Lovci hlav

Lovci hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503121/bmid_lovci-hlav-D2L-503121.jpg 4 3022 3022

Napínavý thriller, ve kterém se agenturní lov talentů zvrtne v opravdový hon na lidi. Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Brzy se však lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne , 2008

marketa7
18.03.2021 5 z 5

Mé první setkání s Nesbo, viděla jsem i film. Obojí před 12 lety a dodnes si pamatuji pocity z děje plného překvapení a zvratů. Včetně poznání, že severské detektivky nejsou pro slabé povahy a že "v rukavickach" se v nich jedná jen v minimálních případech souvisejících maximálně tak s počasím.

Lily101
08.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Druhé setkání s autorem a podruhé jsem v šoku. Opět vše začalo jako jedno téma (zde o profesi) a skončilo to...vlastně šíleně. Téma se totiž přeskupilo do úplně jiného a mi nezbyl než šok.

Vadilo mi násilí i postelové scény, na konci jsem se trochu ztratila a pak se znovu objevila a vysvětlení znělo logicky, ale prostě se Vám trochu nepozdává. Nicméně při aktuální migréně bylo fajn slyšet sympatický hlas profesionála Filipa Švarce, který velice poutavě namluvil audioknihu a perfektně intonoval jednotlivé protagonisty a udržoval napětí.

Za mě dvě hvězdičky za snahu a jednu za téma tak neotřelé profese, víc tak nějak nedokáži objektivně zhodnotit, neb to bylo hodně atypické a ani napodruhé
jsem nečekala tak markantní změnu samo o sobě hodně zajímavého původního námětu (profese hlavního protagonisty).

gaaabi
08.03.2021 5 z 5

Pecka kniha! Miluju!

Ryšava
26.02.2021 4 z 5

Knihu jsem četla z napětím. u Nesba se mi moc nelíbí styl psaní. Někdy mám problém se v jeho dějích vyznat, ale tenhle děj se mi líbil. Od třetí části jsem knihu nechtěla odložit. Konec mě překvapil. Nesba čtu, jen kvůli výzvám =D jinak bych na ho asi nečetla =D

zdenaR
15.02.2021 4 z 5

Tato kniha se mi líbila pro své napětí, neobvyklé téma i závěr.
Ocenila jsem i menší míru drastických scén.

Kubrtík
10.02.2021

Nic moc...

hnilda3
23.01.2021 4 z 5

Prvních asi osmdesát stran mě moc nebavilo a přišlo mi tak nějak o ničem, ale potom se zápletka rozjela a bylo to super.

Evda
09.01.2021 5 z 5

Před pár lety jsem viděla film, který mě fakt dostal, pár let jsem si tedy počkala, abych si knížku přečetla. A musím říct, že i když si film pamatuji, tak mě knížka přesto hodně bavila a během dvou dní mám přečteno. Lovci hlav a Zmizelá (od G. Flynn) jsou především zvratem
Skvěle vyprávěný příběh, nabírá na intenzitě a na konci vás mile překvapí, že není přeci jen tak předvídatelný. Přestože někteří zmiňují zbytečně zdlouhavé některé pasáže a překombinovanost, já se bavila.

Ivca72
01.01.2021 5 z 5

Pre mňa od Nesba mimo Holeho príbehov totálne TOP. Taká až čierna komédia, plná zvratov, prekvapení.

ArwenEvenstar
01.01.2021 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Zpočátku jsem se sice nemohla začíst, ale pak mě příběh pohltil. Kniha byla plná zvratů a konec jsem tedy opravdu nečekala. Až na Sperreho objasnění zločinu v televizi, které bylo hodně překombinované, se mi kniha líbila.

Komentáře pod knihou mě navnadily, takže tohle určitě nebyla poslední Nesbova kniha.

Anna27
10.12.2020 4 z 5

Noo, tak tohle bylo hodně dobré. První kniha, kterou jsem od autora četla. Musím říct, že se mi to líbilo. Bylo to zajímavé téma a i když mu stejně nikdy úplně neporozumím, líbilo se mi dozvědět touto formou víc. Bylo to napínavé, místy vtipné, ironické. Určitě si přečtu další jeho knihy.

Zdekat
29.11.2020 4 z 5

Severská detektivka není můj šálek čaje, Nesbo je ovšem mistr ve stupňování napětí. Nejde o díl dlouhé série, zajímavé je nahlédnutí do způsobu hledáním vysokých manažerů do velkých firem.

LadyAnn
05.11.2020 1 z 5

Uf, Nesbø si něco šlehnul, ne? :( Tady je všechno špatně, bohužel to nemá kvalitu a místy ani úroveň - kapitola Metan; to snad žádný spisovatel nemá zapotřebí.

teacup
29.10.2020 3 z 5

První Nesbø, kterého jsem četla. Mám obrovské zpoždění, vím :-) Standardní thriller, přečteno za dva dny, napětí fungovalo, měla jsem nicméně jistý morální či etický problém s ukončením a tím pádem celkovým vyzněním příběhu. Obávám se, že nejsem asi úplně cílovka, ale určitě zkusím ještě něco s HH.

Jani23
24.10.2020 1 z 5

Jiné knihy od Nesba mi připadaly zajímavější. Děj mě až tolik nezaujal.

akcive11
07.10.2020 5 z 5

Opět skvělý, strhující příběh.

mi-380
20.09.2020 4 z 5

Film z roku 2011 jsem viděl. Když jsem to podstatné konečně zapomněl, pustil jsem se do knihy. Dlouho, předlouho jsem se nemohl smířit s upovídaností vypravěče, ale hlavně s jeho nepříjemnou povahou. Až po první třetině, naplněné narcistickým monologem, konečně nastal očekávaný zlom a začaly se dít věci… napětí, horor, prudké dějové zvraty.
Snesitelnější Roger Brown je ale ten filmový.
70 % (aktuálně 2421! hodnotících s průměrem 84 %).

P.S.
Jak jsem v roce 2012 na čsfd hodnotil film:
Míchanice žánrů, překombinovaná zápletka přesně ve stylu skandinávské kopie americké drsné školy z pera aktuální norské spisovatelské hvězdy Jo Nesbø. Akce se střídá s hororem, komedie s romantikou, umění s hnusem. Dvoumetrovou krásku Synnøve Macody Lund si moc neužijeme, místo ní často nastupují obludní tlusťoši a jiné odpudivé postavy, které milují zbraně všeho druhu a také je používají . Zábavné, napínavé, naprosto nereálné: *** 65 % (v září 2020 již 15660 hodnotících s průměrem 82 %).

lencin
19.09.2020 5 z 5

Výborná kniha, a to i přesto, že v ní není HH :-).
(2011)

Swiss
10.09.2020 5 z 5

Tohle je nářez! Neskutečně čtivé!

heyitsronnie
29.08.2020 4 z 5

Lovci hlav mě velice příjemně překvapili. Sice mě z "neholeovek" více oslovil Syn, Lovci jsou však velmi svižným příběhem, který jsem přečetla i vzhledem k jeho malé tloušťce opravdu rychle. Je poznat, že se jedná o starší knihu, protože Nesbův styl psaní tam ještě není takový jako v pozdějších knihách, nicméně jsem byla velice příjemně překvapena dějem i postavami.