moc dobře zvládnutá, všechny byly takové nemastné neslané, takové loutky... škoda, že neměly výraznější charakter, obzvláště u Anne mě to trošku mrzelo.
Další věc, která mě zmátla - byl Richard tatínek, nebo ne? Celou dobu se o něm hovoří jako o "tatínkovi", poté najednou, že Anne viděla otce umírat... na druhou stranu, to byla chyba moje, protože autorka všechny spojitosti na pravou míru uvedla.

Navzdory těmto výtkám pět hvězdiček nechávám, protože splnila to hlavní, co jsem chtěla - zaujala mě, pohltila mě... a to mi "stačí".

Rozhodně bych byla zvědavá na další knihu. :-)

85098211
05.11.2017 4 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila - a opravdu nebyla špatná ;-). Děj hezky odsýpal, ale něco málo mi tam chybělo. No a ten konec mne dost nepříjemně překvapil. Možná bych jinak dala i plný počet, ale takhle to fakt nešlo...

MonikaV
04.11.2017 5 z 5

Mazec! Četlo se to samo, já nemohla zastavit. Po noční jsem si chtěla přečíst pár stránek na dobrou noc,ale nešlo přestat! Nutí vás to obracet další a další stránky! Určitě doporučuji. Já dávám zlatou medaili!

knihomol 61
04.11.2017

Kniha mě nenadchla, do poloviny je popisováno co kdo řekl a jestli si věří.Od poloviny to má trochu spád.Už jsem četla lepší.Je to slabý průměr!!!

Ajrad1981
03.11.2017 3 z 5

To byla magorovina. Překombinované, ale bez obratů o 180°, které tak skvěle umí Deaver nebo Nesbo. Navíc tam nebyla jedna jediná sympatická osoba a normální byl snad akorát Rasbach.
Už před čtením jsem si říkala, že na thriller dnešní doby je to jakési tenké, ale to možná bude tím, že to vedle thrilleru prošlo obloukem. Snaha tam byla, ale jakmile bylo naznačené nějaké šokující odhalení, tak bylo prakticky přímo vzápětí prozrazeno, napětí by asi byl zbytečný luxus. Nebo obava, že by to napětí čtenář nevydržel?
Bezprostředně po dočtení jsem si říkala, že mi tam nesedí konec, ale to byl jen zřejmě další pokus udělat z toho thriller. Koneckonců můžu být ráda, že to neskončilo ve stylu: všechno jsme si vyjasnili,všechno jsme si odpustili, hlavně že se máme rádi.

bookaholic_no.1
03.11.2017 4 z 5

Je to předvídatelné, až na jeden, maximálně dva zvraty. Čte se to ale rychle. Je to fajn čtení na konec dlouhého, náročného dne, i když s tématem, jako je zmizení dítěte jsem čekala celkem opak. Bohužel příběh ale nebyl podán tak, aby mě to opravdu vtáhlo a nějak emocionálně ovlivnilo.

Nikka710
02.11.2017 2 z 5

Předvídatelný závěr, reálný námět, mírně vyhrocený konec. Rozličnost postav dělá knihu poměrně zajímavou, ale ani to nedokáže čtenáře zmást v tom, aby nepoznal, kdo za ztracením malé Cory stojí. Mnozí kolem knihu již dávno četli, více méně s nadšením. Osobně mě příliš neupoutala, sem tam se něco dělo, v celku takové zdlouhavé - Anne, Marco, detektivové, vyšetřování ... možná, kdyby za zmizením Cory stála Cynthia, bylo by vše zajímavější a pokud by měl v knize větší roli Graham, také by to nebylo na škodu.

Godžaver
31.10.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila, jen závěr je moc vyhrocený, bez něj by to bylo 5 hvězdiček. Ale rozhodně lepší než Dívka ve vlaku.

Dave6
30.10.2017 5 z 5

Paráda, přečteno s nadšením

sarka0424
30.10.2017 5 z 5

Přečteno za dva večery... doslova jsem knihu shltla... konec šok... líbilo se mi to více než Dívka ve vlaku...

spicule
30.10.2017 2 z 5

Dočetla jsem, ale moc mě to nebavilo.
Postavy nepropracované, nudné... Krátké věty mi nevadily. Ale bylo to celkem o ničem, snadno převídatelné a jen těřko uvěřitelné.

Opět jsem se přesvědčila, že nálepka "světový bestseller" značí slabší průměrnou knihu.

AnnL
29.10.2017 2 z 5

Nevím no. Mě to prostě neoslovilo, tak jako jiné knihy v tomto žánru. Přečetla jsem, ale bylo to takové nemastné, neslané. Znám mnoho jiných a lepší. 2** bohužel.

Dolik13
29.10.2017 4 z 5

To, že je to psáno velmi jednoduchou formou mi vyhovovalo, jelikož jsem předtím četl TO od Kinga, a to mi věřte, že je to velmi náročná kniha. Byl jsem překvapen, že hlavní zápletka byla "v podstatě" prozrazena už v půlce knihy, a další překvapení už pro čtenáře nejsou tak šokující. Nicméně mě kniha bavila, a i postavy Anny a Marca mně přišly zajímavé. Detektiv i sousedi byli dosti v pozadí, snad proto nechápu příliš název a spojitost této knihy. Za dva dny přečteno, můžu doporučit. :)

jaruska012
29.10.2017 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se moc těšila.Bohužel mě celkem zklamala.Už od samotného únosu byla dost předvídatelná. Typla jsem si 3 lidi a typ byl správný.

Milča66
28.10.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, napínavá a konec je šokující ... Neřekla bych, že je hloupá.

Eduarda
26.10.2017 1 z 5

Hloupé, předvídatelné, blbě napsané, korunované lacinou pointou. Prostě "bestseller" za všechny peníze.

TheGoldenHill
24.10.2017 4 z 5

Miluji detektivky, thrillery a romány a tak jsem se na tuto knihu moc těšila. Právě jsem ji dočetla a tak mohu říci: nečekejte žádný bestseller, nečekejte rozvětvené věty, nečekejte, že si nějakou postavu oblíbíte, nečekejte, že se vžijete do role detektiva a nečekejte žádný zázrak. Ale co vás překvapí - jsou krátké a strohé věty, rychlé čtení a to, že knihu budete mít během pár dní přečtenou. Je to jako když čtete telegram. Přiznám se, že jsem ještě takovou podobnou knihu nečetla. V dobrém i v tom špatném smyslu. Nemáte žádné emoce, ale stále nad tím příběhem přemýšlíte.

keselylenka
23.10.2017 5 z 5

Skvělý příběh, kde jsem každé větě věřila, že se takto opravdu může stát i ve skutečnosti.