Macbeth

Macbeth
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371872/bmid_macbeth-v8g-371872.jpg 3 1065 1065

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou. Lady jeho milenka a majiteľka luxusného kasína. Hekate nie je bohyňa kúziel, ale mocný vodca drogového kartelu. A trojica odporných žien mieša v kotle namiesto čarovného elixíru tie najsilnejšie narkotiká... V podaní bestsellerového nórskeho spisovateľa Jo Nesboa sa miesto a postavy slávnej Shakespearovej tragédie menia, ale najdôležitejšie prísady – ambície, vášne a zrada – zostávajú rovnaké. Aj po viac ako štyroch storočiach. Z anglického překladu Dona Bartletta překlad do slovenštiny Jozef Zelizňák.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Práh

Macbeth , 2018

CharlesWard
24.07.2018 2 z 5

Policejní zasazení už mně začíná neskutečně unavovat. Když navíc celou knihu přemýšlíte o motivaci hlavního antihrdiny, bude asi někde něco špatně...

radka.csemi
24.07.2018 3 z 5

Pokud vezmu jen jako přepracování Macbetha pak je to skvělé. Bez přihlédnutí k novému pojetí příběhu Macbetha, tak je to kniha hůř čitelná, hodně temná a depresivní.

PetraBery
23.07.2018 3 z 5

Známá divadelní hra přepracovaná do moderního hávu oblíbeným autorem. A nečetlo se mi to vůbec lehce a rychle, jak jsem zvyklá. Hlavní kostru hry znám, prostředí a detaily mohly překvapit, ale já jsem byla spíše rozčarovaná. Moje hodnocení je průměrné, ale někomu se může toto přepracování klasiky zdát jako zdařilé. Názor ať si udělá každý sám.

Mal
20.07.2018 3 z 5

Nesbo je můj oblíbený spisovatel a mám moc rád i Shakespearovy hry. Ale tohle je zvláštní úlet.

Bára91
18.07.2018 3 z 5

Trocha zklamání...

TomHr
16.07.2018 4 z 5

Po pár stránkách je to celé nějaké povědomé... on to fakt Macbeth! Ten od Shakespeara. Převyprávěný do vypečených detailů, jen zasazený do druhé poloviny dvacátého století a do nějaké země - nezemě. Občas napínavé pasáže typu chicagské gangsterky, ale jinak poučná studie nejsilnější drogy - moci. Nicméně i s Nesbovým Macbethem mám stejný problém, jako s celým Shakespearem: motivace a pohnutky hrdinů působí příliš často násilně, nepravděpodobně, tak nějak vyumělkovaně.

Baruss
16.07.2018 1 z 5

Přečetla jsem asi 200 stran, pak už mě kniha nudila tak že jsem ji odložila, což už se mi dlouho nestalo. Příběh - rádoby Shakespeare ve feťáckém prostředí.

RadFa
15.07.2018 5 z 5

Nečekejte to, co jste doposud od tohoto autora četli. Je to jiné, je to dějově pomalejší... Ale pokud si přečtete předtím Shakespearova Macbetha, máte skvělou možnost porovnat, jak ony klasické postavy pojal zcela moderní autor. Pro mě docela zajímavý čtenářský zážitek.

MKrat
15.07.2018 5 z 5

N A P Í N A VÉ...

kleozpatra
15.07.2018 1 z 5

Hledám vhodné slovo, které by vystihlo mou první zkušenost s tímto spisovatelem, zděšení z četby a bylo hodno dámy, ale nenacházím. Snad: zručně napsaný paskvil. Kéž laskavý dárce promine.

eva3695
15.07.2018 3 z 5

Spousta mrtvých, litry prolité krve, to je náš Nesbo. Osobně jsem původního Macbetha od Shakespeara nečetla, ale i tak jsem si to uměla představit. Děj zasazený do drogového prostředí působí velmi temně. Po přečtení, to ve mně vyvolalo otázku: „Co je člověk schopný pro získání moci udělat?“ Já jsem zvyklá na styl Nesba, ale tento nový styl mi vůbec nevyhovoval. Četlo se mi to velmi obtížně, a dlouho. Je to něco nového, ale budu ráda, když se vrátíme zpět ke starým dobrým Holeovkám.

Markettka00
13.07.2018 odpad!

Jednim slovem STRASNY. Knizku jsem neprecetla, ale vylozene pretrpela. Autor uz musi brat pri psani knih minimalne halucinogenni drogy. Uz nedokaze psat o nicem jinem nez o fetacich. Tahle kniha je smeska ujety lovestory, situaci pravdepodobnych jen v americkych beckovych filmech a pak radoby policejnich postupu. Never more.

delfin69
12.07.2018 2 z 5

Pro mne je to typický Nesbo. Buď vás knížka pohltí zaujme a dlouho na ni nezapomenete (Sněhulák ..) a nebo naopak se snažíte knihu s trápením dočíst. Tento titul je pro mne bohužel druhý případ. Příběh je dost přitažený za vlasy a některé postavy naprosto nereálné.

Igino
12.07.2018

no neviem, je to iné ako som bol zvyknutý u Nesba. Ale nemôžem povedať, že to nie je dobré. Myslím, že sa to oplatí prečítať - netreba to však porovnávať s knihami s Holem. Už sa teším na ďalšiu knihu od Nesba, doteraz som prečítal všetky ....

Roberta
11.07.2018

Pribeh psany jako sestakova detektivka a autorovo neumele filozofovani, to proste nejde dohromady.

harvan69
07.07.2018 2 z 5

Trochu mě to zklamalo. Hlavně tím, že mám radši hlavní postavu sympatickou, se kterou se můžu ztotožnit. Macbeth jde za mocí přes mrtvoly, vystřílení rodiny včetně dětí, to je hodně za hranou. Ani se mi nezdá, jestli to Nesbo s fantazií nějak nepřehnal, protože takového padoucha policajta si neumím představit, ale třeba jsem naivní. Podotýkám nejsem policista.

Paul
06.07.2018

Naprosté zklamání, vyžilý Nesbo, bez energie, napadu a charismatu. Asi vydavatelé moc tlačili a autor už nemůže

michaela6503
06.07.2018 5 z 5

Tak jsem před přečtením knihy viděla jen samé záporné reakce, tak jsem si říkala, kruci vždyť Nesbo je můj nejmilejší spisovatel, co to, že všichni Macbetha tak haní... A po dočtení knihy to stále nechápu, mě to děsně bavilo. Bylo to strhující, mělo to super příběh.. Absolutně bych si to nespojovala ani se Shakespearem a ani s Holem, protože to je pitomost. Bylo to prostě skvělé počtení, kdy měl příběh úžasné spojitosti a mně se to líbilo moc!! Další důkaz toho, že i když bude 1000 záporných reakcí, tak dokud si to sama nepřečtu, tak nebudu věřit ani řádce od dalších recenzentů. Já byla spokojená a Nesbo mě opět vzal do svého světa plného bídáků, kde jsem poslední dobou nejšťastnější !! Za mě plný počet !

Gigy
04.07.2018 3 z 5

Macbeth byl můj návrat k Nesbømu. Kdysi jsem četla Sněhuláka a moc jsem nepochopila, co na tom autorovi všichni vidí. A nechápu to vlastně do teď. Macbeth na mém názoru takřka nic nezměnil. Začátek byl příšerně úmorný. Snad nikdy se mi nestalo, že bych knihu otevírala s takovou nechutí a nevolí. Jenže knihy nerada odkládám, tak jsem se nutila, až jsem se donutila a zhruba v polovině knihy jsem začala mít pocit, že mě ten Macbeth celkem i baví. Ale milý Nesbø, rozjezd do půlky knihy je prostě moc. A upřímně, nedivím se těm, kteří knihu odložili. Vlastně celkem ani o nic nepřišli.

PepeA
04.07.2018 4 z 5

Po přečtení zdejších kritik jsem se Mackbetha trochu bál. S četbou knihy mě předběhla manželka, podle ní je to jiný Nesbo, ale rozhodně ne špatný. A měla pravdu, nějak nerozumím těm, kdo píší o nudném a nepřehledném začátku knihy. Mně se příběh líbil od začátku a konec, kde se všechny nitky seběhly, byl opět Nesboovsky dokonalý.