Macbeth

Macbeth https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371872/bmid_macbeth-v8g-371872.jpg 3 1063 1063

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou. Lady jeho milenka a majiteľka luxusného kasína. Hekate nie je bohyňa kúziel, ale mocný vodca drogového kartelu. A trojica odporných žien mieša v kotle namiesto čarovného elixíru tie najsilnejšie narkotiká... V podaní bestsellerového nórskeho spisovateľa Jo Nesboa sa miesto a postavy slávnej Shakespearovej tragédie menia, ale najdôležitejšie prísady – ambície, vášne a zrada – zostávajú rovnaké. Aj po viac ako štyroch storočiach. Z anglického překladu Dona Bartletta překlad do slovenštiny Jozef Zelizňák.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Práh

Macbeth , 2018

Evča K.
04.07.2018 3 z 5

Trvalo mi, než jsem se do knihy začetla. A tak nějak celou dobu jsem bojovala s tím, že se zdánlivě pozitivní postava mění v negativní, i když čtenář (já) je proti.
Kniha jako ty s Harrym to není, ale určitě stojí za přečtení.

haski
28.06.2018 2 z 5

Pro mě docela zklamání. Musela jsem vydržet do poloviny, abych se chytla. Chyběl mi Harry Holle, ale i to bych zkousla. Spíš mě asi vadilo vyprávění z pozice toho zloducha. Dočetla jsem, ale chyběl mi slovník typický pro Nesbo knížky.

ddkk
28.06.2018

Tak jsem to vzdala. Po velkých nadějích a očekáváních to je pro mne velké zklamání. Takový neuvěřitelný mišmaš, vůbec jsem se nebyla schopná na knihu soustředit, v podstatě mě nezajímala....nedočetla jsem, snad poprvé, a nehodnotím. Snad se autor vrátí k tomu, co opravdu umí.

april4
27.06.2018 4 z 5

Já se přiznám, že tu kritiku moc nechápu. Ano, není to Holeovka a ano, není to Shakespeare, ale číst se to dalo. Myslím, že kdyby knihu napsal kdokoli jiný, než Nesbo, který má laťku nasazenou hodně vysoko, tak by tolik negativních recenzí nebylo. Knížka určitě nebude patřit mezi mých top 10, ale přečetla jsem ji bez problému, prostě jsem jen "odstřihla" jméno autora a brala to jako obyčejný kriminální příběh :)

zuzana6031
25.06.2018 1 z 5

Po dlouhé době kniha, kterou jsem odložila asi v 1/3. A to je Nesbo jeden z mých velmi oblíbených autorů a tahle kniha je tedy zatím velkým zklamáním. Možná se k ní jednou vrátim...

Hella
24.06.2018 1 z 5

Počítala jsem s tím, že půjde o příběh zcela odlišný od holeovek a těšila jsem se na něco nového, jiného a zároveň nepochybně také skvělého. No. Takže. Vydržela jsem to celých 100 stran, než jsem s obrovským zklamáním knihu nakonec definitivně odložila. Tohle prostě nešlo.

misacaj
23.06.2018 2 z 5

Velké zklamání. Taková patlanice Shakespeara a Nesba, kterou jsem ve 3/4 prostě odložila. Oba autory mám jinak moc ráda, ale bohužel.

silvara
23.06.2018 3 z 5

Za sebe mohu říct, že jsem s přepracováním Shakespearovy klasiky byla spokojená (ale ne nadšená - prostě jen spokojená). Hlavní hrdina byl správně rozporuplný, mohli jste s ním soucítit i jej nechápat a pobavilo mě i vtipné využití všech postav (i když někde došlo k zásadním změnám).
Ano, Nesbo mohl původní látku uchopit odlišněji a jsou zde nějaké mouchy. I přes to se mi tenhle Macbeth líbí :)

Micheline
22.06.2018 4 z 5

Takové nějaké zvláštní. Částečně Nesbo, částečně Shakespeare a částečně odpad. Nevím jak k tomu došlo, ale výsledek je divný a já jsem zklamaná.

knihomol 61
22.06.2018

Byla jsem ráda,že vyšla nová kniha od Nesba ,ale to jsem si "dala". Když jsem se podívala na vydavatele a překladatele,tak jsem zjistila,že kniha není vlastně originál od Nesba,ale anglická verze ,kterou potom přeložila do češtiny paní Jana Jašová.Říkala jsem si hned,po přečtení někkolika stránek,že to není to, na co jsem od Nesba zvyklá.Nevím,jestli to "blbě" přeložil ten Angličan,ale přišlo mi to hrozně kostrbatě přeložené,jako kdyby překladatel nerozuměl tomu,co překládá.To mě hodně ovlivnilo ve čtení a v hodnocení knihy.A proto musím říci,nejhorší kniha od Nesba.Otázka je,kde se stala ta chyba.Vím,ale,že si už od Nesba,pokud bude takto postupně překládaná,nic nekoupím. Škoda peněz.

bareva
19.06.2018 3 z 5

Nevím, co na to říct... Celou domu mi přišlo, že čtu předlohu pro seriál Gotham. Podle mě by ta kniha chtěla více Nesbo.

Eduarda
18.06.2018 1 z 5

Mám ráda Shakespeara a mám ráda Nesba. Tohle se ale zdaleka neblíží ani jednomu z nich. Jakoby horkou jehlou, totálně neuvěřitelně, nudné. Měla jsem velký problém dočíst.

Silwinka87
17.06.2018 4 z 5

Zajímavé přepracování původního Macbetha..Nebylo to vůbec špatné,místy hodně ujeté,ale dobré..
Stojí za přečtení

Maarty
17.06.2018 3 z 5

Pokud od knihy čekáte variaci na Shakespeara, pak ano.Za mne bych tomu teda tak stopadesát stran ubrala, ale nebylo to špatné.Poukud ale o začátku doufáte, že někde vykoukne Harry Hole,budete zklamáni, protože tahle "Nesbøvka" je úplně jiný šálek kávy.

bigben
13.06.2018 1 z 5

Vůbec nelíbilo...souhlasím, že zatím nejhorší kniha tohoto autora. Děj, pointa i finále mi přišlo přehnané, nereálné...

Valdora
12.06.2018

Konečně jsem knihu dočetla. Hodnotím jako nejslabší počin od Nesba.

the_res13
11.06.2018 2 z 5

Obrovské zklamání. Celá kniha mi spíše připomínala akční film - kasina, drogy a na závěr jedna velká přestřelka.

bosoMT
09.06.2018 1 z 5

slabe, nudne a moc velky body count

Karča H
06.06.2018 3 z 5

Shakespeare je pro mě velice důležitý, doufala jsem že toto dílo bude alespoň trochu čitelné. A překvapivě bylo. Macbeth byl neuvěřitelně sympatický a musím přiznat že se mi v této knize líbí více než v klasické. Ale na druhou stranu některé prvky děje mi značně nevyhovovali.

Léééňa
05.06.2018 5 z 5

Po pár stránkách jsem byla zklamaná. ..ale po přečtení, ač zkrácené,verze Macbetha od WS jsem začala znova a tleskam! Geniální! Krásně se popral s takovou klasikou a vsadil do dnešní doby,pecka! V žádném případě nebrat tuto knihu jako klasickou "Nesbovku". Je to v edici Shakerpear,takže jsem zvedava,kdo se popere s další klasikou a jak.