Lovci monster s.r.o.

Lovci monster s.r.o. https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397762/bmid_lovci-monster-s-r-o-hcz-397762.jpg 4 486 104

Lovci monster série

Tuto knihu jsme původně hodlali uvádět sloganem „Kdyby se Jiří Kulhánek narodil v USA, jmenoval by se Larry Correia.“ Nakonec jsme si ale řekli, že se vykašleme na nějaké slogany, nebudeme parazitovat na Mistrově jménu a necháme „mluvit“ knihu samotnou. Takže se bavte…

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Monster Hunter International , 2007

Evule114
14.04.2019 5 z 5

Musím hned na úvod přiznat, že popis zbraní mi nic neříkal :D, ale jinak to bylo super počtení, moc se mi to líbilo :-), ale kdybych to četla znovu, tak nevím, jestli bych z toho byla až tak unešená. Akce tam bylo hoooooodně a dost postav jsem si oblíbila, takže se těším na další díl. A musím dodat, že občas tam vtipné hlášky opravdu byly. Hlavně mě pobavil dopis na konci knihy :-).

jaroiva
02.04.2019 3 z 5

No, občas vtipné hlášky, ale celkově mě to nijak neuchvátilo, asi mi tento díl stačí

Pája20
10.03.2019 5 z 5

Opravdu super knížka. Spousta akce, napětí,krve, části lidských částí všude možně.. Celkem brutální knížka a to doslova. Ale ma i svůj humor a důvtip. Čte se rychle a dej mě osobně pohltil že jsme hltal každou stránku za mě super.Vlastně nic tu není normální a normální je nudné a obyčejné. To jsou lovci monster skupina nanormalnich lidi schopna roztrilet na cucky jakoukoliv potvoru co se proti nim postaví. Jdu se vrhnout na další díl :D :D

Landreth
17.02.2019 5 z 5

V rámci žánru rozhodně za pět hvězd, byť při prvním setkání s úryvky na obálce jsem to rozhodně nečekal. Naštěstí to není až tak dementní, monstra a nadpřirozené bytosti jsou do dnešního světa pěkně vloženy (elfové jsou skvělí... a orkové taky). Akce je přiměřeně a je popsána přehledně a ne za každou cenu krvavě, samotný děj není vyloženě přímočarý, postavy mají jakýs charakter a postupem času mě nejvíc bavily právě rozhovory a vzájemné dobírání si hlavních hrdinů.

sharik
06.02.2019 4 z 5

Tahle kniha nemá dobrý název, i když sama není vůbec špatná! Tedy ano, je přiléhavý, jednoduchý a tak dál, ale mě prostě nějak odrazoval. Ale přes to, že se jedná o odpočinkovou a totálně nenáročnou četbu, není to blbá kniha. Correia vtipně využívá všechna klišé o upírech, vlkodlacích nebo elfech, co známe z filmů a literatury. Jednou je zesměšňuje, jindy potvrzuje a rád odkazuje k tomu, že jde o předpoklad zažitý z popkultury. Ale to není to hlavní, ačkoli například jeho vysvětlení rozdílu mezi tolkienovskou představou elfů a jejich "skutečnou" podobou je boží. Každopádně i když jde o akční fantastiku (hodně se to řeže, postavy "hláškují" a děj je důležitější než umělecké zpracování), Correiův svět je pestrý, zábavný a dává smysl. Postavy jsou možná trošku černobílé v dichotomii dobra a zla, ale charaktery jsou propracované a oblíbíte si je. Akce je tu sice hodně, naštěstí ne až příliš moc. Mnoho jiných autorů tohoto žánru mě brzy omrzelo, protože jejich knihy začaly vypadat jen jako střídání pornografických a násilných scén, což tady nehrozí a jsem za to vážně rád (kupodivu otevřené erotice se Correia snad až vyhýbá, což je příjemná změna). Mé čtenářské já, toužící na chvíli vypnout a užívat si fascinující svět všelijakých monster a veselé partičky jejich drsných lovců, je naprosto spokojené :).

Ramiel
30.01.2019 3 z 5

Tenhle typ oddychových knížek, kde se to řeže hlava nehlava, používají se všechny myslitelné i nemyslitelné zbraně a tečou proudy krve, mám rád. Nebylo to špatné, ale Kulhánkův Noční klub je lepší :-)

Bess.h
16.01.2019 4 z 5

Jako oddychovka parádní. Brutální rubačka přerušovaná vtipnými hláškami. A navíc hlavní hrdina je takový medvídek :-D, velký chlap co sice je blázen do zbraní, umí hodně dobře střílet, ale zároveň takovej hodnej milej chlápek, co se dobrovolně stal účetním. A k tomu ty jeho řeči mimo mísu:

„... "Nevidím." řekla.
Začal jsem panikařit. Mohla se snad do hlavy praštit natolik, že ztratila zrak? Oslepne? Byla milovnicí malířského umění a vynikající střelkyní. Kdyby oslepla, v podstatě by zemřela. Chytil jsem ji za ruku.
"Neměj strach. Bude to v pořádku. Jsem tady u tebe. Určitě se ti zrak vrátí."
"Owene." Zavřela oči a vzdychla. "Jak jseš velkej, tak jseš blbej. Jasný, že se mi
vrátí zrak. Moje brejle leží na podlaze v sanitce. Buď tak hodnej a dones mi je..."
... “

Jeho prostě musíte mít rádi.
Sice některý přestřelky byli na mě až moc dlouhý a popisy zbraní mi nic neříkali, ale i tak jsem si to užila. Navíc mě hodně potěšili zmínky o Česku, ať už ohledně českých zbraní, nebo o tom, že děda hlavního hrdiny je z Česka. Jinak díky časopisu PEVNOST. Bez Vás, bych se asi k týhle knížce nedostala. Už mám objednaný druhý díl :-)

Teď jen doufám, že mám uvozovky dobře a že správně používám přímou citaci, když tak mi dejte vědět a já to když tak z recenze vyhodím, ale doufám že to mám správně, tenhle odstavec mě prostě dostal, tak jsem se o to chtěla podělit. Jinak takových blbůstek tam je víc. Třeba to s trenýrkami :-D

JohnnyKa
09.12.2018 4 z 5

Dobře se to čte. Pokud máte rádi Kulhánka nedá se než jen doporučit.

Ebon
17.09.2018 4 z 5

Jednoduchý, čtivý, plný akce, hlášek, prostě takový pořádný tatarák.

Sitth
08.09.2018 5 z 5

Na první pohled béčková fantasy se čte jedním dechem a čtenář rychle mění názor a pokukuje po dalším díle.

Ryorka
14.07.2018 4 z 5

Mělo to spád, vtip a četlo se to dobře, teda až na ty obsáhlé popisy bojového vybavení a bojových scén, to jsem trochu trpěla. Ale jinak dobrý. Jdu na druhý díl.

Devil-Ivet
08.07.2018 4 z 5

Nevěděla jsem, co mám očekávat. Úryvky ze zadní strany mě nadchly a já jen doufala, že to nebude to nejlepší a nebudu zklamána. Byla jsem mile překvapena, plno akce, napětí, boje, krve, vtipů, monster… Je tu toho opravdu mnoho. Jen doufám, že další díly budou taky tak dobré, ne-li lepší.

Jimm1
23.04.2018 4 z 5

Mé seznámení s tímto spisovatel bylo uspokojivé. Kniha, ač to není žádný hubeňour, se četla dobře. Už na pár trošku nudnějších částí. I tak jsem ji odložit nechtěl a písmenka jen hltal. No jde se na další díl....

azraelka
08.02.2018 5 z 5

Naprostá jízda. Člověk se bojí i baví zároveň.
Plus hlavní hrdina má české předky (Zastava), takže mu fandím ještě o trošku víc.

slawa.cap
17.12.2017 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Úžasný úvod do světa Lovců, člověk není vržen doprostřed děje, ale pěkně se do dění zapojuje stejně jako hlavní hrdina. Závěr U starověkých mi přijde jako uměle vytvořená cesta ke druhému dílu.

KAREL6725
11.11.2017 5 z 5

Správně seznamte se přichází první díl slavných Lovců monster. Spousta zbraní spousta krve spousta potvor která chtějí zničit náš svět. Aneb jak účetní k lepší práci přišel, zachránil svět. Tohle se čte samo, neznám nikoho komu by se to nelíbilo. Hustý jak Hustej nářez . Když jsem tuhle knihu dočetl tak jsem věděl že v příštím životě chci být účetní. První díl výborný. Bylo to potěšení číst.

Janičta
25.10.2017 4 z 5

Hodně svalů, hodně zbraní, hrdinové s trochu delším vedením a spousta monster... mrtvých monster :-)

QEDS
18.10.2017 5 z 5

Opravdu propracovaná kniha. Jde videt že, autor miluje zbraně a vyžívá se v nich. Příběh se místy táhne a já si říkal: "Tak pojďme už do další akce.". Knize to, ale jako celku neškodí. Je velice čtivá a já měl problém se od příběhu odtrhnou.

denydean
13.09.2017 5 z 5

No tak mám pocit, že jsem se zamilovala do další série. Monstra, akce a zbraně. Co víc si přát?! Nemůžu se dočkat dalších dílů.

nycol
24.08.2017 5 z 5

Monstrozni :), uchvatne, silene a bozske.