Lovci monster s.r.o.

Lovci monster s.r.o. https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397762/bmid_lovci-monster-s-r-o-hcz-397762.jpg 4 486 104

Lovci monster série

Tuto knihu jsme původně hodlali uvádět sloganem „Kdyby se Jiří Kulhánek narodil v USA, jmenoval by se Larry Correia.“ Nakonec jsme si ale řekli, že se vykašleme na nějaké slogany, nebudeme parazitovat na Mistrově jménu a necháme „mluvit“ knihu samotnou. Takže se bavte…

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Monster Hunter International , 2007

iskovsky
11.06.2021 4 z 5

Jasný príklad toho že aj blbosť sa dá napísať dobre...

kamila5406
16.09.2020 3 z 5

Dobré čtení na odreagování. Ale mohlo by to bejt více zajímavý, kdyby bylo málo okecávání ale více strašidelný bylo by to fajn.

Luigi1
14.09.2020 5 z 5

Zajímavý námět dobře rozepsaný a krásně čtivý.Uvidíme co bude dál

MartinH
15.07.2020 4 z 5

Taková pitominka, ale sedla mi docela pěkně. Pro mě někde mezi 3 a 4

Covenant
13.07.2020 3 z 5

Začátky jsou zajímavé především kvůli vývoji hlavní postavy, seznamování se s prostředím a postavami ostatními , pokud to není nudné. Tohle se Correiovi musí nechat. Vyprávět umí. Jinak je příběh plný klišé, že to snad ani víc nejde. Rád bych si myslel, že jde o nadsázku, ale i když se to snaží zahrát na vtipnou strunu, vždycky to tíhne spíš k té vážné a "důležité". Ale jo, občas jsem se zasmál. Pořád mi, ale vadila ta neoriginální zápletka s koncem světa, boji dobra se zlem, příšerkama tisíckrát okopírovanýma, detailními popisy zbraní ... Nemůžu se ubránit porovnání s Kulhánkem. Tam to má prostě víc šťávy a úletů. Tohle je ve fantazii takové přiškrcené a všechno ostatní se snaží dohnat zveličováním. Nicméně mám za sebou druhý díl a musím podotknout, že se mi líbil víc. U tohoto prvního by mi stačilo shrnutí - což je vlastně tak nějak obsažené v druhém díle....ehm

anishta
18.05.2020 5 z 5

To teda bylo!
Vtipné, akční, dokonalé. Musím říct, že jsem to až tak dobré nečekala. Pokračuji dalšími díly. :)

HafanekBehanek
15.05.2020 5 z 5

A proč ne :) Na relax výborné

PetrCepek
27.03.2020 4 z 5

Velmi milá blbůstka na odreagování, která si na nic nehraje a od počátku do konce to do vás praží ze všech hlavní. K tomu superlykantrop jako třešinka na závěr. Uvidíme, zda úroveň vydrží i v "povinných" pokračováních.

KillHurt
29.02.2020 4 z 5

Zbraňový fetiš. Check. Násilí. Check. Krásný holky. Check. Humor. Check. Nekonečný příval monster na odstřel. Check. Boj za záchranu světa. Check. Co víc si přát?
Lovci monster mají výborně vystavěný svět, který skvěle funguje a hlavně není jen kulisou. Má svou historii, intriky, živoucí postavy a taky (ne)živoucí bestiář. I když Owenův origin je jak přes kopírák se spoustou dalších gerojů, dobře ho dokresluje jeho historie a rodinná "anamnéza" a čtenář se ho velice rychle naučí mít rád. Jeho boj s netvory i o srdce Julie nelze sledovat s klidem, člověk mu musí fandit. Taky záporák je patřičně odporný. Trochu se bojím, že byl trošku "over power" a v dalších dílech to bude jen horší, ale snad mě autor mile překvapí. Nejedná se o žádné veledílo, ale je to slušná akčňárna, která navíc není úplně prostoduchá a dělá čest svému žánru.

LauraDuSantiago
13.02.2020 3 z 5

Krvák prosycený zlem...k tomu laciný.
Dostal se ke mně doporučením, můj šálek kávy to ale není.

NemmamSlov
18.12.2019 5 z 5

"Zbroj se dala objednat v jakékoli barvě, pokud jste si tedy vybrali z černé, olivové zelené nebo lesný hnědé. Já si vybral hnědou. Grant zvolil černou. Nejspíš si myslel, že díky tomu vypadá jako tvrďák. Spíše vyzeral jako retardovaný Darth Vader. Tešilo mě pomyšlený, jak se asi musí v té černé barvě smažit, ale ten bastard nedal na sobě nic znát."

Ooooo ano, presne moja šálka kávy. Veľa zbraní, všelijaké monštrá, trocha krvi a hlavne zábavné hlášky. Milovník zbraní a jednoduchého príbehu si Lovcou príšer obľúbi. Príbeh jednoduchý, mnoho vecí som si pospájal pred tým, ako som to dočítal, ale príbehu to vôbec neuškodí. Owen je tak trochu blb, ale dobrák od špiku kostí. Z Holly a Tripom tvoria skvelú trojku, ktorá sa vzájomne podpichuje, ale pri ohorzení sú ochotný za svojho parťáka položiť život. Elfovia a Orkovia totálna bomba. Hlavne Orkovia pobavili, konkrétne Skippi, milovník tvrdého metalu. Určite odporúčam ako odychovku.

Stupino
12.11.2019 5 z 5

Akční horor, to je něco co teď objevuji. Za mě je to dobré rychle čtení do vlaku. Něco jako Buffy přemožitelka. Hodně příšer a střílení. Super, člověk nemusí přemýšlet, vše je vysvětlené.

cori
04.10.2019 3 z 5

Owen Zastava Pitt opravdu není obyčejný účetní, poté co zneškodní vlkodlačího šéfa, příjme nabídku stát se lovcem monster v tajné vládou podporované organizaci. Zamiluje se do své krásné kolegyně i přesto, že má v příbuzenstvu upíry a vlkodlaka.
Nenáročná oddechovka, nadupaná akcí a hláškami, na rozdíl od Kotlety bez sexu, což beru jako klad.

Charlie119
20.08.2019 5 z 5

Tak jo. Obálka je děsná. Je to věc vkusu, ale v tomhle je Fantom Print na nějaké divné vlně a já jejich smysl pro kýč v tomto ohledu nesdílím. Přesto to je tak jediná věc, která se dá vytknout. Ostatek je totiž svižná jízda s neočekávaně dobrým spádem. Musím říci, že mi velmi připomněla naši českou sérii Kladivo na čaroděje, jež je podobně bohatá jak na akci, tak na vtípky. Když zabíjíte nestvůry, je třeba to brát trochu s humorem.
U téhle knihy jsem si oddechově početl, a přiznám se, že jsem si už sehnal i další díl... snad kvalita nepůjde dolů.

Gordonlord
14.08.2019 5 z 5

No, nejdříve jsem v hlavě měl sesumírované hodnocení, kdy knize kvůli pár výtkám dám 4/5, ale nakonec jsem to promyslel a přehodnotil, protože to, co chci knize vytknout není natolik vitální, aby se to odrazilo na nižším než absolutním hodnocení !

Začnu tedy "mínusy" : Dějová linka s Earlovým tajemstvím zahrnujícím původ jeho nadlidských bojových schopností mi byl do puntíku jasný hned po první větě a nechtělo se mi věřit, že to doopravdy bude tak neskutečně průhledné a odhadnutelné, avšak bylo. Do puntíku. Další mínus je zahrnutí cestování časem do děje. Tenhle prvek nenávidím a většinou příběh totálně dokurví tím, že se všechno totálně zamotá a je vlastně jedno co se stane, protože všechno jde návratem do minulosti odčinit. Zde je to naštěstí kulišácky podchyceno tak, aby to nejen knihu nezničilo, ale zároveň ani nerušilo příběh. Posledním mínusem je z mého pohledu lehounce neukočírovaný závěr, který byl hodně "over-the top" (což naprosto miluju !!!!) tím způsobem, který už nelze uvěřitelně odvyprávět.

Jinak je to naprosto klišoidní příběh o borci, který se dostane do skupinky lidí, kteří pracují jako zabíječi monster. Hlavní hrdina si tam najde holku o kterou musí bojovat, na konci ji zachránit, zjistí, že je vyvolený a musí porazit neskutečně bad-ass padoucha. Někdo by řekl, že je to totální klišé jako prase - a měl by pravdu. Jenže tohle klišé je neskutečně zábavně podané. Všechny postavy jsou naprosto uvěřitelné, navíc se zde s nimi skvěle pracuje. Když zrovna nezuří akce na plné obrátky, dozvídáte se lidské stránky a detaily hlavních hrdinů, nakouknete pod pokličku jejich životů a jsou vám přiblíženi takovým způsobem, že se o každého z nich při akčních pasážích skutečně bojíte ! Tohle je zlatý vypravěčský grál, který jsem dlouho u žádně knihy neviděl!

Akce je dobře popsaná, výborně odsýpá, pořád se něco děje a na konci zapadnou všechny předchozí detaily do jednoho logického celku. Navíc kombinace skvěle vykreslených charakterů, dobře dávkované akce, nenuceného a velmi dobře fungujícího jemného humoru a hlavně ultra namakaného super-padoucha, z kterého jde respekt a jeho posluhovačů - sedmi upířích pánů - vám absolutně nedá vydechnout ! Já Lovce Monster poslouchal jako audioknihu, a zůstal jsem v práci přesčas, abych ji mohl doposlechnout ! Takhle návykový pro mě byl naposlydy "Nadaný Žák" od S. Kinga. Vím, že je tohle srovnání trochu mimo mísu, ale co do zábavnosti děje a pohlcení světem knihy, naprosto srovnatelné.

Pokud máte rádi "Asfalt" od Štěpána Kopřivy, nebo "Příliš dlouhou swingers party" či knihy od Kotlety, tak po tomhle skočte bez váhání. JE to zábava podobného střihu, jen s ještě lepšími postavami !

BlackBlade
12.08.2019 3 z 5

Jsem fanoušek fantasy a tady to má skvělý nápad, takový moderní Witcher v americkém kabátku. Ale celé to až moc překombinované a ten závěrečný fajt byl z mého pohledu děsně složitý. Moc dobrých myšlenek narvaných do jedné (krátké) knihy.
Nicméně se těším na druhý díl ;)

Lmslaver
29.07.2019 5 z 5

Pitt je úplně obyčejný účetní … haha. Obyčejný až na to že je několikanásobný mistr ve střelbě, vymetač bojových arén, bývalý vyhazovač… a tenhle úplně normální chlápek se ocitne ve společnosti Lovců monster sro. Po první akční kapitole nás čeká pár seznamovacích stránek, klasické výcvikové klišé a pak konečně hurá do vzájemného nakopávání kostrčí s upíry, vlkodlaky a dalšími nadpřirozenými přízraky. Stránky letí jedna za druhou napěchované tučnými porcemi akčních scén, dávkování vtipných, nebo drsných hlášek je aplikováno úměrně situaci, nejsou devalvované stylem, co výstřel to hláška jako v jiných podobných nářezových knihách. Ano, Lovce monster lze jednoznačně doporučit jako výbornou oddechovou knihu na sluncem zalitou pláž, nebo koupaliště.

burg
27.07.2019 3 z 5

Ale jo, docela slušnej rozjezd - vlastně hned od prvního odstavce. Ale kdybych nedostal typ na tuhle knížku (resp. sérii), tak se toho tutově nedotknu ani klackem. Člověk holt musí být fakt fanda do všeho střelného a palného, aby se dostal do extáze. Mě ty popisy spíš připadaly naprosto zbytečné a iritující.

Etule
10.06.2019 4 z 5

Páni, páni, PÁNI! To teda byla supr čupr jízda. :D Už jen první odstavec mě přinutil si knihu přečíst, protože kdo nemá občas chuť vyhodit svého šéfa z okna. Čtivé, nabité akcí a vtipem. Navíc super hlavní a především vedlejší postavy (Milo se Samem jsou prostě miláčci). Sice jsem v jednu chvíli prožila menší infarkt, ale naštěstí vše dopadlo tak jak jsem chtěla. Vzhledem k tomu, že nejsem znalec zbraní, tak jsem si většinu upravených hraček nedokázala představit, ale stejně mě to bavilo.

protokol
17.05.2019 5 z 5

ó môj bože supr kniha som fakt rád že som túto knihu našiel je skvelá a ako audiokniha je ešte lepšia vrele odporúčam fanúšikom akcie humoru fantasi

jedna vec nenechajte sa idradit trochu slabším začiatkom akonáhle sa OWEN dostane k lovcom bude to spanilá jazda