Máj

Máj https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114210/maj-114210.jpg 4 5929 635

Výchozím zněním pro toto vydání Máje je edice Karla Janského v knize Karel Hynek Mácha, Básně a dramatické zlomky z roku 1959. Báseň je vydána s drobnými grafickými úpravami. Svými monotypy báseň doprovodil výtvarník Oldřich Hamera.

Literatura česká Poezie
Vydáno: , Triáda

Máj , 1836

Andrejka Myers
16.05.2011 4 z 5

český skvost na světové úrovni :)

Kvikvinka
16.04.2011 5 z 5

Klasika, kterou jsem si s chutí přečetla, ale znovu už ji číst asi nebudu. Není špatná, ale nemám důvod se k ní vracet.

Vendulik
15.04.2011 2 z 5

Tato knížka je total kravina, ale povinná četba tak stím nic neudělám:D

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Charley
04.04.2011

Přečetla jsem ji a co z toho mám? Nic. Vůbec nic. Osobně nevím, co je na téhle knížce tolik významného.

Domenica
03.03.2011 2 z 5

Máj jsem četla, protože jsem musela, ale jsem si jistá, že dobrovolně se k této knize nevrátím.

ojto.cebra
02.03.2011

pouštěl jsem se do dramatizace básně, četl jsem jí několikrát a neustále objevuju nové významy

Breburda
22.02.2011 2 z 5

Dalo mi spoustu práce tuto knihu dočíst a předpokládám, že už ji nikdy více do ruky nevezmu.

Slečna L.
20.02.2011 3 z 5

Škola a neustálé biflování veršů, kterým nikdo z nás nerozumí, u mě vypěstovala k této knize určitý odpor a negativní postoj, ale přeci jen má v sobě nějaké to kouzlo.

mumin63
01.02.2011 5 z 5

tahle knížka je mou srdeční záležitostí - mám s ní spojené hezké okamžiky svého života

nightlybird
23.11.2010 5 z 5

Při svých letech nočním netem jsem narazil na zajímavost, která na Máchu vrhá poněkud jiné světlo, než byly realie vtloukané nám do hlavy ve školních škamnách. Ze zasněného romantika najednou na nás vybafne Mácha člověk. Je to pohled tak neočekávaný, že možná někoho, kdo z vás inklinuje k literární vědě, zaujme natolik, že se pokusí zabádat a ověřit reálnost následujícího odkazu :
A chtěl bych podotknout, že to nic nemění na mém postoji k jeho Máji a celému jeho dílu, spíš naopak, pokud je to pravdivé, je mi Mácha člověk ještě daleko bližší.

lenikaspi
30.11.-0001 5 z 5

Určitě je to moc pěkná knížka a prostě klasika.. dokonce ani šílené učení absolutně nezapamatovatelných veršů mi ji nedokázalo znechutit :)

Jíťa
30.11.-0001 4 z 5

Máj není špatný, ale od doby, kdy jsme ho ve škole museli recitovat a vykládat každý verš, tak mám k němu jistý odpor. Uznávám, že je to dobré dílo, jen mi nepříjde zas až tak úchvatné.

Parník
30.11.-0001 4 z 5

Kdo to nezná není čech, ale přeci jen mi to přijde přeceňované dost.

Lithin
30.11.-0001 5 z 5

Nejpovinnější z knih povinné literatury. Ačkoliv sám Mácha nebyl typickým romantickým rozervancem, dokázal ve svých postavách a v krajině svého kraje najít to nejkrásnější, co romantismus může dát.