Máj

kniha od:


Koupit

Výchozím zněním pro toto vydání Máje je edice Karla Janského v knize Karel Hynek Mácha, Básně a dramatické zlomky z roku 1959. Báseň je vydána s drobnými grafickými úpravami. Svými monotypy báseň doprovodil výtvarník Oldřich Hamera.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114210/maj-114210.jpg 3.65139
Žánr
Literatura česká, Poezie
Vydáno, Triáda
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (553)

Kniha Máj

Přidat komentář
Monike
08. května

Díky CV, že jsem se vrátila k povinné četbě z dob studií!!!

georginaa
07. května

Zrovna letos, kdy jsem zůstala poprvé sama na 1.máje, jsem sáhla po této knize, kterou mám již leta schovanou v knihovničce. Četla jsem si ji , nahrála a poslala můj přednes i s příjemnou hudbou v pozadí svým dětem. Moc je to potěšilo a byla jsem i ráda, že po takové době se mi opět připomnělo, že láska ať je jakákoliv, vždy je úchvatná, není nic krásnějšího na celém světě.


lord-artoo
03. května

Rozumím, leč nepřijímám. Ctím, srdce své však nepřimykám.

Lucissia
03. května

Začátek Máje zná snad každý, pokračování málokdo. I já měla v tomhle prvního května premiéru, ale upřímně, nic moc. Jsou tu pasáže, co se mi líbily, ilustrace jsou taky fajn, ale jinak za tři hvězdy. Omlouvám se, pane Mácho. :-)

Jessica007
01. května

Poprvé jsem se s básní setkala na základní škole a tehdy mě bavily určité části. Dnes jsem si báseň přečetla znovu, je 1. máj.. Klasika.

baji42
01. května

Nádherná klasika

archivářka115
25. dubna

Celý Máj mě neuchvátil, ale určité pasáže se mi líbily. Stále si pamatuju části, které jsme se ve škole museli naučit a přednášet. "To vše zločinec ještě jednou zřel, to vše jež nyní opustiti měl a srdce mu hluboký žel (nebo žal ?)zachvátí. Hluboce vzdechne ..." Já už taky vzdychám a končím.

Anet11a
24. dubnaodpad!

(+ SPOILER) Tak Máj není nic pro mě. Mohla bych to číst kolikrát chci a stejně bych to nepochopila, i když je tu dost velká šance že jsem prostě hloupá :-). Vůbec se mi to nelíbilo a to co už vůbec nechápu je to co tam dělá Hynek. Jako Jarmilu a Viléma jakž takž pobírám ale co tam ksakru dělá Hynek?? Prostě po sedmi letech tam přijde a jako je konec, to prostě nedokážu pochopit. Doufám že už to nebudu muset číst. Abych to shrnula tak Máj si vysloužil 2.místo na seznamu frustrujících věcí.

1 ...