Loď mrtvých

Loď mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382283/bmid_lod-mrtvych-Nmm-382283.jpg 5 270 49

Kde jsou ty časy, kdy jsem si v klídku žil na ulici a staral se hlavně o to, kde se v teple vyspím a kde si vyžebrám oběd… Ještě pořád mi hlava nebere, proč jsem se zrovna já dostal do Valhaly jako jeden z Ódinovy armády einherjů. A už vůbec netuším, jak se to semlelo, že na mně najednou závisí osud všeho živého i mrtvého, například svérázných tvorů, kteří si říkají severští bohové, obrů všeho druhu, dokonce i nejrůznějších nestvůr, ale hlavně celého lidstva včetně mé sestřenice Annabeth s Percym Jacksonem… Jenže já, Magnus Chase, jsem syn Freye, boha léta, úrody a růstu. Umím uzdravovat, v bojování nejsem žádné eso. A teď mám čelit samotnému bohu vší špatnosti Lokimu, který se chystá vyplout na Lodi mrtvých a zahájit ragnarök, den zkázy devíti světů. Aspoň že na tuhle beznadějnou výpravu nepotáhnu sám. Mám s sebou bandu elitních bojovníků: trpaslíka Blitze, který nesnáší denní světlo, hluchoněmého elfa Heartha, postící se valkýru Sam, statečného Týdžeje, vojáka z občanské války, zuřivého berserka Nedorosta Gundersona, Mallory Keenovou, která dovede klít jako dlaždič, a Alex/e Fierro, což je někdy holka a někdy kluk a občas taky gorila nebo mrož. Společně jsme už porazili vlka Fenrira a získali Thorovo kladivo! Ale úkol, který na nás čeká, je ze všech nejtěžší…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Ship of the Dead , 2017

adela3429
28.10.2018 5 z 5

Po prvním díle jsem si myslela, že mě Magnus zase tolik neuchvátí, ale od druhého dílu jsem byla zas a znova chycena v Riordanových sítích. A může za to přidání jedné jediné postavy - Alex Fierro! Naprosto výborná postava, díky které jsem si tuhle sérii nesmírně užila (ostatně jako všechny knihy od Ricka Riordana). Se závěrem jsem spokojená. :)

Market116
17.10.2018 5 z 5

I když mi závěreční díl přišel trochu slabší než předchozí díly, tak mě nezklamal.
O humor a akci nebyla nouze a to je hlavní.
Začátek s Percym a Annabeth se mi hrozně líbil...a konec byl velmi zajímavý...skoro to vypadá na nějakou další novou sérii...nebo spíš doufám.
Jinak celá série s Magnusem se mi moc líbila a ráda jsem si jí přečetla...jen mám obavy, že už nikdy nevymažu z hlavy představu prdícího Chrise Hemswortha :D

Ree
11.10.2018 3 z 5

Od Magnuse jsem žádnou akci nikdy neočekávala, ale tenhle díl mě docela zklamal. Celou dobu jsem se musela nutit do čtení, lepší byl až konec. Konečná "bitva" mě úplně nezklamala, protože Magnus není bojovník, na které jsem zvyklá z Percyho sérií, takže mi k němu konec seděl.
Nejlepšími postavami mi ale tentokrát přišli Mallory a Nedorost. A pak pár bezejmenných obrů z konečné bitvy :)

Ronnie68
04.10.2018 5 z 5

Úžasné zakončení severské trilogie ... samozřejmě typický humor nechyběl ... paráda .. určitě se k těmto knihám opět vrátím .. :)

Zuzaček22
26.09.2018 4 z 5

Závěrečná kniha se mi od začátku moc líbila. Od toho konce jsem akorát čekala trochu víc ale i přes to super je to napínavé, pořád se něco děje a hlášky jsou vtipné, docela často jsem vybuchovala smíchy.kazdopadne Rickovi knihy budu číst dál.

kklepkaa
24.09.2018 3 z 5

Poslední Magnus Chase mě sice trochu zklamal (na závěr série měla přijít nějaká epická bitva, ne?), ale stále to byl typický Riordan, který kupodivu stále baví. Jen už mi trochu leze krkem, jak ty hrdiny musí furt párovat, alespoň, že tomu nevěnuje moc prostoru.

25veronika3
12.09.2018 4 z 5

No, musím říct, že bych uvítala spíš, kdyby to opět rozdělil do pěti knih. Závěr se mi zdál moc rychlý, moc jednoduchý. Musím říct, že mě to trošku zklamalo :( Ale jinak stejně 4 hvězdičky za ostatní věci.

JitulHa
10.09.2018 5 z 5

Nevím, jak to ten autor dělá, ale zkrátka píše naprosto skvěle! Jeho knihám proto nechybí styl, humor, hromada dobrodružství a především neotřelý nápad okořeněný kapkou mytologie. Myslím, že to již mohu posoudit, jelikož mám od něj přečteno neuvěřitelných 15 knížek a všechny byly prostě boží! Co se týká série Magnuse Chase, platí to všechno dvojnásob. Pokud bych se tedy někdy náhodou dostala do Valhaly, tak jedině 19. patro prosím!

Alex.Barunka
30.08.2018 5 z 5

Trilogie jdou Riordanovi na jedničku, možná o něco lépe než jeho rozsáhlejší série. Navíc severská mytologie, která opravdu není tak profláklá, dodala všemu takový svěží nádech. Byla to jízda od začátku do konce, typický Riordanův humor, akce a nesmírná dynamika.

Magnus Chase právě vyřadil Percyho Jacksona z titulu nejoblíbenější Riordanova série.