Lucia

Lucia https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503872/bmid_lucia-hKG-503872.jpeg 4 382 90

Skupina studentů kriminologie na univerzitě v Salamance odhalí existenci vraha, který už několik desetiletí uniká spravedlnosti a aranžuje své oběti podle renesančních obrazů. Vyšetřovatelka Lucia Guerrero najde v Madridu svého parťáka ukřižovaného na Kalvárii a vydá se po stopě jeho vraha. Všichni jsou konfrontováni se svou vlastní minulostí, se svými nejhlubšími hrůzami a s pravdou ohavnější než všechny legendy a mýty.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Lucia , 2022

Katania
06.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Bohužel za mě ne. Hlavní hrdinka je celkem klišé, zápletka tuctová a pachatele jsem uhádla hned. Tohle není Minier kterého čtu ráda.

Milča66
05.03.2023 5 z 5

Minier mě opět nezklamal.
A líbilo se mi kam mne zavedl - Španělsko.
Skvěle se čte a má spád.
Konec mne velmi překvapil.

HannyC
25.02.2023 2 z 5

Kriminálky - miluju. Ale toto?

Tahle knížka se fakt nepovedla. Je totiž k neuvěření.
Autor zjevně není akademik. A rozhodně není ani kriminalista.
Slova v knize lžou. Nesouvisí. Hrdinové nezaujmou. Jsou totiž totálně nesympatičtí. Troufám si říci až nelidští ... asi je to tou moderní dobou.

Minier čtenáře lapá do "vyumělkované" pasti ... ale mě fakt nedostal.

Kubajzz
25.02.2023 4 z 5

Četlo se to fajn ale asi jsem konec předpokládal :-) Rozhodně ale knížka nezklamala a určitě doporučuji k přečtení.

Česneksmedem
07.02.2023 4 z 5

Knihu bych rozdělil na třetiny. Začátek první je velice slušný rozjezd, ale s blížící se druhou třetinou tempo upadá. Druhá třetina je něco jako specialita kuchaře Jirky B. V té poslední se ozubená kolečka již motají celkem rychle. Je zde nějaké to „ale“, které dává naději na pokračování. Snad bude o trochu lepší. Tato kniha rozhodně není nejostřejší paprikou v Minierově polévce.

Titas9001
01.02.2023 5 z 5

Minier se mně čte vždycky dobře a nezklamal ani zde. Bavilo mě to téma inspirace vražd ve starých obrazech, knihách a využívání symbolů. Pachatele jsem odhadla už na počátku, ale nějak mně to nevadilo. Snad trochu překombinovaný závěr s vraždou dvou studentů, ale to odpouštím. Jak je snadné vstoupit do lidského podvědomí a naprosto ho ovládnout.

Dashmo
25.01.2023 4 z 5

Asi v polke knihy som začala tipovať vraha. Ku koncu ma síce Minier úplne zmiatol ale nakoniec som aj tak trafila :) bola to kvalitná detektívka, aj keď Lucia mi nie je sympatická a v knihe bolo na mňa veľa iných pozaďových prípadov. Vyzerá to na pokračovanie.

Tída
24.01.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale Minier umí psát líp. Bohužel jsem poměrně brzy odhalila hlavního padoucha a menší počet stran by knize také prospěl.

Kocourek
23.01.2023 3 z 5

No Servaz je Servaz. Taková oddechovka. Ke konci trochu fičák. Vypadá to, že Lucia bude další řada?

TeaPeter
22.01.2023 4 z 5

Zajímavé, zamotané, konec spíše nečekaný. Až sem vše pozitivní. Rozhodně by ale knize pomohlo, kdyby byla "štíhlejší". Klidně by mohla shodit třetinu stránek a to by jí pomohlo od jalové rozvláčnosti, se kterou jsem skoro celou dobu bojoval. Některé dějové odbočky končily slepě - máme to chápat jako předzvěst dalších pokračování? Pokud ne, tak mi asi s hvězdičkami ujela ruka...

Marekh
22.01.2023 5 z 5

Od autora jsem před lety četl knihu ZKURVENEJ PŘÍBĚH. Knihu jsem hodnotil průměrně 3*). Kniha LUCIA se mi líbila více a celkově mě kniha bavila.

LUCIE GUERREOVÁ vyšetřuje s pomocí studentů případy vražd. Vrah své oběti aranžuje podle renesančních obrazů. Její známý – vyšetřovatel, byl brutálně ukřižovaný. Děj příběhu se odehrává ve Španělsku.

Na počátku knihy se nachází mapy a v samotné knize se nachází 3 malé černobílé fotografie.

Autor má všechno promyšlené a všechno je vysvětleno. Vytvářel jsem si různé teorie, které se více či měně potvrdily. Závěr byl pro mě překvapivý.

Zpozoroval jsem, že autor píše docela bichle. Časem vyzkouším další autorovy knihy.

Dajine
22.01.2023 5 z 5

Takové čtení na víkend, kdy tak v polovině pochopíte.

Petronela16
19.01.2023 3 z 5

Moja prva kniha od tohoto autora. Som toho názoru, že zo začiatku je to super, v strede to pokulháva a koniec je zamotaná motanica nad motanicu.Neviem ako ostatným, ale mne to prišlo celé také rozpačité a zbytočne príliš dlhé.Nehovoriac o tom že hlavná hrdinka Lucia mi nie je 2xsympaticka...tak uvidím, či tomu ešte dám šancu.Zatial hodnotim ako priemer.

vera4669
18.01.2023 3 z 5

Tak nějak jsem celou dobu věděla... A myslím, že kdyby knize chybělo 100 stran, tak se nic nestane.. Minier je můj oblíbenec, ale také mám pocit, jakoby mu docházel dech. Kniha se čte dobře, ale některé pasáže jsou nudné, že máte chuť přeskakovat na další stránky, protože o nic nepřijdete.
Snad se brzo dočkáme Miniera v jeho skvělé formě v další knize :)

tami1
11.01.2023 3 z 5

Nevím jestli stačí, že mě bavil jen začátek a konec.
Střed knihy je přeplácaný, nevyvážený, jako by se autor nemohl rozhodnout kterým směrem bude příběh pokračovat. Postavy mají zajímavé osudy, případ zamotaný, vrah předvidatelný.
Minier je můj oblíbený autor, ale toto jeho dílo mě moc neupoutalo.

Veronika2017
10.01.2023 5 z 5

Výborný,výborný...jeden z mých oblíbených autorů, ještě nikdy nezklamal.

Palus
10.01.2023 4 z 5

Nebylo to špatné, ale Servaz to není...Přijde mně, že pan Minier už není v takové kondici, jak na začátku!

Irsaf
09.01.2023 5 z 5

První polovina knihy me zase tak moc nebavila, dalo by se říct…
Zato ta druhá půlka už byla skvělá a četla jsem s velkou chutí…
Lucia byla sympatická a odhalit vraha se mi nepovedlo…
Doporučuji…

astra3
07.01.2023 5 z 5

Napínavé, zamotané. Lucia by mohla mít pokračování. Vraždy děsivé.

twiggynka
04.01.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila , Lucia je sympatická i když Martin Servaz byl jednička. Příběh byl napínavý a dobře se četl i přes to, že jsem dlouho dopředu tušila vraha a roli dalších postav . Každopádně Minier mě baví .