Zvrácená oběť

Zvrácená oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406441/bmid_zvracena-obet-Jqi-406441.jpg 4 29 13

Lucas Davenport série

Lucase Davenporta požádá o pomoc senátor Smalls, kterého se někdo pokusil zabít zvlášť rafinovaným způsobem. Když se Lucas se svými spolupracovníky, maršály Bobem a Rae, vydá po nejisté stopě, začnou umírat další lidé. Nikdo se nesmí třeba jen přiblížit k osobě, která za všemi zločiny včetně nelegálních obchodů se zbraněmi stojí… Davenport byl přesvědčený, že bohatá psychopatka Taryn Grantová má na svědomí nejméně tři vraždy, ale své podezření nikdy nebyl schopný dokázat. Jakmile však psychopat jednou přičichne ke krvi, potřeba zabíjet ho po čase přemůže, a tak Lucas tušil, že se s Grantovou opět brzy setká. A měl pravdu. Když nyní zastává funkci federálního maršála s velmi širokým polem působnosti, zjistí, že Grantová díky křeslu v senátním Výboru pro zpravodajskou činnost získala spoustu kontaktů, které jsou pro ni velmi… užitečné. Odhalit, co je na těchto zvěstech pravdivé, však bude tvrdý oříšek. A smrtelně nebezpečný.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Twisted Prey , 2018

čef
21.07.2023 5 z 5

Jeden z posledních dílů série je opět napínavý, jako kšandy. Tentokráte se Lucas pustí do poslankyně USA, která je patřičně zvrácená, aby se chtěl zbavit svých konkurentů. Má k tomu samozřejmě mnoho pohůnků, kteří se pro ni poté stávají nebezpečnými. A o tom to tedy je a čte se to jedním dechem.

Jaruš7
15.07.2021 5 z 5

Zvráceností je zášť bezmezná a usilovná.
Využití satelitem ovládaných prostředků je vyšetřování brnkačka, jenže možné varianty dalších cest k získání moci mají zdroje odborně profesní i finanční, a tak boj je zákeřně nesmiřitelný.

Citace:"...bude propuštěn na kauci,...bude mít sledovací náramek se zabudovanou džípíeskou, vypadá jak starý krám, ale není ... takže nebude mít podezření, a tak budem vědět kde a s kým se setkal.."

Super akční čtivo.

Kami33
18.02.2021 5 z 5

Je to moje oblíbená série, proto stále za 5*, ale je fakt, že tento díl není úplně top.

Lumír23
14.02.2021 5 z 5

Za mě stále výborné, dokonce zde i maličko manipulativní, bavil jsem se, je to výborná série. Škoda že v knihovně nejsou všechny knihy z řady.

zdendula31
31.12.2019 4 z 5

Nemám ráda politikaření a zde je ho plná kniha...tenhle kousek je u mě na 4 hvězdy.

Peršanka
02.07.2019 1 z 5

Kdepak, tohle už není skvělej Sandford, jenom halda keců. Nějak mi ti oblíbení autoři jdou do let. Asi je to nevyhnutelné. Zabíhavé myšlení se tomu říká.

Sonidlo
18.06.2019 5 z 5

Chtěla jsem si knihu nechat na dovolenou, ale stejně jsem to nevydržela a přečetla ji hned jedním dechem. Já ty jeho knihy prostě miluju. A teď zase ta dlouhá doba čekání na Neon prey /2020/.

1amu
13.06.2019 5 z 5

Již dlouho jsem neměl při čtení knihy takový báječný pocit. Známe to, těšíme se na další kapitolu, měli bychom jít spát, ale nejde to, tak přidáme ještě jednu kapitolu.... Moji oblíbenci jsou v poslední době dva: John Sandford-autor této knihy a Lee Child. Je zajímavé podívat se na jejich hlavní postavy : Davenporta a Reachera . První žije ve šťastném manželství se třemi dětmi (z nichž nejstarší Letty byla adoptovaná), zbohatl na prodeji software počítačové hry (kterou stvořil), je existenčně zajištěn, rád si kupuje drahé módní a kvalitní ošacení i obutí. Jezdí automobilem Porsche a plno lidí mu závidí. U policie se brzy prosadí a stoupá funkčně pořád výš, v posledním dvou příbězích je již federálním maršálem. Příběh č.27 (Zlatá oběť) mě neuchvátil, ale 28. ano. Je zde v hlavní roli opět výtečný stratég, tvrdý chlap, vůči rušitelům zákona vystupující bez skrupulí a s dalšími klady. Ale pozor ! Když jde do tvrdého, raději před padouchy utíká (nedivme se, v této knize je mu přes 50 roků).
Na druhé straně Reacher, stále svobodný, bez žádného trvalého vztahu, sám bez rodinných pout. Jezdí stopem po USA, v každé knize se "kdesi" zaplete do čehosi, co zavání nespravedlností, kterou vyřeší k dobru věci, oblečení kupuje ve "frcu" a je plně závislý na někom, kdo jej jako stopaře kamsi sveze. Jeho pověstné rvačky-nakládačky konči skoro vždy výhrou.
Příběhy těchto dvou jsou diametrálně odlišné. Autoři se nekopírují. Pouze mi knihy J.Sandforda připomínají cosi blížícího se k reálnu, kdežto L.Child píše to, co v komentáři u knihy Minulost, jedna komentující nazvala vtipně pohádkou.
Tato kniha potěší příznivce Lucase Davenporta, setkají se letmo i s Virgillem Flowersem, policajtem, který byl v pár knihách podřízeným Davenporta, který na něj žárlí.
Čtenář si uvědomí jak se svět mění, modernizuje (iPody zrychlují neuvěřitelně komunikaci). Čím větší stát, tím více se rozkrádá, a to na nejvyšší úrovni.
Jsem rád, že jsem opět četl poctivě napsanou knihu .

veveronka
12.06.2019 4 z 5

Jako vzdy dobre a napinave.

konicekbily
10.06.2019 4 z 5

Thriller z vysokého prostředí Států - až na úrovni dvou členů Senátu - probíhající v současnosti - odhaluje asi praktiky vlivných osob tohoto světa. Šáhl jsem po autorovi v knihovně, je to 28. kniha v sérii - číst tuto řadu nebudu.

sarka0168
05.06.2019 3 z 5

Nepřekvapilo...

hana4834
19.05.2019 5 z 5

Jako vždy skvělí čtení i když konec předvídatelný

biki
12.05.2019 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale já Sandfordovy příběhy s jeho svérázným humorem prostě miluju. Už mi dokonce ani tak nevadili Lucasovi společníci Bob a Rae z minulé knihy, i když ani zde jejich přítomnost nemá podle mého názoru nějaký zásadní význam. Jako vždy se Lukas ve svém pátrání opírá o práci celé řady příslušníků různých policejních složek, zde s podstatně větším podílem FBI, bez nichž by to v dnešních dobách prostě nešlo. A také je nucen si přiznat, že ani on nemládne.
Domnívám se, že závěr knihy velmi dobře vystihuje Lucasův postoj k vymáhání spravedlnosti, že někdy to prostě jinak nejde.

John Sandford (p)
americká, 1944