Lovec draků

Lovec draků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3256/bmid_lovec-draku-2rT-3256.jpg 5 2346 433

Strhující drama ze současného Afghanistánu. Autor, kalifornský lékař, inspirován vlastními vzpomínkami, vypráví příběh osudových zvratů, jimiž jeho hrdina Amír prochází od dětství na cestě k dospělému zmoudření nejprve za mírových posledních let afghánské monarchie a poté za sovětské válečné okupace, na útěku z vlasti a při hledání nového života v emigraci. Události těžko pochopitelné krutosti i bezmezné oddanosti a očistné lásky se v tomto bravurně napsaném románu střídají bez sentimentu, bez jediného zbytečného slova. Svou opravdovostí zasáhl čtenáře ve čtyřiceti zemích světa a v milionových nákladech stále zůstává hlavní literární událostí knižních žebříčků. Román byl rovněž zfilmován režisérem Marcem Forsterem v roce 2007...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Rozmluvy

The Kite Runner , 2003

matas888
04.01.2014 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, ale první půlka pro mě byla trošku náročná na začtení se. Nicméně Hosseini je opravdu Pan vypravěč a příběh je popsán tak poutavě, že musí v každém vyvolat nějaké emoce. Kniha Tisíce planoucích sluncí se mi ale líbila víc.

makověnka
03.01.2014 5 z 5

Silný příběh z afgánského prostředí, ale jednou mi to stačilo.

debe
29.12.2013 4 z 5

Zdál se mi vcelku roztáhlý úvod do příběhu, ale druhá část byla velice poutavým čtením, autorovy vypravěčské schopnosti opět nezklamaly!

kutikk
23.12.2013 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, určitě doporučuji k přečtení, ale jednou mi to stačilo. Líbilo se mi přiblížení afghánské situace, ale u knihy jsem postrádala napětí, vše mělo až moc rychlý spád a předvídatelný konec.

Bessie
25.11.2013 5 z 5

Naprosto úchvatná kniha, která čtenáře nenásilnou a velmi čtivou formou provede relativně nedávnou afghánskou historií, o které průměrný český občan obvykle mnoho neví. Strhující příběh plný nečekaných zvratů. Osobně jsem knihu četla jedním dechem a ještě pořád ji mám pod kůží. Vřele doporučuju!

jindrusa
21.11.2013 5 z 5

Jedna z mála knih, které mně zasáhly! Silný příběh!

MarcanC
09.11.2013 5 z 5

Je to opravdu síla. Doporučoval bych přečíst všem. Zase mi to připomíná, že se svět nedělí na národy a rasy ale lidi dobré a zlé a že nic nemusí být tak, jak se to na první pohled zdá. Takže pozor na předčasné soudy :-)
A teď jsem hrozně zvědav, co mi odpoví hory...

Nehanka
28.10.2013 5 z 5

Opravdu strhující silný příběh...jedna z mých nej knih, doporučuji.

Miken008
27.10.2013 5 z 5

Srdceryvná kniha od naprosto neznámého autora, která vás o to víc překvapí. Jeden z nejdramatičtějích zážitků, které vám může současná literatura nabídnout.

HalleyM
23.10.2013 5 z 5

Naprosto úchvatná kniha s drsným a bolestivým tématem. Po dlouhé době jsem si přečetla něco, co mělo nějaký děj a smysl s reálným pozadím. Jak již bylo řečeno, kniha je opravdu napsána bez zbytečného slova. Přemýšlím, že si ji pořídím do své knihovny. Všem mohu jen doporučit!

Mufko
26.09.2013 2 z 5

Na začiatku knihy obrovské nadšenie a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Neskôr som si povedal že autor to trochu preháňa - príliš veľká náhoda a jednoduchá, predvídateľná zápletka.

No to som ešte netušil do akého obrovského gýču a predvídateľného deja táto kniha spadne.

Záver som presne uhádol už v polovici knihy a odvtedy ma ani nečakala žiadna, doslova žiadna situácia ktorú by som nebol predvídal. Moja pravidelná prehliadka u zubára bola neočakávanejšia ako ďalších 10 strán v tomto románe.
Ale to nebolo to najhoršie. Kniha doslova začala tlačiť na pílu. (btv, ako modré z neba)

Dokážem sa dojať a vzhľadom na môj počet trápnych slzných vodopádov som možno aj precitlivený. No k tomu mi treba skutočne vyzerajúcu udalosť, jemné, úctivé, !úprimné! a pokorné predstavenie situácie, vžitie sa do postavy.

No štýl to čo tu predviedol autor... Je to ako keby niekto nado mnou stál s palicou a vyhrážal sa: Plač! Rev! Prejav smútok! Toto je smutné tak vylievaj slzy! Buď smutný, lebo inak!!! Musí ti byť smutno inak si netvor!
Nedojalo ťa to? Tak hneď ti nasúkam do očí ďalšiu klišé situáciu podanú gýčovým spôsobom. A rumázgaj ešte viac ak si človek!

Nie. Skrátka nie. Čím zúfalejšie sa autor vo mne snažil vyvolať pocit smútku, tým som bol chladnejší a znechutenejší. Menej je viac a toto bolo vyslovene prehnané. Jediné čím ma závere knihy naozaj potešil bolo že tam vynechal ódy na Ameriku či na vstup vojsk do Afganistanu.

Možnože iní ľudia a čitateľa majú takéto agresívne, predvídateľné citové útoky rady, no mne sú viditeľne proti srsti. Škoda, lebo začiatok bol fakt super.

Keby vynechal väčšiu časť deja najskôr by moje nadšenie ostalo a hodnotenie by bolo najvyššie možné. Ale to by asi nebol bestseller. Takto je to pre mna len Americký povrchný konzumný brak. Hodnotenia fakt nechápem...

Liiiii
23.09.2013 4 z 5

Velice smutná kniha. Zvlášť když si uvědomíte, jak moc dobře jsme na tom my v Evropě, a pořád máme pocit že jsme na tom zle. Až si přečtete tuto knihu, už si to myslet nebudete.
Nejhorší je že byla naše země na tom hodně podobně, akorát my jsme se z toho naštěstí dostali. Kéž by se jim to podařilo také. Bylo mi po přečtení této knihy hodně smutno. Hlavně že s tím nemůžu nic udělat.

Ivaksa
15.09.2013 2 z 5

Je mi líto.Tak já tedy snížím průměr toho překypujícího nadšení.Čtivost knihy, postavená na šokujících událostech,na kýčovitém kontrastu toho za hrob věrného kamaráda a druhého zbabělého zrádce,který průběhem času doznává svých krutých chyb,se bohužel nesetkala s mým obdivem.Lhala bych,že tam nebyl moment kdy jsem se rozplakala,avšak právě proto se další mé očekávání již nenaplnilo...Daly se totiž lehce prokouknout autorovi triky,opakovné motivy osudových symbolů.Zaječí pysk,prak,i památná věta: Pro tebe třeba tisíckrát...,která už při svém posledním použití byla vyloženě olezlá.Věřím,že tohle je přesně ten typ masové moderní literatury,ke které si odskočí průměrný americký mozek od únavných telenovel,aby měl na chvíli pocit,že je z něj ČTENÁŘ.

czeszka
14.09.2013 5 z 5

Miluji tohoto autora, je tak lidský, tak citlivý, tak moc ze života. Jeho knihy čtu se zatajeným dechem, snad ani nejde jinak. Tato kniha nebyla žádnou výjimkou.

Spineli
09.09.2013 5 z 5

Nádherně napsaná kniha. Nenápadný začátek se rozvine do příběhu, od kterého se nechce odejít.

HanaNov
20.08.2013 5 z 5

Tak tohle byla fakt jízda!! Nemám příliš v lásce příběhy z východních zemí obecně, proto jsem k Lovci draků přistupovala spíš vlažně. Leč chtěla jsem zjistit, co na tom příběhu všichni mají. Po prvních stranách jsem si říkala, že to asi nebude nic pro mě, ale rozhodla jsem se, že se tím zkusím prokousat. Jenže hned na následujících stranách mě to polapilo, a to cele, totálně a úplně. Celý den jsem strávila nad stránkami a když jsem nečetla, tak jsem o tom přemýšlela. Nemohla jsem se od strhujícího příběhu odtrhnout... Tak opravdický, živý, silný příběh jsem dlouho nečetla!
Příběh a jeho myšlenky se mi vryly pod kůži, bylo to fascinující sledovat křehkost nerovného "kamarádství", krutost, povrchnost na jedné straně, ale zároveň i lásku, ryzost, věrnost, oddanost na straně druhé. Úžasně vykreslené charaktery, syrový popis drsné reality a nádherný dojemný příběh o přátelství, zradě, lásce, odpuštění a vykoupení. Bolestivě pravdivé, plné rozporuplných emocí, mrazivé, často nepochopitelné, a přece plné naděje... Khaled Hosseini je geniální vypravěč, protože dokáže vyjádřit příběh, svět hrdinů i jejich vztahy a vnitřní život tak, že každé slovo má svůj význam, nic zde nechybí a nic zde není navíc.
Jsem ten typ čtenáře, kterého jen tak něco dojme, nicméně u Lovce draků se slzy hned několikrát nedaly zastavit...

Eliškam
19.08.2013 5 z 5

Člověk při čtení ani nedýchá. Velmi silný příběh.

danuska
17.08.2013 3 z 5

Zaujimavy pribeh, ale nejak ma to nevtiahlo do deja.

Nelik
09.08.2013 5 z 5

Rozhodně jedna z nejsilnějších knih, které jsem četla..

iti
29.07.2013 5 z 5

Velmi silný příběh, kdy člověk již nevidí černobíle. Čte se jedním dechem. Doporučuji.