Lovec draků

Lovec draků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3256/bmid_lovec-draku-2rT-3256.jpg 5 2340 432

Strhující drama ze současného Afghanistánu. Autor, kalifornský lékař, inspirován vlastními vzpomínkami, vypráví příběh osudových zvratů, jimiž jeho hrdina Amír prochází od dětství na cestě k dospělému zmoudření nejprve za mírových posledních let afghánské monarchie a poté za sovětské válečné okupace, na útěku z vlasti a při hledání nového života v emigraci. Události těžko pochopitelné krutosti i bezmezné oddanosti a očistné lásky se v tomto bravurně napsaném románu střídají bez sentimentu, bez jediného zbytečného slova. Svou opravdovostí zasáhl čtenáře ve čtyřiceti zemích světa a v milionových nákladech stále zůstává hlavní literární událostí knižních žebříčků. Román byl rovněž zfilmován režisérem Marcem Forsterem v roce 2007...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Rozmluvy

The Kite Runner , 2003

Koka
18.11.2014 5 z 5

Třeba jednou, za sto, za dvěstě let bude Afghánistán zemí klidnou a snesitelnou pro vlastní obyvatele i okolní svět. Moc bych jim to přála. Pokud se tak stane, bude to i (malinkatou) zásluhou této knihy, jejího autora a jemu podobných lidí.

raty
14.11.2014 5 z 5

Jedna z knih, které na mě zapůsobily nejvíce ze všech, které jsem kdy četla.

Jitkal
08.11.2014 5 z 5

Knihy si chodím půjčovat do místní knihovny, stejně tak jsem si zde půjčila i knihu Lovec draků. Ale po přečtení jsem se rozhodla si ji koupit do mé knihotéky a jednou se k ní vrátit. Pan Hoseini je neskutečný talent.

rosemari
17.10.2014 5 z 5

Musím sa priznať , že túto knihu som odkladala cca 4 roky nechcelo sa mi ani ju otvoriť ani 1 stranu prečítať a nebola to ani prvá kniha, od tohto spisovateľa, ktorú som čítala.Moja prvotina bola posledná kniha od neho čo vyšla pod názvom A hory odpovedali bola pre mňa vynikajúca napriek niektorým komentárom v znení: najslabšia zo všetkých 3.Musim podoktnúť, že mali máličko pravdu táto kniha predčí tú jeho poslednú.Majster šarkanov je fantastciká kniha opisujúca situáciu v 70.rokoch v Afganistane, kultúru, zvyky,.... Nikdy som sa nezaujímala o Afaganistan bola to krajina pre mňa nezaujímava, spinavá,....., ale po tejto knihe si uvedomujem, že nie vždy to tak bolo mala svoju krásu v očiach ľudí milujúci túto zem.
"kradnem vetu od s.macuska táto ma dojala najviac :"Je mnoho afgánských dětí, ale tak málo dětství."

s.macuska
30.09.2014 5 z 5

Chvílemi je těžké překonat dojetí a udržet slzy. Zároveň je to skvělý obraz nám tak neznámé afgánské společnosti. Přestože konec byl pro mě trochu rozporuplný až nafouknutý, knížky si vážně cením!

"Je mnoho afgánských dětí, ale tak málo dětství."

HáňaPat
12.09.2014

úžasná kniha, byla jsme nadšená, dojemný příběh a nakonec knihy jsem brečela

MichelleS
17.08.2014 4 z 5

O Afghánistámu jsem krom novinových zpráv a několika zmínek v zeměpise nic nečetla. Takže už samotné prostředí, zvyky, kultura tak jiné a neznámé pro mne činí knihu zvláštní. Vlastní příběh se mi líbil, byť byl do jisté míry předvídatelný. Nejkrásnější bylo Hasanovo upřímné, bezpodmínečné přátelství. Popis života ve válkou zničené zemi čte člověk se staženým hrdlem.

playada
17.08.2014 4 z 5

Asi tak od strany 200 si připravte kapesníky a nechoďte moc mezi lidi, nebudou chápat, proč jste tak ubulený a oteklý.

vendulkaa2
12.08.2014 4 z 5

Skvělá kniha, ale na Tisíce planoucích sluncí nemá.

Blanice
08.08.2014 5 z 5

Na knihu mě upozornila moje dávná kamarádka a měla pravdu - je to bestseller. Už jsem o Afghánistánu něco četla, ale toto je příběh, který chytí za srdce.

makke
07.08.2014 5 z 5

Nebýt doporučení od mé známé, o které vím, že má "dobrý vkus", tak bych si tuto knihu nikdy nepřečetla, protože věta z přebalu knihy "drama z Afghanistánu" by mě docela jistě odradila. Nakonec jsem, sice s mírnými obavami, knihu přečetla a ... nelituji. Klidnější začátek a dramatický konec, navíc skvělá "učebnice" o afghánské mentalitě. Nemohu než doporučit.

ritz
28.07.2014 5 z 5

Nikdy jsem nečetla knihu z této země, měla jsem z toho trochu obavu, ale jsem nadšená. Přečetla jsem ji "jedním dechem", byla úchvatná a úplně jiná, než co jsem do dneška četla.

olejnice
14.07.2014 5 z 5

Knihu jsem si vzala na dovolenku - nebyl to moc dobrý nápad:) válet si šunky u moře a číst o něčem takovém - jiný svět, děsivý, nelidský, asi se nám tady mnohým ani nechce věřit, že by se tak někde mohlo doopravdy žít. Dala bych to jako povinnou četbu...

Cella
27.06.2014 5 z 5

Z toho mrazí. Doslova. Málokdo se odtrhne. Ten dvojí afgánský metr – buďme rádi, že žijeme, kde žijeme, a kdy tam žijeme. Z knihy čiší i neuvěřitelná pokora hlavního hrdiny. Oproti popisu na obálce si nemyslím, že kniha neobsahuje sentiment (je ho tam poměrně dost), ale copak je to na škodu?

KniSKov
24.06.2014 5 z 5

Nejprve se mi do téhle knihy nechtělo, dílo z daného prostředí mě prostě nelákalo. Dala jsem ale na doporučení, začetla se a rozhodně ani na chvíli nelitovala. Je to velmi zvláštní příběh, jedinečný a lidský ( i když někdy tedy spíš nelidský). Nejsem žádná citlivka, ale některé části mě donutily i zaslzet no a na konci už jsem se tedy neudržela. Zajímavé je i seznámení se s historií země.

LenkaKa
24.06.2014 5 z 5

Strhující příběh, chytne za srdce a člověk to musí dočíst "jedním dechem".

escritora
22.06.2014 5 z 5

Velmi zajímavá a autentická kniha. Přečetla jsem jedním dechem. Doporučuji.

lenya
18.06.2014 5 z 5

Jedna z knih, které se vám vryjí do paměti a už v ní zůstanou... Jak se jednou začtete, tak už ji musíte dočíst. Autor výjimečně vystihuje myšlenkové pochody malého chlapce dychtivého po otcově lásce, dospívajícího chlapce, kterým hlodá černé svědomí, a dospělého muže, který přestává snít a doufat, a začíná činit. A kniha je o společné cestě a cíli těchto zdánlivě úplně odlišných osob, které představuje hlavní hrdina.
Zatím jsem snad žádnou knihu nemohla doporučit všem známým - bez ohledu na pohlaví, věk, oblíbenou literaturu atd. - ale myslím, že jsem ji našla :-)

splichalka
03.06.2014 5 z 5

Tak do tří čtvrtin knihy to u mě bylo na čtyři hvězdy, nakonec jsem vytáhla i pátou. Když mě to chytne za srdce, nemůžu jinak. Místy mi příběh sice připadal až moc takový hollywoodský a lehce prvoplánový, ale zároveň v něm bylo hodně lidskosti (a ta autorova schopnost dojmout ne k slzám, ale přímo k přívalu slz je neuvěřitelná!). Ráda bych si od Hosseiniho přečetla i další knihy, i když se podle anotací obávám, jestli nebudou všechny tak trochu na jedno brdo.. Každopádně Lovec draků skvělý!

martinkaLLL
03.06.2014 3 z 5

Napsané je to dobře,ale příběh mě nějak moc nebavil až pak ta poslední třetina.